Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Kovana ograda

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    112

    Početno Kovana ograda

    Sređujemo dvorište pa bi promijenili ogradu. MM inzistira na kovanojpocinčanoj ogradi koju kao ne treba farbati. Zna li netko neku provjerenu firmu u Zagrebu koja se bavi izradom takvih ograda? I koliki je raspon cijena? Znam da cijena ovisi o količini ukrasa ali zanima me neki raspon min-max po metru ograde.

  2. #2
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Obavezno vruće pocinčano, a cijenu ti je stvarno teško reći, a ovisi o:
    -debljini materijala - 12mm, 14mm ili 16mm
    -da li će biti glatki materijal ili tučeni (kovani) sa patinom
    -imaš toliko načina ispune tj. vrsta elemenata, ukrasa, špica, umetaka, kvaka...
    -glavna vrata- koji će biti način otvaranja (automatika ili obični)
    -nagibi...metraža...
    -stvarno je nezahvalno davati bilo kakvu cijenu bez konkretnih inormacija

  3. #3
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ajde možda bi se moglo reći, ali stvarno samo cca. 100euro pa na dalje

  4. #4
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ja se više ne sjećam cijene, bila sam sretna time kako to izgleda, striček mi se kleo da je stavio najbolje boje, rađene po narudžbi, điđe-baje, a nakon dvije godine je počela hrđati po spojevima, i time nisam sretna. Traži neku garanciju, da će ti doći popraviti ako nešto krene po zlu... meni je rekao da smo sami krivi što nam hrđa i pojeo vuk magare :/

  5. #5
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ograda mora biti vruće pocinčana, znači kad je gotova urani se u velike kade tako
    da vrući cink uđe u sve pore spojeva i sl...
    Ono što se vari na licu mjesta kod i zbog montaže na kraju se obavezno zalijeva tj. pošprica cink sprayom
    na što dolazi odgovarajuća boja za cink itd.
    Kod tako tretirane ograde nemoguće je za dvije godine dobiti hrđu, tek kroz mnooogo godina možda je moguća je samo na nekim
    tim dijelovima gdje je cink spray i to se ponovno obradi na isti način.

    Ifi, sigurno niste vi sami krivi za hrđu , mislim...
    Posljednje uređivanje od oka : 29.09.2012. at 23:34

  6. #6
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ja onda ne kužim što se zbiva s našom ogradom... najgore je kad hrđa curi po novoj fasadi ili teraplastu :/

  7. #7
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    A jeste vruće cinčali?
    Neki ljudi znaju inzistirati da to ne žele zbog razlike u cijeni pa im za par godina ograda propada.
    Onda ide valjda samo u spreju cink pa lak, a to nikako nije isto.

  8. #8
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ne, mi smo tražili da bude što bi rekli - vječno, i čovjek nam je pričao to o vrućim kupkama i čudima (već sam i zaboravila), kao donio čuda iz Kanade, kao samo za njega rade specijalne boje i premaze... i eto ti ga sada na. Saznali smo kasnije da je kupio neku običnu boju u dućanu, dakle da je lagao... kod frendova je isto radio, ali tamo je neka strašno hrapava boja, što se nama nije svidjelo, pa je nama stavio kao glatku. Obje hrđaju :/

  9. #9
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Je, onda neznam, ako ste platili vruće pocinčavanje, a nije tako napravio onda bi trebali reklamirati.
    E sad je pitanje samo da li ti se da vući po sudovima itd.
    Inače jedino rješenje za hrđavu ogradu (a da nije godišnje lakiranje) je skidanje ograde, pljeskarenje
    i onda obrada u vručem cinku i završni lak. Ako on prizna krivnju dužan ti je to napraviti, pljeksarenje isto
    dosta košta.

  10. #10
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Evo ti da vidiš kako ti izgleda vruće cinčanje i zbog čega stoji dugogodišnja garancija

    http://www.youtube.com/watch?v=C-8F0...eature=related

  11. #11
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    oka - vi se time bavite?
    Mislim na izradu ogradi, ne cinčanje...

  12. #12
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    oka - vi se time bavite?
    Mislim na izradu ogradi, ne cinčanje...
    Da, već dugi niz godina

  13. #13
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Oka, a imate li informacije i o inox ogradama; meni se one više sviđaju zbog modernijeg dizajna (tj. nisu tak kičene), kako stvari stoje s izradama i održavanjem, jesu mogući isto propusti tj. prevare?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    301

    Početno

    Postoji li imitacija kovanog željeza?Imamo ogradicu u hodniku,pa bi ju tamo stavila.Znaći u zatvorenom prostoru je,neće hrđati.

  15. #15
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Oka, što bi se moglo napraviti za našu ogradu na mjestima gdje hrđa? Jedan majstor je malo zamazao nekom farbom, nemam pojma, ali zanima me što se može za dugi rok napraviti?

  16. #16
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Oka, a imate li informacije i o inox ogradama; meni se one više sviđaju zbog modernijeg dizajna (tj. nisu tak kičene), kako stvari stoje s izradama i održavanjem, jesu mogući isto propusti tj. prevare?
    Inox = nehrđajući čelik
    Znači nema straha od hrđanja, u većini slučajeva ljudi biraju polirani inox materijal, no postoji mogućnost i mat obrade.
    Jedina stvar u vezi inox-a gdje se ljudi zeznu je postavljanje inox ograde na moru.
    Tamo ta klima i sol nemaju dobar utjecaj na inox, stvara se hrapavost i gubi kvaliteta, pa je tamo ipak bolje uzeti pocinčanu kovanu ogradu za dugotrajnost,
    dok u našim uvjetima nema takvih problema.


    Postoji li imitacija kovanog željeza?Imamo ogradicu u hodniku,pa bi ju tamo stavila.Znaći u zatvorenom prostoru je, neće hrđati.
    Postoji neka vrsta ljevanog, ali malo toga ima. Unutarnja ograda ne treba biti nužno vruće cinčana.

  17. #17
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Oka, što bi se moglo napraviti za našu ogradu na mjestima gdje hrđa? Jedan majstor je malo zamazao nekom farbom, nemam pojma, ali zanima me što se može za dugi rok napraviti?
    Ne znam da li je tvoja ograda vruće cinčana ili ne, postoji mogućnost da bravar nije dobro odradio svoj posao:
    npr. kod varenja-spajanja tih umetaka bravar mora to zavariti i zapuniti varove, ne smiju ostati šupljine, jer kad
    takva ograda dođe u pripremu za pocinčavanje prvo se spušta u lužinu i onda ta lužina ode u te šupljine i onda se
    nakon vrućeg cinčanja ta lužina još cijedi van, i to su mjesta gdje, usprkos cinčanju zbog pogreške bravara, dolazi do hrđe.

    Teško do išta možeš napraviti više da to izgleda kak spada na duge staze, osim vađenja ograde i ponovnog pljeskarenja.

  18. #18
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Inox = nehrđajući čelik
    Znači nema straha od hrđanja, u većini slučajeva ljudi biraju polirani inox materijal, no postoji mogućnost i mat obrade.
    Jedina stvar u vezi inox-a gdje se ljudi zeznu je postavljanje inox ograde na moru.
    Tamo ta klima i sol nemaju dobar utjecaj na inox, stvara se hrapavost i gubi kvaliteta, pa je tamo ipak bolje uzeti pocinčanu kovanu ogradu za dugotrajnost,
    Blaženi forum Roda. Upravo se dvoumimo kakvu ogradu i ovdje nađem sve odgovore. Hvala ti, oka, ovo stvarno nisam znala. Znači, kovana je za nas.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    301

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Blaženi forum Roda. Upravo se dvoumimo kakvu ogradu i ovdje nađem sve odgovore. Hvala ti, oka, ovo stvarno nisam znala. Znači, kovana je za nas.
    OFF ali ne mogu odoljeti.Danas se vozimo biciklima i na parkingu zatvorenog Bauhausa desetak auta parkirano,otvoreni prtljažnici i oko njih muški nešto petljaju..skroz čudno.
    Kažem MM."Kaj je ovo?!".Veli on na to(skroz ozbiljan):"Pogledaj na Rodu".
    Jer svako malo moja rečenica počinje:"Čitala sam...Kaže cura s Rode...bio je topić..."Ispada da više nemam svoje mišljenje
    Ali stvarno ovdje nađeš od igle do lokomotive

  20. #20
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Blaženi forum Roda. Upravo se dvoumimo kakvu ogradu i ovdje nađem sve odgovore. Hvala ti, oka, ovo stvarno nisam znala. Znači, kovana je za nas.
    Nema na čemu
    Da, ali je važno i naći dobru bravariju, jer eto propusti se događaju, zato ako se već ide na kovanu ogradu nije nužno najskuplja
    i najbolja varijanta, a vrijedi i suprotno, dobro je pogledati kvalitetu, preporuke i reference bravarije, neka ogromna pak razlika u cijeni nije moguća,
    osim ako je prejeftina, tu mora da nešto ne štima i nije uključeno u cijenu.

  21. #21
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    http://www.mojkvart.hr/Zagreb/Dubrav...a-limova--8136


    moji susjedi
    za svaku preporuku
    cijene ne znam
    ali znam da imaju jako puno posla, dosta klijenata iz javnog života
    a nedavno je o njima bila i reportaža na tv-u

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    112

    Početno

    Hvala na svim informacijama. Na Rodi se stvarno svašta može nauciti. Još samo da nađemo dobrog bravara koji će to dobro napraviti

  23. #23
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    ako netko treba provjerenu i dobru firmu za kovane ograde neka mi se javi na pp da se sad tu ne reklamiram,hvala

  24. #24
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Podižem temu!

    Trebam preporuku za kovanu ogradu za unutarnje stepenice. Lokacija je blizu Zg-a.

    Rency i oka su neaktivne, slala sam im pp,ali nisu tu više. Ako netko ima njihov mail,molila bih!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    6

    Početno

    Ja sam radila ovdje u Zaprešiću pa možda Vam oni mogu pomoći

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •