Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 388 od 388

Tema: Kutak za bake

  1. #351
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    nasa cvijeta je zakon!

  2. #352
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ajme, niste normalne
    a vid ove bake sa svojim oscarima
    hvala bako u svakom slučaju, ajd, jučer sam bila jadna, sad me ovaj kutak iznenadio i oraspoložio
    čokolada, odličan izbor

  3. #353
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Drago mi je da imate razumijevanje za ovakove "bakine ispade". @cvijeta73 pošalji podatke na pp za pošiljku.

  4. #354
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    bravo baka/e i čestitam cvijeto - baš si zaslužila

  5. #355

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Super baka, baš slatko
    Cvijeti čestitke!

  6. #356
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I ja se slažem za Cvijetu! Odličan izbor .

    Inače, meni je ovaj bakin post tako sjajna sociološka analiza suvremenog roditeljstva .

    Citiraj baka prvotno napisa Vidi poruku
    Već preko dvije godine klikam po ovom forumu, kao baka. Jasno mi je da mi nema pomoći. Čitam tu vaša izvješća i savjete i mislim si od kuda vam toliko entuzijazma da svaku sitnicu analizirate i secirate. Da ne kažem da veliki dio tih "sitnica" oko djece, odgoja i obitelji ja uopće nisam percepirala. Da, bila su druga vremena, kao što su mojoj majci bila druga vremena. Ipak ispod i poslije svega dijete, majka i baka (otac i djed) osjećaju tu povezanost i naklonost jedni prema drugima ili ne.

  7. #357
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ajme, niste normalne
    a vid ove bake sa svojim oscarima
    hvala bako u svakom slučaju, ajd, jučer sam bila jadna, sad me ovaj kutak iznenadio i oraspoložio
    čokolada, odličan izbor
    cvijeta73, zlato, već četiri dana kovetra za tebe čepi u Tisak kiosku. Jesi super forumašica, ali smiluj se i pošalji nekoga da to podigne. Hvala.

  8. #358
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma nema vremena, forumira

  9. #359
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj baka prvotno napisa Vidi poruku
    cvijeta73, zlato, već četiri dana kovetra za tebe čepi u Tisak kiosku. Jesi super forumašica, ali smiluj se i pošalji nekoga da to podigne. Hvala.
    ijuuu, evo odoh danas, ajme meni.
    hvaaalaaa!
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 01.07.2014. at 12:03

  10. #360
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    evo bila
    baš sam se razveselila, jaako lijep poklon. a naročito čestitka
    eto, trudite se u drugom polugodištu pa ćete i vi dobiti
    i još jednom, hvala!

  11. #361
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    tko bi te nadmašio

    čestitam, dobar izbor

  12. #362
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Dobro je.

  13. #363
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Evo priče: imam termin za mamografiju i najavim to ukućanima. Onda se desi da u to vrijeme treba čuvati unuka, a suprug treba otiči nešto predati. Odgodim termin. Odem na tu mamografiju, a tamo jedna gospođa kao na iglama u žurbi, kaže mi kćer mi treba na posao, a ja trebam preuzeti unuka. Ja pitam zašto djed ne uskoči, a ona kaže djed me čeka vani u autu s druga dva unuka...

  14. #364
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Dragim marljivim i dirljivim Rodama, pozdrav s Lošinja. Počinje kasno ljeto, mogući odmor za bake i dide. Mladi i djeca odlaze u svoja staništa u pripremi za novu radnu, vrtičku ili školsku godinu.

  15. #365
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj baka prvotno napisa Vidi poruku
    Dragim marljivim i dirljivim Rodama, pozdrav s Lošinja. Počinje kasno ljeto, mogući odmor za bake i dide. Mladi i djeca odlaze u svoja staništa u pripremi za novu radnu, vrtičku ili školsku godinu.


    A bake sada imaju vremena napraviti arancine i skuhati džemove razne

  16. #366
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Bako dokle si dole?

  17. #367
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku


    A bake sada imaju vremena napraviti arancine i skuhati džemove razne
    ma neka se posteno odmore i NISTA ne rade.

  18. #368
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Dok ne čujem: "Vraćaj se?".

  19. #369
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ajde, bako, treba se ugledat u svijetle primjere baka koje lampaju cijelo ljeto o svom poslu, a na kraju ljeta malo (opet solo) dolaze sebi od lampanja :D. Nije to baš ni takva rijetkost.

  20. #370
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    vartex, svako radi kako misli da je najbolje, jer na koncu sami trebamo i živjeti i nositi se s našim odlukama i djelima. To ti je ono pitanje da li bi se mijenjala za nečije ponašanje i sve što ono donosi...

  21. #371
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku


    A bake sada imaju vremena napraviti arancine i skuhati džemove razne
    Pa meni bi baš priprema zimnice bila pravi odmor....pogotovo ako mi to nije naručeno, nego radim što želim i kako želim.

  22. #372
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    I meni Peterlin - avjerojatno i baki. Poklonila mi je prefine arancine koje je sama napravila, pa sam zato to i napisala

  23. #373
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    I meni Peterlin - a vjerojatno i baki. Poklonila mi je prefine arancine koje je sama napravila, pa sam zato to i napisala
    Da da da... jako fine arancine!

  24. #374
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Kada smo već kod arancina, prefini su dok su friško napravljeni, poslije ako ih ne držimo u limenim kutijama posuše se i onda se prije upotrebe trebaju namakati u likeru ili što i/ili kako...?
    Zapravo ove godine nema naranči koliko vidim. I gotovo mi paše, jer mi je žao da nešto propadne ako se može iskoristiti. Naime sada sam više u rukodjelskoj fazi, rade mi se ogrlice sa privjeskom u obliku srca napunjenim lavandom. Kćerka ih rado nosi, kaže umiruju.

  25. #375
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Napisala sam ja da baka nema mira
    A smilje umjesto lavande? Mene ono smiruje i stvara ugidu - bas ga volim

  26. #376
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj baka prvotno napisa Vidi poruku
    vartex, svako radi kako misli da je najbolje, jer na koncu sami trebamo i živjeti i nositi se s našim odlukama i djelima. To ti je ono pitanje da li bi se mijenjala za nečije ponašanje i sve što ono donosi...
    Jest, slažem se...

  27. #377
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    bako , si dole,kakvo je vrijeme?

    nekaj gledam accuwether i nije mi najbajnija prognoza

  28. #378
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Napisala sam ja da baka nema mira
    A smilje umjesto lavande? Mene ono smiruje i stvara ugidu - bas ga volim
    Viš, viš, može i žuto smilje, toga ima i uz šetnice. Hvala na sugestijama.

  29. #379
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    bako , si dole,kakvo je vrijeme?

    nekaj gledam accuwether i nije mi najbajnija prognoza
    jelena.O, sada sam na kontinentu, ali nadam se povratku. Nisam ti objektivna što se tiče vremena i boravka na otoku, meni je sve prekrasno i kada pljušti kiša i kada je sunčano. Još da ne prokišnjava krov i da nema vlage i sl. Jučer sam se kupala na Boriku...

  30. #380
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ah Borik

  31. #381
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    i ja velim ah Borik,

  32. #382
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Roditelji mojeg unuka imaju "ludnicu na poslu". Nema tih čarobnih napitaka pomoću kojih bi se stigli odmoriti i biti normalni za sebe i dijete.
    Tu nastupa "odmorna" treća dob koja na žalost još uvijek ima svega više od djece (vremena, novaca, vozi, kuha...).
    Jučer smo došli po unuka u vrtić. Bio je na rubu svega. Jesi tužan, jesam, zašto, Ernest ga je lupio naprijed i otraga, teta na zamjeni, hrane više na majici (nego u njemu, predpostavljam), malo bi vodice, da li te što boli, ne. Što ćemo. Po vodu, doma nešto pojesti, presvući se. Poslije dosta tekućine i nešto jela. Unuk malo nadolazi sa raspoloženjem, već sam posumljala na bolest.
    Hoćeš da idemo vidjeti led i Miroa na Zrinjevac. Hoće na "Zlikavac" i da vidi led.
    Bilo je super: čim smo stigli pored nas prošla je kočija sa živim Djedom i živim konjima, mahali smo mu a on je govorio: "Ho, ho, hooo". Popeli smo se na svjetleći paviljon, prebrojali kamene glave kod HAZU, uputili se prema kolodvoru. Dida je za to vrijeme tražio parking. Hoću da mi unuk vidi Miroa, zanima me njegova reakcija, jer kažu svi tužni ulaze (skupa ulaznica), a veseli izlaze, dobar umjetnik. Na blagajni Umjetničkog paviljona molim da me puste 5 minuta da s unukom pogledam izloške. Ne može (iako sam umirovljenik te ustanove šire gledano). Dobro. Virimo proz prolaz, nešto se vidi, uputim unuka da sam uđe unutra (za djecu je besplatno), on krene, nabasa na crvene prekrižene noge, okrene se smije se i vrati do ulaza. Dobro. Miro je obavljen. Spuštamo se prema klizalištu. Podignem unuka, boli me ruka, ali nema veze, da bolje vidi. On gleda i gleda kako jure na klizaljkama pored nas i kaže zašto se ne mogu zaustaviti. Idemo do kipa konjanika Tomislava, dolazi dida, ali dolazi i roditeljska smjena. Nadam se da sam uspjela oporaviti unuka i psihički i fizički, a meni i didi će bolovi proći ili neće kako god.

  33. #383
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Kada bi sada prigodno birala forumašicu godine na Rodinom forumu, opet bi glasala za Peterlin. Hvala ti Peterlin što si tu sa svojim znanjem, informacijama, savjetima, nekako uvijek stabilna i nezaobilazna.

  34. #384
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Svima vama, neobično komunikativnoj i susretljivoj generaciji mama, želim svako dobro i snage da istim tempom mognete doživjeti sve čari i zamke treće dobi i bake servisa.

  35. #385
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj baka prvotno napisa Vidi poruku
    Svima vama, neobično komunikativnoj i susretljivoj generaciji mama, želim svako dobro i snage da istim tempom mognete doživjeti sve čari i zamke treće dobi i bake servisa.
    Imam osjećaj da ste dobra i brižna i majka i baka.
    Čitam Vaše postove kad stignem i nadam se da Vaša djeca cijene trud koji ulažete u svoje unuke.
    Ja isto radim po cijele dane, a sa kćerkom je tata. On je u penziji.
    Mi smo oboje malo stariji roditelji, pogotovo on.
    I teško je. U današnje vrijeme je jako teško biti zaposlena mama.
    Danas sam doma jer vikendom ne radim i čistim, kuham, sad idem mijesit, a ruke me bole za poludit. Imam artritis. I svaki put kad me zaboli pitam se; dokle ću moći još ovako?!?
    Imamo živu još samo jednu baku, a na nju je bolje ne trošiti riječi (nazvala me jučer da posudi 5000 kn od mene, bez da pita kako sam, kako unuka)
    I zato Vas molim da nađete snage za dalje jer ste vi prava baka.

  36. #386
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Hvala Tanči na lijepim riječima podrške. Želim i ja da se svim prezaposlenim majkama dogodi neko čudo, barem ovih dana, da im netko pomogne da malo predahnu.

  37. #387
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Pročitala sam da je žena s preko 60 godina rodila. Ovako izmorena od svih prelijepih ali zahtjevnih okupacija oko unuka, ne mogu si uopće predočiti kako to u praksi uopće izgleda.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Kada unuka u neke dane podižem iz vrtića, on mi pomaže zakopčati pojas na autosjedalici.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Danas šetam parkom i jedan njegov vršnjak stoji na sred puteljka i plače i doziva mamu. Pored njega bicikl, ali mame nigdje. Prolazni šetaći osvrću se i svi misle da je onaj drugi u vezi s djetetom. Ali ništa. Jedna žena priđe, dječak ju odgurne rukom. Idem ja probati, prilazim i počnem nemoj plakati sada će mama doći, kako se zove, pogladim ga po glavi, ona odgurnuta žena se vrati ponudi mu bombom od cedevite. i tako mi stojima i gledamo uokolo hoće li se netko pojaviti. Pitam četverogodišnjaka jesi se izgubio - nisam se ja izgubio, od kuda si došao - on pokaže pravac, gdje ti je kuća - šuti, kako se zove mama - Ivana. Već motam što dalje poduzeti, kada prečicom preko livade dolazi mama i pita što je bilo, što se desilo, reci hvala što tetama što su te čuvale.
    Dječak je odlučio sam napraviti krug biciklom puteljkom oko igrališta i u jednom trenutku pao, pa se smotao i uplašio. Cijeli puteljak nije vidljiv mami na igralištu i ona ga je čekala, pa krenula u potragu. Znači ipak je trebao cijelo vrijeme biti u vidokrugu djeteta.

  38. #388
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Pozdrav forumu koji mi je bitno pomogao u snalaženju sa prvim unukom. Sada mi dolazi novi unuk, već sam "iskusna baka", ali strepnje, godine i očekivanja su ponovo u izazovu. Nadam se da ću biti od koristi, ali se isto tako nadam da će mi ostati malo prostora i vremena za druge sadržaje koji postoje i u ovoj tzv. trećoj životnoj dobi.

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •