Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Atrezija Anusa

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    6

    Početno Atrezija Anusa

    Htio bih ako ikako mogu od nekoga dobiti odgovor o atreziji anusa sa fistulomNaime moja kcerkica je rodjena sa ztrezijom anusa i ceka ju komplicirana operacija u Klaicevoj bolnici.Molim vas ako neko ista zna o ovoj anomaliji.....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    6

    Početno

    Sta stvarno nitko nema info o ovoj anomaliji....please help...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    2

    Početno

    na netu je otvorena facebook stranica ATREZIJA ANUSA - grupa za podršku
    moj sin je rođen s atrezijom anusa
    prošao tri operacije
    koliko je malena stara?
    hajde, javite se - poslat ću i staviti na face nešto o tome
    držite se,

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    2

    Početno

    ima nas, ima.
    jedno dijete na svaka 4.000 poroda. i mi smo među njima.
    koja je fistula?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    6

    Početno

    Znam za str na fecu.Kako bismo mi mogli doci do vase e-mail adrese da dobijemo vise informacija....
    Unaprijed zahvaljujem...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    6

    Početno

    Thane, malena sada ima 2 i pol mjeseca. Pretpostavljam da je vas sin imao stomu(radi tri operacije)????Nama su rekli da ce biti operacija u jednom aktu.
    Operacija ce biti u klaicevoj bolnici.Mozete mi reci gdje je vas sin operiran????

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    6

    Početno

    Curica sada ima 2 i pol mjeseca. Operacija bi trebala biti u 10 mjesecu u Klaicevoj. Molim vas ako mi mozete poslati i reci vase iskustvo na e-mail.
    Bio bih vam veoma zahvalan.

    Moja e-mail adresa je:dubmrk@gmail.com

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Zdravo mozete li mi poslati kontak email imam kcerkicu koja treba da se operise za 15 dana.
    Dijagnoza:
    atresija anusa sa vestibularnom fistulom.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Molim da mi posaljete svoj kontakt imam kcerkicu sa atrezijom anusa

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Mogu li dobiti mija Vasu adresu

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima! Imam deckica od 5 mjeseci sa visokom atrezijom anusa, krajem 8. mj. je narucen za pretragu - distalni kolostogram radi dokazivanja fistule. Kako je o ovoj anomaliji jako malo info na Netu, da li mi mozda ovdje netko moze pomoci sa savjetom? Naime, nedavno smo bili smo na razgovoru kod Dr. Ćavara na Rebru koji je bio na spec. u USA kod Dr Penne (covjek je izmislio tu operaciju) te nam je rekao da on to moze operirati jer koristi njihovu metodu pull trough. Da li je netko bio na operaciji kod njega ili Dr Mesića u Klaicevoj? Upoznali smo mamu cije dijete je imalo istu dijagnozu i obavilo je opetaciju u USA vrlo uspjesno. Bili su tamo 3 mjeseca i platili oko 70 tisuca €. Dvoumimo se izmedju Zagreba i USA. Naime, imamo blizance i to bi nam preokrenulo zivot! Ne moram ni reci da bi nam Vasa podjela iskustva i savjeti bili od iznimne pomoci. Zahvalna i zabrinuta mama.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Mi smo bili na operacijama kod dr. Mesica, takoder dijagnoza visoka atrezija anusa, distalnim kolistogramom verificirana rektouretalna prostaticna fistula. Sin mi sada ima 13 mjeseci, zadnja operacija bila prije mjesec dana. Takoder operiran po Peni

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav, ja također imam sina sa visokom atrezijom anusa, distalnim kolostogramom verificirana rektouretalna prostaticna fistula. Operirani u klaicevoj kod dr. Mesica. Ako vam treba savjet nadam se da mogu nekako pomoc

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Zao mi je sto sam tek sada vidjela Vas odgovor! Ali kako nas sin ima identicnu fistulu, odnosno dijagnozu, na zalost non stop smo u bolnici radi bakt. i urino infekcija. Kada ste operirani, da li ste vec zatvarali stomu, ili ste mozda vec odradili dilatacije itd. Svaki savjet nam je dragocjen jer nam sada krajem 11. mjeseca slijedi dogovorena operacija na Rebru! Nas sin ce imati tada 10 mjeseci. Zanima me Vase iskustvo operativnog zahvata i postoperativno stanje te u Klaicevoj, naime preporucili su nam sam da tamo program vjezbi poslije PSARP-a pa mozemo eventualno kontaktirati Dr Mesica za to...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav, moja kćerkica ima dijagnozu atrezija anusa sa rektoperinealnom fistilom. Sada ima 4 mj. i slijedeći mjesec je zakazana operacija kod dr. Mesića u Klaićevoj za postavljanje stome. Rekonstrukciju bi radio u 4. mj kad će imati 8 mjeseci. Molim Vas ako neko ima slična iskustva i savjete što se tiče samih operacija i postoperativnih situacija.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Postovani,moj sin je operiran prije dva tjedna,rodjen sa atrezijom rektuma,trenutno je u fazi oporavka u kbc Rebro,operirao ga je doktor Cavar,ima li tko aktivan vezan za ovu temu,molim vas pokoji savjet,prvo mi je dijete,nista neznam o tome,osim da su kod nas jako rijetke anomalije...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav, nažalost nemam nikakve savjete za udjeliti jer mojoj kćerkici tek slijedi prva operacija. Koiko je Vaš sin stari? Da li je kod Vašeg sina rađena operacija u jednom aktu ili ima postavljenu stomu?
    Na facebooku ima grupa podrške u koju se možete učlaniti. Ja sam tek sada pristupila pa se nadam tamo naći više informacija. Grupa se zove "IA croatia imperforate anus support group".

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima....vidim da vec dugo na ovu temu nije nista pisano. Ne znam ni koliko je aktivnih na ovom forumu, ali predpostavljam da svi imate happy end.
    Rodila sam 13.11.2017. Sincica sa atrezijom anusa...cijela trudnoca je protekla skroz ok(tako je bar govorio ginic koji ju je vodio). Te veceri oko 18h iz mene je sikljala krv...koma sam bila...iako 3.porod sa ovom situacijom sam se prvi put susrela...predosjecaj , strah da nije dobro pratili su me sve do budjenja iz opce u kojoj sam zavrsila nakon pitanja "kako je moje dijete i zasto nisam cula njegov plac?"
    Uglavnom, suprugu su rekli da je sretnik jer je zamalo ostao bez nas oboje....toliki apaurini venozno nisu mi dozvolili da spavam. Bila sam koma, sva sam se tresla, pitala za svoje dijete odgovor je da moram cekati gin.i ped.
    Uspjela sam i njih docekat.i u tom trenu radje bih da me nije bilo jer je 1.recenica bila "mladi ste i mozete imati jos djece, od ovoga nista"
    Totalni slom. Al ja sam znala da ce on biti dobro.
    On na rebru ja u vinogratskoj....3.dan nakon carskog uz pomoc prijateljice bijezim iz bolnice na rebro vidjeti svoje dijete.... u inkubatoru, modar, bez ikakvih reakcija....al ja sam znala da ce on dobiti tu bitku.
    Sada sa 2 godine i 4mj iako ne hoda, ne prica(samo na svom jeziku) on je najdivnije moje bice koje je dobilo bitku.
    Kolostoma, psarp,zatvaranje stome....infekcija rane....i tu smo ne damo se. Taj dio je iza nas(nadam se) idemo u nove pobjede....jer rodjen je ranije i ozivljavan je,intubiran...visokoneurorizicar. moj heroj, moj pobjednik Imamo jos puno posla, ali mi to mozemo i hocemo!
    Sto se tice statistike rodjenih sa ovom malformacijom mislim da je trenutno 1 dijetw na 2 tisuce(sve cesca pojava-dijagnoza).
    Zasto je to tako? Ne znam. Ali znam da majke koje takodjer su rodile dijete sa ovom malf.nemaju nista zajednicko sa mnom pa da mozemo reci"aha zato je to tako"

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    S jel di bar na njezi?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    3

    Početno

    I ja bi tija znat nesto vise o ovome jer mi kcerku ceka operacija u Veljaci

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Ima li ikog za pomoc oko nekih pitanja

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Dali je morao nositi kesicu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •