Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Popis pretraga potrebnih nakon ponavljanih pobačaja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    90

    Početno Popis pretraga potrebnih nakon ponavljanih pobačaja

    Drage cure, djevojke, žene - nakon što sam i sama prošla čitavu dramu dok nisam saznala koje je sve pretrage potrebno izvršiti nakon ponavljanih pobačaja (u mojem slučaju - dva); želim i vama pomoći svojim iskustvom kako se ne biste vrtjele u krug poput mene.

    1. SE, KKS, urin, urinokultura, GUK, OGTT, bilirubin, AST, ALT, GGT, LDH, ALP, ureja, kreatinin, APTV, mali koagulogram
    2. Kg, RH faktor (oba supružnika) - Zavod za transfuzijsku medicinu, Petrova 3, Zagreb - kroz nekoliko dana dobijete nalaz
    3. Serološke pretrage na TORCH - Zarazna bolnica Fran Mihaljević - Nema potrebe za narudžbom - Dođete između 7 - 11 h, nalaz je gotov za 15 dana
    4. Antinuklearna protutijela
    5. Antitieroidna protutijela
    6. Anti DNA protutijela (Anti SS DNA, DS DNA)
    - Anti SS-A protutijela (Anti RO)
    - Anti SS-B protutijela (Anti La)
    - Anti Sm protutijela
    7. Antikardiolipinska antitijela
    8. Antifosfolipidna protutijela
    - Antifosfatidilholin
    - Antifosfatidilglicerol
    - Antifosfatidilinositol
    9. Lupus antikoagulans LAC
    10. Homocistein - Vuk Vrhovac - naručuje se, ali jako brzo se dođe na red - nalaz dobijete na kućnu adresu nakon cca tjedan dana
    11. Faktor V Leiden
    12. Faktor II - protrombin G2021A
    13. MTHR (metilen tetrahidrofolat reduktaza) C677T
    14. PAI I
    15. Antitrombin II
    16. Protein S, Protein C
    18. T3, T4, TSH - Vuk Vrhovac - naručuje se, ali jako brzo se dođe na red - nalaz dobijete na kućnu adresu nakon cca tjedan dana
    19. Briseve cerviksa na aerobe, anaerobe, klamidiju, mikroplazmu, ureaplazmu - To se može učiniti u svakoj ginekološkoj ordinaciji - kroz 10-ak dana dobije se nalaz
    20. Histeroskopija - Kako bi se vidjelo stvarno unutrašnje stanje maternice (ali to možda i nije svakoj od žena prijeko potrebno; ja sam bila poslana zbog vidljivog septuma maternice i na običnom ultrazvuku)
    21. Kariogram oba partnera - Zavod za humanu genetiku Rebro kod prof. Begovića; nalazi se čekaju do 3 mjeseca, a za narudžbu je potrebno čekati oko 1, 5 mj.
    24. Prolaktin - Vuk Vrhovac - potrebna je narudžba, ali jako brzo se dođe na red - nalaz dobijete na kućnu adresu nakon cca tjedan dana
    25. LH 3 i 25 dan ciklusa
    26. Progesteron 22 dan ciklusa - Vuk Vrhovac - potrebna je narudžba, ali jako brzo se dođe na red - nalaz dobijete na kućnu adresu nakon cca tjedan dana
    27. Ultrazvuk bubrega - u svakom matičnom Domu Zdravlja
    28. 3D ultrazvuk maternice - Petrova bolnica - narudžbe su svakog 30-og u mjesecu za idući mjesec, od 12-14h
    29. UZV štitnjače - moguće je izvršiti i u svakom matičnom Domu Zdravlja ukoliko ima potrebnu aparaturu
    Za sve ove točke kod kojih nisam navela gdje ih je moguće isvršiti potrebno je naručiti se za pregled kod bolničkog hematologa (ja sam to izvršila na Rebru) koji potom daje internu uputnicu za vađenje krvi za kompletne imunološke i hematološke pretrage koje se može izvršiti već iduće jutro - na sve nalaze čeka se otprilike mjesec dana!

    Podosta sam se namučila oko svega toga, ali uspješno sam sve to privela kraju - hvala Bogu!
    Znam koliko je meni samoj bilo teško kad sam počela raditi na svemu tome, pa bih to voljela podijeliti i s drugim osobama koje je takvo što potrebno kako bi si skratili muke pitanjima gdje? kako? koliko? ...

    Svi moji nalazi su uredni, osim dokazane mutacije u genu za PAI - 1 - heterozigot; što se po riječima liječnika ne smatra prevelikom preprekom pri iznošenju trudnoće do kraja; te septuma kojeg sam odstranila histeroskopskim zahvatom (doduše, tu je došlo do nekih komplikacija, tj. do perforacije maternice), pa sam završila istodobno i na laparoskopiji ...
    Ali eto nakon preporučene pauze od 9 mjeseci nadam se da će sve krenuti na bolje ... Učinila sam sve što je bilo u mojoj moći, pa će biti onako kako mora biti!

    Sretno svima vama s ponavljanim pobačajima. Svakako i kao laik i iz vlastitog iskustva preporučam izvršiti navedene pretrage.


  2. #2
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    hvala ti na detaljnim uputama, sigurno ce biti korisne za puno cura, pa cu ih stickati gore pod vazne topice

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •