Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 140

Tema: Ashermanov sindrom

  1. #1
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno Ashermanov sindrom

    Jeste li čule za njega?

    Ja, nažalost, jesam. Google mi je pomogao da ga dijagnosticiram jer nekoliko ginekologa kod kojih sam bila ga uopće nisu spominjali, a jedan je čak na moj spomen Ashermanova sindroma rekao 'Nemojte ni spominjati Ashermana', kao da je to potpuno nemoguće.

    A ne samo da je moguće, nego se događa prilično često, pogotovo nakon kiretaže nakon poroda. Ja sam na kiretaži bila 14 dana nakon poroda, menstruaciji je, vjerojatno zbog dojenja, trebalo nekih godinu dana da se povrati, ali krvarila sam toliko oskudno da uloške nisam koristila. Kad smo i prestali s dojenjem, menstruacija je ostala ista. Tad sam krenula po odgovore. Izgubila godinu- godinu i pol dok nisam došla na pravo mjesto. Ginekolozi su imali razne odgovore-da je zbog dojenja (dok sam dojila), da je moguće da su mi uništili bazalni sloj endometrija tom kiretažom. Pokušali su povratiti krvarenja hormonima koje sam pila nekoliko mjeseci, ali uzaludno.

    U mojoj maternici su se stvorile priraslice, ožiljci koji su zatvarali cerviks (i zato krv nije istjecala), a i priraslica je bilo u gornjem dijelu, oko jajovoda. Ponekad se dogodi da je cijela maternica slijepljena ožiljkastim tkivom. Jedino rješenje za Ashermana je histeroskopija. Ja sam išla 4 puta (iskusni preooceanski liječnici navodno to obave u jednom tretmanu), ali moj doktor nije želio žuriti, a ja mu vjerujem.

    Nakon trećeg tretmana sam ponovno počela koristiti uloške, iako je menstracija i dalje puno manje obilna nego prije trudnoće (često je tako nakon Ashermana), a i jedan jajovod je ostao pod ožiljcima.

    Zašto ovo pišem? Jer smo još jedna cura s foruma i ja prevele stranicu posvećenu ovom uzroku naše neplodnosti i želim je podijeliti sa svima. Mnogo je više slučajeva Ashermanova sindroma nego što ih je dijagnosticirano i nadam se da će pomoći još kojoj curi da pokuša izliječiti svog Ashermana. Stranica je ovdje: http://www.ashermans.org/pocetna/?L=5

  2. #2
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Bas mi je zao da si morala prolaziti duge i teske kojekakve dijagnoze ili ti opravdavanja ginekologa! A na kraju sama nasla dijagnozu!
    Nadam se da ce ti sada put do bebice biti znatno laksi i brzi! Svakako ti to od zelim!

  3. #3
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Hvala!

  4. #4
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Mimah
    Sretno dalje!

    Baš lijepo da o tome pišeš - sigurno će biti od koristi!

  5. #5
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Meni su menstruacije sada obilnije,samo nisam sigurna dali je zbog dobro napravljene operacije ili zbog Martefarina...
    02.10.idem na pregled pa ću znati više

  6. #6
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Bravo cure, odličan ste posao napravile!
    Za Ashermana sam saznala baš iz vaših potpisa...želim vam što brže izliječenje i pojačanje u obiteljskim redovima

  7. #7
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Na žalost,malo je ljudi uopće čulo o tom problemu...a događa se i više nego često
    Posljednje uređivanje od tamara1981 : 30.09.2012. at 12:36

  8. #8
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    Drage cure,evo da vam se i ja pridruzim.Imam dijagnozu ašerman.U srijedu sam napravila prvu histereskopiju.
    Tako mi je drago da sam otkrila ovu stranicu gdje mogu pitati nekoga tko prolazi sto ija?

  9. #9
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    I meni je drago da znaš svoju dijagnozu. Držim fige da histeroskopije prođu ok i da se priraslice ne vraćaju! U kakvom je stanju maternica? Ima li ih puno?

  10. #10
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    Doktor je rekao da ih imam jako puno,i da cemo kroz 15 dana na uzv pa da vidimo stanje endometrija.Preporucio mi je laparoskopiju.
    Zanima me sto su vam dr.rekli za trudnoću uz asermana!
    ja imam jednog djecaka od 2 godine.

  11. #11
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Iskustva ima različitih. U principu, ako endemetriju nije ošteće bazalni sloj, on se može oporaviti. Kada se uklone sve priraslice, ne bi trebalo biti prepreka ni za oplodnju, ni za gniježdenje oplođene stanice pa bi do trudnoće trebalo doći. Naravno, nekad se Asherman poklopi i s drugim poteškoćama pa do trudnoće dođe nakon dužeg vremena ili uopće ne dođe.

    Što kaže tvoj doktor? Ideš li privatno ili u bolnicu? Privatno rade mini histeroskopiju i 'na živo', a u bolnici pod općom anestezijom i navodno je taj instrument nešto širi.

    I moj dr. je rekao da bi za oslobođenje lijevog jajovoda od ožiljaka trebalo kombinirati histeroskopiju i laparoskopiju, ali da on vjeruje da će i jedan jajovod biti dovoljan. I bio je! Trudna sam!

  12. #12
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    Idem privatno.Tamo mi je ucinjena prva histeroskopija.Sada za 15 dana idem na uzv pa ćemo vidjeti debljinu endometrija.
    Pa cemo kroz mjesec dva vidjeti sto cemo ponovno uciniti:

  13. #13
    tamara1981 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    0sijek
    Postovi
    114

    Početno

    Sretno

  14. #14
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    hvala tamara!

  15. #15
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    evo cure 10.12.2012.napravila sam i drugu operacijsku histeroskopiju....
    dobila sam terapiju....
    dr.je rekao da mi je podrucje maternice bilo obliterirano priraslicama cvrste konzistencije....

  16. #16
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    zanima me jel tko nakon dijagnoze ashermana ostao trudan i izgurao normalno trudnocu.
    o ovoj temi se jako malo zna.

  17. #17
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ja sam trudna i guram trudnoću, za sada vrlo uspješno. Nadam se da će tako biti do kraja!

    Kako si ti?
    Posljednje uređivanje od Mimah : 22.02.2013. at 15:03

  18. #18
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    Ja sam dobro,odradila i operacijsku histeroskopiju.endometrij nakon bio je 4 mm,krvarenje je bilo prisutno ne kao prije al je bilo vise nego prije zahvata.
    Planirali smo ici na ivf,pa sad cekam hormone i briseve....Koliki je bio tvoj endometrij?
    Zelim da trudnoca ide po planu i dosadno

  19. #19
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Prije dijagnoze Ashermana na nekoliko UZV-ova su očitali 6,5 mm, kasnije nitko nije gledao, a mene nije ni zanimalo. Negdje sam pročitala da nije debljina presudna, već kvaliteta tj. upravo to da nema nikakvih priraslica. Dakle, moj je bio dovoljno debeo, ali uzalud kad je bio slijepljen na nekim mjestima, a i ušće je bilo puno priraslica.

    Normalno je da krvarenja bude manje nego prije Ashermana. Ne zna se zašto je tome tako, ali se pokazalo u većini slučajeva. I meni je bilo puno oskudnije.

    Jesi li čitala uspješne priče s linka u prvom postu? Mogle bi te još malo ohrabriti, mislim da im tamo cure spominu tanje endometrije i uspješne trudnoće.

  20. #20
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    gdje to?
    ajme tako mi je drago da imam s kime o tome popricati....

  21. #21
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ovdje je link na stranicu na hrvatskom http://www.ashermans.org/pocetna/?L=5, a ovdje link na osobne priče http://www.ashermans.org/about-us/our-stories/. Ako se snalaziš s engleskim, pročitaj malo 'Success stories'.

  22. #22
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    evo danas bila kod doktora endometrij opet tanak....malo sam tuzna....

  23. #23
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Koliko tanak? Drži se!

  24. #24
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    negdje oko 4 mm,sad opet za tjedan dana na uzv.

  25. #25
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Jesi li si probala pomoći hranom? Ananas, cikla, čaj od vrkute? Negdje sam čitala da su cure pile folnu, neke prenatal vitamine. Vitamin E (sa 400 nekih jedinica, ne sjećam se više) je navodno jako dobar za zadebljanje endometrija. Izguglaj si malo 'tanak endometrij' ili 'thin endometrium', svakakvih iskustava ima.

    Ipak, kažu da nije debljina, već kvaliteta endometriaj važna. Histeroskopski je sve čisto? Nema više priraslica?

  26. #26
    Vivach avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    79

    Početno

    Željela bih i ja napisati svoje iskustvo sa Ashermanom.
    U 12/2012 imala sam kiretažu u 8 tt, sve je prošlo ok, nešto malo krvarenja nakon zahvata.
    Na otpustu iz bolnice objašnjeno mi je da mogu očevati menstruaciju nakon cca mjesec dana.
    I doista nakon otprilike 5 tjedana imam osjećaj da ću procuriti svaki tren, uz lagane menstrualne bolove, dva dana nosim uložak, ali od krvi ni kapljice... već se počinjem lagano brinuti, ali me dr. na telefon umiruje da možda mom tijelu treba duže vremena da uspostavi ciklus.
    I tako prolaze još četiri tjedna, a ja ponovo osjećam menstrualne bolove, krvarenja id alje nema i tu shvaćam da nešto ipak nije OK. Odmah trk do dr., a ona kao po nekom protokolu me stavlja na Duphaston iako joj ja opisujem svoje simptome i pitam da li može biti problem mehaničke, a ne hormonalne prirode no kategorički odbacuje tu mogućnost.
    Ja googlam simptome i počinje se uvlačiti u mene crv sumnje na sy Ash, ali mislim si ajde, idemo probati još taj Duphaston, možda sam fakat bezveze zabrijala.
    Normalno da nisam prokrvarila po Duphastonu, a zanimljivo da u tih 10 dana mi je endometrij sa 8 mm pao na 3 mm, (ovaj put nisam osjećala nikakve menst. bolove), na jednom jajniku se javila oogromna cista, dr. smatra da je problem u mojoj glavi?!?
    Daje mi repect za anti bebi da smirimo cistu i kaže da dođem na kontrolu za dva mjeseca!
    Tu sam već poludila i hvala dragoj Mimah na preporuci za dr. koji me primio u roku od 3 dana.
    Iako je i on prema ultrazvuku pretpostavljao da nije u pitanju sy Ash. ipak smo odlučili napraviti dijagnostičku histeroskopiju jer ionako trudnoću mogu ostvariti jedino iz IVF-a pa je dobro vidjeti stanje maternice i jajovoda.
    I gle iznenađenja - odmah na cerviksu je bila velika priraslica koja je kompletno blokirala kanal, a time i otjecanje menst. krvi! Priraslica je odstranjena, svejedno mi je preporučio kontracepc. tablete da spriječimo ponovno sljepljivanje.
    Dr. ne očekuje daljnje probleme i doista se nadam da je u pravu!

    Uhh, raspisala sam se, ali sam željela upozoriti ostale žene da slušaju svoje tijelo i ne vjeruju uvijek doktorima, da potraže drugo mišljenje (i treće ako treba) ako smatraju da nije postavljena dobra dijagnoza.

  27. #27
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Vivach, sretno dalje!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    478

    Početno

    Mala digresija na jedno pozitivno iskustvo. Naime, prije 12 dana imala sam kiretažu nakon missed ab i kako se panično bojim uspavljivanja, tražila sam lokalnu. Zahvat je obavio mladi dr koji mi baš nije ulijevao povjerenje (eto krive predrasude zbog godina) i kad sam i onako budna, lijepo mi je objašnjavao korake zahvata i pritom upozorio: Sad mi se ne smijete pomaknuti ni mrvicu da slučajno još ne napravimo Ashermana, to nam ne treba! I tek tad sam se smirila jer me uvjerio da zna što radi. Pohvala dr B. iz Vg
    Htjela sam reći, očito su i sami svjesni da mogu izazvati A., a očito je da se pažnjom može izbjeći!

  29. #29
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Mimah,vidim da imas preeedivan potpis ! Bravoooo!
    Samo sam dosla sve pozdraviti,i zazeliti svima ostalima brzo izljecenje i jos brzi potpis sa

  30. #30
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno


  31. #31
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Mimah :srce: ovo što radiš je prekrasno. Odmah sam zvala jednu frendicu i rekla joj za Ashermanov sindrom.

  32. #32
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Da, mnoge ne znaju ni da postoji, a kamoli da ga imaju. Ni ginekolozi ga nešto ne prepoznaju ili misle da je jako rijedak pa ni ne sumnjaju na njega. A uopće nije rijedak.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Zdravo svima.

    Nedavno sam saznala da imam Asherman sindrom.
    Evo kako je pocela moja prica:
    Prva trudnoca- missed ab. u 13tt (jednojajcani blizanci), uradjena kiretaza.
    Druga trudnoca- (nakon 6 meseci)- missed ab. u 12tt. Nakon druge kiretaze- zaboravljeni deo posteljice i nakon 10 dena kiretaza ponovljena.
    Nakon 10 meseci 4D ultrazvukom dijagnosticiran septum materice oko 1.5 sm. Otklonjen histeroskopijom.
    Sest meseci pauza nakon operativnom zahvatu. Nakon pauze, 8 meseci nisam mogla ostati u drugom stanju. Mesecni ciklusi bili uredni, svakih 28 dana, tom razlikom da su bile kraci i oskudni (traju 3-4 dana i sa vrlo malom kolicinom). Ultrazvukom skoro svakog meseca pokazuje se da se stvara prateci folikul, endometrij oko ovulacije dostigne debljinu od oko 8mm (12-13 dan ciklusa), ali opet nista, do oplodnje nije dolazilo.
    HSG postupkom dijagnosticiran je parcijalni Asherman na desnoj strani uterusa.
    Za nedelju dana zakazana mi je histeroskopija sa laparaskopijom (opet, prva je bila zbog septuma, prosle godine). Prosla bi samo histeroskopijom da mi usput nije bio dijagnosticiran i Hidrosalpinx I na desnom jajovodom, sada taj oboljeli jajovod mora se odstraniti jer kao takav može biti prepreka zanosenju ili cak uzrokom spontanog pobacaja.
    Ostaje mi nada da ce drugi jajovod biti u redu, jer u protivnom jedini nacin da dodjemo do bebu je IVF.

    Neznam sto to znaci parcijalni Asherman, samo po desnoj strani materice. Dali to mozda znaci da je oblik mog Ashermana blazi?
    Poznajete li neko ko je nakon Ashermana izneo trudnocu do kraja?

    Pozdrav svima.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    10

    Početno

    Danas mi je ustanovljen Ashermanov sindrom, kiretazu sam imala prije 5 mjeseci i od tada nisam imala menstruaciju.Pokusavali su je izazvati raznim tabletama ali nista... Novi doktor je danas ustanovio Ahermanov sindrom te me uputio da radim histeroskopiu... Da li mi neko moze reci da li taj postupak pomaze, kada se doboje menstruacija poslje i da li je moguca trudnoca nakon toga???
    Hvala drage moje

  35. #35
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Histeroskopija je jedini postupak kojim se odstranjuju priraslice. Cim je endometrij slobodan od priraslica se ljusti i tad krvaris. Ja sam bila na 4 histeroskopije, nakon toga sam 2 mjeseca pila hormone da pomognu mojima, 3. ciklus nakon zadnje histeroskopije sam zatrudnila. Mrva se malo ranije rodila, ali je sve super i jos malo pa ce napuniti 2 mjeseca.

    Sandy, kako je proslo?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    10

    Početno

    Hvala Mimah, sludena sam ovih dana, narucena sam u srijedu na "mini" histeroskopiju ne znam sta me ceka i drhtim i placem od straha.Nisam znala da ih treba vise uraditi...A ja jedva cekam dan i zivim za to da dobijem svoju mrvicu...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    10

    Početno

    Mimah, oprosti ako sam dosadna, a koliko je tajalo sveukupno lijecenje/tretman histeroskopije, vidim da si ih imala 4, koji su razmaci...Jednostavno ludim i bojim se kako ce se sve zavrsiti. U mom gradu niko ne zna nista o tome pa mi je jako drago sto sam pronasla ovu stranicu.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Vivach prvotno napisa Vidi poruku
    Željela bih i ja napisati svoje iskustvo sa Ashermanom.
    U 12/2012 imala sam kiretažu u 8 tt, sve je prošlo ok, nešto malo krvarenja nakon zahvata.
    Na otpustu iz bolnice objašnjeno mi je da mogu očevati menstruaciju nakon cca mjesec dana.
    I doista nakon otprilike 5 tjedana imam osjećaj da ću procuriti svaki tren, uz lagane menstrualne bolove, dva dana nosim uložak, ali od krvi ni kapljice... već se počinjem lagano brinuti, ali me dr. na telefon umiruje da možda mom tijelu treba duže vremena da uspostavi ciklus.
    I tako prolaze još četiri tjedna, a ja ponovo osjećam menstrualne bolove, krvarenja id alje nema i tu shvaćam da nešto ipak nije OK. Odmah trk do dr., a ona kao po nekom protokolu me stavlja na Duphaston iako joj ja opisujem svoje simptome i pitam da li može biti problem mehaničke, a ne hormonalne prirode no kategorički odbacuje tu mogućnost.
    Ja googlam simptome i počinje se uvlačiti u mene crv sumnje na sy Ash, ali mislim si ajde, idemo probati još taj Duphaston, možda sam fakat bezveze zabrijala.
    Normalno da nisam prokrvarila po Duphastonu, a zanimljivo da u tih 10 dana mi je endometrij sa 8 mm pao na 3 mm, (ovaj put nisam osjećala nikakve menst. bolove), na jednom jajniku se javila oogromna cista, dr. smatra da je problem u mojoj glavi?!?
    Daje mi repect za anti bebi da smirimo cistu i kaže da dođem na kontrolu za dva mjeseca!
    Tu sam već poludila i hvala dragoj Mimah na preporuci za dr. koji me primio u roku od 3 dana.
    Iako je i on prema ultrazvuku pretpostavljao da nije u pitanju sy Ash. ipak smo odlučili napraviti dijagnostičku histeroskopiju jer ionako trudnoću mogu ostvariti jedino iz IVF-a pa je dobro vidjeti stanje maternice i jajovoda.
    I gle iznenađenja - odmah na cerviksu je bila velika priraslica koja je kompletno blokirala kanal, a time i otjecanje menst. krvi! Priraslica je odstranjena, svejedno mi je preporučio kontracepc. tablete da spriječimo ponovno sljepljivanje.
    Dr. ne očekuje daljnje probleme i doista se nadam da je u pravu!

    Uhh, raspisala sam se, ali sam željela upozoriti ostale žene da slušaju svoje tijelo i ne vjeruju uvijek doktorima, da potraže drugo mišljenje (i treće ako treba) ako smatraju da nije postavljena dobra dijagnoza.
    Znam da se već dugo nije pisalo na ovu temu, medjutim sumnjam na ovaj sindrom i u svom slučaju, pa me zanima, ako nije problem, kod kojeg doktora ste išle?? Jel neko ko se bavi našim problemom ili...? vec par mjeseci čitam i izluđujem se ovom tematikom, ispitujem mogućnosti odlaska na histeroskopiju, gdje, kako...na početku sam i svaka pomoć bi mi bila od prevelikog značaja

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    10

    Početno

    Ja sam isla doktoru u Zagreb i nakon jednog odlaska na histeroskopiju sve se vratilo u nazovimo normalu

  40. #40
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ja sam išla u Vilija kod dr. Radončića. Divan je.

    Elenaa, oprosti, molim te, nisam vidjela tvoje postove. Baš mi je žao. Kako si sada? Što znači nazovi normala?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    14

    Početno

    Zbog situacije sto ovdje nemam kome otici, ali isto tako sto moj ginekolog govori da nemam ashermana (bez obzira na sve simptome koje imam), te da se asherman moze vidjeti i ultrazvucno, kao maternica promijeni oblik pa se vidi na ultrazvuk, ja sam u polozaju da sam se morala naruciti na konsultacije u Maribor. Konsultacije su mi za par dana, pa cu vidjeti. Nadam se da cu moci u sto skorijem vremenu zakazati histeroskopiju, pa da konacno ili potvrdim ovo pa da krenem u borbu s ovim sindromom ili da ne razmisljam vise o svojim oskudnim menstruacijama.
    Elenaa kako si ti sad? Mimah citam gore da si se porodila (iskrene cestitke), zanima me da li je trudnoca protekla normalno ili si imala neke kompikacije s obzirom na ashermana? Da li si isla na pregled poslije porodjaja, sta biva sa ashermanom poslije porodjaja?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    14

    Početno

    Iako nema redovnih na ovoj temi, samo bih da izvjestim da sam prije nekoliko dana imala pregled i na ultrazvuku je potvrđena dijagnoza A. sindroma...Da mi se moj ginekolog i ostali doktori nisu smijali na moje pominjanje Ashermana, vjerovatno bih prije godinu dana (kada sam i počela sumnjati i čitati o tome) već počela sa procesom liječenja. Ispred mene je prva histeroskopija na osnovu koje će se tek moći uvidjeti kolika je težina problema. Ne znam šta da vam kažem osim da ne može biti normalno da nakon kiretaže ne dobijete menstruaciju 4 mjeseca, da se ista totalno promijeni, postane katastrofa oskudana i da vas uvjeravaju da je to tako i da je sve uredu. Žao mi je potraćenog vremena, no spremna sam na naredne borbe. Samo što sam prestravljena trudnoće (ukoliko ikako i dodje do nje) jer sam čitala da je izuzetno komlicirana kod ovog sindroma. Nažalost i u mom slučaju, kao i kod Mimah, se uspostavilo da je Google extra doktor

  43. #43
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ne znam kako mi stalno tema promiče. Minkach, moja trudnoća je bila sasvim uredna, nikakvih poteškoća nisam imala. Porod je, doduše, krenuo u 34. tjednu. Ginekologica je rekla da je teoretski moguće da je zbog Ashermana, ali vjerojatno nikad neću znati, možda je krenuo zbog sasvim drugog razloga.

    Malena je na nekoliko žličica dohrane dnevno, ostalo doji pa ne znam kakvo je stanje nakon poroda jer se ciklus još nije uspostavio.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    10

    Početno

    Kasnim mjesec, dva ali da se ipak pridruzim radila sam histeroskopiju, mini office ako sam dobro napisala, najbitnije je sto sam samo nakon jednog zahvata uspjela vratiti menstruaciju, nakon zahvata mjesec dana sam pila Qlaira pilule , sad su mi ciklusi svakih 25, 26, nekad 27 dana ali bitno da su tu... I sama sam izgubila pola godine zbog strucnosti pojedinaca i uvjeravanja da je sve u mojoj glavi. Sad se nadam da cu ostvariti trudnocu.
    Pitanje za Mimah : kada je doslo do trudnoce ?
    Pozdrav cure

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    10

    Početno

    I da isla sam kod Dr Radoncica u Zg , steta sto nema vise takvih doktora!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    14

    Početno

    Javljam sa novostima Nazalost, nisu bas najbolje, ali sta je tu je...Kao sto sam pisala, na ultrazvucnom pregledu u Mariboru rekli su da sumnjaju na A. sindrom...Prije par dana sam se vratila sa operativne histeroskopije gdje je dijagnoza potvrdjena i otklonjenje adhezije...Nakon zahvata doktor nam je objasnio da je cervikalni kanal bio jedva prohodan, te da je jedva ubacio histeroskop...Pored cervikalnog kanala, 1/3 maternice je u tim priraslicama.
    Ovo pisem da obavijestim o svojim novostima one koji posjete ovaj topic , ali i za one koje poslije kiretaze primjete izuzetno oskudne menstruacije, a dr. ih uvjeravaju da se radi o prrirodnoj promjeni menstruacije Pa kad google-aju da mogu naici na ovaj post
    Ispred mene je sigurno jos nekoliko histerskopija, slijedeci put ce mi vjerovatno umetnuti i "balon" da ne dodje do sljepljivanja...No, dr. je rekao da bez obzira na ovo lijecenje, moramo biti svjesni da mozda necemo moci imati djecu

  47. #47
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Nadam se da ces ipak povratiti plodnost. I moj je cerviks bio neprohodan, isla sam na 4 histeroskopije da mi odstrani sve priraslice. Nakon zadnje sam jos 2 mjeseca pila hormone, mjesec pauze i onda pokusaj trudnoce. Uspio iz prve!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    14

    Početno

    Draga Mimah hvala ti na tvojim rijecima i podrsci. Malo sam jos uvijek pod dojmom, no puno su mi pomogli tvoji savjeti i upute prije zahvata. Iskreno se nadam da cu imati srecu sa trudnocom kao ti. hvala ti punooo

  49. #49
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Svakako javi, a ja ti saljem vibrice!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    14

    Početno

    Mimah zaboravila sam te pitati, jesi li ti imala ikako priraslica u maternici?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •