Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 65 od 65

Tema: 3 mjeseca ..da li je rano za uvodjenje druge hrane osim mlijeka???

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    zakaj sam pitala, jel očito u svakoj zemlji drugačije pričaju ( pričaju i kod nas svaki drugo), mislim da to ovisi o tome kolko je mama doma s detetom ( kod nas je to do godinu dana, nekad bilo 3.5mjeseca) , kolko je kod vas ako radiš?

  2. #52
    NINOLINO avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    cairo
    Postovi
    85

    Početno

    evo nas opet...bili kod dr...nemamo gljivice......bol u dojci od zacepljenih kanalica i zaostalog mlijeka...kao nastala manja upala zbog toga i boli...bebac nece da vuce tako da mi nema druge nego to izmuzat jos cesce i kad on kao fol pravo doji...bebac presao 7 kila...za sedmicu nam je 3 mjeseca...ledja pucaju vec uveliko...

  3. #53
    NINOLINO avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    cairo
    Postovi
    85

    Početno

    jelena ja ne radim...nisam dugo ovdje..ali kako sam dobila informacije porodiljski ovdje moze da traje i 2 godine...jako su tolerantni po tom pitanju....za razliku kod nas ...:9

  4. #54
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Drago mi je da nema soora
    Doji što češće i masiraj mjesto gdje su kvržice. Pomaže topli tuš ili oblog prije podoja. Mijenjajte položaj, tako da izvuče zaostalo mlijeko.

    7 kila je super. Možda dijete posiše i više nego se tebi čini

    Nisi mi odgovorila, jesam li dobro shvatila da dijete popije 6x90 ml adaptiranog dnevno? Odnosno 540 ml na dan?

    Imaš li volje polako smanjivati tu količinu?

  5. #55
    NINOLINO avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    cairo
    Postovi
    85

    Početno

    da da popije po 90 ml za svaki obrok...6 puta dnevno...nekad 5 puta...probat cu ga forsirat da doji jos vise...mada ovaj bol u dojci nekad je nesnosljiv...stisnut zube nema mi druge...

  6. #56
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    NINOLINO kako je? Nadam se da je bol u dojci popustila. Masiraš li, stavljaš li tople obloge prije podoja?

    Jeste li još na 6x90 ml adaptiranog?

    Imaš li volje da pokušaš smanjiti?
    Ako želiš, predlažem da pokušaš dati 30 ml manje na dan (recimo da smanjiš jutarnje obroke, jedan ili dva, u doba dana kada je dijete najbolje raspoloženo) i pratiš stanje kroz tri dana. Dijete treba imati najmanje 6 mokrih pelena dnevno. Pa ako uspijete tri dana ostati na toj smanjenoj količini adaptiranog, četvrti smanjiš za još 30 ml.
    Doji što češće, radi kompresije i nastoj nagovoriti dijete da što više siše.

    Ovaj tekst si sigurno već čitala, ali evo link još jednom : http://www.roda.hr/article/readlink/603

  7. #57
    NINOLINO avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    cairo
    Postovi
    85

    Početno

    klara citala sma tekst naravno vec....eto mi se borimo da povecamo nlijeko....smanjili smo zadnji obrok pred spavanje...bebac je vec tada napola budan pa i ne konta...mada se ujutro malo ranije probudi al to mozemo podnjet...uglavnom dojimo vise...sad ne samo prije bocice nego i izmedju obroka i kad god se ufati vremena...tako da nam dan prodje na siki...a kuca se raspada...jedina aktivnost koju uspijem uradit je ukljucit ves perilicu...i perilicu za sudje.......rucak svaki treci dan....

  8. #58
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Super NINOLINO, samo tako nastavite, polako smanjuj dohranu i prati pelene.
    A pospremanje nece pobjeci

  9. #59
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Ninolino kako vam ide?

  10. #60
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    Citiraj NINOLINO prvotno napisa Vidi poruku
    hvala na dobrim savjetima rijesili ste mi dilemu...nista do 6 mj... a sto se tice cajeva pedijatrica kaze da je uredu ali ne vise od 60 ml na dan...obzirom da je moj bebac na dohrani , a mog mlijeka je sve manje kaze da je potrebna dodatna tekucina zbog stolice...da ne bi bila tvrda...nadam se da ne grijes u vezi cajeva...

    inače kad su bebe na adaptiranom mlijeku imaju kakicu rjeđe..neki tvrde da je normalno čak 1 stolica tjedno...moj ima svaki drugi dan jednu poštenu ili svaki dan (cca 5puta tjedno)...ali u početku kada je prelazi sa moga mlijeka na ad..nije znao imati po tri dana..no to je sve normalno..nemoj se brinuti...dobije on dosta tekućine iz adaptiranog mlijeka bez brige..ako mu je pelena mokra svaki put kad presvlačiš...to znači da je dovoljno hidriran, i da mu ne treba vode..jedino ako uvodiš dohranu,e onda bih krenula sa vodicom....dajem mu malo vodice unazad mjesec dana, a na daptiranom je nešto duže..ako dojiš uz to..voda mu ..pa čak ni ne treba...ja rijetko dajem vodu uz adaptirano..jedino ako je vani sparno i primjetim da mi se beba znoji
    i ako je jako aktivna, a to je u zadnje vrijeme uvijek..dajem mu nekoliko mnajih žličica vodice
    ja ne bih davala čajeve..jer svi sadrže šećere..a ako stalno bebu navikavaš na slatko..teže će ti prijeći na vodu jer ce joj biti bljutava...a da ne kažem da ga trpaš nepotrebnim šećerima i kasnije možeš izazvati karijes...
    lijep pozdrav

  11. #61
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    Citiraj NINOLINO prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas je to otprilike tako da imamo 6 obroka, rijetko 7...s tim da je jedan nocni...e sad obzirom da bebac pije i adaptirano...a prema preporuci pedijatrice da pravim makar 2 i pol - 3 sata izmedju bocica mi onda lijepo sat do 45 minuta prije bocice dojimo, s tim sto rekoh ranije da u zadnje vrijeme bebac poceo folirat kao da se malo razlijenio, on i zaspi u toku dojenja al se probudi pa mu ja opet dam siku...sto se tice adaptiranog, on pije otprilike oko 90 ml poslije dojenja, s tim da na deklaraciji AD pise da za njgovu dobnu skupinu daje se 180 ml po obroku...problem sta u zadnje vrijem folira sa dojenjem, pa se pitam jel se najede...u zadnje vrijeme poslije jela ima obicaj trpat ruku u usta i dosta je poceo balit, ipak je rano za zubice...nekad poslije dojenja ne dajem mu odmah bocicu i oprilike je onda sit sat i pol prije nego krene opet trazit da jede...ujutro su razmaci izmedju hranjenja manji , do poslijepodne su duzi...zato nam se i gubi taj jedan podoj ujutro...u toku noci ako se probudi vise od jednog puta onda mu dam da samo doji ...bocicu pije jednom u toku noci ..i tada je budan makar 2 sat i raspolozen da se igra....
    moj je trpao ruke u usta vec sa 1,5 mjesec....slinio ko lud...zubi krenu izlazit ali još dugo ne izađu..zato i slline

  12. #62
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    Citiraj NINOLINO prvotno napisa Vidi poruku
    evo nas opet...bili kod dr...nemamo gljivice......bol u dojci od zacepljenih kanalica i zaostalog mlijeka...kao nastala manja upala zbog toga i boli...bebac nece da vuce tako da mi nema druge nego to izmuzat jos cesce i kad on kao fol pravo doji...bebac presao 7 kila...za sedmicu nam je 3 mjeseca...ledja pucaju vec uveliko...
    sve mi je to poznato...ti daješ flašicu..on osjeti da ide brže više i jednostavnije te sve više odbija dojku jer se mora namučit oko nje da mlijeko izađe....moraš imat to na umu...tako bebe rade..uzmu ono kaj im se više sviđa..pa ko bi lud se mučio?

  13. #63
    NINOLINO avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    cairo
    Postovi
    85

    Početno

    evo da se pofalimo ukinuli jedan obrok flasice skroz...sada dojimo puno cesce i cini mi se mlijeka je vise...jedino sto bebac zaspi svaki put kada doji...nastavi on dojiti...ala ja se pitam izvuce li on sebi ista tako u snu...zadnjih dana postao je jako ziv ...stalno se vrti i dok jede flasicu glava mu je ko na federima...i nekako imam osjecaj kao da je izgubio onaj primarni interes za hranu...sve ga nesto okolo zanima i vaznije nego jelo...al vaga pokazuje da napreduje...7600 gr. zadnje vaganje...

  14. #64
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj NINOLINO prvotno napisa Vidi poruku
    jelena ja ne radim...nisam dugo ovdje..ali kako sam dobila informacije porodiljski ovdje moze da traje i 2 godine...jako su tolerantni po tom pitanju....za razliku kod nas ...:9
    ovo je lijepo za čut, mislila sam baš radi toga da je puno manji pa da zato traže da se hrana uvede prije, ko kod nas pred 30-50 godina
    nadam se da ovo neće vodet Kaae
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 30.09.2012. at 18:43

  15. #65
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj NINOLINO prvotno napisa Vidi poruku
    evo da se pofalimo ukinuli jedan obrok flasice skroz...sada dojimo puno cesce i cini mi se mlijeka je vise...jedino sto bebac zaspi svaki put kada doji...nastavi on dojiti...ala ja se pitam izvuce li on sebi ista tako u snu...zadnjih dana postao je jako ziv ...stalno se vrti i dok jede flasicu glava mu je ko na federima...i nekako imam osjecaj kao da je izgubio onaj primarni interes za hranu...sve ga nesto okolo zanima i vaznije nego jelo...al vaga pokazuje da napreduje...7600 gr. zadnje vaganje...
    Super, to sve zvuci jako dobro. Zelim vam da sto prije izbacite jos jedan obrok
    Normalno je da ima manje intetesa za hranu kako raste i sve ga vise zanima. Samo prati mokre pelene i znat ces dobiva li dovoljno mlijeka.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •