Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: Utrogestan u trudnoci - oralno ili vaginalno?

  1. #1
    martinka

    Početno Utrogestan u trudnoci - oralno ili vaginalno?

    Od kad mi je ginekolog rekao da uzimam Utrogestan ja ga pijem, a sinoc sam na uputama procitala da se Utrogestan u trudnoci uzima iskljucivo vaginalno.

    Jel to stvarno nuzno? Buduci da radim, neizvedivo mi je na poslu stavljati Utrogestan vaginalno. Da li ga je koja od vas pila u trudnoci?

  2. #2
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Moze i jedno i drugo. Ja sam ga isto uzimala oralno. Pazi, zna te uspavati - bolje je ne voziti, ili barem ne voziti nekoliko sati nakon sto si ga popila.

    Veliki pozdrav

  3. #3
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    ajd ti za svaki slucaj nazovi svog doktora pa pitaj... ja sam ga uzimala na pocetku trudnoce vaginalno, a znam da sam na onom papiricu sto bude u kutiji procitala da se oralno uzima za prekid trudnoce koja ne napreduje. ne bih te htjela plasiti, ali ja ga ne bih pila dok se ne cujem s doktorom za svaki slucaj.

    inace, meni je moja doktorica rekla da ako nisam u prilici staviti ga vaginalno, da mogu probusiti tableticu iglom, iscjediti sadrzaj i utrljati to malo iznad pocetka pubicnih dlaka (jer se u ranoj trudnoci tamo nalazi maternica). ja sam tako radila i sve ok. ponavljam, pitaj da budes sigurna! pozdrav

  4. #4
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    cookie je si sigurna :? Meni je dala da ga pijem od 16.dc i to Dobrostan jer je nju kad je bila trudna Utrogestan bacao u izrazitu depresiju.

  5. #5
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Ahoj,

    ja sam ga uzimala do 11 tjedna ORALNO i ne zato da bi trudnocu prekinula nego odrzala (nakon uspjesnog IVFa). Vaginalno sam koristila Crinone gel. I evo, sada sam u 39 tjednu i sve je ok.

    Nazovid dr.icu da provjeris kako ga ti trebas uzimati, ali on se definitivno moze uzimati i oralno i vaignalno. Zbunjujuci je bio i papiric u mojoj kutijici sa lijekovima, i da - kad ga se uzima oralno definitivno ima utjecaj na psihu i osjecas se poprilicno li-la, odahnula sam kada sam ga prestala koristiti.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    ja samga uzimala na pocetku trudnoce i dr mi je rekao (inace taj dr je katastrof,necu sad objesnjavati zasto sve, samo napominjem da ovo uzmete sa dozom rezerve): 'ako je sve u redu -pomoci ce odrzanju trudnoce, ako ima problema- 'zavrsit' ce trudnocu' ... sve je bilo u redu... uzimala vaginalno...
    ubrzo promijenila doktora...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Ja sam ga koristila vaginalno,a dok sam krvarila onda sam ga pila.Navodno ima bolje djelovanje kada se uzima vaginalno,i trebao bi se stavit što dublje....tako je barem bilo kod mene

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    13

    Početno

    Ja sam ga isto uzimala i oralno i vaginalno.I na oba načina je bilo za očuvanje trudnoće.
    Ali svakako se savjetuj sa doktorom.

  9. #9
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    ja sam apsolutno sigurna da to pise na papiricu. sjecam se toga jako dobro jer ni ja nisam bila sigurna kako ga uzimati, pa me obuzela poprilicna panika kad sam to procitala. ne mora biti istina, poznato je da na tim papiricima znaju pisati kojekakve gluposti, ali ipak ne budi lijena i pitaj doktora da budes stoposto sigurna. sretno!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Može ići i vaginalno i oralno, ali ovisi koja je doza određena.
    Vaginalno može ići i u većim dozama (iako u uputstvima piše max. 3x2 dnevno), čaki do 3x4 Utrogestana dnevno. Oralno ne ide više od 3x2 dnevno, zbog nuspojava. Svakako neće štetiti trudnoći, može samo koristiti.
    Kad je stanje ozbilijnije, onda ga gin znaju propisati oralno, jer je djelovanje puno pouzdanije kod oralne nego kod vaginalne primjene (pitanje je koliko se Utrogestana apsorbira kod vaginalne primjene, dio uvijek iscuri, a kod oralne se sve iskorištava). Inače se baš zbog neugodnih nuspojava preferira vaginalna primjena, a ne zbog djelovanja na plod.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Lucky day, dr je valjda mislio, ako s trudnoćom nešto nije u redu (osim manjka progesterona u prvom tromjesečju), trudnoća se se sama riješiti, ali to neće biti zbog Utrogestana, nego zbog nekih drugih faktora.

  12. #12
    martinka

    Početno

    Hvala.

    Svakako cu pitati svog doktora ali se ipak nadam da je ok piti ga.

  13. #13
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    ja san ga radi 2x krvarenja uzimala samo navecer vaginalno prije spavanja, a ujutro i preko dana oralno tako da stvarno nemas straha mene je ponekad jedino znalo uspavat i to je sve
    dok se kreces nema teorije da ga zadrzis u sebi zato ga lipo popij

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    243

    Početno

    Ja sam ga prvo uzimala vaginalno (zbog održanja trudnoće), onda smo otišli na more i bilo mi je to nezgodno na plaži (3x dnevno sam ga uzimala) i počela sam ga uzimati oralno. I sve je bilo ok. Svejedno je kako ga uzimaš. Meni se samo čini da se oralno bolje iskoristi jer ti ovako može iscuriti.

  15. #15
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja sam ga uzimala vaginalno, al je bed kaj moras onda lezati neko vrijeme da ti ne iscuri van

    meni je doc rekao da je svejedno kako uzimas bez obzira sto pise na kutiji (zapravo 3 doktora su rekli to isto) al navodno ako uzimas oralno ti se vise spava


    beso

  16. #16
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    baš dobro da sam slučajno nabasala na ovaj topić, i ja sam poluluda od proturječnih informacija; danas sam ušla u 14 tjedan i do sada imala dva veća krvarenja, a između njih non - stop nekakvo smećkasto bljuckanje. na preporuku liječnika uzimam ga 3 x dnevno oralno, ali me muči šta u uputama u kutiji piše da se "smije uzimati samo u prvom tromjesečju i to samo vaginalno". i još piše, citiram; tijekom primjene mikroniziranog progesterona u 2 i 3 tomjesečju iznimno su zabilježeni neki slučajevi bolesti jetre, bla bla bla, neću dalje pretipkavat jer ionako ne kužim te prestručne izraze. da mi je samo znati za koga tiskaju upute u kutijama sa lijekovima

  17. #17
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    to da se uzima samo u prvom tomjesjecju NIJE zato sto kasnije ne smijes (to je i mene plasilo) nego nakon toga perioda tvoje tijelo proizvodi dovoljno progesterona i zbog toga ti vise nije potraban...ta tableta je samo "kap u moru"...tak je meni doc rekao

    nemam pojma zbog cega je tebi prepisan u 14 tj.



  18. #18
    martinka

    Početno

    Zaboravila sam napisati da sam pitala svog ginekologa (da li uzimati oralno ili vaginalno) kaze da je potpuno svejedno, ali da se zbog nuspojava (vrtoglavica, pospanosti...) u trudnoci preporuca vaginalno.

    Ja ga i dalje uzimam oralno i ljuljam se

  19. #19
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    martinka meni ga je dala oralno-dobrostan i kako ću ga početi piti tek za par dana reci mi je li teško pada na stomak? I ljuljanje?

  20. #20
    martinka

    Početno

    Indi, Dabroston se lakse podnosi. Meni je lijecnik rekao ako mi se previse ljulja od Utrogestana da ce mi dati Dabroston, ali ako je izdrzljivo da rade nastavim sa Utrogestanom kad sam vec krenula.

  21. #21
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Hvala Martinka, ja krenula danas s Dobrostanom i ljulja li se ljulja, nadam se da će se za koji dan to stabilizirati.

  22. #22
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Sad se nešto pitam: od 16.-36.dc se uzima dabrostan ili utrogestan, onda se pravi pauza 4 dana i ako ne dobijem menzes 5dan pravim test i ako je pozitivna nastavljam dalje, e sad, zašto uopće praviti tu pauzu, zašto se ne pravi test i ako je negativan onda jednostavno skroz prestati uzimati tablete ? :? Sad se mislim da ne pravim tu pauzu uopće jer me strah ako sam trudna i toliko malo biti bez dodatnih tabletica, a progesteron ne škodi, pa...
    :?

  23. #23
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    ups. od 16.-26.dc , a ne 36.

  24. #24
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    meni ti je nesto frendica pricala o tome jer je ona na indukciji...
    al ona uzima utrog. do kad bi trebala dobit...napravi test i ako je negativan prestaje piti...jer kao nece dobiti mengu sve dok ih uzima...

    sori, drugo nemam pojma

  25. #25
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Mislim da ću i ja tako napravit, hvala Dia. Kako ga prvi put uzimam oralno i na duže staze ne znam kako djeluje na moje tijelo (osim što sam pospana i malo ko pjana tu ti tamo), utječe li na to da stvara lažne simptome trudnoće i utječe li na temperaturu tijela :?

  26. #26
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj Indi prvotno napisa
    Mislim da ću i ja tako napravit, hvala Dia. Kako ga prvi put uzimam oralno i na duže staze ne znam kako djeluje na moje tijelo (osim što sam pospana i malo ko pjana tu ti tamo), utječe li na to da stvara lažne simptome trudnoće i utječe li na temperaturu tijela :?

    Indi, mislim da se dabroston uzima samo oralno (Utrogestan može i oralno i vaginalno - barem meni tako rekao dr). Progesteron definitivno može povisiti temperaturu.
    Ja ne bi radila pauzu sa progesteronom prije nego sam sigurna jesam li ili nisam trudna (pa, progesteron i uzimaš da ti lakše održi trudnoću). Tek nakon negativne bete, ili sigurnog "-" na testu prestala bi uzimati progesteron. I onda opet kreneš s njiim sljedeći ciklus nakon ovulacije.

    Ovih 20 dana progesterona + 5 dana ničega je definitivno predugo, samo ćeš si spetljati cikluse (produžiti.. i tko znašto još..). 14-15 dana nakon ovulacije napravi test ili betu, i na temelju toga odluči da li nastaviti s progesteronom.

  27. #27
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Hvala Sanjo, ma nije 20 dana, krivo sam napisala, 10 dana pa pauzda od 5. Neću prekidati za svaki slučaj dok ne napravim test-definitivno sam odlučila, ako bude negativan prekidam i čekam m. Sljedeći ciklus ionako neću piti ako ne budem trudna tako da će se ciklus sredit. Inače imam uredne cikluse i progesteron mi je u redu,ali pijem da potpomogne za svaki sl.moguću trudnoću jer sam prije imala spontane, a kako mi je prolaktin lagano povišen taj progesteron vjerojatno varira od ciklusa do ciklusa, pa... u svakom sl. hvala na odgovoru.

  28. #28
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Indi, jedan dan (potrudim se ovaj tj, al ovih dana "moje" vrijeme nije baš moje..) ti napišem sve prirodne načine i preparate kako poboljšati ovulaciju, ustaliti ciklus i sl (skupilo se toga.. pa mi treba da nađem).

    Možda iskopaš nešto korisno..

  29. #29
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Sanjo, može, šalji na PP

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    14

    Početno

    Bok cure,evo ja sam u 6tj.i dobila sam za uzimati utrogestan 3x1, i folacin tablete, doktorica mi je rekla da mogu uzimati vaginalno i oralno,s obzirom da piše da se iskljućivo uzima vaginalno ja sam to tako i napravila,muči me samo što mi iscuri,pa se bojim da se ne smanji učinak je li to moguće? inače moram ga piti do 9tj.trudnoće!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    5

    Početno

    I ja imam pitanje-stavljam ga vaginalno, 3x2 i zna mi se desiti da kod stavljanja napipam tablete jos od proslog stavljanja. Dakle, stavim 2, i imam dakle 4 neotopljene tablete dolje.

    Kak je to moguce?

  32. #32
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Utrogestan često "iscuri" ili ga dosta izađe u iscjedku, to je skroz normalno. A imala sam i situacija da napipam ostatke tableta koje sam stavila prije, to je isto OK. Bez brige...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    32

    Početno

    Vidim da tema vec dugo nije aktivna... ali imam jedno pitanje i nadam se da mi netko moze pomoci. Zanima me jeste li uocili vece mucnine od utrogestana? Ja ga koristim 4 dana oralno 3x2 kom i svakim danom mi je sve vise muka. Ne povracam, ali mi je doslovno cijeli dan zlo. Koristila sam ga zbog krvarenja koje je u meduvremenu prestalo. Trenutno sam 6+5 trudna. Lrije pocetka koristenja utrogestna mi je samo povremeno bilo lose, i to puno manje nego sad...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    donja dubrava
    Postovi
    2

    Početno ljudi pomozite

    ovako stoje stvari...29.05.11.sam imala spontani u 5.mjesecu trudnoće,ali već u drugom mjesecu te trudnoće sam opazila oskudan krvavi iscjedak i naravno bila glupa i poslušala druge da to nije ništa...sada sam opet trudna i odma mi se opet pojavio taj iscjedak i sad sam odmah odjurila ginekologu koji je našao polip pun krvi koji je opet prijetnja za spontani..prepisao mi je utrogestan vaginalno i već sam dvije kutije potrošila i sad sam dobila još dvije,pošto sam pročitala negdje da ga je bolje uzimati oralno nego vaginalno jer je iskoristiviji recite mi dali ja mogu njega na svoju ruku sada uzimati oralno ili da nastavim vaginalno???ovako mi jako puno iscuri pa se bojim da ne ostane dovoljno u tijelu koliko bi trebalo!!!!!please help

  35. #35
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Do konzultacije s doktorom uzimaj ga vaginalno kao što ti je dr. i rekao (kod oralnog uzimanja neke žene imaju pojačane mučnine). Koliko se sjećam dr. riječi, mislim da je iskoristiviji kod vaginalnog uzimanja. U ponedjeljak možeš nazvati dr. i pitati ga za oralno uzimanje.
    Osobno mi je vaginalno uzimanje utrogestana smetalo jer sam imala pojačan iscjedak i to me iritiralo, peckalo, svrbilo. Zatim sam prema preporuci privatnog gina prešla na duphaston koji se oralno uzima i nikakvih nuspojava nisam imala. Jedne i druge tablete su progesteron, a razlika je u tome što se duphaston uzima oralno i plaće se participacija.

  36. #36
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    ja sam uzimala 3x1 dnevno vaginalno. meni su rekli da je vaginalno učinkovitije.

  37. #37
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj nevenera prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam uzimala 3x1 dnevno vaginalno. meni su rekli da je vaginalno učinkovitije.
    i ja sam ovako uzimala

  38. #38
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ja sam ga uzimala oralno i imala užasne mučnine (što vidim da je još u novembru i jedna nova cura rekla, nije nažalost dobila odgovor). Sve se čudim što mi je sad manje muka, al vidiš, kad se sjetim tog Utrogestana, bit će da je to to.

  39. #39
    crna ovca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    567

    Početno

    Ja ga uzimam 3x2 vaginalno, ali mi to djeluje vrlo nehigijenski. Bojim se da ne bi rukama, koliko ih god perem, prenujela neki infekt. Ne podnosim ga bas dobro oralno, jer mi stvara mucnine, vrtoglavicu i pospanost. Kada ga stavljam vaginalno nemam nikakvih nuspojava.

  40. #40
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    meni je dok rekla da je svejedno, a posto sam ga uzimala po ljeti, (da li zbog pojacanog znojenja ili sta) rekla je da je mozda bolje da ga pijem. u prvoj trudnoci kad sam ga pocela piti pojacale su mi se mucnine, a u drugoj ne... tako da nisam sigurna da li je to uzrok ili bi mi bilo muka i bez njega.

  41. #41
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Citiraj crna ovca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ga uzimam 3x2 vaginalno, ali mi to djeluje vrlo nehigijenski. Bojim se da ne bi rukama, koliko ih god perem, prenujela neki infekt. Ne podnosim ga bas dobro oralno, jer mi stvara mucnine, vrtoglavicu i pospanost. Kada ga stavljam vaginalno nemam nikakvih nuspojava.
    Ja sam nedavno imala stafilokok. Dr. kaže da sam si prenijela preko ruku, jer ta bakterija živi na koži. Isto stavljam utrogestane 3x2. Ruke sam prala, ali očito ne dovoljno.

  42. #42
    crna ovca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    567

    Početno

    Citiraj eva133 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam nedavno imala stafilokok. Dr. kaže da sam si prenijela preko ruku, jer ta bakterija živi na koži. Isto stavljam utrogestane 3x2. Ruke sam prala, ali očito ne dovoljno.
    Pa kao znas da je to od utrica? I je li ti predlozila da ih sada pijes ili?
    Posljednje uređivanje od crna ovca : 28.02.2012. at 12:01

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    9

    Početno

    ja sam uzimala utrogestan 3*1 oralno, od 8tj do 16tj trudnoće. imala sam jake mučnine, ali ne znam da li bi bile i bez utrogestana. dr mi nikad nije ponudila "opciju" vaginalnlong uzimanja, rekla je da za mene to neće biti jednak učinkovito kao i oralno.

  44. #44
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Nije rekla da je od utrića, to sam ja zaključila. Rekla je da će mi biti muka ako ih budem pila. Sad strogo perem ruke,a mislim da ću ih koristiti još samo tjedan dana.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja sam bila prisiljena u bolnici stavljati vaginalno utriće, katastrofa
    neposredno prije stavljanja sam doslovno alkoholom prala ruke

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Ja koristila vaginalno 3*2 i bila stalno u paranoji da cu tak pokupit neku bakteriju da je sve bilo ok sa trudnocom trebala bi pocet smanjivat dozu na 2*1 te ovu vecernju koristit oralno.

  47. #47
    thinkpink avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na sunčanoj strani
    Postovi
    430

    Početno

    Citiraj crna ovca prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ga uzimam 3x2 vaginalno, ali mi to djeluje vrlo nehigijenski. Bojim se da ne bi rukama, koliko ih god perem, prenujela neki infekt. Ne podnosim ga bas dobro oralno, jer mi stvara mucnine, vrtoglavicu i pospanost. Kada ga stavljam vaginalno nemam nikakvih nuspojava.
    i ja stalno imam paranoje od infekcije /mislim to bi mi stvarno još trebalo/....kod mene isto kao kod tebe. kako sam stalno doma barem mi se čini da imam manji rizik da nešto negdje pokupim /kad čitam da su cure na poslu stavljale vaginalno /.
    sad sam 15+3 i još ga uzimam 3x2. ruke perem sa sapunom za intimnu njegu i skoro vrelom vodom.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Meni ga je danas doktorica prepisala i razmisljam da li da ga uzimam,jer i bez njega imam vrtoglavice i pospanost,a tek sam mjesec dana trudna :\

  49. #49
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Nadja77 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ga je danas doktorica prepisala i razmisljam da li da ga uzimam,jer i bez njega imam vrtoglavice i pospanost,a tek sam mjesec dana trudna :\
    pa valjda ti ga je prepisala s nekim razlogom
    ja se ne bih igrala na svoju ruku...al izbor je ne tebi
    uostalom, vrtoglavice se javljaju kod oralnog uzimanja, a ne vaginalnog - bar je tako bilo kod mene
    ja sam progesteron uzimala u sve 3 trudnoce i lose mi je bilo iskljucivo dok sam ga pila ( a morala sam, jer sam krvarila)

  50. #50

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    pa valjda ti ga je prepisala s nekim razlogom
    ja se ne bih igrala na svoju ruku...al izbor je ne tebi
    uostalom, vrtoglavice se javljaju kod oralnog uzimanja, a ne vaginalnog - bar je tako bilo kod mene
    ja sam progesteron uzimala u sve 3 trudnoce i lose mi je bilo iskljucivo dok sam ga pila ( a morala sam, jer sam krvarila)
    Ma,pocela sam ga uzimati u nedelju i to vaginalno,juce sam bila kod doktorice i rekla mi je da je i bolje uzimati vaginalno,samo me je razocarala kada je rekla da cu ga vjerovatno morati uzimati svu trudnocu,posto sam prije 6 godina radila konizaciju i gotovo da nemam nikako grlica,pa se malo plasim kakva ce mi trudnoca biti(hvala Bogu,za sada je sve u redu)...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •