Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Alergija na gluten i dohrana

  1. #1
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    364

    Početno Alergija na gluten i dohrana

    Curka mi je do sada reagirala na sve namirnice sa glutenom, uskoro idemo na testiranje kada cemo vidjeti tocne rezultate... Ono sto me zanima da li joj moze nedostajati nekih hranjivih tvari ako ne konzumira namirnice sa glutenom? Te da li mozda trebamo pojacati unos nekih drugih namirnica kao nadomjestak. Inace jede svo voce i povrce po tablici za njenu dob osim krumpira na kojeg je također reagirala. Trenutno smo na 3 kruta obroka dnevno a doji tri do cetiri puta dnevno s tim da mi se cini da dosta smanjuje te cica obroke.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    i moj je alergičan i na krumpir,i na gluten i još štošta
    neće mu ništa falit ako ne jede gluten,osem kaj ne bu mogal ić u pekaru i slično. povećaj udio prosa u prehrani.

  3. #3
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    364

    Početno

    Proso nam je jedna od temeljnih namirnica i jedemo ga svaki dan za dorucak i svaki drugi ili treci za rucak a bez proizvoda iz pekare cemo bez problema prezivjet

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ništa onda tak dalje,
    samo da ti napomenem postoje bezgluteinska brašna koja u sebi sadrže ili krumpir ili mlijeko, nema ništa čisto, možeš to dobit i na recept ( ak imaš papir od specijaliste) ili kupit u slobodnoj prodaji ( onda ti je bolje ipak pitat u ljekarnama jer je njihova marža puno manja nego u dučanu, tj. takvo brašno u ljekarni ti dojde do 25kn po kg, a u dučanu 35 kn po kg), mi ga ne upotrebljavamo više od kad smo saznali za krumpir da mu smeta.
    s druge strane imaš i bezgluteiskih makarona,špageta, ili čisto kukuruzno ili mješavina rižino s kukuruznim brašnom, ali je to jako skupo, imaš za kupit u DM i mercatoru ( malo skuplje), Interšpar ( malko jeftinije).

    I da zanima me dal ti jedeš glutein, ja ne jedem , ko ni ništa na kaj je mali alergičan, sad neki vele da klincima ne smeta, mojem sve smeta

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    možeš delat doma keksaće od mješavine rižino, kukuruznog, prosenog brašna ( možeš i doma samljeti ak ti treba kaj od sastojaka) po receptu pogačice bez kvasca ( mi to radimo i bez jogurta , s maslinovim)

  6. #6
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Kako izgledaju alergijske reakcije kod vase djecice! Naime moj je dobio nekakav osip na bedru, tocno tamo gdje pelena prolazi! U pocetku sam mislila da je od nje, ali unatoc sto stavljam blazinicu, veci br.pelena, mazala majcinim mlijekom, bepantenom... Ne prolazi! Kad sam pokusala dati zitarice od jabuke npr.od (kršitelj koda)a, odmah je reagirao tako da je dobio oko usta crvene flekice,koje se povukle za cca 30min! Pretpostavljam da se tu radi o alerigiji na mlijeko AD ili kravje!

  7. #7
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    pričekajte nalaz dijagnostike i polako s pedijatrom provodite eliminacijske dijete, najbolje uz vođenje dnevnika u početku.
    Jelena.O na tko vama kontrolira tak oreduciranu prehranu?

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    specijalizirane doktorice iz klaićeve gastoenterolog+ dermatolog+ pulmolog

  9. #9
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    super da se netko bavi time tako detaljno- bi li je preporučila?

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    pikula, ne kužim pitanje to su skup tri ženske svaka na svom polju, inače su mi to doktorice od male koje sam dobila po difoltu, pa ih uredno prenesla na klinca, ak hoćeš poslat ću ti o kome se radi.

    a koje ti sad imaš probleme, jer se uvijek zgražavaš nad našom dijetom.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    kod mojih je problem kaj su praktički alergičari od rođenja, pa sam jeino ukidanjem nekih stvari mogla vidjet kaj deci zaprav je, kod klinke mi je to savjetovala dermička ( jer pedijatrica nije znala kaj je maloj)kaj i kuda, pa sam nakon 2 mjeseca dete testirala i po testu bila jaaako visoko na sve kaj je dermička rekla, nakon nekog vremena se povuklo i ostale zove atopisjskog ( zapeščća, koljena podlaktice i slično), kod testiranjas oprterećenjem u bolnici ( recimo kod nje mlijkeo) pojavilo se po obrazima crvenilo, prekinuli davanje mlijeka, tak da dete praktički tek sad može mlijeko bez posljedica, crvenilo je kod nje bilo kakao kad od pol sata pa do tjedan dana, i često je mijenjalo položaje ( znalo izbit i na drugim dijelovima tijela). Kod klinca odma po rođenju sam skužila da je previše crven ( kaj me pedijatrica uvjeravala da je samo čisćenje), ali sam ipak izbacila sve kaj i kod male, + kaj sam s 3. mjesecom života izbacila i gluten, ali je dete bilo još ko rak, njegovi testovi s 7 mjeseci ( tj. 6 mjeseca od dijete) su bili katasrofa, tek s 15 mjeseci kad su u labosu zmućkali krumpir, i mi ga izbacili dete se počelo čistiti, sad je godina od izbacivanja krumpira ( ima 26.5mjeseci), i dete ima tek male zone dermatitisa ( kod klinke su zone nastale prije godine dana života), testovio od malog su još jaako visoki, većinom 4 i 5, 6 razred. Bili smo na opterećenju u petak s ječmom jer mu je on najniži u cijeloj priči i naravno da se osul, i opet mu osip s vremena na vreme šeta po tijelu.

  12. #12
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    364

    Početno

    Ja jedem namirnice s gluten i nisam primjetila da je regirala. I inace joj je reakcija na namirnice sa glutenom minimalna, iza koljena joj izbije crvenilo, ali nisam ih niti davala u nekim većim količinama i više dana za redom. Na krumpir pak je imala jaku reakciju, cijele ruke i noge su joj bile u žarko crvenim flekovima i na njega reagira i kada ga ja jedem tako da sam ga izbacila iz prehrane. Također vec mjesecima ima suho crvenu zonu na pregibima između stopala i potkoljenice, nisam do sada skužila od čega je, baš je nedavno otišla od eutena(donedavno nije ni od njega isla) pa cu vidjet sada ako se ponovno pojavi okvirno od cega bi moglo bit...

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    a jel ideš kod kakvog specijalista, ili si smo kod pedijatra?
    si uvela jogurte?

  14. #14
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    364

    Početno

    Naruceni smo na testiranje pocetkom desetog mjeseca pa cemo vidjeti rezultate. Neki dan je probala jogurt i nije imala reakciju, nadam se da ni nece. Ja inace konzumiram mlIjeko i mlijecne proizvode na veliko i ne smeta joj.

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    a kakvo je testiranje u pitanju prickov (one male bubice)? (one male bubice) ili rist i rast ( vađenje iz krvi u labosu) i kud idete kod alergologa ili kaj drugo . Obavezno traži da naprave ristove i rastove, mojim klincima prickovi nisu neki pokazatelji, ali su ristovi i rastovi do neba.

    Svakak traži i krumpir u cijeloj priči.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.09.2012. at 09:19

  16. #16
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    364

    Početno

    Joj, ja nemam pojma o cijeloj toj tematici, naruceni smo u klaicevoj za testiranje pa se nadam da ce nam netko tamo nesto i objasniti pa cu se onda baciti na proucavanje. Hvala na savijetu, definitivno cu obratiti paznju na nacin testiranja.

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    znači idete kod alergologa+ pulmolog ( to je tam u podrumu dole). Svakak pričaj doktorici i o krumpiru, mlijeku, i sve kaj ti padne na pamet, prvo radite prickove, a onda ti veli ak trebaš napraviti i ristove, ali svakak traži da ih naprave.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •