Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 140

Tema: Ashermanov sindrom

  1. #51
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Jesam, polovica otprilike. Jedan ulaz u jajovod je ostao pod priraslicama, ali je dr.rekao da se nada da to nece smetati za oplodnju. I nije.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    10

    Početno

    Samo da javim da mi je uspjelo iz druge! Nekih 4 mjeseca nakon histeroskopije

  3. #53
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Trudnoća?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    14

    Početno

    Nadam se da će Elenaa što prije potvrditi pitanje od Mimah, jer mislim da bi mi to popravilo raspoloženje za narednu godinu. I to pravo
    Dobro jutro cure, ja taman našla vremena da izvjestim svoju Mimah i ostale šta se dešava kod mene i naletim na extra vijesti. Mimah moja kako si?
    Dužna sam ostala izvjestiti o svom stanju. Kao što sam već pisala,u januaru sam odradila histeroskopiju, te nakon toga mjesec dana pila estrofem, kasnije dabroston. Na prvoj kontroli u martu, doktor je bio oduševljen stanjem, priraslica nije bilo više (bar vjerovatno ne u tolikoj mjeri), endometrijum je bio oko 8-9 mm. Čak, šta više rekao je da nije potrebno raditi dijagnostičku histeroskopiju, da ukoliko se ne dogodi trudnoća do oktobra, dođem ponovno njima u Maribor. Mojoj sreći nije bilo kraja. A taman sam se pripremala da mi kaže da ću morati još na neku histeroskopiju i da će mi ugrađivati onaj balon (bar je tako dr. napravio uvod prije pregleda). Menstruacija poslije histeroskopije u granicama prijašnjih (mada je to pod utjecajem hormona). Posljednja je bila isto ok, ma u svakom slučaju puuuno bolja od nih prije histeroskopije. Eh sad, odem ja neki dan kod jednog ginekologa i on meni na onom 3D, 4D kojem već ultrazvuku kaže da još postoji priraslica, na sredini. Nisam se puno zabrinula, jer i sama Mimah je rekla da joj je jedan ulaz u jajovod ostao pod priraslicama, pa je dotor smatrao da to neće smetati. I eto tako. Sad se trudimo da zatrudnimo
    Elenaa držim fige da sve bude ok

  5. #55
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Mi smo super! Malena post- ashermanovka za 5 dana slavi svoj prvi rođendan! Sve je odlično i jako se veselim kad vidim da se Ashermana pobjeđuje! :D

    Meni je jajovod ostao pod priraslicama, što znači da je maternična šupljina bila slobodna se plod razvija, jedino iz tog jajovoda sigurno nije došla jajna stanica, nego iz drugog. Što dr. kaže?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    14

    Početno

    Hej kako vrijeme prolazi! Jedan poseban poljubac za našu post - ashermanku I meni je extra drago što ima pozitivnih priča.
    Ma kod nas dr. ne znaju niti sami šta bi, niti kako bi krenuli što se tiče ashermana. Nekako sam mirna jer smatram da su dr. u Mariboru puno stručniji i više izloženi ovakvim i sličnim slučajevima, pa njima, iskreno, više i vjerujem. Ma nisam se niti nadala da će od prvog puta biti sve ok, a pretpostavljam da dr. smatra da je ovo što je ostalo, neće smetati. Samo što ne mogu razumijeti, nisam nigdje našla, a kopka me: Ako postoje adhezije (one su kod mene potrgane i male), zar to neće smetati razvitku ploda u nekom stadiju trudnoće? Ukoliko evenutalno dodje do iste. Ovaj dr. kod kuće mi je rekao da će se to riješiti trudnoćom. Pa sad ne znam smatra li porodom ili kako se plod razvija da će potrgati te adhezije. Znaš li ti Mimah šta o ovome?

  7. #57
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Mislim da to kako se maternica širi dok dijete raste, adhezije puknu.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    10

    Početno

    Trudna 19 nedjelja Nisam mogla da vjerujem, znaci nepuna godina nakon histeroskopije iz drugog pokusaja, kod prvog ocito nisam pogodila plodne dane Sad mi osmijeh ne silazi sa lica, nalaz animocinteze stigao jucer, sve ok , e sad jos da obavijestim svoje i sefa i nadam se da mogu konacno da uzivam

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    10

    Početno

    Samo se sad pitam da li asherman i histeroskopije utjece na raniji porodjaj ili ne

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    10

    Početno

    minkach kako je proslo, doktor je malo grub... Evo ja sam bila samo jednoj histeroskopiji i sve ok , a namjerno nisam pokusavala odma jer sam pustila da vidim da li ce menstruacije biti redovne, bile su samo krace ne vise 28-29 dana , vec 25 do 26 dana, a trajale su kao i nekada 4 dana.Sretno!!!

  11. #61
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Čestitam, Elenaa!

    Ne znam ima li Asherman veze s prijevremenim porodom... Dr. koji me operirao kaže da nema, a socijalna ginekologinja da bi teoretski moglo imati veze. Ja sam rodila u 34. tjednu.

    Odmaraj se, uživaj i puno čitaj o dojenju!
    Posljednje uređivanje od Mimah : 07.05.2014. at 16:42

  12. #62

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Elenaa prvotno napisa Vidi poruku
    minkach kako je proslo, doktor je malo grub... Evo ja sam bila samo jednoj histeroskopiji i sve ok , a namjerno nisam pokusavala odma jer sam pustila da vidim da li ce menstruacije biti redovne, bile su samo krace ne vise 28-29 dana , vec 25 do 26 dana, a trajale su kao i nekada 4 dana.Sretno!!!
    Heeeeej suuuuuuper!! Cestitam!! Sad samo opusteno i uzivaj . Kod mene sve po starom, menstruacija poslije prve histeroskopije je bila jako losa, zapravo kao one prije histeroskopije, tako da sam se ponovno narucila za histeroskopiju. Iskreno se nadam da ce mi sto prije zakazati termin i da odradim i to konacno
    Tebi jos jednom od srca cestitam i nadam se da ce sve proci u najboljem redu
    Javi se ponekad, da cujem kako guras trudnocu

  13. #63

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    14

    Početno

    Ima li kakvih novosti cure? Elenaa sta se dogadja kod tebe? Kako tece trudnoca?

  14. #64
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Kod mene sve pod kontrolom, osim sto se spremam na histeroskopiju jer su krvarenja opet jako, jako oskudna. :/

    Kod vas?
    Posljednje uređivanje od Mimah : 17.11.2014. at 17:47

  15. #65
    ivekica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Nisam čula za ovo. Hvala ti!

  16. #66

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene sve pod kontrolom, osim sto se spremam na histeroskopiju jer su krvarenja opet jako, jako oskudna. :/

    Kod vas?
    Kod mene jutros test pokazao + :) A što je najsmješnije spremala sam se kod dr.R na histeroskopiju. Imala sam do sada 2, zadnju u julu i zadnji mjesec krvarenja opet slabija. Na ultrazvuku mi je moja ginekologica rekla da ima još jedna, dvije priraslice. I ja sam sve organizirala da idem na histeroskopiju u ZG. Trebala sam dobiti u petak, no ništa se ne dešava. U nedjelju i jutros uradim test i oba su pozitivna. Sad sam prestarvljena šta sa priraslicama što ih imam još.
    Mimah jel tvoja maternica bila skroz čista od priraslica? I zapravo, zar može biti skroz čisto stanje, ako adhezije imaju tendenciju vraćanja? Doktor u Sloveniji mi je rekao, nakon druge histeroskopije, da mogu raditi na trudnoći i da ako i bude priraslica da one neće smetati trudnoći.

    A otkud da su tvoja krvarenja oskudna? Jel porođaj bio na carski ili?

  17. #67
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Cestitam!!!

    Da, carski jer je bio 34 TT, beba na zadak, pukao vodenjak, a bez trudova i tako. Nije mi bila maternica skroz cista, ulaz u jajovod je bio pod priraslicama, ali i dr. R. je rekao da to nece smetati trudnoci.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    49

    Početno

    Da li ovaj sindrom ima jos nekih simptoma osim oskudne menstruacije? 4 god nakon kiretaze moje menstr su neobicno bolne- osjecaj pecenja,boli...kao da stavite soli na ranu. Imam ugrusaka i kad oni izlaze ja bih do plafona skakala of bolova(pece ). Ne znam ima li to veze?

  19. #69
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    koliko ja zna, bolovi jesu prisutni, ali nisam sigurna za ovo s ugrušcima. Probaj pogledati na stranici iz mog potpisa, možda se nešto spominje. I svakako idi ginekologu.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Pozdrav!
    Prvo da pohvalim Mimah na svemu sto radi i sto uopće održava ovu temu jer vjerujem da ju puno ljudi procita, iako se ne javljaju. .
    Razlog zašto se ja javljam je taj sto bi me zanimalo mišljenje..
    Naime, prije 3,5mj sam imala kiretazu koja je morala biti ponovljena zbog jakog krvarenja.. Od onda ciklusi divljaju, prvu M sam dobila 24. Dan, drugu 45.dan -obje izazvane s Duphastonom. Ova druga je bila jako obilna i vodenasta i svijetle krvi. Sada nikako da dobijem trecu M.
    Jucer sam bila kod dr, situacija slijedeća na 35. dan ciklusa: O bila, endometrij tanak 5,5 mm znakove da bi mogla dobiti nemam.
    Doktorica spominje Asherman iako napominje da ona na uzv (?) ne vidi nista.. Da vjerojatno nemam ali da se ona boji da sada ne dođe do sljepljivanjem stijenki jer je endometrij tanak ?!?! kako? Spominje spiralu.. ne znam da li ona lupeta ili stvarno postoji osnova sumnje, ali malo mi je to sve čudno: dvije M sam imala (i to obilne a ja inače prije T sam imala oskudne), endometrij prije druge M (doduše bio je 45. Dan ciklusa) je bio 1.12cm! Sta nije to obrnuto sve od Ashermana?
    Ja padam u očaj - to mi je bila prva bebica i sve je tako strašno zavrsilo
    Ne znam je li to bitno ali od kiretaze imam zatezujuca bolove u zdjelici..koji se svako malo, na momente javljaju, na momente je dobro.
    Mimah , molila bi te da me barem malo uputiš jer sam izgubljena i ne znam sto dalje, nikakvu terapiju nisam dobila ni nista, a ne zelim gubit vrijeme . Ja se nadam da su samo hormoni podivljali od stresa.
    Hvala puno i tako mi je drago sto je većina cura s ovim sindromom na forumu uspjela dobiti svoje piliće.
    Moj najveći neprijatelj je strah koji me blokira, u svemu, a nakon jučerašnjeg pregleda sam prestravljena.

  21. #71
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Draga, nisam sigurna da ti mogu pomoći... Asherman se zaista na UZV ne treba ni vidjeti. Mene je nekoliko ginekologa pregledavalo UZV-om i nisu ništa vidjeli, a bilo je priraslica.
    Kiretažom se guli stijenka, a ona se, ako nije oštećen bazalni sloj, obnavlja. Moguće je da, ako tog sloja nema, maternica se lijepi samu za sebe, a to je Asherman. Čini se da se tvoj obnavlja. A osim toga, koliko znam, nije presudna debljna endometrija, već kvaliteta. Sprirala se stavljala kako bi se spriječilo sljepljivanje stijenki maternice, ali mislim da se ta praksa nije pokazala najsretnijom pa se uglavnom napušta.

    Ja bih na tvom mjestu, ako imaš ikakvu mogućnost, otišla po drugo mišljenje. Ako si u Zg, toplo preporučam dr. Radončića, ali i bilo koje drugo mišljenje bi ti moglo pomoći. Svakako se javi!

  22. #72

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Draga Mimah, zaista nisam očekivala tako brz odgovor i veliko ti hvala , vjerujem da znaš otprilike kako se osjećam..
    Moj plan je slijedeći, probat s Duphastonima regulirat M pa cu vidjeti kakve ce biti kroz 2-3 mjeseca, jer kažem ove dvije od kiretaze su bile bas obilne, a čitam da je glavni simptom oskudno i tamno krvarenje sto hvala Bogu nije bilo do sada.
    Ako to ne bude ok, išla bih kod dr. R. Samo me zanima da li je vrijeme kod tog sy ključno, tipa da moram hitno reagirati već pri ovoj prvoj sumnji?
    I kako doc do dr. R, mailom (nisam iz ZG ) ili polikliniku zvati pa tražit pregled kog njega?

    Mimah hvala sto si se javila i hvala sto si dala savjete i svojim iskustvom i pozitivnim stavom dala nadu ovim curama prije.

  23. #73
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ja sam rodila 2008., nakon godinu i pol sam zakljucila da taj moj izostanak menstruacije vise nema veze s dojenjem. Onda mjeseci ganjanja dijagnoze. 4 histeroskopije, svaka u mjesec-dva razmaka, pa pauza prije pokusaja trudnoce. Druga cura se rodila 4,5 godine nakon prve. A sada opet ne krvarim. Ali cekam da malena (od skoro 2 godine) bude spremna za putovanje do Zg pa da opet posjetim dr. R.

    Tako da, nije to bas jako hitno, ali treba rijesiti.

    Poliklinika Vili je gdje sam ja bila na zahvatima. Imam negdje i e-mail pa ako ti bude trebao, pisi u inbox.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Hvala puno
    Iskreno se nadam da cu uspjet cikluse riješiti hormonima i da se ne radi o Asy ..
    Samo me zanima jos jesi li imala bolove i jesu li bolovi tipični kroz cijeli ciklus ili samo kad se M treba dobiti? I jesu li to oni menstrualni bolovi ili ?
    Tvoja priča je bas ohrabrujuća. Svakako ako mi bude zatrebalo ti se javim za kontakt.
    I oprosti sto malo gnjavim, ali doslovno me fasciniralo kako se malo zna o ovome a mislim da ga ima puno vise nego sto mislimo..ako budem imala jos koje pitanje nadam se da nije problem

  25. #75
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ma ne gnjaviš, uopće.

    Ja sam osjećala lagane menstrualne bolove kad je menstruacija trebala nastupiti. Bilo je još i malo krvi sa sluzi ili sluzi za krvi, po tome sam znala da sam imala menstruaciju... Inače usred ciklusa mi je bilo sve normalno, kao i prije Ashermana.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Hm ja imam bolove nemenstrualne i to cijeli ciklus
    A zadnja M je bila jako vodena.. Uh kako se nadam da ce biti sve ok..
    A jesu li ti pokušali hormonalno izazvati normalne M?

  27. #77
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    jesu. ovi prije R. ali uzalud. krv nije mogla otjecati jer je ušće bilo prekriveno ožiljkastim tkivom, kao i gornji dijelovi maternice. u jednom trenutku dok je dr. rezao to ožiljkasto tkivo je rekao da ima osjećaj kao da reže mrkvu, toliko su čvrste te priraslice bile.

    imaš li mogućnost ići po drugo mišljenje?

  28. #78

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Bila sam nakon 1. Ciklusa od kiretaze kod drugog dr. koji je rekao da je sve ok, i to sam bila u dva navrata.. Tada znaci jos nisam znala da ce ciklusi kasnit jer je 1. došao nakon nekih 24. Dana. Taj doktor nije ni u jednom trenutku spominjao Asy.
    U međuvremenu sam cijelo vrijeme pratila stanje kod svoje Dr po kojoj je sve do sad bilo u redu, a sad mi odjednom počinje spominjati Ashermana(?)
    Sto se tiče mojih bolova nijedan od ta dva dr se nije zabrinuo, kao sve je ok nema sta biti!
    Mislim da je nju zabrinulo sto je endometrij 35. Dan bio 5,5mm a O je kao bila (mada ju ja nisam osjetila, a iscjedak je cijeli ciklus neki vodeni, uopće se ne rasteže ni malo )
    Samo mi je stavila crv sumnje i sad me to izjeda.. Sada sam na duphastonu da izazovem M (i ona prva dva ciklusa sam izazvala M sa Duphastonom) i nadam se da ce doći, pa cu probat 2-3 ciklusa uzimat Duphaston od 9. Dana ciklusa da probam ustalit, a i vidjet kakva ce M biti..
    Čudi me sve to
    Mozda bez veze panicarim pa time narušavam sve ostalo, nemam pojma.
    Prošli ciklus je endometrij bio 6,5mm 23. Dan ciklusa sto je isto tanko, ali tad je O izostala jer mi je utvrđena čista žutog tijela, pa to i razumijem..

  29. #79
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    a ništa, nemaš sad što. pokušaj se umiriti, okupiraj se drugim stvarima. kad prođe 2-3 mjeseca ćeš vidjeti na čemu si i krenuti dalje. drži se!

  30. #80

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Mimah hvala na savjetima od srca.
    I ako nije problem da mi ipak na pp pošalješ kontakt čisto da imam ako zatreba a ne mogu doc do tebe.
    Hvala i
    Javim situaciju

  31. #81
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    iz nekog razloga s moba ne mogu poceti razgovor u inboxu. ili mi posalji pp pa cu na njega odgovoriti (to mogu) ili cu s kompa poslati kasnije.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    14

    Početno

    Da se i ja malo javim i postavim pitanje djevojkama koje su nakon AS iznjele trudnocu (znam da nam je naša Mimah najexpeditivnija u odgovorima )
    Sad sam trenutno 22. sedmica i osjećam stvarno jake bolove u dnu stomaka, odnosno tamo gdje mi sigurno sad počinje maternica. Čitala sam mnoga iskustva djevojaka sa AS da ih je stomak bolio u trudnoci, ali me zanimaju vaša iskustva... Mene je npr. jučer extra bolilo, ono kao neka jaka menstrualna bol. Sve je hvala Bogu uredu na kontroli, joč uvijek pijem dabroston, nalazi ostali uredu. Da samo što mi se posteljica spustila do grlića (ako tako ostane onda će biti placenta previa), pa ležim da vidimo hoće li se rastom maternice posteljica podignuti gdje joj je i mjesto Iskreno se nadam da hoće

  33. #83
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    ja se ne sjećam baš nekih bolova, samo što je porod krenuo puknućem plodovih ovoja u 34. tjednu. Nikakve naznake nije bilo da bi se to moglo dogoditi. Samo ti miruj, i ja se nadam da će sve doći na svoje mjesto!

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Meni je juce odradjena prva operativna histeroskopija I ugradjena je spirala koju cu nositi 2mjes.i piti cikloproginovu.Inace dg.Ashermanov sindrom mi je postavljena prije 2mj,a prije 5mj.sam imala abortus.Ostaje mi samo da se nadam da ce se jednom histeroskopijom rjesiti sve I da cu ubrzo postati mama

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Danijela, koliko je bilo priraslica, je li dr sto rekao?
    Nadam se da ce biti bolje, vidis da i na temi ima cura koje su i s Ashermanom rodile zdrave bebice pa ćeš i ti.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Bok, i meni dijagnosticiran teski oblik Ashermana. Imam 31 god i nikada nisam bila trudna, imala spontani, kiretazu...itd. Prije 5 god. pokusaj histeroskopije, ali se nije moglo uci od bloka. Cijelo vrijeme sam s dijagnozom polipa. Histeroskopija napravljena, a unutra sve sraslo, oziljci, priljepljeno, nema usca...menstruacije cijelo vrijeme uredne i normalne. Zna li itko tko se bavi tim u Hrvatskoj ili vani? Potrebno je niz operacija, a oni malo znaju i ograduju se...uzas

  37. #87

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Draga patricia, mislim da ako imaš normalne menstruacije da i nije tako kritično ali mozda sam u krivu. Nadam se da ce ti se Mimah javiti ipak je najbolje upućena.
    Uglavnom ja bi na tvom mjestu kontaktirala polikliniku vili i dr. R ( valjda smijem pisat ) i sigurna sam da ce profesionalno i krajnje stručno pristupiti tvom problemu koji stvarno kreni rijeaavati čim prije.
    Vidi temu, puna je pozitive, nema razloga da i tebi ne bude tako.

    Minkach kako je?

  38. #88

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj dominikslatki prvotno napisa Vidi poruku
    Draga patricia, mislim da ako imaš normalne menstruacije da i nije tako kritično ali mozda sam u krivu. Nadam se da ce ti se Mimah javiti ipak je najbolje upućena.
    Uglavnom ja bi na tvom mjestu kontaktirala polikliniku vili i dr. R ( valjda smijem pisat ) i sigurna sam da ce profesionalno i krajnje stručno pristupiti tvom problemu koji stvarno kreni rijeaavati čim prije.
    Vidi temu, puna je pozitive, nema razloga da i tebi ne bude tako.

    Minkach kako je?
    Izvinite sto nisam aktivna na temi, mada sam ju citala stalno kad sam bila u problemima i svaciji post mi je bio extra vazan.
    Srecom, ja sam uspjela iznjeti trudnocu i roditi sina u 35 sedmici trudnoce. Vjerovatno kao posljedica AS, ili iz nekog drugog razloga, doslo je do ablacije posteljice, iako se ista uspjela do 30 sedmice dici na sasvim normalni nivo koji je odgovarao toj sedmici trudnoce. Prokrvarila sam iznenada, bez ikakvog predhodnog napora ili rada, i porodila se hitnim carskim rezom. Hvala Bogu sve je dobro proslo, malo se beba nagutala krvim, pa je sat vremena po rodjenju prestao disati i bio zivotno ugrozen. No, to je sad daleko iza nas. Uskoro ce napuniti 7 mjeseci i uzivamo u svakom trenutku. Malo me strah slijedece trudnoce, jer sam imam jos vece sanse za ponovnu ablaciju posteljice. No, o tome cu razmisljati kasnije

    Eh sad, ja sam imala 2 histeroskopije u Mariboru. Vec sam pisala o tome. Mislim da je doktor super obavio posao jer sam nakon te dvije histero ostala trudna, iako je nakon prve histero rekao da je stanje katastrofa i da moram biti svjesna da mozda nikada necu moci imati djece. Preporucujem vam samo da se sto prije uhvatite u kostac sa svim tim zajebancijama i lijecenjima, jer sav taj proces traje jako dugo. Mene su doktori u BIH zavlacili godinu i pol, a od prve histeroskopije do trudnoce je prosla gotovo godina dana. Tak da sto prije pocnete sa tim zacaranim krugom, blize ste cilju

    Stojim vam na raspolaganju sa svim odgovorima o mom iskustvu u borbi zvanoj Asherman :

  39. #89
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    Evo cure procitala sam vcijelo temu.Imam dijagnosticiran ashermanov sindrom.Prosla dvije histeroskopije i zelim naravno postat mama.To sam sve radila u polikliniki cito i tamo mi je dr.jednom prilikom rekao da ne zna oce li mco biti jos jednom mama.
    Iskreno nisam u to zeljela povjerovat i ne zelim ni sada nakon dva neuspjesna ivf.
    Kojeg bi mi vi dr.preporucili da potrazim drugo misljenje?

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Malena a dr. Radoncic?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj malena2 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo cure procitala sam vcijelo temu.Imam dijagnosticiran ashermanov sindrom.Prosla dvije histeroskopije i zelim naravno postat mama.To sam sve radila u polikliniki cito i tamo mi je dr.jednom prilikom rekao da ne zna oce li mco biti jos jednom mama.
    Iskreno nisam u to zeljela povjerovat i ne zelim ni sada nakon dva neuspjesna ivf.
    Kojeg bi mi vi dr.preporucili da potrazim drugo misljenje?
    Ja sve pohvale mogu dati dr. Reljič iz Maribora. On je meni radio dvije histeroskopije i nakon druge sam ostala trudna. Ne znam koliko histero kosta kod vas, no kod nas u BIH, bar u mjestu gdje ja zivim, skuplje bi me kostala sama histero, nego 2-3 dana boravka u Mariboru, histero, put, gorivo i svi troskovi vezani za odlazak tamo.

  42. #92
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure,
    Podizem temu !
    Zanima me da li ste vi koje ste isli na histero rijesavati te priraslice, da li su vam se vratile pa ste zato isle vise puta ili vam dokt.nije sve mogao rijesiti u jednom putu??
    Ja sam bla na prvoj histero, stanje je uzasno, brojne priraslice su bile prisutne, ostao je dio, jajovodi tj.usce jajovoda uopce nije vidljivo i valjda za iduci put ostaje taj dio da bi se uopce doslo do bar jednog jajovoda.
    Jako me strah da se ne vrate !

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Molim vas savjet. Tko ima preporuke za liječnika koji je uspješan u liječenju Ash? Potpuno slijepljenje maternice i kompletan izostanak menstruacije. Dr Radoncic,inace moj liječnik nije uspio ambulantnom histeroskopijom, te je kod mene potrebno operativno rješavati problem. Brine me što mi nije znao reći tko to uspjesno obavlja kod nas.

  44. #94
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Vilhelmina,

    Ajme bas mi je zao ! Ja sam isla kod R.i isla na 3 histero, nije od prve mogao rijesiti problem !
    Ja stvarno ne znam tko jos je dobar u tome, ali pretpostavljam u bolnici pod opcom anestezijom ti moraju rijesiti citavo stanje odjednom...
    Koji je razlog kod tebe da si dobila Ashermanov sy??.
    Sto ti je R.rekao??

  45. #95

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    3

    Početno Aserman

    Kako se zavrsio vas slucaj sa Asermanom? I ja ima tu dijagnozu i bas sam uznemirena

  46. #96

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Da li neko ima pozitivna iskustva nakon dijagnoze Asermana? Ostvarenje trudnice i ako je doslo do toga, sta je pomoglo?

  47. #97

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Da li ste resili problem oko Asermana? Da li je doslo do trudnice? I ja se borim sa tim problemom

  48. #98

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,

    Dali savjetujete bolje bolničko rješavanje Ashermana ili privatno kod dr. Radončića?
    Mislim da je stvar ozbiljna jer mi je maternica sljepljena, i imam bolove svaki mjesec a ne krvarim. Taman u vrijeme kad bih trebala imati.
    Hvala unaprijed.

    Lp

  49. #99

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    14

    Početno

    Pozdrav. Dijagnosticiran mi je Ashermanov sindrom. Gdje ste išle na operaciju (bolnica) jer nije moguće to riješiti ambulantno? Hvala

  50. #100

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Avi123 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav. Dijagnosticiran mi je Ashermanov sindrom. Gdje ste išle na operaciju (bolnica) jer nije moguće to riješiti ambulantno? Hvala
    Mozete mi pisati i na mail da izmjenimo iskustva jer ovdje treba određen broj ppstova da bi se mogle dopisivati iva_m77@yahoo.com

    Naravno da bi bilo lijepo da o svemu pišemo i ovdje da pomognemo drugim curama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •