Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Vezanost za mamu

  1. #1
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno Vezanost za mamu

    Nadam se da sam stavila pod dobar podforum

    S obzirom da ja još uvijek svoje dijete nikome nisam ostavila da ga čuva ili išla nekamo bez njega, naravno da me stalno rodbina i svekiji gnjave, ali sam oguglala. Međutim, stavili su mi bubu u uho (stalno govore kako mali bude previše vezan uz mene) pa me zanima (ovo je pitanje za mame starije djece sa sličnom situacijom) - da li su vaša djeca imala više ili manje problema kad ste ih na kraju jednom morali nekome ostaviti (npr. baki)???

  2. #2
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Moj mali je bio sa mnom od 0-24 do 9,5 mj. Onda sam ja počela raditi a MM ga je čuvao. Nije bilo nikakvih problema od prvog dana. Prije tjedan dana je krenuo u jaslice, sve super. Nije bilo nikakvih drama, nije plakao osim kada je u petak ostao na spavanju. Ali i to se na kraju smirio i uspio odspavati oko pola sata. Mislim da je najbitnije kako se roditelj postavi. Ako i vi paničarite ili se bojite ostaviti dijete, ono to osjeti i naravno da reagira. Mi smo to sve skupa probali kroz igra sa smješkom i veseljem što se idemo igrati u jaslice i upoznati tete i djecu, i on je to isto tako sa veseljem prihvatio i super se uklopio i čim dođemo u zgradu odmah trči do ormarića i smije se i otvara ih. Kada uđe u prostoriju odmah gleda tko je sve tu i ide do igračaka i tu prestaje svaka dilema jer mu se na faci vidi da uživa. Savjet: samo mirno i bez straha jer će biti u dobrim rukama gdje god da ga ostavite, jer naravno da će te ga ostaviti onome u koga imate puno povjerenje. I ostati će vezan uz vas, ali će prihvatiti i druge oko sebe i ja mislim da je to jako bitno za njegovu socijalizaciju i uklapanje u svijet oko sebe.
    Sretno!

  3. #3
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Našu Taru je baka čuvala od 6 mjeseci starosti, i nije nikada bilo problema. U ljeto kada je Tara imala nešto manje od 2 godine baka i deda su je poveli na more i sve je bilo u redu, osim sto je Tara bila jako vezana uz baku, i dešavalo se da se je po noći znala zaplakati. Neznam, valjda sve ovisi kakvo je dijete, Tara je vrlo samostalna ali mislim da nebi baš ostajala s bilo kim bez nas, pa čak i sada kada je malo veća nisam sigurna da bi dugo htjela biti s bakom i didom na moru. Djete što je veće "kuži" više stvari, pa i to da mame i tate nema i tako............. Uglavnom ništa te ne košta da probaš, jer kad tad doći češ u situaciju kada ćeš djete morati ostaviti nekome na čuvanje.........

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    špansko
    Postovi
    36

    Početno

    mala sirena, ako te to tješi ja svog miša moram ostaviti sa 13 mjeseci baki na 4 dana preko tjedna u drugom gradu i ići pribrana na posaoi tako će to trajati cijeli mjesec, dok se ne otvore jaslice!!!dolazit ćemo(mm i ja ) svaki vikend i to je to. moramo, ne preostaje mi izbor. a što se tiče svega čuvanja ispod te kvote(sat,dva tri) tvoja je procjena koliko to treba tebi i tvom bebaču, kaj trebaš obavit u to vrijeme itd. ako trebaš neko svoje vrijeme-probaj riskirat.ako pak ne osjećaš nikakvu potrebu za tim-uživaj s bebom. ja se skoro nikad ne odvajam od svog miša, i nedam da mi više dijele "dobre savjete".nismo se odvojile do 8. mjeseca, i onda kad jesmo na par sati, bilo je sve ok. ti ćeš sve najbolje procijeniti, nedaj se strašit!

  5. #5
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Hvala vam cure!!!
    Za sad me ne brine to kaj me pilaju, nego to kako dijete prihvaća odvajanje od majke, pogotovo zato što sam uvijek s njim (s obzirom da ne radim, nemam sad neki jezoviti datum povratka na posao do kojeg ta situacija mora biti riješena, a ja se za sad ne želim odvajati od njega i zato kaj mi tak paše, a i zato što mi ga nema tko čuvati pa se ne forsiram)

  6. #6
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Znam da će meni biti bed, ali to sad nije bitno

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    A bongice zasto beba mora ici baki u drugi grad?? Zasto baka ne dodje u drugi grad - mislim vama?? To mi je cini mi se sretnije rjesenje za sve - nije lako biti bez bebe 4 dana sedmicno :?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    126

    Početno odvajanje

    S Mirtom sam bila 13 mejseci doma 24H dnevno. Nikad je nitko drugi nije pričuvao, zaboravila sam kako je bez kolica otići u dučan, kako je bez djeteta otići na WC isl. Kad sam počela raditi našli smo tetu za čuvanje i ona je 2 tjedna dolazila na privikavanje. Privikla se bez većih problema na ostanak s tetom i moj odlazak. S 1,5 g je otišla s tetom na more, kad je imala 2,5 g bili smo u Kopenhagenu 6 dana (bez nje). Poslije nekog vremena smo je počeli ostavljati kod mojih (sada su joj to svijetli trenuci u životu- kad ode na vikend kod bake nema sretnijeg djeteta).
    Ledi još nitko nije promijenio pelenu osim mene. Neću je forsirati jer nema apsolutno nikakve potrebe, a djeca imaju najveći strah od odvajanja 6-9 mejseci, pa onda oko godine dana.
    Polako ti sve dođe na svoje mjesto. Pusti okolinu, ti svoje dijete najbolje znaš. I ne postoje dva ista djeteta da možeš nešto "kopirati". Pogotovo ne po savjetima deda i baka.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    špansko
    Postovi
    36

    Početno

    a mayah, takav ti je život! kad već tražiš baku da ti uskoči taj mjesec, jer nas u jaslice ne budu primili do rujna, onda se moraš pomirit s bakinim izborom mjesta čuvanja (baka ima kuću u ogulinu, a mi živimo na 5. katu na asfaltu, a tad će u tijeku biti kolovoz(u zgb-u tad nastaje pustinjska žega od cca 40 stupnjeva u hladu), pa sam se pomirila sa sudbinom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •