Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 140 od 140

Tema: Ashermanov sindrom

  1. #101

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    20

    Početno

    Pozdrav
    Da podjelom moje iskustvo Ash...
    Meni je dijagnosticiran Ashermanov ali kao "navodno" jer nikome nije jasno kako je moguće da imam priraslice i slijepljenu maternicu a da nikad nisam bila trudna ni bila na kiretazi. Isto tako ciklusi su normalni, normalno krvarenje , bolovi, uredno je sve uvijek bilo.
    Dr R mi nije znao rješit problem. Tako da sad sam se uputila na operativnu histeroskopiju na Sv.Duhu gdje ce sa većim instrumentom uci i bolje vidjet, te navodno ukoliko ima priraslica onda ih rješavaju strujom.
    Zanima me dali se još nekome od vas dogodila ta situacija sa priraslicama a da se nezna radi cega
    hvala

  2. #102

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    14

    Početno

    Ideš na Sv.Duh? Kod kojeg doktora? Kakve su ti prognoze?
    Ja ću sad sljedećom mengom na Merkur, isto na operativnu histeroskopiju. Rekao mi je doktor da nista ne zna, dok ne uđe u maternicu.
    Meni je rekao da mi je to nastalo kao posljedica prosle operacije (prije 1,5god kad sam operirala septum u Petrovoj)..jer sam valjda nakon operacije krvarila i imala sam kateter 5 dana pa je valjda to uzrokovalo Ashermana.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Hvala! ❤️

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    Prije dijagnoze Ashermana na nekoliko UZV-ova su očitali 6,5 mm, kasnije nitko nije gledao, a mene nije ni zanimalo. Negdje sam pročitala da nije debljina presudna, već kvaliteta tj. upravo to da nema nikakvih priraslica. Dakle, moj je bio dovoljno debeo, ali uzalud kad je bio slijepljen na nekim mjestima, a i ušće je bilo puno priraslica.

    Normalno je da krvarenja bude manje nego prije Ashermana. Ne zna se zašto je tome tako, ali se pokazalo u većini slučajeva. I meni je bilo puno oskudnije.

    Jesi li čitala uspješne priče s linka u prvom postu? Mogle bi te još malo ohrabriti, mislim da im tamo cure spominu tanje endometrije i uspješne trudnoće.
    Ja još nemam dijagnozu, ali imam ovulaciju i zatim sve simptome menstruacije, koja prođe samo u bolovima, a krvi nema. Na prvom uzv je endometrij bio 6mm, a sad je još manji, do 4 mm.
    Na spomen Ashermana svi odmahuju glavom.
    Koliko dugo treba da se to dijagnosticira i gdje da idem?

  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Moje iskustvo Ashermana, pre 10 god.trudnoca koja je završila sa kiretažom i nakon dve nedjelje rekiretaza, onda mi izostaje menstr.potpuno, daju mi hormone, ali nishta. Dijagnozu sam sama saznala preko Google i obratila se doktoru u Skoplju, uragjena hister.i laparoskop. u jednom aktu, dijagnoza Asherman i dvoroga maternica sa rudementir.ljevi rog. Posle toga dva meseca nisam mogla dobiti, ali naredni sam zadrudnela, nažalost do 10 g.n., onda nakon nekoliko mjeseci opet trudnoća, ali se isto završava, nakon toga nova trudnoća ali ovaj put vanmaterična. Otrstranjen desni jajivod i sad jedina shansa MPO. Dva neuspeshna, momentalno sam 7 dan nakon embriotransfera i cekam..

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj Fotina prvotno napisa Vidi poruku
    Moje iskustvo Ashermana, pre 10 god.trudnoca koja je završila sa kiretažom i nakon dve nedjelje rekiretaza, onda mi izostaje menstr.potpuno, daju mi hormone, ali nishta. Dijagnozu sam sama saznala preko Google i obratila se doktoru u Skoplju, uragjena hister.i laparoskop. u jednom aktu, dijagnoza Asherman i dvoroga maternica sa rudementir.ljevi rog. Posle toga dva meseca nisam mogla dobiti, ali naredni sam zadrudnela, nažalost do 10 g.n., onda nakon nekoliko mjeseci opet trudnoća, ali se isto završava, nakon toga nova trudnoća ali ovaj put vanmaterična. Otrstranjen desni jajivod i sad jedina shansa MPO. Dva neuspeshna, momentalno sam 7 dan nakon embriotransfera i cekam..
    Držim ti fige. Jedan jajovod i mpo, ja bih rekla da su ti šanse skroz dobre. Imaš oba jajnika, jajovodi, tko ih šiša. MPO nije bauk, bitno da si plodna i da možeš zatrudnit. Važnije je da ti je maternica ok. Pitam se zašto toliko pobačaja?

    Ja moram zahvaliti ženama ovdje jer bez njih ne bih znala što mi je. Tek ovdje sam prepoznala simptome. Drago mi je da pričamo i da dijelimo iskustva.
    Posljednje uređivanje od MariolaVera : 03.07.2020. at 18:33

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj Vivach prvotno napisa Vidi poruku
    Željela bih i ja napisati svoje iskustvo sa Ashermanom.
    U 12/2012 imala sam kiretažu u 8 tt, sve je prošlo ok, nešto malo krvarenja nakon zahvata.
    Na otpustu iz bolnice objašnjeno mi je da mogu očevati menstruaciju nakon cca mjesec dana.
    I doista nakon otprilike 5 tjedana imam osjećaj da ću procuriti svaki tren, uz lagane menstrualne bolove, dva dana nosim uložak, ali od krvi ni kapljice... već se počinjem lagano brinuti, ali me dr. na telefon umiruje da možda mom tijelu treba duže vremena da uspostavi ciklus.
    I tako prolaze još četiri tjedna, a ja ponovo osjećam menstrualne bolove, krvarenja id alje nema i tu shvaćam da nešto ipak nije OK. Odmah trk do dr., a ona kao po nekom protokolu me stavlja na Duphaston iako joj ja opisujem svoje simptome i pitam da li može biti problem mehaničke, a ne hormonalne prirode no kategorički odbacuje tu mogućnost.
    Ja googlam simptome i počinje se uvlačiti u mene crv sumnje na sy Ash, ali mislim si ajde, idemo probati još taj Duphaston, možda sam fakat bezveze zabrijala.
    Normalno da nisam prokrvarila po Duphastonu, a zanimljivo da u tih 10 dana mi je endometrij sa 8 mm pao na 3 mm, (ovaj put nisam osjećala nikakve menst. bolove), na jednom jajniku se javila oogromna cista, dr. smatra da je problem u mojoj glavi?!?
    Daje mi repect za anti bebi da smirimo cistu i kaže da dođem na kontrolu za dva mjeseca!
    Tu sam već poludila i hvala dragoj Mimah na preporuci za dr. koji me primio u roku od 3 dana.
    Iako je i on prema ultrazvuku pretpostavljao da nije u pitanju sy Ash. ipak smo odlučili napraviti dijagnostičku histeroskopiju jer ionako trudnoću mogu ostvariti jedino iz IVF-a pa je dobro vidjeti stanje maternice i jajovoda.
    I gle iznenađenja - odmah na cerviksu je bila velika priraslica koja je kompletno blokirala kanal, a time i otjecanje menst. krvi! Priraslica je odstranjena, svejedno mi je preporučio kontracepc. tablete da spriječimo ponovno sljepljivanje.
    Dr. ne očekuje daljnje probleme i doista se nadam da je u pravu!

    Uhh, raspisala sam se, ali sam željela upozoriti ostale žene da slušaju svoje tijelo i ne vjeruju uvijek doktorima, da potraže drugo mišljenje (i treće ako treba) ako smatraju da nije postavljena dobra dijagnoza.
    Identično mi je ovako.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Ne pišete često ovdje. Je li se nekom oporavio oštećen bazalni sloj endometrija?
    Posljednje uređivanje od MariolaVera : 19.08.2020. at 23:04

  9. #109

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Citiraj MariolaVera prvotno napisa Vidi poruku
    Ne pišete često ovdje. Je li se nekom oporavio oštećen bazalni sloj endometrija?
    Meni je nakon dijagnoze Ash sy. i 3 histeroskopije navodno maternica konačno u redu, napravljen SIS i uredan je.
    Endometrij je nizak stalno no, to sam sad u IVf postupku rješavala estrofemom, i to najjačom dozom, i čak je došao do 8 mm, a sad dal će biti dovoljno, vidjet ćemo.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj Tinca18 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je nakon dijagnoze Ash sy. i 3 histeroskopije navodno maternica konačno u redu, napravljen SIS i uredan je.
    Endometrij je nizak stalno no, to sam sad u IVf postupku rješavala estrofemom, i to najjačom dozom, i čak je došao do 8 mm, a sad dal će biti dovoljno, vidjet ćemo.
    Prvo, hvala na odgovoru.
    Što je SIS? Jesi li imala oštećen bazalni sloj endometrija?
    Koliko ti je bio debeo endometrij bez estrofema?

  11. #111

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Sis je postupak gdje u maternicu se ubrizgava otpina da se ona rasiri i da se vidi dal je sve uredno i dal je cista i prazna.
    Meni se na uzv u toku tok postupka vidjelo da postoji nesto u maternici jer nije se pravilno rasirila kako bi ja to laicki objasnila.
    Nakon te 3 histeroskopije sis je bio uredan.
    E sad endometrij je ostecen al koliko nitko mi to ne moze tocno reci.
    Bez estrofena i najjace doze, endometrij je najvise na 4, 5. U svakom postupku sam koristila estrofem.
    I to ako dio estrofema stavljam vaginalno, a dio pijem normalno.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Meni je sad 6mm bez hormona, u vrijeme ovulacije. Još uvijek premalo, ali ipak raste. Vjerujem da čim raste, mora bit dobro. Da je oštećen bazalni sloj, ništa ne bi raslo jer nema odakle. Jesu li ti dozvolili ivf s tako malim endometrijem? Jesu li predložili liječenje krvnom plazmom?

  13. #113

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Tinca18, kakav ti je ciklus bez estrofema i kolika je najveća doza koju si pila?

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Čini se da nikad neću imati djece.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    14

    Početno

    Evo i mene,druga histeroskopija napravljena kod dr.R. Prva na Merkuru. Asherman djelomicno rijesen. Kaze R. da je gadno stanje. Za 2.mj. opet. Uz to imam dvorogu maternicu.
    Bojim se da nikad necu moci imati djecu.
    Uzas.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Citiraj Avi123 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mene,druga histeroskopija napravljena kod dr.R. Prva na Merkuru. Asherman djelomicno rijesen. Kaze R. da je gadno stanje. Za 2.mj. opet. Uz to imam dvorogu maternicu.
    Bojim se da nikad necu moci imati djecu.
    Uzas.
    Draga Avi,
    i ja sam tek nakon 3 histeroskopije uspijela riješti Ashermana, također imam dvorogu maternicu, al to nisu dirali. Kod mene će biti mogući samo IVF jer su očistili maternicu dovoljno, ali se ušća od jajovoda ne vide, i neću moći prirodno....
    Nemoj odustati, ja još nisam, samo me ova korona malo usporila....

  17. #117

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Tinca18 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Avi,
    i ja sam tek nakon 3 histeroskopije uspijela riješti Ashermana, također imam dvorogu maternicu, al to nisu dirali. Kod mene će biti mogući samo IVF jer su očistili maternicu dovoljno, ali se ušća od jajovoda ne vide, i neću moći prirodno....
    Nemoj odustati, ja još nisam, samo me ova korona malo usporila....
    Hvala draga Tinca18..vidjet cu... u prosincu idem opet na dijagnosticku histeroskopiju pa ako treba i operativnu..Gdje si ti isla? Kakvo ti je bilo stanje? Znaci uspjela si se rijesiti Ashermana? Bas mi je drago.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Kako znate da ste se riješile Ashermana?
    Meni doktori samo vidjeli da je endometrij trolinijski i da ima 7 mm, nisu niti htjeli raditi second look.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    Ja sam bila u Petrovoj kod dr. Streleca, navodno najbolji u tom dijelu otklanjanja priraslica.
    Stanje je bilo loše, jako puno tvrdih priraslica.
    Na zadnjoj histero je sve ocisceno, no par mj poslije toga, a prije slijedeceg IVF-a, sam isla u Beta+, na SIS, to je ubrizgavanje fizioloske u maternicu da se na uzv vidi stanje maternice.
    Na sis-u je doktorica vidjela da je maternica čista, jer dok sam isla na sis prije histeroskopija, vidjeli se da nesto nije ok s maternicom na uzv.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Meni je stanje isto bilo jako loše, kateter uopće nije mogao proć, ali tvrde mi da se priraslice neće vraćati i da nema potrebe za dijagnostičkom. Ne razumijem kako. Na uzv kažu da je sve super.
    Endometrij je dakle, 7. Dođe do 6.5 bez lijekova, samo uz transdermalni sprej, 7 mm.

    Koliko je bio ženama koje su uspjele zatrudnjeti?
    Ivf ti rade tek na 8? Meni su rekli da je 7 dovoljno.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    215

    Početno

    I meni su rekli na uzv da je sve ok, al sam sis napravila privatno za svoj mir, jer mi priraslice nisu vidjeli na uzv pa kako bi preko uzv znali da je sad sve ok?!, to je i mene mucilo.
    Meni je endometrij isto tako nizak, tek je uz zadnjem postupku uz estrofem vaginalno i oralno i to max dozu i trasndermalni flaster presao 8.5, rekli da je to ok

  22. #122

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    14

    Početno

    Ja sam imala u 6.mj. operacijsku histeroskopiju na Merkuru. Očistio me je 80posto jer sam pocela krvariti. Onda sam u 10mj isla na second look kod dr.R a kad ono eto ti Ashermana opet. Valjda se opet sljepila maternica od krvarenja. Sad opet u 12.mj idem na second look. Vidjet cu kakvo je sad stanje. Meni su slobodni jajnici, ali ima tog tkiva po maternici koje je očisćeno valjda..I meni je endometrij cak dosao do 10mm i dr. R je mislio da je sve ok jer se na UZV ne moze vidjeti Ash. Ako dugo ne dolazi do trudnoce, odite privatno na dijagnosticku histero. Moj savjet. Uglavnom, moja maternica me bas zeza.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Ja sam ionako morala na umjetnu, koja je uspjela isprve, no nakon pobačaja uslijedila je kiretaža. Da nije ovog posta ne bih ni znala da je Ashermanov u pitanju, bila sam posve izgubila ciklus. Sve je bilo puno priraslica.
    Operirali su me, skinuli sve, prirodno je sam došao do 6.5, a uz transdermalni sprej, na 7 mm (ništa drugo). Svi me uvjeravaju da je sve ok. Nitko ne želi raditi second look.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    P.s. ni privatnici. Kažu da nema potrebe. Do trudnoće ne dolazi.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj MariolaVera prvotno napisa Vidi poruku
    P.s. ni privatnici. Kažu da nema potrebe. Do trudnoće ne dolazi.
    A da, to je najgore sto te svi uvjeravaju da je sve ok. Ja se nadam da zaista i je. I ja sam isla na potpomognutu i nakon sto su mi dvaput vratili 1 blasticistu rekli smo ajmo vidjet unutrasnjost maternice. A kad ono šok. Ajde barem je pozitivno to sto su tebi sve rijesili. U kojoj si bila bolnici, ako smijem znati? Doktor?

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Ne volim pričati o tome javno, ali Split je u pitanju.
    Ni meni se nedavno nije primila blastocista, nakon što mi je prvi ivf uspio isprve, kad su se obje blastociste primile.
    Sad izgleda, više nikad neće nijedna.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    14

    Početno

    A moramo gurati dalje, nema nam druge.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Da, idemo, pa šta bude. Nije gotovo dok netko ne kaže da je gotovo. A možda ni onda

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Imate li katkad potrebu, ili ste to već napravile, tužiti za naknadu štete zbog nestručne kiretaže?

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Ni ovaj IVF nije uspio. Otkad se ovo dogodilo ništa mi se više ne prima.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Nitko ništa ne piše ovdje. Ima li ikakvih pomaka?
    Znate li koga da liječi endometrij matičnim stanicama?

  32. #132

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima!
    Dijagnosticiran mi je teski oblik Asherman sindroma 10
    godina nakon rodjenja prvog djeteta, na moju inicijativu, nakon sto sam ovdje prvi put cula za njega. Nakon 4 mini histeroskopije, dr. je rekao da je eventualno moguća trudnoća, ali samo IVF. Spremala sam se na 5. histeroskopiju kad sam saznala da sam trudna! Trenutno 6 tjedana, ogromno iznenadjenje, u laganom strahu i velikoj nadi, čekam UZV za tjedan dana da vidim napreduje li trudnoća uredno.
    Pišem ovaj post kako bi zahvalila Mimah, premalo se zna o ovom sindromu, a zaista nije tako rijedak kako se misli, potrebno je educirati prvo liječnike, pa i nas žene, jer ispada da same sebe moramo dijagnosticirati!
    Želim svima uspješno odstranjenje priraslica i zdrave i sretne trudnoće nakon!

  33. #133

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj LuciMee prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!
    Dijagnosticiran mi je teski oblik Asherman sindroma 10
    godina nakon rodjenja prvog djeteta, na moju inicijativu, nakon sto sam ovdje prvi put cula za njega. Nakon 4 mini histeroskopije, dr. je rekao da je eventualno moguća trudnoća, ali samo IVF. Spremala sam se na 5. histeroskopiju kad sam saznala da sam trudna! Trenutno 6 tjedana, ogromno iznenadjenje, u laganom strahu i velikoj nadi, čekam UZV za tjedan dana da vidim napreduje li trudnoća uredno.
    Pišem ovaj post kako bi zahvalila Mimah, premalo se zna o ovom sindromu, a zaista nije tako rijedak kako se misli, potrebno je educirati prvo liječnike, pa i nas žene, jer ispada da same sebe moramo dijagnosticirati!
    Želim svima uspješno odstranjenje priraslica i zdrave i sretne trudnoće nakon!
    Pozdrav LuciMee, kako napreduje trudnoca, nadam se vasem pozitivnom uspjehu ? I meni je dijagnostikivan Asy, puno mi znaci svako iskustvo s tim u vezi , a pozitivan ishod uliva nadu.

  34. #134

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav, ja sam jos jedna sa dijagnozom Asy. Mnogo mi znace vasa iskustva koja ovdje iznosite i nadam se pozitivnom ishodu svima nama. Prosla sam sve sto i vi , trudnoca, spontani, izostanak menstruacije, kiretaze, histeroskopije. Sad redovno dobijam menstruaciji ali su i dalje oskudne. Trudnoce nema , vrijeme prolazi, plasim se i brinem.
    LuciMee, kako napreduje vasa trudnoca? Zelim vam da uspijete do kraja .Kako se radujem kad procitam da je neko trudan sa ovom dijagnozom, to mi daje nadu!

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj LuciMee prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!
    Dijagnosticiran mi je teski oblik Asherman sindroma 10
    godina nakon rodjenja prvog djeteta, na moju inicijativu, nakon sto sam ovdje prvi put cula za njega. Nakon 4 mini histeroskopije, dr. je rekao da je eventualno moguća trudnoća, ali samo IVF. Spremala sam se na 5. histeroskopiju kad sam saznala da sam trudna! Trenutno 6 tjedana, ogromno iznenadjenje, u laganom strahu i velikoj nadi, čekam UZV za tjedan dana da vidim napreduje li trudnoća uredno.
    Pišem ovaj post kako bi zahvalila Mimah, premalo se zna o ovom sindromu, a zaista nije tako rijedak kako se misli, potrebno je educirati prvo liječnike, pa i nas žene, jer ispada da same sebe moramo dijagnosticirati!
    Želim svima uspješno odstranjenje priraslica i zdrave i sretne trudnoće nakon!
    Prvo, čestitam na trudnoći. Drugo, beskrajno hvala što ovdje pišete. Malo je postova, a ja se često osjećam jako usamljeno, i moram reć, očajno, u nevjerici.
    Da, slažem se da ovaj sindrom uopće nije rijedak. Dapače, mislim da ga ima puno više, ali liječnici negiraju jer to sugerira njihovu grešku. Puno puta sam čula da žene nakon pobačaja nisu dobile menstruaciju i da su im liječnici sve pripisali stresu. Tko zna što se uopće dogodilo? Možda su dobile Ashermana, a da to nikad nisu ni znale. I ja sam beskrajno zahvalna Mimah, jer ništa ne bih inače znala. Da, sama sam si ga dijagnosticirala, kao i druge žene uostalom, a (operativna) histeroskopija je samo potvrdila dijagnozu i stavila je na papir. Jasno, uz operaciju tvrdih priraslica i obliterirane 2/3 endometrija.

    Moram pitati, što podrazumijevate pod teškim sindromom? Hoćete reći da 10 g niste imali menstruaciju, ili je ona samo nestala u nekom trenutku? Jeste li je imali uopće? Ja je nisam imala tri mjeseca uopće, a došla je tek nakon operativne histeroskopije, balona i liječenja estrofemom; stigla je dakle, puna 4 mjeseca nakon kiretaže. Otad mi endometrij samostalno naraste...heh. Kako kad. Pretprošli mjesec je bio samo 5. A ovaj, nit ne znam... Oko 6 - 6.5 - 6.8. Imam problema s tim čitanjima endometrija, jedan dan su mi rekli da je osam, dva dana nakon da je šest, nakon naredna dva dana je opet bio sedam (?!). Uvijek ista osoba nadgleda, samo se valjda radi o presjeku na kojem se gleda. Imaju li i druge problema s tim mjerenjima, ili sam samo ja u pitanju? Menstruacije su oskudne i kvalitetom, i kvantitetom, ne traju dulje od 2-3 dana, a ovaj mjesec samo jedan-dva dana...

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Ovdje nitko ništa više ne piše. Svima vam je dobro, ili nije nijednoj?

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav. I mene zanima jesu li svi dobro, kako su trudnoce prosle?
    Ja sam isto jos jedna sa sindromom Aserman. Nakon skidanja mioma, stvorile su se priraslice na maternici. Gotovo cijela maternica je bila puna. Zasad uradjene dvije histeroskopije. Zadnja je bila prije dva mjeseca. Menstruacija opet oskudna, u tragovima, dan- dva traje. Uskoro kontrola, vjerojatno i treca histeroskopija. Jedan porod sam imala prije 8 godina. Do druge trudnoce nikako.
    Asherman i trudnoca? Lijepo je procitati pozitivna iskustva. Meni je rečeno da možda više neću moći ostati trudna.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Mislim da je nama s teškim oblikom Ashermana bolje zaboraviti na trudnoću. Iako ima i pozitivnih iskustava, ona su jako rijetka, a pokušaji da dođeš do djeteta su mučni i dugotrajni. Čak i ako uspiješ zatrudnjeti, šanse da pobaciš ili rodiš dijete s poteškoćama su jako visoke.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    14

    Početno

    Drage curke,
    pisala sam tu..i govorila da moram nakon histero opet na histero samo da se vidi kakvo je stanje. Međutim ostala sam trudna prirodno nakon te histero kod dr.R. i rodila zdravu i prebistru djevojcicu koja je sada 10 mjeseci. Trudnoća je prosla super, skolski..rodila carskim rezom jer je bila na zadtku u 38+4 tjednu.
    Samo budite uporno..očistite to malo pomalo i odmah radite bebu.
    Ja sad razmisljam o bebi broj 2 jer su godine vec tu i nemam sto cekati ali pitanje je kakvo je sada stanje u maternici i imam li opet zivaca prolaziti kroz sve te operacije.
    Ali opet za bebu se sve isplati.
    Zelim vam svima puno srece...eto meni su bile sve nade potonule a kad ono..paf.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    33

    Početno

    Dobar dan, zanima me gdje se radi ta terapija krvnom plazmom koju je netko spomenuo u postovima? Imala sam dvije histeroskopije i priraslice su rijesene, bar je tako receno, ali i dalje se endometrij nepravilno zadebljava. U prirodnom ciklusu dođe do 6-7, a s estrofemom dode do 10, međutim na ultrazvuku izgleda kao da je raslojen umjesto da se vide tri linije, ili se vidi kao sekrecijski koji inace dominira u drugoj fazi ciklusa. Imala sam tesku endometriozu i adenomiozu koje su operirane, pa je sve to ostavilo posljedice. Djecu nemam i ne znam hocu li ikad uspjeti. Ne znam sto dalje ciniti. Ima li netko kakav savjet? Vama koje ste isle na transfer jeste li imale trolinijski endometrij? Je li neka od vas imala tekucinu u kavumu? Je li nekoj mozda predlozen gel protiv stvaranja priraslica?

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •