Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 212 od 212

Tema: Čvor na štitnjači

  1. #201
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Ma kakvi, antitijela nisam nikad vadila. Znam da moram kompletnu obradu, a s vitaminima sam svakako u deficitu. Jos se borim sa time i dehidriranošću od siječnja i preboljene gripe. Za trudnocu je kao TSH najvazniji, donekle utješno :/

  2. #202
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Nalaz punktata: punktira se cisticno promijenjen cvor s kalcifikatom u desnom reznju promjera 22*13*16mm. Citolosk analizom nađu se nakupine sitnih tireocita, koloid i malobrojni makrofagi. Dijagnoza: miješana struma. Dr kaze kontrola za 3mj i da ne trebam vadit antitijela?? Ja svejedno bih. I strah me ovog kalcifikata. :/

  3. #203
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ne panicari. cvor ti je isti kao i pred 4 mjeseca. kalcifikat u cvoru je uobicajen nalaz i nema veze s antitijelima

  4. #204
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Hvala ❤️

  5. #205
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    grr, nestao mi post...

    uglavnom ukratko; obavila prošli tjedan kontrolu nakon punkcije. Došla (pre)puna pitanja do dr, počevši od (ne)pouzdanosti punkcije preko kada da/kada ne scintigrafija itd.
    40-ak minuta čovjek je sa mnom razgovarao i objašnjavao. Da li je do njegovog stava, načina razgovora, smirenosti, uvjerljivosti... ne znam, ali odlučila sam da je moje vrijeme
    googlanja na temu štitnjače - prošlo. Jednostavno, stekla sam neko povjerenje u njega i nadam se da ne griješim u procjeni.

    Ovaj feeling mira vam svima želim (a samoj sebi i da potraje )

  6. #206
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    ... ne znam, ali odlučila sam da je moje vrijeme
    googlanja na temu štitnjače - prošlo. Jednostavno, stekla sam neko povjerenje u njega i nadam se da ne griješim u procjeni.
    Good for you, bravo, slažem se !

  7. #207
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Bravo
    Slicno sam ija napeavila mada je muzpotencirao i nesto drugo pa daj hitno ovo ono

  8. #208

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav...zanima me je li itko radio punkciju štitnjače na Rebru. Rečeno mi je da je nalaz za tjedan dana no nisam pitala šalju li ga tek za tjedan dana ili će mi već stići doma za tjedan dana... Jer sam sva na iglama... Hvala unaprijed!

  9. #209
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Marryyna1502 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav...zanima me je li itko radio punkciju štitnjače na Rebru. Rečeno mi je da je nalaz za tjedan dana no nisam pitala šalju li ga tek za tjedan dana ili će mi već stići doma za tjedan dana... Jer sam sva na iglama... Hvala unaprijed!
    Sigurni ti nece stici doma za tjedan dana jer toliko treba posti da dostavi.

  10. #210

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    2

    Početno

    I to što kažeš...

  11. #211
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Meni je s vv doso nalaz u toku 10 dana iod punkcije

  12. #212
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Evo one što je prije par godina pisala da joj je sve ok i da ništa od čvorova ne raste.
    Još 2018 godine moj nukelarac me molila da vadim štitnjaču radi porodične anamneze i većeg broja čvorova. Zamolim je da rodim drugo dijete sa svojom štitnjačom pa ću onda kad se oporavim.
    Prođe 2019, nakanim se na pregled, nukelarac u blagoj panici, radi punkciju i ostalo. Kažem ok, hoću. Krene pandemija, taman izgovor paničaru da izbjegne sigurnu operaciju. Prošle godine u februaru, frizerka mi malo jače stitsne vrat, pa kad sam progutala preko toga osjetim da je nešto prešlo. Panika, zovi, naručuj se. Nukelarac sretna što sam došla, opet sva dijagnostika, i preporuka što prije totalna tireodoktomia. Phd nalaz kaže nediferencirano tkivo, njoj se ne sviđa. Zamolim je, opet, da odložimo operaciju za jesen.
    Operacija je obavljena početkom decembra, na jednom od čvorova nađen mikrokarcinom 2×1 mm, papilarni.
    Evo 2 mjeseca kasnije na uz vrata mi nađe 2 čvora na lijevoj strani, aplikacija radioaktivnog joda od 5 mCi kaže da su ostaci štitnjače.
    U ponedjeljak trebam na konzilij gdje će odlučivati da li ponovo operacija ili probat čvorove smanjiti velikom dozom radioaktivnog joda.
    Operacije me strah, na prošloj sam ostala bez 2 paratiroidne žlijezde.
    Ima li ko iskustva sa terapijom velike doze radioaktivnog joda na smanjenje tih čvorova? Moji su 16×20 mm

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •