Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Razređivanje omekšivaća

  1. #1
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno Razređivanje omekšivaća

    Dali razrjeđujete koncentrirani omekšivać prije stavljanja u mašinu ili stavljate koncentrat?
    Ja satvljam koncentrat, ali me neki dan susjeda uvjerava da tako nije dobro i da se on prije mora razrjediti u omjeru koj piše i onda se dozira. Da inaće to nije to.

  2. #2
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ne razrjedjujem

  3. #3
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Hm, prvi put čujem..dakle ni ja ne razređujem.

  4. #4
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    ja razrijeđujem...jer ga stavljam jaaaako rijetko i ne volim taj intenzivan miris omekšivača, kao niti osjećaj robe prepune omekšivaća pod rukom.
    i u pravilu ga stavljam samo za pravnje tamne robe...za sve drugo korisitim ocat.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ne razrjeđujem ali stavljam jako malu količinu - 1 žlicu po pranju. Nekad prije sam znala razrijediti, ali mi se usmrdilo pa sam prestala (ne potrošim dovoljno brzo).

  6. #6
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    A imali uopce potrebe za razrjedivanjem?
    To mi se cini ko gnjavaza...

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Pa i jest. Samo treba prilagoditi količinu.

    Ono što se još može napraviti (ako te smeta kad se pregusti omekšivač taloži na kućicu dozatora i postoji opasnost da se čepe cijevi): doliješ malo vode u taj pretinac i priča gotova.

  8. #8
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj ninik prvotno napisa Vidi poruku
    ja razrijeđujem...jer ga stavljam jaaaako rijetko i ne volim taj intenzivan miris omekšivača, kao niti osjećaj robe prepune omekšivaća pod rukom.
    i u pravilu ga stavljam samo za pravnje tamne robe...za sve drugo korisitim ocat.
    ni ja to ne volim
    stavljam pola cepa (nerazrjedjeno) na masinu vesa i nikad mi se nije dogodilo ovo gore

    ako koristim tekuci deterdzent, koji ima intenzivniji miris, omeksivac ne stavljam uopce

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    Ne razrjeđujem, no pazim da je neki blagi, baby, sensitive i slično...

  10. #10
    Hepimam avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    52

    Početno

    Ma to sto piše "koncentrat" znači samo da ga treba stavljati u manjim dozama, npr. ako je 4x koncentriran znaci 4x manja doza sto zapravo znači da će ti litra trajati kao da si kupila 4l.

  11. #11
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    A imali uopce potrebe za razrjedivanjem?
    To mi se cini ko gnjavaza...
    omeksivac je koncentrat ali se on sam razrijeduje u masini sa vodom unutra...
    tako da nema potrebe dodatno vani rijedit (osim ako ne volis taj miris i sl)

  12. #12
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Ja ga stavljam kao koncentrat i to dosta,jer obožavam miris i mekoću robe.... i nikad mi ga dosta ,potrošim oko 3 l mjesečno.

  13. #13
    susret avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Ne razrjeđujem, a stavljam ga rijetko i jako malo. Ocat u komb. s par kapi eteričnog ulja mi se pokazao puno boljim. Posebno za šareno rublje.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    meni je to rekao majstor kad mi se začepila ona kadica za omekšivač. kao treba ga razrijedit s vodom prije nego ga uliješ u mašinu. naravno da sam ja prelijena za to pa ga i dalje ljevam ovak.

  15. #15
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja razrijeđujem.....
    Imam jednu praznu bocu, pa kad kupim novi, ulijem 1/4 omakšivača i ostatak vode.....
    I to onda traje i traje...
    Kad nisam razrijeđivala otišla je boca za čas....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 25.09.2012. at 23:41

  16. #16
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj genius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ga stavljam kao koncentrat i to dosta,jer obožavam miris i mekoću robe.... i nikad mi ga dosta ,potrošim oko 3 l mjesečno.
    X

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Vrijedi li pravilo da su praškovi i omekšivači za veš u manjim pakiranjima koncentriraniji ili treba za svaki provjeriti što piše na ambalaži ? Ne znam jesam u pravu kada sam skeptična kad vidim nešto takvo u velikim pakiranjima na akciji jer mislim da takve proizvode treba stavljati u u većim količinama i da se tu gubi svaka prvobitna ušteda...

  18. #18
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Piše ti na svakom pakiranju za koliko pranja je predviđeno, iako to ne može biti baš jednoznačno jer npr. kod mene je mašina za 7 kg, ali ide samo bijeli veš 7 kg, a ostali idu po 2, 3.5 ili 5 kg, ovisno o programu. Ja se u dobroj mjeri držim tih preporuka. Prvih par mjeseci sam znala stati na vagu s robom da vidim koliko je to otprilike. I onda prilagodim količinu praška. Jednom sam previše stavila pa je mašina javljala grešku, a vidim i po tome ima li pjene na vratima od mašine.

    Količina ovisi i o tvrdoći vode. U svakom slučaju, nekakva orijentacija ti je što piše na kutiji pa vidi koliko je to po jednom pranju. Ja ni ne gledam masu, nego koliko pranja. Zato ni ne kupujem jastučiće, jer ne mogu kontrolirati količinu detergenta, a i mirisi su mi prejaki. Ja nisam za ovu temu, ja ne volim da mi se veš osjeti po omekšivaču. Nisam kupila omekšivač preko 5 godina, otkad sam ga zbog malog djeteta izbacila, a i prije sam ga stavljala malo.

    Moje iskustvo s velikim pakiranjima je da ako malo pereš, onda ti ishlapi miris i detergent navuče vlagu na sebe. To je glavni nedostatak. A i to se da riješiti da pola staviš u plastičnu kutiju koju ne otvaraš.

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Vrijedi li pravilo da su praškovi i omekšivači za veš u manjim pakiranjima koncentriraniji ili treba za svaki provjeriti što piše na ambalaži ? Ne znam jesam u pravu kada sam skeptična kad vidim nešto takvo u velikim pakiranjima na akciji jer mislim da takve proizvode treba stavljati u u većim količinama i da se tu gubi svaka prvobitna ušteda...
    Na koncentriranim proizvodima to je jasno deklarirano. Ako ne piše - znači da nije.

    Evo, tu piše da je tekući deterdžent koncentriran: https://senzacionalno.hr/ariel-tekuc...-proizvod-325/
    Od istog proizvođača - ovo je regularni deterdžent koji nije koncentriran: https://senzacionalno.hr/ariel-tekuc...proizvod-1795/

    Omekšivači:
    Ovo je primjer nekog vrlo koncentriranog, a u velikom pakiranju: https://www.charlies.co.uk/lenor-sup...90-washes.html

    Zaključak:
    Svakako treba provjeriti što piše na ambalaži.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Pogledala sam izvrsnu reportažu na temu deterdženata za veš i omekšivača, nažalost na njemačkom pa nema smisla stavit link. Ali, kao što se već dulje priča , najbolji i najučinkovitiji je prašak za veš (ako želimo paziti na planet, u svakom slučaju najbolje u kartonu), a omekšivači su na bazi životinjskih masnoća plus kemija, mi smo ih izbacili prije 12 godina. Frosch ih radi na bazi biljnih, a ne životinjskih masnoća.
    Svi dodatni deterđenti za crni, pa posebno bijeli, pa protiv bakterija....sve za ništa.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj susret prvotno napisa Vidi poruku
    Ocat u komb. s par kapi eteričnog ulja mi se pokazao puno boljim.
    Izvrsno funkcionira mjesto omekšivača. I ne, roba ne smrdi na ocat

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Izvrsno funkcionira mjesto omekšivača. I ne, roba ne smrdi na ocat
    annie84, kako sam totalna neznalica o eteričnim uljima, pitanje: gdje ih kupiti ( dm možda ? ) i trebam li na nešto posebno paziti, ne znam ima li ih više vrsta...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    annie84, kako sam totalna neznalica o eteričnim uljima, pitanje: gdje ih kupiti ( dm možda ? ) i trebam li na nešto posebno paziti, ne znam ima li ih više vrsta...
    Za ove potrebe ti je eterično ulje iz dm-a skroz ok (njihova marka nije loša, od ostalih u HR dm-u sam probala samo hvarsku lavandu).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •