Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: cervix 27 mm u obliku slova Y, 17 tt

  1. #1
    TamoNeka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Lokacija
    zagreb, stenjevec
    Postovi
    13

    Početno cervix 27 mm u obliku slova Y, 17 tt

    Bok cure, nisam našla temu di bi ovo postala pa otvaram novu..

    Trudna sam točno 17 tjedana po ZM, a po UZV 16 (to mi od početka govore, da je nešto manja trudnoća), trudna sam 1 put..
    od prekjučer osjećam nekakve lagane grčiće, niti malo bolne, više neugodne..kao zadnji dan menge... i jučer zovem frendicu koja je rodila bliziće, i ona mi veli da odem do doktora da to nebi bile lagane kontrakcije.. i moj dr me bez pregleda pošalje na SD na hitnu..
    tam su mi vadili krv, urin kontolirali, napravili pregled i uzv vaginalni i preko trbuha.. i ustanovili da mi je cervix skraćen na 2,7 cm i da je u obliku slova Y, i da postoji šansa da se počinjem otvarat..?! bebe su super, okrenute glava-zadak za sada, razvijene za 16 i 17 tjedana, posteljice su straga, nisu spuštene, plodna voda je ok...u sedimentu urina mi je ovaj put nađena bakterija i sa predložena mi je hospitalizacija da bi mogli pratiti daljnje stanje, ali pustili su me da doma strogo mirujem jer sam bila sva u drami..sutra sam naručena na patologiju trudnoće i vjerojatno će me ostaviti tamo neko vrijeme...

    užasno me strah, jer mi je dr rekla da je još prerano za serklažu i da u slučaju da se otvaram , se tu u principu neda ništa napraviti..
    do sada mi je sve bilo super, nisam imala nikakvih tegoba, pa sam radila sve po kući, kretala se normalno, sjedila beskrajno dugo..
    sad ležim na lijevom boku ko trut, idem samo do wc-a i natrag i dramim..
    pijem novocef zbog urinoinfekcije, željezo ujutro, folacin, ali mi nitkood dr nije ni spomenuo magnezij?

    jel netko bio u sličnoj situaciji? cure pomagajte, bojim se za svoje bebe..

  2. #2
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Mislim da je prerano i za tokolizu... da nju pakticiraju od 22. do 34. tjedna trudnoće. Mojoj kolegici su savjetovali strogo mirovanje i Normabel u 22. tjednu, pa su je u 24. tjednu stavili na tokolizu. Rodila je u 34. tjednu dvojke (tri dana nakon skidanja s tokolize) ali je cijelo vrijeme bila u bolnici na mirovanju.
    I da, magnezij bi bio dobar da ne dobiješ kontrakcije... sjećam se da ga je i ona redovno pila.
    Sretno!

  3. #3
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Meni je u drugoj trudnoći serklaža rađena u 18.tt. Strogo miruj, poslušaj savjete doktora, pokušaj pozitivno misliti. Sretno.
    Više o sličnim tegobama imaš na sljedećoj temi:
    http://forum.roda.hr/threads/70698-u...4%87en+cerviks

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Draga moja,

    evo sam našla moj post iz perioda kada sam bila trudna. Tu možeš vidjeti da sam i ja imala skraćen cervix, kod mene je uvijek bilo u obliku Y jer se nikada bebice nisu izdigle iz porodjajnog kanala. Prvi put sam bila na intravenoznoj tokolizi u 17 ili 18 tt. Strogo sam mirovala. Kasnije sam uzimala i Gynipral sve do kraja trudnoće. Rodila sam u 35+5, nakon što mi je pukao jedan od vodenjaka, hitnom sekcijom nakon cjelonoćnih trudova na tri minute (od 23:00 do 04:00) a bila sam otvorena, čini mi se, samo 2 prsta. Preporučila bih strogo mirovanje, a sjedenja što manje.

    "drage moje, hvala na podrsci od srca. Koliko sam shvatila moju dr. moj cervix je bio skracen za 1 cm u 18.tt i nije mi radila cerklaz, ali je na tu odluku utjecalo pitanje da li sam prije radjala ili imala pobacaje. Kad sam rekla nista od toga, nije mi radjen cerklaz. u 24.tt duzina cervixa je bila 2,68 cm i tad sam drugi put bila na intravenoznoj tokolizi. Danas sam 32 plus 2 i bas mirujem strogo po svom licnom nahodjenju. Pored ovih problema, pijem metformin cijelu trudnocu, prijeti mi dijabetes i gestoza. Znaci ginic govori miruj, a endokrinlog inernista setaj. I tako ja balansiram cijelu trudnocu a zivim na 4. katu."


    Drži se, izdržat ćeš aBd.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Zaboravih napomenut, bio je u obliku Y u 24tt, kasnije dr nikada nije ni radila cervikometriju, a maksimalno je izbjegavala vaginalni ginekoloski pregled. Jedino me je na taj nacin pregledala u 18 tt da vidi treba li cerklaz. Tokom cijele trudnoce imala sam problema sa raznoraznim krvarenjima, Bh kontrakcijama i opcenito sa uterusom koji je cesto bio u kontrakciji. Stomak tvrd ko kamen. Dva puta po 7-8 dana intravenozne tokolize i oralna tokoliza. Svaki odlazak u wc trauma i osjecaj ko da ce beba iz mene izletiti. Polozaj je do zadnjeg dana bio glava-zadak. Prva beba je bila glavom bukvalno iznad stidne kosti. Hocu reci, budi oprezna, zaboravi na kucanske poslove i sjedenje do besvijesti. Ja sam sjedila jedino kada sam jela. Zadnjih mjesec dana nisam ni izlazila van (osim na preglede i finalno u kliniku). Prvi cilj nam je bio dogurati do 28 tt, a eto uspjeli smo do 35+5 (po profesoricinoj evidjenciji i nacinu obracuna), a po mom 36+1.

  6. #6
    TamoNeka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Lokacija
    zagreb, stenjevec
    Postovi
    13

    Početno

    hvala cure, nadam se da bu sve dobro..
    žao mi je ko pesu kaj nisam otišla kod privatnog gin na pregled nego sam nekako bezbrižno prepustila trudnoću koja je visokorizična samim time što je višeplodna , socijalnom doktoru koji mi je od početka beskrajno simpatičan ali preopušten i iz kojeg sam ja morala izvlačiti info , kao da sam rodila već 100 puta..
    mislim si da sam mogla i bez ovog proć da sam se od početka više pazila i štedila.. a nisam.. putovala sam, radila , radila sve po kući, seksala se..
    jučer mi se doktorica na hitnoj nije mogla načuditi tome da mi on nije radio cerv. briseve, niti papu.. trudnička knjižica mi je manjkava s informacijama.. ali ja sam bila sigurna u njega i njegovu teoriju - vi niste bolesni, vi ste trudni, možete sve raditi kao i do sada.. sad vjerujem da je ipak trebalo stati na loptu..

    niš, onda ću si dragog poslat po magnezij.. i mantrat najbolje.. a sutra ćemo vidjet kaj će dr reć.. strah me i tih pustih pregleda, da mi još ne pogoršaju stanje s tim.. neznam, nepovezana sam malo jer sam zbunjena i splašena..

    nisam čula za tokolizu? možete mi pojasniti šta bi to točno bilo..

  7. #7
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj TamoNeka prvotno napisa Vidi poruku
    hvala cure, nadam se da bu sve dobro..
    žao mi je ko pesu kaj nisam otišla kod privatnog gin na pregled nego sam nekako bezbrižno prepustila trudnoću koja je visokorizična samim time što je višeplodna , socijalnom doktoru koji mi je od početka beskrajno simpatičan ali preopušten i iz kojeg sam ja morala izvlačiti info , kao da sam rodila već 100 puta..
    mislim si da sam mogla i bez ovog proć da sam se od početka više pazila i štedila.. a nisam.. putovala sam, radila , radila sve po kući, seksala se..
    jučer mi se doktorica na hitnoj nije mogla načuditi tome da mi on nije radio cerv. briseve, niti papu.. trudnička knjižica mi je manjkava s informacijama.. ali ja sam bila sigurna u njega i njegovu teoriju - vi niste bolesni, vi ste trudni, možete sve raditi kao i do sada.. sad vjerujem da je ipak trebalo stati na loptu..

    niš, onda ću si dragog poslat po magnezij.. i mantrat najbolje.. a sutra ćemo vidjet kaj će dr reć.. strah me i tih pustih pregleda, da mi još ne pogoršaju stanje s tim.. neznam, nepovezana sam malo jer sam zbunjena i splašena..

    nisam čula za tokolizu? možete mi pojasniti šta bi to točno bilo..

    tokoliza ti je infuzija preko koje dobivaš lijekove protiv trudova (dobijala sam ju u trećoj trudnoći 26-31 tt)

    apropo doktora, sad zbilja nema smisla razmišljati i razbijati glavu pitanjima ŠBBKBB iliti što bi bilo kad bi bilo...sada si tu gdje jesi i moraš izvuči najbolje iz toga!
    i ja da sam u drugoj trudnoći potražila drugo mišljenje tj. treće, moji anđeli bi bili živi...no nažalost nisu...
    ali, kao i ti, vrijeme ne mogu vratiti...
    zato miruj i razmišljaj pozitivno

    a što se tiče pregleda, neće te stalno pregledavati (bar ne vaginalno) jer bi ti time mogli pogoršati trenutno stanje...
    raditi će ti UZV, i jedan pregled, vjerojatno pred serklažu, da se vidi trenutno stanje
    Posljednje uređivanje od Boxica : 21.09.2012. at 09:12

  8. #8
    TamoNeka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Lokacija
    zagreb, stenjevec
    Postovi
    13

    Početno

    evo,da se javim.. ležim na patologiji na SD od petka.. zaprimljena sam ujutro, izvadili mi krv i uzeli sediment urina..i to je to..
    s obzirom da je vikend, nigdje nikog, u viziti nam je po 1 doktor.. jučer nije niti bilo.. -.-
    samo mi je u petak neki mladi dr uzimao ananezu i iz mojih nalaza zaključio da mi je vjerojatno cerviks skraćen uslijed djelovanja bakterije u urinu.. tak da sad pijem novocef antibiotik, i imam ga još za 6 dana, za to vrijeme moram biti u bolnici, onda ćemo vidjeti.. on kaže da nije panična situacija i da nema mjesta drami, nadam se da nisu samo puste priče..
    rečeno mi je da izbjegavam sjedenje, ali da nemoram strogo mirovati pa se i prošećem po kavu.. grčeva i bolova nemam nikakvih,krvna slika mi je super, urin ide na bolje.. popila sam normabel prekjučer samoinicijativno jer nisam mogla zaspati tu nikako.. od 2 mg)
    u svakom slučaju, više sam mirovala doma nego tu, a i frka me da ne poberem još neku bakteriju ili nekaj tu, budući da nas 40-ak koristi 3 wc-a + 3 tuša.. i u glavi bi mi bilo bolje da sam doma..

    čekam sutrašnji dan, da se netko konkretniji od doktora ukaže da vidim kaj, kak..
    držite mi fige cure..

  9. #9
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Ja da sam na tvom mjestu se ne bih zurila kuci, tamo si ipak sigurnija. Tako sam i ja odgadjala hospitalizaciju a na kraju mi je u bolnici bilo bolje nego doma a i ekipa nam je bila super.

  10. #10
    TamoNeka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Lokacija
    zagreb, stenjevec
    Postovi
    13

    Početno

    evo me s vijestima.. dobrim..ma odličnim
    danas mi je konačno (doduše,na moju želju i molbu u jutarnjoj viziti) napravljen UZV i cervikometrija...
    bebe su mi super, dr Zudenigo (ili tak nekak ) ) mi je to obavio, sve je mjerio . opseg glavica, duljine bedrene kosti, sduljine od glavica do trtice... sve je taman kak treba biti i čak je ovaj manji blizić stigao ovog koji je na prošlom bio malo veći.. srčeka pumpaju svom snagom, i jako su aktivne bebe.. i to dva dečkića.. <3 <3 kaže da je siguran.. gledali smo se valjda 20-ak minuta, (mislim, bebe i ja, ne dr i ja :D) sve mi je objasnio, pojasnio... ma divan doktor..

    cervikometrijom mi je utvrdio da mi je cerviks savršeno normalan za blizanačku trudnoću i da kaj se njega tiče - komotno mogu doma..

    onda sam tražila dr Hafnera , jer silno želim da mi on nadalje vodi trudnoću, pa je čovjek odvojio 10-ak minuta između hitnih carskih da bi samnom sjeo i popričao o svemu... načitala sam se na forumu svega, mene je iskreno oduševio.. nikakva arogancija, bahatost ili spika svisoka.. izuzetno susretljiv i strpljiv, i veselim se da mi je on doktor jer beskrajno vjerujem u njega.

    uglavnom, zaprimljena sam s plamtećom urinoinfekcijom , i na sreću, na vrijeme mi je dan taj Novocef, i uslijed mirovanja sad već 6 dana i korištenja antibiotika - moj se cerviks koji se skratio i počeo otvarati zbog infekcije -vratio u normalno stanje, makar sam nekako cijelo vrijeme u glavi imala neku informaciju da se to ne može dogoditi, ali nije mi čudno, jer po forumima se svašta da pročitati.. načudio mi se da pijem folacin i dalje.. preporučio prenatal, magnezij šumeći i mirovanje, ne strogo...

    večeras još izdržim na SD, i sutra domeka na kućnu njegu svog dragog, jedva čekam.. <3

    p.s. cijeli tim patologije trudnoće na SD je po meni za apsolutno svaku pohvalu, na čelu s dr. Hafnerom

  11. #11
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Odlicne vijesti!
    Najvaznije da ti je psihicki lakse, veliki teret ti se smanjio. Sad ce sve biti super

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •