Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 297 od 297

Tema: Moj sin (2) voli haljinice i šosiće i želi biti princeza

  1. #251
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    baš nisam dečku oblačila haljine, sami su to oblačili u fazi od cca 2-15 godina kako koji, ali najveći je najviše bio u rozom ( hlačke i slično) nasljedio od muževe sestične, čak ni klinka iza njega nije bila u tolko rozom

    zakaj bi bilo pogubno curu oblačit u unisex, inače sve kaj sam kupila kupila sam unisex tj. neka univerzalna boja, rozo ne volim, ali curka je u kasnijoj fazi znala dobivati od poznatih rozo, i jedva čeka da se toga rješi.

    inače roza je više muška boja bar kod dečki od 4-48 godina.
    zakaj misliš da bi trebala nositi drugačije, moja klinka recimo je počela nositi haljine tek s više od 8godina, nosila je nešto sitno ko klinka do 2 godine.
    važno je da nemaš stav da je to samo za cure ili dečke.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.03.2016. at 20:34

  2. #252
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Stava nemam. Ovih dana nosi voće na majicama, ali mi se svidjela neka majica roza s ogromnom jagodom i htjela sam to uzeti. Jutros si mislim da je bolje da nisam jer dečkići kao ne nose majice s jagodama. Onda sam se pitala "a zašto"? Zašto dečkići ne bi nosili jagode? Kao da oni ne vole papati jagode, i tako. Svakakve misli.

  3. #253
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Meni uopce nije stvar boje..nego modela..tipa polo roza majica može i dečku i curi..
    Ali npr ovak nekaj http://www2.hm.com/en_gb/productpage.0348101001.html ne bi nikada svom sinu obukla.
    I bilo bi mi grozno da to vidim na dečkiću
    Posljednje uređivanje od LolaMo : 16.03.2016. at 21:51

  4. #254
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Kako znas da ce biti decko?

  5. #255
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    moji svo troje su nosili jednu majcu cca 3 do 4 godine mačka na ljubičastoj podlozi svima je bila to omiljena majca, ali ta majca jebila t shirt kroj običan
    Moram li priznqti da lolomo majca mi baš nije za valjanje po travi i blatu, nikad nisam voljela takve majce nikak da je opereš, a ja koristim puno manje praška nek drugi, pa ak nije oprana onda je flekava od voća

  6. #256

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    hahaha,ovo me podsjetilo na malog nećaka(3god) koji ide u istu grupu u vrtiću kao i moja malena.
    Tako je jedan dan se prolio s nečim i teta mu je obukla od moje malene istu takvu majicu s tim cvijetom
    i to baš nikom od djece nije bilo nikakav problem,a nama je to bilo jako slatko i simpa.
    Hoću reći mislim da tako malima je sasvim svejedno što nose,nisu opterećeni s tim.

  7. #257
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Pa njima je svejedno..naravno..

    Meni je to grozno.. (ovakvih vrtićkih anegdota imali smo i mi..ili kod frendova se zalije pa dobije nekaj od frendice, ali to ne računam)

    Ja sam sinu kupovala što neutralniju robicu dok je bio bebač..da mogu koristiti i za curicu ako ću je imati ikada..
    Ali evo, stiže nam ipak još jedan dečkić

  8. #258
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Kako znas da ce biti decko?
    Dr jutros na UZV pokazao pimpek. Mada meni to sve neki mjehurići. Pretvarala sam se da kužim što mi pokazuje.

  9. #259
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Je li tko oblačio dječačića u odjeću za djevojčice, do neke druge godine, čisto iz praktičnosti?
    Već sam počela planirati kako sve što sam maloj kupila mogu ostaviti za drugo dijete, ali sada sam se sjetila da ima i par rozih, za djevojčice stvari. Sada ću kupovati uniseks, ali koliko to može potrajati? Dok krenu u školu? Tokom škole? Je li strašno ako djevojčice nose uniseks, ili ako dječaci nose pomalo opuštenije boje: žuta, roza, lila?
    Ma ja sve njeno oblačim njemu, sve osim haljina. Ima najčešće roza Maša i medvjed čarape, crvene majice ,tajice zimske s cvjetovima. Ja to ne gledam. Ja gledam da mnoge trenerkice nisu gore dobre, hlače u kući ne dolazeee u obzir radi komocije. A da mi u štrampllama hoda, prehladno je. Pa onda biram tajice jer i ja ih smatram za drugu kožu! Ako imaju plave, naravno da ću ih obući, ali ako nema, samo čapim prve pod rukom. Ista su mi veličinna iako su godina i pol razlike. I da, voli se igrati s autima, ali obožava premmetati njene plastične setove za čajanke i nožiće i kašikice i sve. Voli plesati i maza je veća od nje. Meni je jasno da će uz nju pokupiti mnogo toga od nje, a među ostalim i robe! Najljepše mu stoje cvjetne tajice i žuta majica Mico mali, hahahaha, bitno je da mu je čisto, mekano i brojem dobro. Sve ostalo se prilagođavva u hodu.

  10. #260
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Meni uopce nije stvar boje..nego modela..tipa polo roza majica može i dečku i curi..
    Ali npr ovak nekaj http://www2.hm.com/en_gb/productpage.0348101001.html ne bi nikada svom sinu obukla.
    I bilo bi mi grozno da to vidim na dečkiću
    Hahahaha, jesm se sad nasmijala! Pa neka granica mora postojati. Nećemo baš raditi maškare od djece. Ni jja baš ne bih miceeku to obukla, a ja sam mama koja oblači cvjetne taajice bez pardona. Ali ovo je pre-girly! hahahahahahha!

  11. #261
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Zuta
    predaleko razmisljas.Ovisi ti od jeteta do djeteta.ja sam svom znala DOMA obuci sekinu pidzamu al vani nema sanse da ga obucem u majicu s princezama.

    i neke stvari je tesko kupit unisex npr papuce namjerno ih rade ili plave na autice ili roze na cvjetice a kasnije ti ni djeca ne zele
    .
    moja kcer ne bi neke tamne unisex cizmice pored sve one ljepote od zenskih cizmica.

    A i sin sigurno ne bi sad isao u vrtic u majicama tipicnim za curice tako da je to razdoblje dosta kratko kad ces im moci oblacit bilo kakvu robu.

    ja se sjecam da mi je bilo blesavo i ovako odgovarat da nije curica jer je imao i jos ima bas ljepuskasto lice a kamoli jos da ga" zarozim"

  12. #262
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Moj je i sa dvije godine po doma nosio trapezice sa izvezenim ružama po doma i nikom ništa.
    Pokušavala sam nećakinjama kupiti unisex robu, znam da sam godinu dana starijoj birala trenerku po mom chefu pa nikako, krasna trenerkica ali sa cvjetnom podstavom na kapuljači, naljepljeno srce od šljokica i sl.
    Nosili su to oni, ali više onako za po doma.

  13. #263
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Je li strašno ako djevojčice nose uniseks, ili ako dječaci nose pomalo opuštenije boje: žuta, roza, lila?
    moze biti strasno tebi, djetetu je sigurno sasvim svejedno

  14. #264
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Pa njima je svejedno..naravno..

    Meni je to grozno.. (ovakvih vrtićkih anegdota imali smo i mi..ili kod frendova se zalije pa dobije nekaj od frendice, ali to ne računam)

    Ja sam sinu kupovala što neutralniju robicu dok je bio bebač..da mogu koristiti i za curicu ako ću je imati ikada..
    Ali evo, stiže nam ipak još jedan dečkić
    sretno bebaču

  15. #265
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    A da mi u štrampllama hoda, prehladno je. Pa onda biram tajice jer i ja ih smatram za drugu kožu!
    Ne razumijem. Zar nije to isto? Jednako je tanko oboje.

  16. #266
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem. Zar nije to isto? Jednako je tanko oboje.
    pretpostavljam da zekama obuče preko štramplica još tajice

  17. #267
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    moji (mali) doma su u tankim hlačam-tajcama, a kad idu van obuku još jedne hlače u ovo doba i kišne hlače tak da može i po blatu vozit biciklo, u vrtiću se skine u tanje hlače, dok neki klinci su u dvoslojnom cijeli dan. kod nas doma je tolpo, vjerovatno kod zekane je jako zima

  18. #268
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dr jutros na UZV pokazao pimpek. Mada meni to sve neki mjehurići. Pretvarala sam se da kužim što mi pokazuje.
    Pa kolko si ti to vec trudna? :-O

  19. #269
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Četiri i pol mjeseca.

  20. #270
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    ja sam uvijek bila hrabra i rekla da me ne znanima, nikad više nisu pitali. ( zadnji put me pita sestra kaj je da može pripremiti papire za porod, velim nemam pojma, pa nek spremi kaj hoće ( oni navodno upisuju cure u rozi karton, a dečke u plavi)
    najstariji iz bolnice usred ljeta išo doma u kombinezonu rozo-žutom, na bijelu benkicu, klinka usred zime išla u plišanim hlačkama sa crvenom jabukom i kućom, na istu bijelu benkicu, zamotana u plavu deku, najmanji usred ljeta došo doma u nećem plavom na istu benkicu

  21. #271
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam uvijek bila hrabra i rekla da me ne znanima, nikad više nisu pitali. ( zadnji put me pita sestra kaj je da može pripremiti papire za porod, velim nemam pojma, pa nek spremi kaj hoće ( oni navodno upisuju cure u rozi karton, a dečke u plavi)
    najstariji iz bolnice usred ljeta išo doma u kombinezonu rozo-žutom, na bijelu benkicu, klinka usred zime išla u plišanim hlačkama sa crvenom jabukom i kućom, na istu bijelu benkicu, zamotana u plavu deku, najmanji usred ljeta došo doma u nećem plavom na istu benkicu
    majko mila kako se sjećaš u čemu su ti izašli iz rodilišta a imaš ih troje ja pojma nemam za svoje.
    Ajd maleni je sigurno u kratkim rukavima jer je bilo jako vruće kolovoz a mala na proljeće pa valjda dugi rukav a ltočno koja robica koje boje...nema šanse jedino da gledam po fotkama ako uopće imam.

  22. #272
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ajme Lili...ja ne da se sjećam vec imam od svakog tu robicu lijepo složenu u ukrasnim kutijama..sa još kojom prvom uspomenom..prve šlapice, najdraža zvečkica,uvojak kose od curke...

  23. #273
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    kak ne bi znala mogla sam birati od ponuđenog, sad nisam više ziher dal išta od tog imam više doma, jer sam dala dost proč
    usput više se detalja sjećam oko najstarijeg skoro 15, nek klinju skoro 6
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.03.2016. at 15:55

  24. #274
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    majko mila kako se sjećaš u čemu su ti izašli iz rodilišta a imaš ih troje ja pojma nemam za svoje.
    Ajd maleni je sigurno u kratkim rukavima jer je bilo jako vruće kolovoz a mala na proljeće pa valjda dugi rukav a ltočno koja robica koje boje...nema šanse jedino da gledam po fotkama ako uopće imam.
    ma daj, nemaš fotke od izlaska iz rodilišta?
    ja isto pamtim dobro u čemu su izašli, to sam pomno birala i pripremala, i jako živo pamtim izlazak iz rodilišta za oboje, i prvi dolazak doma, to mi je baš poseban doživljaj

  25. #275
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja nemam spremljeno, al i bez fotki, pred očima imam robicu u kojoj su izašli iz rodilišta. ajme. 15 i 9 godina prošlo, puno puno. j je imao dvodjelni pamučni kompletić, bijeli s malo plavoga :D a m tuticu, isto bijelu. s malo rozoga
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 17.03.2016. at 16:33

  26. #276
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ja nemam prvu sliku od nikoga

  27. #277
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ma daj, nemaš fotke od izlaska iz rodilišta?
    ja isto pamtim dobro u čemu su izašli, to sam pomno birala i pripremala, i jako živo pamtim izlazak iz rodilišta za oboje, i prvi dolazak doma, to mi je baš poseban doživljaj

    Joj, da
    I prvo mijenjanje pelene:
    Mala leži na prematalici, a oko nje: moj pok. tata, mama, brat i muž i kao da slažu vremenski stroj razglabaju kako to izvesti.
    Pa se okuraži baka i stavi pelenu pod guzu, tu moj muž kaže da je previsoko pa nastane viječanje...
    A ja sve snimam kamerom.
    Koja genijalna snimka, poput A je to.

  28. #278
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ja imam i prve slike kad su tek izašli na svijet -slikao mm u rađaoni! Da ne pričam o hrpi drugih...iz rodilišta pa doma..
    Bas lijepe uspomene... I sad jos uvijek skoro svaki dan uslikam neki njihov trenutak ...sad s mobitelom..ima dobru kameru

  29. #279
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A cure bit ce da onda nesto nije u redu sa mnom i ja sam tad pomno birala,
    imala par kombinacija ovisno o vremenu i muz donio neku al isparilo brate ha ha

    Imam slike izlaska iz rodilista a na njima se vise vidimo nas dvoje nego beba sklupcana u as.
    Dodje mi da ponovo pogledam te fotke.

    ne cuvam uvojke, noktice i sl.pokusavam stan oslobodit od svih stvari koje potpuno neplanirano neprimjetno zavrse u nasem stamb.prostoru.

  30. #280
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam od prvog čuvala sve živo, pramenčić kose, prva tutica, pisala sam prve riječi, rečenice, slikala svaki trenutak, svaku sitnicu. za ostalih troje znam kako se zovu i datume rođenja

  31. #281
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam od prvog čuvala sve živo, pramenčić kose, prva tutica, pisala sam prve riječi, rečenice, slikala svaki trenutak, svaku sitnicu. za ostalih troje znam kako se zovu i datume rođenja
    trina legendo

  32. #282
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ajde Trina, nemoj pretjerivati, slikala si ovima troje bar kukove

    Ont, po meni, dok su bebe i gegavci mogu biti u čemu god. Sa 3-4 godine dječak neće htjeti hodati u cvjetnim tajicama pa taman se na trepavice postavila. A neće ni curetak baš pristati na sve sive trenirke i uniseks majice.

  33. #283
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam od prvog čuvala sve živo, pramenčić kose, prva tutica, pisala sam prve riječi, rečenice, slikala svaki trenutak, svaku sitnicu. za ostalih troje znam kako se zovu i datume rođenja

    Ja sam nekidan kod doktora fulala i datum rodjenja =-O

    Slikam ih sve podjednako cesto jer to volim ali sve drugo sto si nabrojala je upravo tako.

    Robicu do odredjene dobi nose svi istu, tim vise sto je prvo decko pa mi nikakav problem nije obuci curama plavo.
    U medjuvremenu mi je sestra dogovorila s frendicom pa mijenjamo jer je kod nje prvo cura.

  34. #284
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, da
    I prvo mijenjanje pelene:
    Mala leži na prematalici, a oko nje: moj pok. tata, mama, brat i muž i kao da slažu vremenski stroj razglabaju kako to izvesti.
    Pa se okuraži baka i stavi pelenu pod guzu, tu moj muž kaže da je previsoko pa nastane viječanje...
    A ja sve snimam kamerom.
    Koja genijalna snimka, poput A je to.
    hahaha, da! nisam snimala, ali ko da i jesam, baš detaljno pamtim, dijete na presvlačilici, a ja i muž prislonili prst na čelo ko da rješavamo složenu jednadžbu s tri nepoznanice
    ne čuvam ni ja stvari pretjerano, te uvojke, zubiće, ma i tu robicu od izlaska sam proslijedila, ali pamtim dosta detaljno te prve dane kada beba dođe iz rodilišta u naš stvarni život. s oboje.

    on topic, ja sam mislila maloj oblačit robicu od starijeg brata, poklapaju se i po godišnjim dobima i po ritmu rasta, ali na kraju mala ima toliko curičaste robe, da sam bratovu proslijedila dalje.

  35. #285
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Mislim da je to u nas puno manji problem - oblačiti curicu u plavo, nego li dječaka u rozo.

    Moja prijateljica ima curicu, a ja joj prosljeđujem robu mog sina i ona je ispočetka to prosljeđivala dalje (u dogovoru sa mnom), a svojoj maloj je oblačila posuđenu curičastu robicu. Međutim, kako ju je gnjavilo što tu rozu robicu mora vraćati, a moju ne mora, sad sve više svojoj curici oblači našu robu.

  36. #286
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    to štima do neke dobi 4-5 godina, kad oni u vrtiću počnu inzistirat jako na svemu za muške i za ženske
    iako ga nismo odgajali u tom stilu, moj sin je neki dan rekao da je čak ispravio prijatelja kad je napravio bijeli otisak ruke, jer da je muška boja žuta a ženska bijela (ili obrnuto, to mi toliko nema smisla da nisam ni zapamtila)
    pa sam mu googlala muške roze košulje i objašnjavala da nema muških i ženskih boja
    ali ljubičasto-sivu flis tutu nije htio obuć ni u ludilu, jer da je to ženska

  37. #287
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sve cekam da mi moj jedno jutro kaze da mu ne oblacim vise roze carape za vrtic... al zasad nista I kad sam bira sto bi kupio, uvijek bi rozo - doduse, trenutno osim rozih carapa, ima samo roze kisobrane.

  38. #288
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ja sam bila s prvim djetetom u bolnici 9 dana tako da uopće nisam imala nikakvih dilema, dvojbi ili strahova oko mijenjana pelena i dojenja, naučili su me svemu u bolnici.

  39. #289
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sve cekam da mi moj jedno jutro kaze da mu ne oblacim vise roze carape za vrtic... al zasad nista I kad sam bira sto bi kupio, uvijek bi rozo - doduse, trenutno osim rozih carapa, ima samo roze kisobrane.

  40. #290
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam bila s prvim djetetom u bolnici 9 dana tako da uopće nisam imala nikakvih dilema, dvojbi ili strahova oko mijenjana pelena i dojenja, naučili su me svemu u bolnici.
    ja s prvim bila 7 dana, ali ga tek 3-4 dobila, a vidla kak mu mjenjaju pelene zadnji dan prije nek smo išli doma
    ali imala sam nećake pa sam znala
    usput moj je bio u platnenim, mada nećaci nisu bili
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.03.2016. at 11:32

  41. #291
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam bila s prvim djetetom u bolnici 9 dana tako da uopće nisam imala nikakvih dilema, dvojbi ili strahova oko mijenjana pelena i dojenja, naučili su me svemu u bolnici.

    I ja sam bila, ali tada, prije 16g bebe nisu bila s mamama pa su ju presvlačile sestre daleko od mene.
    Prvo presvlačenje sam odradila tek kod kuće, a početaka dojenja se ne želim ni sjetiti.

  42. #292
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Joj, ja sam ko Trina. Za prvu bebu imamo sve, od fotki ( razvijenih), snimki, ispunjenu knjigicu, prvo sisanje... Za drugo i trecu bebu - nula. Imali smo neke snimka na kameri pa nam je najmanji i to izbrisao

  43. #293
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ja za sve curke imam sve - slikice iz rodilista i izlaska iz bolnice, svaka u svojoj kutiji ima sacuvanu robicu u kojoj su izasle, razne uspomene, ma svasta nesto, trudim se da bude isto
    Al sam zato kod nekih drugih stvari prije oladila - tipa imunizacija i to

  44. #294
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja se sjećam da je brat volio nositi moje suknjice i haljinice,mašnice u kosi.Mami i tati je to bilo zanimljivo i simpatično,a kao što neko reče nije znao ni razmišljao puno tako mali-njemu se to sviđalo.A sad mu nije jasno kako nisu mogli postaviti neku granicu kao roditelji.
    Posljednje uređivanje od silkica : 18.03.2016. at 14:07

  45. #295
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem. Zar nije to isto? Jednako je tanko oboje.
    Podrazumijevam pod deblje da ima na nogama i strample i tajice. A to sto na stopalima ima papuce rijetko ili cesce debela carape, to je prica o stopalima.

  46. #296
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja se za stariju sjecam da je za izlazak iz rodilista mm pitao sto da donese, a ja rekla da donese i odjelce 56 i 62 jer mi se beba cini velikom - uglavnom, na slikama ima sve podvrnuto koliko joj je prevelik br 56 (rodjena s 50 cm ) i za sam izlazak prevelik skafander (br 62)
    Za sina nemam pojma sto je imao obuceno, znam samo da sam se zacudila da je opeglano (jer nisam opeglala nista od robice sto sam dobila za njega), i da je to jedina opeglana stvar koju je obukao iducih 6 mjeseci Za njega imam samo fotku u kosari, u pamucnom (prevelikom naravno) skafanderu.

  47. #297

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Bravo za pametne roditelje koji ne ograničavaju svoje dijete. Sve dok se djetetu ne vide genitalije, odjeću SMIJE nositi bez obzira na spol! I neka ga je pustila da hoda u haljini po ulici, a ako bi ga druga djeca napala, ja bih preporučio roditeljima svog sina da zaustave tu jadnu djecu i objasne im kako odjeća nema spola te kako su njihovi roditelji "ograničeni"

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •