Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: ureaplasma 10 /4

  1. #1
    samoJa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    64

    Početno ureaplasma 10 /4

    Drage trudnice, sigurna sam da se o ovoj bakteriji pisalo već puno puta, no mene konkretno zanima dali je ikoja od vas dobila antibiotik AZITROMICIN i dali ste imale ikakve nuspojave.
    Naime ja sam sad u 25 tj trudnoće , doktor mi je uzeo briseve zato što mi je sve jako nisko pa da ne dođe do kakve infekcije ili bakterija , što je nalaz i pokazao. Bojim se jer imam od prvog dana jako rizićnu trudnoću, od krvarenja do visokog tlaka i sad opet ovo. Najviše me strah utjecaja ovog antibiotika na bebu.
    Molim Vas sva iskustva? Hvala

  2. #2
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    U drugoj trudnoći oko 25. tt zbog ureaplasme 10 ma 3 pila sam sumamed (on je azitromicin) odjednom 1g jednom tjedno (ukupno 3*1g; 3 tjedna). Bakterija se povukla nakon te terapije. Jačih nuspojava nisam imala. Pila sam i lactogyn kao prevenciju od gljivica.

  3. #3
    samoJa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj laura29 prvotno napisa Vidi poruku
    U drugoj trudnoći oko 25. tt zbog ureaplasme 10 ma 3 pila sam sumamed (on je azitromicin) odjednom 1g jednom tjedno (ukupno 3*1g; 3 tjedna). Bakterija se povukla nakon te terapije. Jačih nuspojava nisam imala. Pila sam i lactogyn kao prevenciju od gljivica.

    Jeli sa tvojom bebom sve u redu nakon tih terapija, jako se bojim za bebu jer već pijem i tablete za tlak a sad i ovo, hvala sto si se javila

  4. #4
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Sve je u redu s bebom. Sumamed se uz preporuku liječnika može piti u drugom tromjesječju (ako je moguća korist veća od eventualne štete). MM trudnoća je također bila jako rizična (prerano otvaranje), zato je dr. smatrao da svakako treba tu bakteriju pokušati uništiti prije poroda.

  5. #5
    samoJa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    64

    Početno

    Ajde imala si sreču da nisi imala nuspojava, ja ih imam , juče sam počela terapiju dvije tablete isti dan a dalje svaka 24 sata po jednu, juče umirala od bolova i grčeva u trbuhu , provelA dva sata na wc, danas samo bolovi i grčevi , neznam dal smije to tak il da se javim doktoru

  6. #6
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Nakon prve doze imala sam bolove u trbuhu, ali nakon jela je bol nestala. Ako si zabrinuta, nazovi svog ginekologa i traži savjet o nastavku terapije.

  7. #7
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    vidim da odavno nitko nije pisao al se nadam da će netko proviriti i dati neki savjet.
    borim se sa ureaplazmom od 17 tt (sad sam upravo startala sa 27 tt) i nikako da se riješim ove tvrdokorne životinje. Prva terapija bila je Sumamed 2x1 3 dana, nakon slijedećeg brisa terapija je bila Eritromicin 4x2 10 dana al danas opet bris pozitivan. Dr sada predlaže Ciprobay 500 2x1 10 dana.
    uz antibiotike pila sam i onaj napitak od vina i češnjaka, sok od brusnice i svašta još ali ništa nije pomoglo.
    Ima li netko kakav savjet jer ovo bi mi sada bio treći antibiotik u 10 tjedana.
    Posljednje uređivanje od venddy : 20.11.2012. at 21:24

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    32

    Početno

    draga venddy,

    ja sam 27TT i imam ureaplazmu od samog početka, isto 10/4. Godinama se borim protiv beštije i doktorice (dvije!) su rekle da ako se dosad nije izliječilo, vjerojatno neće ni sada i da me nema potrebe trovati lijekovima - da je vjerojatno veća šteta od antibiotika nego korist jer da je ureaplazma očito "dio mene".
    Kako je jedina stvarna prijetnja prijevremeni porod, na svakom mi pregledu rade cervikometriju (mjere mi grlić maternice) da mi se ne bi skratio i da na taj način uoče eventualnu prijetnju prijevremenog poroda.

    Ako ti išta vrijedi, moj bi ti savjet bio da ne uzimaš više ništa. Priroda nas je sjajno uredila i sve će biti ok.

  9. #9
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    Ma tako sam i odlucila. Odbila sam antibiotik, kupila Acidosalus forte i njihove vaginalete te kuham sebi caj od zobi.
    Ovo cu konzumirat i povremeno kontrolirat bris da se ne razmase sa 10 na 4 na vecu koncentraciju.
    I meni na svakoj kontroli mjere cerviks pa se nadam da ce i dalje biti sve ok

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Ja sam dobila nalaz brisa i negativan je. Sad sam u cudu jer sam samo stavljala Dalacin kremu 7 dana. Nije mi jasno jesam li je uopce imala i je li mi sad bris dobro uzet pa je nemam

  11. #11
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    moguće da je prvi nalaz bio pogrešan. Držim fige da je upravo tako i da i nadalje kod tebe sve bude čisto i bez baktrije (bilo koje).
    kod mene na žalost tri brisa za redom uvjek pokazuju prisutnu ureaplasmu pa nikad nije bilo sumnje.

  12. #12
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Drage mame i buduće mame, kao trudnicu ginekologinja me poslala da odnesem uzorke cerviksa na analizu u mikrobiološki labaratorij, konkretno to su one klasične trudničke pretrage na klamidiju i još neke bakterije. E ja sam danas dignila nalaze, i među tim nalazima bija je i onaj na ureoplasmu urealiticum i mycoplasmu hominis. Nit ja znan šta to znači, a tek za 2 tjedna idem na kontrolu da doktorica pogleda te nalaze, pa sad čitam i za sve mi piše da je osjetljivo (oznaka S); osim za klindamicin... Jel itko zna o čemu se radi, ja prepostavljam da je to gljivica koju sam imala i na početku trudnoće, al svejedno neznam. U 28tjednu sam.
    Ako mi ko može to objasnit bila bi mu zahvalna

  13. #13
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Drage mame i buduće mame, kao trudnicu ginekologinja me poslala da odnesem uzorke cerviksa na analizu u mikrobiološki labaratorij, konkretno to su one klasične trudničke pretrage na klamidiju i još neke bakterije. E ja sam danas dignila nalaze, i među tim nalazima bija je i onaj na ureoplasmu urealiticum i mycoplasmu hominis. Nit ja znan šta to znači, a tek za 2 tjedna idem na kontrolu da doktorica pogleda te nalaze, pa sad čitam i za sve mi piše da je osjetljivo (oznaka S); osim za klindamicin... Jel itko zna o čemu se radi, ja prepostavljam da je to gljivica koju sam imala i na početku trudnoće, al svejedno neznam. U 28tjednu sam.
    Ako mi ko može to objasnit bila bi mu zahvalna
    eh da imam tu neki broj još kao 10 na 3?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Drage moje. Ja sam skroz u komi zbog te ureaplazme, nikako je se riješiti. Imala sam spontani pobačaj najvjerovatnije zbog nje u 10-om tjednu. Popila sam doksiciklin, neko vrijeme je bio mir i sad opet taj grozni iscjedak. 09.12. idem ponoviti bris. Planiramo opet probati, ali me je toliko strah. Da li je netko od Vas imao neko iskustvo? Puno hvala.

  15. #15
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    moj MPO-ovac smatra da nema nikakvih relevantnih dokaza niti pomno napravljenih studija koje upućuju na to da urea izaziva spontani. Meni do ove trudnoće i to 17. tjedna nikada u životu nije izolirana nikakva bakterija, a briseve sam radila svakih 6 mjeseci. Trudnoća prije ove završila je spontanim u 10 tt ali nisam imala nikakvu bakteriju (briseve radila prije tog postupka jer mi je bio prvi te mjesec dana nakon spontanog), tako da tako nešto sigurno nije bilo uzrok.
    Dr kaže da nikada opsežna istraživanja o ureaplasmi nisu rađena na reprezentativnom broju trudnica, a kako je više od 50% trudnica danas pozitivno na ureaplasmu, po tome bi komplikacije bile puno, puno češće.
    E sad, ko zna, kao i puno toga u reprodukciji, sve je to (teorija i opasna je i bezopasna) puko nagađanje. U svakom slučaju bolje se pokušat riješit svih bakterija prije trudnoću i naravno, pokušat to i u trudnoći ako je prisutna, mada koliko sam čitala, malo kojoj trudnici uspije jer je većinom u trudnoći imunitet oslabljen čime je otežana borba protiv bakterija bez obzira na antibiotike.
    Ja sam sada odbila novu turu jer ispada da sam cijelu trudnoću pod antibioticima. Sad sam samo na prirodnim preparatima, pa se nadam da ću je barem držati pod kontrolom da ne naraste koncentracija, jer to je u principu jedino što su mi i svi ovi antibiotici napravili, nisam je se riješila samo je stalno na istoj koncentraciji.
    Pijem Acidosalus forte, svaku večer koristim njihove vaginalete, cijeli dan pijem dosta čaja od zobi, a napravila sam po treći put i onu smrdušu od vina i češnjaka pa gutam i to svako jutro. Za 10-tak dana ću opet napravit bris čisto da vidim gdje se nalazim po tom pitanju (jel i dalje ostala 10 na 4)

  16. #16
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Drage mame i buduće mame, kao trudnicu ginekologinja me poslala da odnesem uzorke cerviksa na analizu u mikrobiološki labaratorij, konkretno to su one klasične trudničke pretrage na klamidiju i još neke bakterije. E ja sam danas dignila nalaze, i među tim nalazima bija je i onaj na ureoplasmu urealiticum i mycoplasmu hominis. Nit ja znan šta to znači, a tek za 2 tjedna idem na kontrolu da doktorica pogleda te nalaze, pa sad čitam i za sve mi piše da je osjetljivo (oznaka S); osim za klindamicin... Jel itko zna o čemu se radi, ja prepostavljam da je to gljivica koju sam imala i na početku trudnoće, al svejedno neznam. U 28tjednu sam.
    Ako mi ko može to objasnit bila bi mu zahvalna
    eh da imam tu neki broj još kao 10 na 3?

    u većini slučajeva kada je koncentracija 10 na 3 ništa se ne prepisuje (smatraju da je to neka granična vrijednost), ali opet zavisi od tvoje dr. kako će ona s obzirom na trudnoću gledati na to. Da li ti piše da je izolirana samo urea, myco ili obje?
    Ove oznake S koje imaš na antibiogramu označavaju na koje antibiotike bi bakterija trebala biti osjetljiva (da ti dr može prepisati pravilan antibiotik koji bi ih kao trebao ubiti, kod mene na žalost nije pomoglo).
    Ako ti dr ima mail pošalji joj na mail kakav ti je nalaz tako ako ti i namjerava nešto prepisat može to odmah, i prije samog pregleda.
    Uglavnom ako ti ne prepiše ništa (a i ako prepiše), možeš piti nešto od prirodnih probiotika i koristiti isto takve vaginalete (probiotičke). Nisu škodljive u trudnoći, dapače a mogu barem pripomoć ako se i ne riješi problem.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Draga Wenddy, hvala na odgovoru. Imala sam ureaplazmu prije nekoliko godina, tad mi je koncentracija pala jer sam uzimala doksiciklin. Nakon toga mi taj iscjedak nije prosao skroz, ali je konc. bila snižena, pa mi je dr. rekla da ako je nalaz ok - to je onda to. Nisam imala nijednu drugu bakteriju. U 8. mjesecu ove godine sam imala spontani i dr. me poslala na briseve, konc. 10 na 5 ili čak na 6, nisam sigurna. Osjetljiva na doksiciklin pa smo uzimali oboje terapiju 2 tjedna. Idem na kontrolu pa cu vidjeti rezultate. Brinem se jer taj iscjedak nije prestao. A čula sam i čitala ovdje na forumu da se zna vratiti i da uzrokuje probačaje i razne grozne stvari. Da li da idemo na trudnoću iako je bakterija još prisutna, iako u manjoj konc.? Nemamo djece, tako sam se prepala, vjerovatno imam sve simptome iz psiholoških savjetovališta, kako da se sredim i krenem dalje? hvala na odgovoru!

  18. #18
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Da, jučer sam čitala o tome, nije ništa toliko opasno, poslala sam upit doktorici. A po nalazu mi se čini da se radio samo o ureoplasmi, ništa drugo više ne piše.
    U svakom slučaju, puno si mi pomogla, barem mogu mirna biti! Hvala ti puno

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    1

    Početno

    devojke,zdravo! nova sam na forumu,inace sam iz srbije....idemo na vto po drugi put ali nam probleme prave ureaplazma,mikoplazma.....htela sam posetiti i vas sajt ,nebili nasla neke preparate efikasne protiv ovih bestija.....vise me zanimaju svi ostali (ako postoje ) preparati,od homeopatskih lekova,biljnih itd ...u srbiji nema puno preparata koji i nam nesto poogli,sve smo probali...molim za neku informACiju koja je proverena ,tj ko je uspeo nekim preparatom da se izleci od ovih bakterija...molim za pomoc.ja imam u malom broju ,dok moj dragi ni posle 4 ture antibiotika ne uspeva da se izleci...

  20. #20
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    Za nevjerovat, ja Sam danas podigla nalaz i urea ja sa 10 na 4 pala na 10 na 3. Nekih mjesec dana sam na svojoj terapiji koju sam vec spominjala i koncetracija se smanjila à dvije ture antibiotika to nisu uspjele
    Drago mi je da nisam pogrijesila sto sam odbila trecu turu antibiotika. Nastavljam i dalje po svom rezimu.

  21. #21
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Ja i dragi smo popili sumamed, i preporučili su mi sinekolin kapi, još ne idem po nalaze, pa neznam kakva je situacija, al mislim da je bolje! Tj. nadam se!

  22. #22
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj venddy prvotno napisa Vidi poruku
    Dr kaže da nikada opsežna istraživanja o ureaplasmi nisu rađena na reprezentativnom broju trudnica, a kako je više od 50% trudnica danas pozitivno na ureaplasmu, po tome bi komplikacije bile puno, puno češće.
    ovako kaze i moj ginic!da je najlakse pripisat spontane ureaplasmi a da je 101 druga mogucnost vjerojatnija...
    volimo okrivit nesto konkretno za spontani jer tesko je ostati bez odgovora zasto...
    ja sam ju imala,ne sjecam se tocno koncentracije...i nisam ju tretirala,bez problema zanjela,nosila trudnocu i rodila 8dn iza termina....

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Dobila sam nalaz Ureoplasma urealyticum -visok titar(>10 000 ) ...sva sam zbunjena, nikada to nisam imala.... nalaz sam radila jer smo u postupku MPO...naravno postupak je odgođen zbog toga i moći ćemo ići dalje tek kada se riješim beštije...dobila sam antibiotik Hiramicin , ali samo ja...pa me zanima da li se i suprug treba testirat na to i uzimati terapiju????

  24. #24
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Moje iskustvo je da antibiotik piju oba partnera. I te se beštije jako teško riješiti, mi smo to uspjeli tek iz treće ili četvrte ture antibiotika i to tek kad je bila doza uduplana. No, s nalazima brisa bakterije, koliko se sjećam, dobiva se i antibiogram pa se po njemu određuje potreban antibiotik. Sretno!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    da, imam taj atibiogram, po njemu sam dobila antibiotik, samo ne znam zašto mi ginekolog na moj upit za supruga rekla da njemu ne treba ništa????? u pon. ga šaljem njgovoj općoj doktorici da mu da antibiotik ili bris urete, nadam se da će htjet dat nešto od toga.

  26. #26
    zlatokosaST avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    81

    Početno

    Obično terapiju piju i muževi čak i onda kad njihovi brisevi ne pokazuju Ureaplazmu. Popila 6x500mk sumameda (6 dana) uz biljne vaginalete PrimaPharme na bazi gospine trave - rade ih samo u nekim njihovim ljekarnama (20 dana) (blizanačka trudnoća, ureaplazma 10/4). Novi bris pokazao normalan nalaz. Samo da napomenem, da nisam imala bas nikakvih tegoba. Mnogi liječnici na 10/4 ni ne daju antibiotik, osim ako nema nekih simptoma, krvarenja...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Meni u nalazu piše visok titar (> 10 000) ...i ne znam da li je to više od 10/4 ???? Koristim rojazol vaginalete 7 dana... i kupila sam si lactogyn kapsule , uzimam 2 dnevno...

    Nakon koliko ste ponavljali nalaz brisa? meni je rekla da dođem za 4 tjedna od prvog dana uzimanja antibiotika(pijem ga 10 dana), znači bris ponavljam 18 dana nakon zadjeg antibiotika.

  28. #28
    zlatokosaST avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    81

    Početno

    >10000 znaci, 10/4 (10 na cetvrtu ). Bris sam radila otprilike mjesec dana nakon antibiotika, a 10ak dana nakon zadnje vaginalete. Da se ne bi vratila, jednom mjesecno cu do kraja trudnoce koristiti tjedan dana iste vaginalete (PrimaPharme) - na preporuku doktorice. Svakako, ako nema simptoma nema ni prevelike brige

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    joj, sada mi ima logike ovo 10/4 baš sam hvala!

  30. #30
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Meeni su brisevi bili pozitivni na ureaplasmu i hpv visokog rizika.I ja i muž popili sumamed 3 dana i ona je i dalje tu.Dobila sam vaginaleteArilin 1x1 dva dana,potom moram stavljati 12 dana Macmiror complex.Za 4tj.opet ce mi uzet briseve na uu,hpv i ae.Mene je malo ipak frka tog prijevremenig poroda s obzirom da je meni ovo 4 trudnoca.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    evo da se nadovežem na svoje stare postove,nakon jedne kure antibiotika moji ponovljeni nalazi su uredni,a muža sam poslala na svoju ruku na bris i on je imao tu beštiju,dobio je i on antibiotik. Dok smo se liječili imali smo odnose s kondomom. I sada u trudnoci imam odnose s kondomom i gin. mi je u 12.tj.ponovila briseve i uredni su.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    47

    Početno

    26TT, ureaplasma 10na3, u pon.nosim nalaze doktoru.. Dali znate neki caj ili nesto, da se ne piju antibiotici?
    U 7 TT sam imala ess.coli vise od 10na5, nisam dobila antibiotik jer je bila rana trudnoca. Pila sam caj od brusnice, izbacila mlijecne proizvode i slatko i sa 12TT ponovila urinkulturu i nalaz je bio uredan.
    Tako bi volila i sada kad bi moglo

  33. #33
    Amari avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    158

    Početno

    Caj od koprive je dobar za takve stvari ali I za manjak zeljeza...vrkuta isto...samo za nju nisam sigurna da li se smije u trudnoci! Ja sam koprivom rijesila e.coli, sad povremeno pijem zbog zeljeza a I za naotecene noge I ruke je savrsena....vise nisam naotecena! kad bi ljudi znali za sta je sve dobra stalno bi pili....pametno je kupiti u bio &bio....10 kn pakiranje!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Sto znaci točno ureaplasma 1000 cfu ml?
    koliko je to opasno zapravo?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    1

    Početno Ureaplasma

    Prva trudnoća. 28 godina.
    Visina 182, težina 77(dobila 4 kile u trudnoći-sada sam u 24.tjednu)
    Od početka trudnoće mi je prisutna ureaplasma 10 na 5..dva puta nakon briseva pila sam antibiotik sumammed 500x3, (konstantno uzimam acidosalus vaginalete) nakon toga ponovni bris 10 na 4, propisan antibiotik eritromicin 10 dana po 2 kapsule(500 mg), vaginalno stavljala utrogestan.
    Nakon toga i dalje prisutna ureaplasma 10 na 4 i propisan mi je doksicilin. Dakle 4. antibiotik u trudnoći od 24 tjedna, mislite li da ima smisla uzimati navedeni antibiotik?
    Nisam imala nikakvih nuspojava kao sto su krvarenja-sve je uredno za sada.
    Koja je Vaša preporuka za uzimanje/neuzimanje doksicilina? S obzirom na sve terapije do sada? Ako ga ne uzmem da li moze biti štetnije nego da ga uzimam? Molim Vas savjet jer se bojim tolike količine antibiotika u trudnoći i kako ce se to odraziti na bebu.

  36. #36
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja sam se ureaplazme riješila iz prve kombinacijom doksiciklin+metronidazol tako da bih ga uzela. Doduše, to nije bilo u trudnoći.
    Pretpostavljam da doksić nije prvi lijek izbora u trudnoći pa zato tek sad izvlači tešku artiljeriju. I da misli da ti ureaplazma može napraviti gadnijih problema (preuranjeni porod) nego još jedan atb. Ja bih ga suknula pa kud puklo.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2024
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, da li ima jos aktivnih na ovu temu?
    Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo mozda kao ja posto sam podosta uplasena.
    Pre 7 dana sam dosla u bolnicu jer su mi odjednom krenuli u toku noci uzasni bolovi, ispostavilo se da su kontrakcije i to na dva minuta, usla taj dan u 22 nedelju. Iz nalaza krvi videli da imam povise neke parametre koji ukazuju na infekciju i zbog toga su mi uradili amniocentezu i pronasli ureaplasma urealiticum u plodovoj vodi, to je izazivalo kontrakcije uzasno jake. Cervix mi je bio skracen na oko 10-15mm. Stavili su me na antibiotike klaritromicin 500mg i evo to pijem vec 6 dana, rekli su mi 7-10 dana da ce trajati terapija. Svaki dan mi vade krv i taj parametar CPR za upalu je stabilan (od 38 do 31 ide) a normalna vrednost je do 15. Kontrakcije su se potpuno smanjile i skoro nestale i cervix mi je sada izmedju 26 i 30mm, dakle nekim se cudom povecao. Ono sto mene zanima, posto su mi rekli doktori da je neki prosek koji zene jos izguraju 4-6 nedelja svega i da je prevremeni porodjaj zagarantovan, da li je to istina?

  38. #38
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Čuj, ako su tako rekli doktori onda tako stoji.

  39. #39
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Čuj, ako su tako rekli doktori onda tako stoji.
    Zuta cek jel ti stvarno mislis da sve sto kaze bilo koji doktor je upravo tako i nikako drugacije??
    Mene je iskustvo mojih bliznjih i prijatelja naucilo da stvari nisu bas takve.

    Pa sta su rekli nekim mojim frendicama i izgurale su punooo duže...

    Lilelf,
    Svaki tjedan duže je bonus, ranije ce vjerojatno biti porodjaj, ali nije isto ako se dijete radja u 27 tj ili u 32 tj. Slusaj upute dr.,miruj i odmaraj ako je takva uputa, vjeruj da ce sve biti dobro, naoruzaj se pozitivom.

    Drzim fige na najjace!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.02.2024. at 16:59

  40. #40
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Došla je pitati laike što misle koji se oslanjamo na anegdotalne dokaze. Doktor vjrv nije htio davati lažne nade ako statistički ipak češće ipak bude prijevremeni porod. Znam da pozitivno razmišljanje djeluje da se lakše prođe ovaj dio, ali ako već pita da, sklonija sam misliti da je doktor u pravu.

    I sad gledam tvoj upis osim što je složen sa više takta praktički je ista stvar koju je doktor upravo rekao.

    Medicina je toliko napredna danas da sam i ja sigurna da će sve biti u redu pa i ako bude prijevremeni.

  41. #41
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    pa valjda pita žene koje imaju iskustva, koje su imale takvu situaciju ili netko ih njihovih obitelji, od prijatelja...

    Citiram:
    "Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo mozda kao ja posto sam podosta uplasena."

    Uopće nije sporno da će biti prijevremni al to ne znači da će roditi toliko rano koliko dr. prognoziraju, nije to u kamen uklesano 4-6 tjedana.

  42. #42
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Lilelf,

    pogledaj malo ovdje iskustva žena:

    https://forum.roda.hr/threads/9521-T...ma-urealyticum
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.02.2024. at 08:37

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •