Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 80 od 80

Tema: vjecna tema: spavanje

  1. #51
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    / baš mi je žao da dijete mora ležati 2 h i pokušavat zaspat, kako bi bilo vama da vas netko tako drži 2h?! uh,..tko voli nek izvoli...
    pa rekla je da ju je probala stavi kasnije, onda su se ta 2 sata roštiljanja pomakla od 22-24h

    moja je ljetos zaspala popodne, to sam spomenula
    i ja zaspem i probudim se u 2 h
    ona gleda u strop
    i ajde Vanja, probaj zaspati
    ne može
    pa smo se digle da pije vode
    pa se divila ljetnoj noći
    da bi ja u 3h, ne mogavši više ne spavati, rekla "dobro, upali svjetlo i čitaj"
    i ona je čitala do 4 sata i tad zaspala
    teško je to kad se ne može spavati

  2. #52
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Curi je sada 6 godina i nespavalica je, nema kod nje ono da ju slomi u određeno doba i da joj se spava, evo još uvijek nije zaspala (22:47) ali to je dijete koje jednostavno tako funkcionira.
    Preko dana je prestala spavati sa 3 godine, u vrtiću je morala leći a doma vikendom ni slučajno, i dobro funkcionira , ne hvata je ludilo zbog umora jer ona umor jednostavno jako rijetko osjeća

  3. #53
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Joj, ja totalno kužim to roštiljanje po krevetu, E. bude toliko umoran da ne može zaspati. Pa se dere "mamaaaa, pomozi mi da zaspem, ja ne znam spavati"
    Pa se tako roštilja po sat-dva...
    Rješenje mi je ili ne dovesti ga do faze premorenosti (što je jako teško, uglavnom mi izmakne taj trenutak kad je ni ovamo ni onamo) ili imati večernje rituale.
    Sad sam se sjetila, tek je s tri godine mogao zaspati bez večernjeg kupanja; do tad ako ga ne bi okupali ostao bi budan do ponoći najmanje.

  4. #54
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Moj je spavalica, ali se buni protiv odlaska na spavanje, neće lijepo reć - odoh ja spavati, nego ga se mora poticati, i uopće stvoriti atmosferu da nema druge nego u krevet. Nastojim da su između osam i devet u krevetu.

  5. #55
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    lili kad ih ja vodim, tj. kad nemam sabotera u kuci, oni su u krevetu prije 9, do 9 procitamo knjigu/e i spavaju (oboje starijih) do negdje 9 15. kod nas nema rostiljanja. srednja rostilja ako je slucajno spavala popodne. f. zaspe ko top. nisu nikad u svojim kratkim zivotima lezali budni u krevetu vise od uvrh glave pola sata da ne mogu zaspati. tak da to kad ja kolo vodim ide vrlo jednostavno. a on ima neki svoj trip i obrni-okreni rijetko kad zaspu prije 22-22 30. valjda misli da ce bog zna sta izgubiti ako ne odigraju svaku vecer igru prije spavanja (naravno, to nije jedina igra u danu, naprotiv, to je peta, ili deseta, ili dvadeseta). ja nemam problema s tim i ide se u krevet po kratkom postupku.

    I ja imam ovo doma - mm je noćna ptica i kad dovati imati kvalitetno vrijeme s djecom u deset navečer rogovi mi narastu. Naš mali se budi prije sedam kadgod legao (i treba mu puno sna inače je Denis the Menace). Da stvar bude gora, ja sam jutarnji tip i u osam mi sustavi polako padaju, tako da nemam kapaciteta za ništa, a osobito za obračun s odraslim čovjekom i dvoje neispavane djece. Zato sam drukala i ponavljala i uspostavljala red i napravila slučaj i problem od kašnjenja na spavanje. Nije lako, i još uvijek mm probije granice, ali sve manje. Je da sam umorna od ganjanja mm-s, ali tako je to...
    Posljednje uređivanje od Ifigenija : 11.09.2012. at 08:56

  6. #56
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moj je u krevetu između 21 i 22, ljeti kasnije, jer smo dugo vani.
    Po zimi kako su dani kratki, onda je to bliže 21.
    Tuširanje, pranje zubi, upalim mu crtić i stavim da se tv sam ugasi za 15 - 30 minuta, kako kad.
    Obično zaspi prije gašenja.


    Neke dane se dogovorimo koliko priča ispričamo ili pročitamo i nakon toga je spavanje. Ili zaspi još dok pričam, ili kad ugasim svijetlo.

  7. #57
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    nedavno sam čitala da su provodili istraživanje i da je školarcima potrebno najmanje 9-10 sati sna da mogu normalno funkcionirati u školi.
    I da oni koji su amnje spavali da su imali loše rezultate pogotovo iz matematike ali i iz drugih predmeta.
    I da je dosta bitno da uglavnom idu u isto vrjeme spavati.
    I mi se držimo devetke (21) ali se razvuče i do 2130, ali je ovaj kaj ide u školu toliko umoran da odmah zaspi

  8. #58
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Kad je škola, spavanje je u (oko) devet, za obojicu. Za svo troje, zapravo. Od 21 do 7 spavaju praktički oduvijek, i kad su spavali po danu, i kad su prestali. A. se, nakon što legne, još diže radit trbušnjake i sklekove, obično i čita, nekad čita satima pa onda par dana zaspe čim legne jer mu tih 9-10 sati stvarno treba. Dižu se lako, često se i sami probude. Ovo ljeto je zapravo bilo prvi put da se i ljeti nisu dizali u 7 ili ranije (jer je dan još zabavniji i treba ga što ranije započeti :D ). Inače su tipovi djece koji i ako kasno zaspu, svejedno se rano dižu. M. se, naravno, dizala oko 6
    Posljednje uređivanje od vertex : 11.09.2012. at 10:02

  9. #59
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Napredujemo (kao da me čula), sinoć zaspala u 21!

  10. #60
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    v. ide u krevet oduvijek između pola 8 i 8, u ovih 5 godina uvijek je zaspivao do pola 9, najkasnije 9. prije smo mu mi čitali priče, sada mu pročitamo jednu pa nakon toga čita sam. s tim da bi čitao do ponoći pa mu ja kažem kad je dosta, i onda zaspi za 5 minuta. budi se isto tako oduvijek između 6.30 i 7.00. sam. ne spava popodne od 2.5 godine. mala ima 2 mjeseca, pošto još uvijek povremeno ima kolke uspavljivanje je iscrpljujuće, no isto krećemo sa umirivanjem i nunanjem i dojenjem oko 7.30. zaspi do 9. i onda potegne do pola 1, 1. iako me katkada izluđuje rano ustajanje, recimo na godišnjem i vikendom, ipak mi je bitno da od kojih 9h navečer MM i ja imamo mir i vrijeme za nas ili vrijeme s prijateljima.

  11. #61
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Napredujemo (kao da me čula), sinoć zaspala u 21!
    20.30! Tako sam sretna

  12. #62

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam ovdje nova i htjela bi sa vama podijeliti moj veeeliki problem i možda čuti koji dobar savjet. Imam curicu od 5 godina koja ide u vrtić. Ujutro ide u dežurstvo i diže se u 6,15, u vrtiću spava (preko vikenda kada je doma ne spava već godinu dana) a naveče legne oko 21,30 ali ne može zaspati do 23 pa i duže. Ja je još uspavljujem pričama, pjasmicama ili joj čitam ali u to doba ja više neznam za sebe. Pričam joj priču i spavam pa joj počnem pričati ono što sanjam u tom momentu, pa se ona ljuti i kaže pa ne ide tako priča itd. Već par puta sam joj rekla ispričam ti jednu priču i dvije pjesmice i gotovo a ti se smiri i probaj zaspati. To izaziva u njoj veliku ljutnju pa se onda svađa i duri i želi da ja budem uz nju i pričam joj skroz dok ne zaspi. Možete misliti kako je meni koja sam budna još od 5,30 i narintala sam se na poslu pa poslije doma itd. Inače ovo ljeto je bila na operaciji slijepog crijeva i od tada je skoro mjesec i pol imala nočne strahove, ono buđenje sat dva nakon što usne i plakanje, udaranje rukama i nogama i ne možeš ju smiriti i do 45 min. Jednom riječju grozno. Tako ako se sada prije spavanja zaoštre odnosi njoj gotovo uredno svaki put dođu ti nočni strahovi u kojima ona izbaci sve svoje frustracije a vjerujte mi to mi izgleda grozno kao da nije moje dijete. Inaće nikada nismo imali problema tipa bacanja po podu, urlanja i sl. tako da ju ja ovakvu neznam i strašno me brine takvo ponašanje. Ne znam kako da na neki bezbolan način prekinem tu torturu i natjeram ju da zaspi barem do 22. Ja sam od tih njenih novčin ispada i nespavanja (a inače sam spavalica) već jako nervozna i dođe mi muka kada se približava vrijeme spavanja valjda i ona osjeti moju frustraciju. Neznam kako da tome stanem na kraj....

  13. #63
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja bi rekla da ne spava u vrticu i stavila ju u krevet u 20 sati, unaprijed dogovorila da se prica 1 prica i to je to.

    ja inace kad kazem laku noc vise ne pricam, ne odgovaram na pitanja niti ista, ne ispunjavam zelje

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ja bi rekla da ne spava u vrticu i stavila ju u krevet u 20 sati, unaprijed dogovorila da se prica 1 prica i to je to.
    Mi ovako i radimo. Ustaje u 5.30, u vrtiću ne spava. u krevetu je najkasnije u 20.15.

  15. #65
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    danas me ide otvaranje novih tema

    zanima me kad vasi mladji skolarci idu spavati? ja evo vec godinama bijem bitku s md-om, pokusavajuci ubaciti djecu u krevet u neko normalno doba. naivna kakva jesam, mislila sam da ce pocetak skole pripomoci mom naumu da budu u krevetu do 9 sati, ali md me po obicaju sabotira. znaci dizu se prije 7, danas su zaspali oko 22 15, s tim da zna biti i kasnije.

    njegov argment je da je "kolicina sna individualna" i da spavaju dovoljno. ja tvrdim da spavaju premalo, da im se nedostatak sna kumulira i da nakon nekog vremena postaju manje ubrojivi. naravno, mogu se jeee s autoritetom kad su oni na njegovoj strani. veceras smo se svadali, ali nismo nis postigli. ustvari jesmo--ja odustajem. odlucila sam nek bude po njegovom pa cemo vidjeti. ali zanima me statisticki: sta mislite (ili znate), koliko je djeci sna potrebno? kad vasi idu spavati i kad se dizu? moji su stari 4 i 6 godina, i ritam im je slican: spavanje oko 22-23, budenje prije oko 8, sad oko 7.

    bring it on
    sad vidim ovaj topic.

    moja bi bila budna do sutra da moze. mm ima slican stav ko td i znamo se zakacit jer ju on nikad nece "potjerat" u krevet.
    tamo negdje sredinom rujna kad sam skuzila da se dize u 7, a lijeze u 11 (ostaci od ljeta) pukla sam i rekla da u pola 9 ja idem uspavljivat mladju i za to vrijeme da izvole jesti, ako vec nisu, otusirat se, oprat zube, obuc u pidzamu i eventualno do 9 gledat neki crtic. da zelim da je u 9 u krevetu.

    da bi mi se "osvetio" napravio je shou i spakirao ju u pola 9 di je ona plakala i zujala, pa sam siznula.

    mogu reci da je do pol 10 u krevetu i da relativno brzo zaspe od kad uopce ne spava popodne. iako da moze, bila bi ona i duze. no nekad zaspe obucena u dn. boravku u 8 sto je samo dokaz da sam u pravu

  16. #66

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Bože, ja sam vještica.... Moj od 11 godina kad je sutra škola ide u krvet u 8 i smije čitat do 8 i 30... i to ne uvijek...

  17. #67
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    pa ja ih super mobiliziram kad sam solo, ono sto nije normalno je da je meni lakse s njih troje kad sam sama s njima , disciplina na djelu

    eno neki dan, md otiso nesto van, u 8 45 svi spavaju a ja uzivam

  18. #68
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    pa ja ih super mobiliziram kad sam solo, ono sto nije normalno je da je meni lakse s njih troje kad sam sama s njima , disciplina na djelu

    eno neki dan, md otiso nesto van, u 8 45 svi spavaju a ja uzivam
    Isto i kod nas....
    Moji u krevetu u 8, 8i 15 (kad nema tate...)

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Po zimskom vremenu do 21h u krevetu, po ljetnom 22, nekad i 23h kad smo na godišnjem, s tim da su do nedavno spavali popodne, sad su predškolci pa me mole da ne spavaju u vrtiću ali za vknd spavaju popodne doma.
    Ja sam noćna ptica ali s njima je red jasan, do 21h u krevet, s obzirom da živim sama pomutnju nam donese tata koj se pojavi rijetko za vknd i promjeni ritam a oni to obilato koriste, pa sad i njega preodgajam u našu rutinu kad se pojavi.

    Isabela curica ti očito ima veliki strah od odvajanja, sve što si nabrojala samo su poruke " ne ostavljaj me samu" pa tako i san odbija jer se boji da te neće biti.
    Dogovorite se za jednu priču prije spavanja i nakon toga puno,puno maženja da se opusti i zaspi ali bez priče i odgovaranja na pitanja, nakon nekog vremena možda će biti dovoljna samo priča, ali prvo treba dodatnog ulaganja da bi ona opet osjetila sigurnost, sretno, vjeruj mi ovo što ti radi, to radi njezin strah i frustracija, ati si jedina osoba prema kojoj može pokazati svoje strahove i treba te da je umiris i vratiš sigurnost,
    sretno

  20. #70
    ambrosia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    259

    Početno

    moja curka ima sličnih problema kao Isabelina - pred više od godine dana smo imali tešku prometnu i otada - mora se uspavljivati!
    Najviše voli zaspati pred tv-om - jer inače kaže da joj dolaze "one slike" (prevrtanje autommobila) pred oči...ispočetka sam popuštala - ali sad smo se uvalili u kolotečinu i ne znam se isčupati iz toga...pretpostavljam da je okidač za to bio boravak u bolnici nakon nesreće i to što mi nisu dozvoljavali da boravim s njom na odjelu - nego su nas cijelu obitelj razdvojili i svaki od nas je bio na drugom odjelu...ali to je tema za neki drugi forum
    Uglavnom sada ne znam kako da to odrežem - a iskreno nemam ni previše srca za to jer i meni samoj ponekad te ružne slike dolaze na "oči" pred spavanje...
    ako tko ima kakav dobar savjet - dajte...psihologa, neurologa i slično smo već prošli - kažu treba vremena....

  21. #71
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    6 i 3 godine, u krevetu su u pol osam ( veceru i higijenu obavimo prije) zaspu ubrzo i dizu se u 7.
    Oduvijek je tako, s tim da sam ih prije uspavljivala jer smo dugo dojili, a sad same lijezu.
    Imam problem da kasno lijezu, jer se osjecam kao da sam ih necime zakinula ( oko spavanja i prehrane ne pregovaramo.)

  22. #72
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa Vidi poruku
    6 i 3 godine, u krevetu su u pol osam ( veceru i higijenu obavimo prije) zaspu ubrzo i dizu se u 7.
    Oduvijek je tako, s tim da sam ih prije uspavljivala jer smo dugo dojili, a sad same lijezu.
    Imam problem da kasno lijezu, jer se osjecam kao da sam ih necime zakinula ( oko spavanja i prehrane ne pregovaramo.)
    A kad se stignete družiti?

  23. #73
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Anemona, druzimo se od pol 3 do spavanja. Mislim da je to sasvim dovoljno i za igre, citanje, crtanje, bojanje, sivanje lutkama...a da se odmore i akumuliraju energiju za dan.

  24. #74
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa Vidi poruku
    Anemona, druzimo se od pol 3 do spavanja. Mislim da je to sasvim dovoljno i za igre, citanje, crtanje, bojanje, sivanje lutkama...a da se odmore i akumuliraju energiju za dan.
    Dovoljno je, ali gledam na drugim temama večina roditelja piše da su u 17, ili 18 tek doma, pa zato pitam.

  25. #75
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj ambrosia prvotno napisa Vidi poruku
    moja curka ima sličnih problema kao Isabelina - pred više od godine dana smo imali tešku prometnu i otada - mora se uspavljivati!
    Najviše voli zaspati pred tv-om - jer inače kaže da joj dolaze "one slike" (prevrtanje autommobila) pred oči...ispočetka sam popuštala - ali sad smo se uvalili u kolotečinu i ne znam se isčupati iz toga...pretpostavljam da je okidač za to bio boravak u bolnici nakon nesreće i to što mi nisu dozvoljavali da boravim s njom na odjelu - nego su nas cijelu obitelj razdvojili i svaki od nas je bio na drugom odjelu...ali to je tema za neki drugi forum
    Uglavnom sada ne znam kako da to odrežem - a iskreno nemam ni previše srca za to jer i meni samoj ponekad te ružne slike dolaze na "oči" pred spavanje...
    ako tko ima kakav dobar savjet - dajte...psihologa, neurologa i slično smo već prošli - kažu treba vremena....
    Uffff, ovo je baš gadno... Probaj neke od ovih metoda rastjerivanja strahova i noćnih mora: spavanje s omiljenom igračkom, mala noćna lampica (ona koja se utakne u utičnicu - mi smo imali nekog miša iz Peveca), pa čak i igranje nekih računalnih igara prije spavanja (tetris, čovječe ne ljuti se i slično - to je klasika u liječenju ptsp). Isprobala sam nešto od toga nakon sinovog boravka u bolnici i djeluje, iako znam da to baš i nije isto. Ovo što si opisala su pravi simptomi stresa i stvarno treba vremena... Sretno!

  26. #76
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Sva sreća pa sam naletjela na ovaj topic! Fino ste me nasmijale sa situacijima s gorim polovicama Shvaćam da nisam jedina i malo mi je lakše..Najlakše i najbrže zaspu kad smo same, kad je tu MM, onda se otegne, naročito kad bude dobre volje pa s curkama u krevetu sluša pjesme dok ne zaspu...a tada zaspu iza 22, ako ne i iza 23...Imam sreću što je to zaista rijetko, no izludi me!
    Nadovezat ću se na tu temu pa upitati nešto što me jako muči - noćne more šestogodišnjeg djeteta...Traju već dosta dugo, 2 ili 3 godine, nisu učestale, ali kad dođu, zna biti gadno.. Počne vrištati, govoriti nekim nerazumljivim jezikom, uspijem je nekako podići iz kreveta i prošetati do wc-a, oči otvorene- a ona spava i dalje se ne umiruje..to traje i do pola sata u najgorem slučaju. Sad zadnji puta kad ju je primilo pitala sam je drugi dan je li nešto ružno sanjala. Zamislite što mi je rekla- sanjala je nekakvog duha s rogovima kako dolazi po nju i govori joj da je ona njegova..!!!

  27. #77
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moj najstariji isto ima nocne more, cini mi se sad rjede nego prije (sad ce 8 g.) srednja se zna buditi i biti nervozna i u snu , ko da joj nije dosta po danu pa se ljuti, bjesni i sutira me. njega utjesim, a nju odignoriram jer ju obracanjem paznje jos vise raspi*dim pa to potraje.

  28. #78
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    bih li trebala ići negdje s njom zbog tog ili jednostavno čekati da prođe...? a možda nikad ne prođe

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ja u 21 zatvaram vrata njihove sobe (6, 4, 3). bude se oko 7. najmanji spava po danu jos 2-3 sata. srednji u vrticu da, doma ne.

  30. #80
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto mislim da je to individualno...
    Evo moja (3,5 g) je jucer spavala od 22h-8,5h i to em nakon sto dan prije nije spavala preko dana em jucer opet nije spavala preko dana i isla je spavati iza 22 a nije bila uopce nervozna,...

    ... iz te perspektive mi se spavanje skolskog djeteta u 20h cini kao sf, 22h mi se cini sasvim ok ako je dizanje u 7.
    Kako vrijeme leti... evo proslo je skoro pet godina i sad je skolarka, spavati ide oko 22:30 a najranije 21:30, budi se u 7. To joj je bioritam, imala je jako kratki period na pocetku prvog razreda kad je zbog umora isla ranije spavati (oko 21) ali se brzo vratila na svojih 22h... Ponekad preko vikenda odspaca dulje ali mm i oni imaju tada obicno natjecanje "tko ce dulje biti budan" pred tv-om pa oponekad zaspu i iza ponoci Junior (5g) pak oduvijek treba vise sna, prati ovaj njen ritam. ali obavezno odvali jos dva sata u vrticu ili doma preko dana...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •