Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 212

Tema: Čvor na štitnjači

  1. #151
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Ekica, meni je to bio najstresniji dio. Iščekivanje ph nalaza. Tog perioda se sad i ne sjećam, živjela sam ga u polusnu.
    Vibram da bude ok!

    I još nešto, možda nekome pomogne, a možda koja od vas i potvrdi ovo moje.
    Palpatorni nalaz mog čvora je bio elastičan i pomican, maminog čvrst i nepomican. Dr je mamu odmah uputila na scintigrafiju i punkciju dok sam ja recimo na istu čekala 3 godine. Dr me nije ranije upućivala prvenstveno jer sam tada dojila malu a poslije nije bilo reagensa ili je kamera bila u kvaru. A cijelo vrijeme je govorila da će moj nalaz biti ok. Valjda je po opipu znala šta je.

  2. #152
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ja sam zguglala ono kaj mi je došlo ko nalaz i jedan odgovor je bio za operaciju,drugi za praćenje
    Pa sam rekla dosta i čekala današnji dan

  3. #153

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam počela priču sa štitnjačom kod njega. NE preporučam!
    prvo, jer je genijalan za obrlatiti pacijenta pa ti uvaljati da, baš kod njega, napraviš sve živo od pretraga.
    Belive me, neće ti taj samo UZV napraviti, odmah će te, vrlo ljubazno i do u detalje uvjeriti da ti treba punkcija.
    A onda će ispričati priču da eto, baš njegov labos je najpouzdaniji pa na brzinu da ti krv izvadi. Naravno, sve hormone i antitijela.
    Nebitno što si došla tamo s nalazima svega toga starih tjedan dana.
    A onda dođe nalaz biopsije. Pa kreće priča No 2 gdje te uvjerava da ti treba scintigrafija. I, sreća tvoja, baš to kod njega možeš za čas obaviti.
    Pa te stavi na terapiju. Naruči za kontrolu za 5-6tjedana. Gdje ti opet vadi krv. Pa povećava dozu pa...

    Uglavnom, dozvoljavam da sam naivna na n-tu i da nekog drugog ne bi tako obrlatio (iako, znam prekonekoliko priča od tamo, sve više-manje slične), ali Lacić je za mene big NO!

    .
    Identično!

    Opelješio me na brzinu. Jednostvano se prepadneš i misliš da to ev moraš jer, jbg, nisi tamo došla zato što ti ništa nije.
    Ja sam čak i jedan poduži pljuvački mail napisala optužujući ga da koristi naivnost bolesnih ljudi
    Posljednje uređivanje od dolega : 08.02.2019. at 14:59

  4. #154
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Endo mi je rekla da ponovim uzv (prvi slobodan termin je u 9. mj.).
    Pitala sam je bi li cvor sam po sebi uzrokovao simptome ako su hormoni uredni (meni jesu, ukljucujuci i antitijela), rekla je da ne bi.
    Ekice, sretno!
    Posljednje uređivanje od Optimist : 08.02.2019. at 15:07

  5. #155

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Endo mi je rekla da ponovim uzv (prvi slobodan termin je u 9. mj.).
    Pitala sam je bi li cvor sam po sebi uzrokovao simptome ako su hormoni uredni (meni jesu, ukljucujuci i antitijela), rekla je da ne bi.
    Ekice, sretno!

    Pa sad...ja sam slučajno primijetila svoj čvor jer je bio vidljiv okom.
    Prije toga (zadnjih godinu dana) sam imala nenormalne alergije. Svako malo bila na injenkcijama zbog užasnih urtikarija.
    Opadanje kose, tahikardija...sto glupih stvari koje su mi se dešavale.

    Otišla kod Lacića.
    Koliko god mi se ogadio, toliko me riješio muke prvim pitanjem, a to je da li sam imala osipe, alergije..?
    Rekao je da tako veliki čvor (3 cm) oslabljuje rad štitnjače i može doći do kojekakvih problema.

    Otkad sam izvadila čvor tj.sporan režanj, sve tegobe su nestale

  6. #156

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    i da, hormoni bili i ostali uredni

  7. #157
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    A ja zbog tahikardija pijem betablokator vec 2 godine :/

  8. #158
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    A zasto ti se zamjerio ako ti je pomogao?
    Zbog nepotrebnih pretraga ili neceg drugog?

  9. #159
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    j-la, hvala!

  10. #160
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Nestao mi cijeli poduži post :/

    Optimist, toliko dugo se čeka? Ti si u vinogradskoj, ako dobro pamtim

  11. #161
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Da, cak su prvi termini bili u 11. mj., ali je netko otkazao u 9. mj. pa sam tako i ranije dobila termin.

  12. #162
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Na osnovu na vv se čeka šest mjeseci,ja planiram pred ljeto napraviti narudžbu

  13. #163
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ja sam sada dobila termin za uzv i kontrolni pregled krajem ožujka.vinogradska. idem jednom godišnje.
    Posljednje uređivanje od andream : 09.02.2019. at 22:26

  14. #164
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Meni ova situacija s terminima ništa nije jasna... Kada sam prošli tjedan na šalteru VV pitala (iz znatiželje) koliko bi čekao na prvi pregled netko da se dođe naručiti, gđa je rekla "ne više od 2mj".
    I da najbolji uvid u termine imaju liječnici opće/obiteljske medicine

  15. #165
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    E pa sad ste me zbunile...to me je narucivala sestra iz Dnevne bolnice na endokrini u Vinogradskoj.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 10.02.2019. at 21:09

  16. #166
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Očito imaju i neke prioritete pa i tamo mogu smije ugasiti kolega ovaj tjedan ide na operaciju,prošli je imao uzv,a pred novu godinu se dogovorio za operaciju.vinogradska.
    Isto tak u Klaićevoj kod ortopeda čekam 5-7 mjeseci,mada mi uvijek na zadnjem pregledu da okvirni dan pregleda .ali pošto je klinka uganula zglob baš dan pred pomaknuti termin ja sam nazvala i dobila termin unutar mjesec dana

  17. #167
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ja sam na odjelu nuklearne. I idem na kontrolni pregled.

  18. #168
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    stigao nalaz - koloidna struma. #lakše_se_diše
    generalno, plan mi je u travnju kada odem na kontrolu malo detaljnije porazgovarati s dr i vidjeti možda da se napravi detaljni vitaminsko-mineralni status i izvade antitijela (nisam par godina) jer očito je da nešto ždere štitnjaču i teško mi se miriti s tim da svako malo "niču" novi čvorovi...

    Štinjača sad malo na off, idući tjedan MR zbog hipofize, ali to je sad sasvim druga tema pa da ne začatavam...

  19. #169

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    stigao nalaz - koloidna struma. #lakše_se_diše
    generalno, plan mi je u travnju kada odem na kontrolu malo detaljnije porazgovarati s dr i vidjeti možda da se napravi detaljni vitaminsko-mineralni status i izvade antitijela (nisam par godina) jer očito je da nešto ždere štitnjaču i teško mi se miriti s tim da svako malo "niču" novi čvorovi...

    Štinjača sad malo na off, idući tjedan MR zbog hipofize, ali to je sad sasvim druga tema pa da ne začatavam...



    ne želim te plašiti, jasno, ali nadam se da znaš da nalaz punkcije nije mjerodavan

  20. #170
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    ne plašiš me nego ne razumijem što želiš reći?
    kako misliš "nije mjerodavno"? Za što nije mjerodavno?

  21. #171
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Evo kolega bio jučer na operaciji skinuli jedan režanj,bio ok i nisu vadili drugi

  22. #172
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Super !

    Iz mog iskustva punkcija plus scintigrafija je mjerodavna, koliko moze bit (kod mene bilo benigno al punkcija nije mogla rec sto posto). Al ako je nalaz struma brijem da je to ok.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.02.2019. at 18:28

  23. #173
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Njegova punkcija isto nije rekla puno

  24. #174
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Ni meni nije jasno ovo da punkcija nije mjerodavna.
    Uzima se uzorak i šalje na patologiju kako bi dobio "ime".
    Patologija prepozna izvađene ćelije. Ili ne?
    Zbunjena sam.

  25. #175
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Ekice, drago mi je za nalaz

  26. #176
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Ni meni nije jasno ovo da punkcija nije mjerodavna.
    Uzima se uzorak i šalje na patologiju kako bi dobio "ime".
    Patologija prepozna izvađene ćelije. Ili ne?
    Zbunjena sam.
    U njegovom slučaju bas i nisu znali kaj je pa je isto dalje na nuklearnu

  27. #177
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Je li tvoj kolega radio punkciju?
    Zaboravila sam.

    Za sve koje znam, punkcija je pokazala patologiju čvora.

  28. #178
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Naravno to je prvo radio

  29. #179

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Za punkciju se uzima vrlo mali uzorak koji može dati rezultat samo onog što je ušlo u špricu.

    Moj nalaz punkcije je također bila struma, dok je phd nakon operacije pokazao folikularni tumor s naznakama strume samo na tom jednom mjestu.

    Ako je hladan čvor u pitanju (što pokazuje scintigrafija), punkcija definitivno ne može biti stopostotno točna, što će ti reći svaki doktor.

    Na fejsu postoji grupa "Ja i moja štitnjača" ili tak nekak, gdje masa žena iznosi iskustva kako su otišle na operaciju s dobrim nalazom punkcije, a tek je biopsija pokazala da je bio karcinom u pitanju.
    A da je doista mjerodavna, ne bi bilo potrebe za biopsijom nakon operacije

  30. #180
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Meni je žao dolega da se na tvomprimjeru pokazalo tako da je nalaz punkcije bio različit od biopsije nakon op.
    Ali tako olako reći da nalaz punkcije nije mjerodavan mi ne stoji.
    Punkcija itekako JE metoda izbora dijagnostike bolesti štitnjače, a naravno da za dobar/pouzdan nalaz je bitno da ju izvodi iskusan citolog koji će
    znati uzeti uzorak.

    A razne FB grupe na temu štitnjače i savjeti koje tamo netko daje kao "sveta pravila", a na osnovu svog iskustva nastojim izbjegavati (neću ni spomenuti da se zagovara izbjegavanje liječničkih svjeta, samovoljna povisivanja/smanjivanja terapija itd)

  31. #181
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku

    A razne FB grupe na temu štitnjače i savjeti koje tamo netko daje kao "sveta pravila", a na osnovu svog iskustva nastojim izbjegavati (neću ni spomenuti da se zagovara izbjegavanje liječničkih svjeta, samovoljna povisivanja/smanjivanja terapija itd)
    Bilo bi dobro definitivno otići i na scintigrafiju just to be on the safe side, ne znam što je na kraju liječnik preporučio - vjerojatno ovisi i o dosta toga što laici ne znaju. Ove FB grupe - slažem se. Nađe se dobrih informacija, ali jako to treba filtrirati, to je puno šira skupina od Rode, ima "savjeta" ajme meni, dizanja panike, spuštanja panike, 50% je spas u biljkama itd. itd. Posebno mi je koma grupa Reumatoidni artritis - javljaju se polupismeni ljudi, spasili su se s ovim ili onim, pa svaku toliko ljudi koji prodaju neke gluposti i to ih je spasilo - vražje kandže, čajeve... Bože sačuvaj od grupe. Nekih "normalnih" objava s nekom znanstvenom podlogom ili nekim korisnim logističkim savjetom gdje kod doktora, koji lijek gdje nabaviti ima 10% možda (i tu sam bila darežljiva). Štitnjača grupa ipak nije toliko zastranila - zato jer su bolesti štitne ipak lakše u smislu da medicina može ponuditi neku pomoć... pretpostavljam.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.02.2019. at 12:17

  32. #182
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Za reumatologiju se meni puno korisniji pokazao forum.hr - ne znam je li i za štitnu tako. Facebook izgleda uravnotežuje na neki najniži zajednički nazivnik, forumi mi se čine manje takvi čak.

  33. #183
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo bi dobro definitivno otići i na scintigrafiju just to be on the safe side, ne znam što je na kraju liječnik preporučio - vjerojatno ovisi i o dosta toga što laici ne znaju.
    kontrolu imam 11.04. pa ću tada popričati s dr.
    Scintigrafiju sam radila jednom, OK je bio nalaz.
    Ako treba ponovo naravno da ću napraviti.
    Javljam što dr kaže.

    FB - ima OK savjeta, konkretno tek nakon što sam tamo čitala neke članke o važnosti određenih minerala i vitamina (d vit, selen, B12...) sam više istraživala i skužila da drži vodu.
    Ali besmislice i dalje prevladavaju.

  34. #184

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je žao dolega da se na tvomprimjeru pokazalo tako da je nalaz punkcije bio različit od biopsije nakon op.
    Ali tako olako reći da nalaz punkcije nije mjerodavan mi ne stoji.
    Punkcija itekako JE metoda izbora dijagnostike bolesti štitnjače, a naravno da za dobar/pouzdan nalaz je bitno da ju izvodi iskusan citolog koji će
    znati uzeti uzorak.

    A razne FB grupe na temu štitnjače i savjeti koje tamo netko daje kao "sveta pravila", a na osnovu svog iskustva nastojim izbjegavati (neću ni spomenuti da se zagovara izbjegavanje liječničkih svjeta, samovoljna povisivanja/smanjivanja terapija itd)


    Pa kak da ti kažem da je mjerodavan kad nije.
    I naravno da je važan iskusan citolog koji će pogoditi čvor, ali taj isti čvor može biti nakupina različitih stanica i ovisno koju bu piknuo.
    To je generalno samo orijentacijska pretraga. Ako pokaže malignost, ideš na operaciju. Ako pokaže strumu, a čvor nije velik, pratit će. Čim preraste neke određene dimenzije, a k tome je i hladan, ideš na operaciju bez obzira na nalaz cito punkcije jer ti nitko ne može garantirati da nije malignost u pitanju.

    Ono sto sam napisali o FB grupi se ne odnosi na besmislene savjete već na nalaze cito punkcije i biopsije nakon operacije.

  35. #185
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa Vidi poruku
    Ako pokaže strumu, a čvor nije velik, pratit će.
    I ekica je unutar ove priče. Pratit će se. Mislim da smo dovoljno gore naglasile da nema 0-1 pretrage za štitnu, kao što je to biopsija. Ali, u medicini je rijetko što 0-1, osim ono EKG flat line, ili slomljena noga koja strši na van (ono, vidiš kost). Ostalo je u rukama liječnika da procjenjuju rizike, a na nama da odlazimo na pretrage .

  36. #186

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Sad vidim da ispada kao da pametujem nešto, stoga zanemari moj odgovor.
    To je bilo isključivo moje iskustvo i odgovor mojeg liječnika (btw.predstojnika u n.b.)

  37. #187
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa Vidi poruku
    Čim preraste neke određene dimenzije, a k tome je i hladan, ideš na operaciju bez obzira na nalaz cito punkcije jer ti nitko ne može garantirati da nije malignost u pitanju.
    Zapravo bi mogla dodatno pomoći ekici ako se sjetiš koji su guidelinei za veličinu čvora, da pita dr-a na kontroli kojoa joj je uskoro treba li joj scintigrafija.

    Kod mene je, pak, bilo obrnuto - scintigrafija dobra, a nalaz pukcije dubiozan, s velikim šansom za nemalignost, ali nema garancije za to - pa me taj hodogram isto doveo do toga da ostah bez (u potpunosti nemaligne) štitne. Nije 0-1 definitivno.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.02.2019. at 14:00

  38. #188
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Kod mene je ova bilo: konzultirala 3 operatera, svi da sve ide van. konzultirala 1 endokrinca i 2 nuklearke. Oni ovako: od 2 nuklearke 1 da izvadim jedan dio, pa naknadna reoperacija ako taj ispadne maligan. Druga... odlučite sami, ili ćete izvadit oba bez obzira kako ispadne biopsija jednog čvora ili ćete čekati biopsiju, pa, ako je dobro, svaku malo na punkcije pa čvor u drugom režnju pratiti...ili izvaditi sve i ne strahovat i ne punktirat se stalno. I endokrinac: neka operater procijeni.

    Tu se nađeš u procijepu struka - operateri znaju svoj dio priče (dizanje rizika reoperacija, pacijent ide stariji pa će možda i teže podnijeti operaciju). Endokrinci - bidna štitna, otić će cijela van. Nuklearci - ovako kako sam rekla.

    Evo, ja sam bila, na kraju, u prilici stvarno odlučit sama.

  39. #189
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Pardon, bio je još 1 endokrinac, koji je bio skloniji vađenju svega - i čvor na drugom dijelu, ja blizu 50 (rizici od anestezije onda 2x).

    Za mlađu osobu bi drugačije savjetovali ziher, pogotovo ako je u reproduktivnoj dobi. Itd. itd.

    Svi ti savjetovani su bili high ranking ljudi - ili predstojnici odjela ili profesori koji fušaju privatno ili ex profesori itd. Nema jednoznačnog. Osim post biopsije - a to je tek ako/kad se operiraš. Ali, opet, to ne znači da svaka štitna s čvorom mora van, to bi pola ljudi bilo na eutoriksu valjda.

  40. #190

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ja sam konkretno imala čvor od 3 cm.
    Ono, slučajno uočila, bez drugih simptoma.
    Otišla privatno na uzv i scintigrafiju koja je pokazala hladan čvor, hormoni uredni.

    Nakon toga nova bolnica - uzv i pinkcija koja je pokazala nodoznu strumu. Mada mi je endokrinolog prije toga odmah rekao da to mora van bez obzira na nalaz punkcije.
    Kirurg se složio momentalno jer se tu nema što čekati.
    Obojica su rekla da nalaz punkcije nije mjerodavan.
    I nije bio.
    Ali srećom bez malignosti

  41. #191
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam konkretno imala čvor od 3 cm.
    Ono, slučajno uočila, bez drugih simptoma.
    Otišla privatno na uzv i scintigrafiju koja je pokazala hladan čvor, hormoni uredni.

    Nakon toga nova bolnica - uzv i pinkcija koja je pokazala nodoznu strumu. Mada mi je endokrinolog prije toga odmah rekao da to mora van bez obzira na nalaz punkcije.
    Kirurg se složio momentalno jer se tu nema što čekati.
    Obojica su rekla da nalaz punkcije nije mjerodavan.
    I nije bio.
    Ali srećom bez malignosti
    Da, to je veliki čvor. Oni koji su uopće eligible za punkciju su preko 1 cm, moj je jedan bio nešto veći od 1 cm, a drugi od 5 mm. Eto, sad ekica ima neke guideline i moći će se dobro oboružati pitanjima.

    Sretno, ekice!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.02.2019. at 14:18

  42. #192
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Je li itko radio punkciju čvora u trudnoći?

  43. #193
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Bila je jedna trudnica dok sam to ja radila

  44. #194
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Radila sam punkciju, sutra su nalazi. 22mm je cvoric bio prije 4mj, sad je jos malo narastao, iako dr nije rekao koliko, samo da to moze biti i zbog trudnoce. Inace pratim taj cvoric, tj.dva jedan iza drugog, vec 4godine. Punkcija prvi put rađena 2016. i nalaz je bio moguć tireoditis. Prosla sam uzasno stresno razdoblje zadnjih pola godine i uzasno me strah nalaza, a i panicar sam po prirodi. U osam mj cvoric je od 18mm dosao do 22mm, tj. 25mm koliko pretpostavljam da je sada. Dakle skoro cenat u godinu i dva mj. Sta ako nalaz ne bude ok? S obzirom na trudnocu sto onda?
    Posljednje uređivanje od Smajlich : 20.03.2019. at 20:38

  45. #195
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Nisam radila scintigrafiju ili kako se to vec zove, tako da ne znam je li u pitanju hladni ili vruci cvor. U trudnoci ju ne smijem ni radit.

  46. #196
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    smajlich, držim ti fige za dobar nalaz i da te to smiri bar malo.
    Iskreno, ne znam kakakv je protokol ukoliko biopsija pokaže nešto sumnjivo, a obzirom na trudnoću, ali se nadam da to kod tebe neće biti slučaj

    Koja je tvoja dijagnoza? Jesi li na terapiji? Gdje se kontroliraš? U trudnoći bi svakako valjalo pratiti hormone (ne samo TSH nego i fT3, fT4) i ako si na terpiji pripaziti da je doza dobro podešena.
    Također ne bi bilo loše znati kakav ti je mineralno-vitaminski status obzirom da većina nas s autoimunom bolesti štitnjače ima loše nalaze b12 vitamina, feritina, magnezija itd + trudnoća te dodatno iscrpi što se zaliha tiče.
    Onako na prvu, skroz laički, rekla bi da ti je stres kumovao svemu i da je štitnjača "podivljala".

  47. #197
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Dijagnoza nakon punkcije 2016. je moguc kronicni tireoditis, hormoni u ref.vrijednostima i ne uzimam nikakvu terapiju. Preporuceno mi je izvaditi antitijela i to planiram, a danas cu na pregled pa vidjeti nalaz punkcije. Brine me taj rast, u strahu sam pogotovo zbog trudnoce.
    Posljednje uređivanje od Smajlich : 21.03.2019. at 11:08

  48. #198
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Jos bih dodala i D vitamin, on je vecinom snizen kod kronicara.

  49. #199
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Shvaćam li ja dobro da si u kontroli za štitnjaču (zbog čvora) već tri godine bez nalaza antitijela? Ili ih samo friško nisi vadila?
    Ako smijem pitati koje hormone si vadila i kada zadnji put?

    Iz svog primjera, hormoni uvijek bili uredni (ono, sistemastski pregled pa kad ti izvadi TSH i/ili eventualno T3 i t4). I svi govorili da je to sve OK.
    Dok sama nisam otišla privatno izvaditi sve hormone; fT3, ft4 i antijela. I kad je došao nalaz - šok, antitijela u nebesima. A, tada nisam znala da ni free hormoni nisu bili dobri/optimalni, bili su unutar referentnih, ali pri donjoj granici. Štitnjača već tada s nekoliko čvorova. Point; nema do komppetne obrade štitnjače...

    Shvaćam da te brine rast i savjetujem ti da popričaš s doktorom da vidiš što će ti reći i kakav savjet ćeš dobiti.
    Osim trudnoće, u istoj sam kaši - terapija pogođena, hormoni solidni, a čvorovi stari rastu + novi se pojavljuju. Dakle, negdje nešto ne štima

  50. #200
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Jos bih dodala i D vitamin, on je vecinom snizen kod kronicara.
    apsolutno. Ne znam kako sam ga smetnula spomenuti.

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •