Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: Promjena presude - je li moguće i kako?

  1. #1
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno Promjena presude - je li moguće i kako?

    Bok svima...

    Molim Vas, ako netko ima svježe iskustvo, neka me savjetuje.

    Ukratko: presuda je donesene prije skoro pune dvije godine i uvjeti su se promijenili, dijete sad pohađa predškolu i susreti s ocem ne bi mogli više biti ovakvi kakvi su bili dosad. (Da pojasnim: susreti su određeni, ali otac nije nijednom došao po dijete).
    Rekli su mi u Centru da se to rješava na sudu. Kako, je li s odvjetnikom, bez, na koji način?

    Otegotna je okolnost: otac u te dvije godine nije vidio dijete nijednom. Ne znam gdje živi. Nemam ni broj telefona.

    Na Centru su hladno odgovorili: "Zašto mislite da bi sad počeo viđati dijete ako nije dosad?" Ne mislim, ali želim se zakonski ograditi...ima li smisla da ja i to plaćam, a alimentacije nisam dobila niti lipe...?

  2. #2
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Da, ima mogučnost zahtjeva za izmjenom presude kao zbog nastajanja novih okolnosti, negdi sam to zapisala (mene isto čeka) ali ne mogu naći, i postoji špranca na netu za isto.... ja sam planirala sama poslati na sud. pokušaj ukucati Izmjena odluke o susretima i druženju .... i sl.

  3. #3
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Hvala, nine Potražit ću to..

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj Layla prvotno napisa Vidi poruku
    Bok svima...

    Molim Vas, ako netko ima svježe iskustvo, neka me savjetuje.

    Ukratko: presuda je donesene prije skoro pune dvije godine i uvjeti su se promijenili, dijete sad pohađa predškolu i susreti s ocem ne bi mogli više biti ovakvi kakvi su bili dosad. (Da pojasnim: susreti su određeni, ali otac nije nijednom došao po dijete).
    Rekli su mi u Centru da se to rješava na sudu. Kako, je li s odvjetnikom, bez, na koji način?

    Otegotna je okolnost: otac u te dvije godine nije vidio dijete nijednom. Ne znam gdje živi. Nemam ni broj telefona.

    Na Centru su hladno odgovorili: "Zašto mislite da bi sad počeo viđati dijete ako nije dosad?" Ne mislim, ali želim se zakonski ograditi...ima li smisla da ja i to plaćam, a alimentacije nisam dobila niti lipe...?
    obzirom da on i onako ne dolazi po dijete, samo ces potrositi novaca na sudske takse i svoje vrijeme, a neces nista dobiti. kod nas je ista situacija, u presudi pise dva popodneva tjedno, vikedni i svasta nesto, a on dodje jednom u 5 mjeseci i onda jos trazi neka svoja prava. taj papir o susretima i viđanjima ti ne znaci bas nista jer te nece niti zastiti, niti ti pomoci, niti promjeniti nista.. po meni baceno vrijeme.

    i meni su savjetovali da reguliram taj dio i promjenim presudu, ali opet.. sta ce mi to kada njega nema mjesecima, a u presudi sigurno nece napisati da ga moze vidjeti jednom u veljači, jednom u lipnju i listopadu

  5. #5
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    obzirom da on i onako ne dolazi po dijete, samo ces potrositi novaca na sudske takse i svoje vrijeme, a neces nista dobiti. kod nas je ista situacija, u presudi pise dva popodneva tjedno, vikedni i svasta nesto, a on dodje jednom u 5 mjeseci i onda jos trazi neka svoja prava. taj papir o susretima i viđanjima ti ne znaci bas nista jer te nece niti zastiti, niti ti pomoci, niti promjeniti nista.. po meni baceno vrijeme.

    i meni su savjetovali da reguliram taj dio i promjenim presudu, ali opet.. sta ce mi to kada njega nema mjesecima, a u presudi sigurno nece napisati da ga moze vidjeti jednom u veljači, jednom u lipnju i listopadu
    a što kad mu jednom padne na pamet za par godina da dođe po dijete na pola zimskih ili pola ljetnih praznika? na osnovu čega mu možeš legalno i zakonski uskratiti ono što presudom ima pravo? ja ne volim čekat zadnji tren, niti volim iznenađenja dok centar u tim slučajevima odreagira dite je već istraumatizirano.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj nine prvotno napisa Vidi poruku
    a što kad mu jednom padne na pamet za par godina da dođe po dijete na pola zimskih ili pola ljetnih praznika? na osnovu čega mu možeš legalno i zakonski uskratiti ono što presudom ima pravo? ja ne volim čekat zadnji tren, niti volim iznenađenja dok centar u tim slučajevima odreagira dite je već istraumatizirano.
    mozes uskratiti na isti nacin kao sto on ne dolazi. zalim slucaj, ne izvrsavas obaveze po presudi, pa onda nemas ni prava - lagani odjeb i neka se zali upravi vodovoda Pa neka onda on sudskim putem pokusa ostvariti SVOJA prava

  7. #7
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    postavljeno je pitanje o "zakonskoj ogradi", koliko ja razumijem o zaštiti prava djeteta, mržnju i frustracije ostavimo sa strane...svatko se može inatiti i ne dolaziti, ili ne davati dijete, ali mi ne pada ni na kraj pameti tako nešto predlagati, ostavljam to osobnom moralu i mašti na volju jer onda po čemu se razlikujemo od drugog roditelja???

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj nine prvotno napisa Vidi poruku
    postavljeno je pitanje o "zakonskoj ogradi", koliko ja razumijem o zaštiti prava djeteta, mržnju i frustracije ostavimo sa strane...svatko se može inatiti i ne dolaziti, ili ne davati dijete, ali mi ne pada ni na kraj pameti tako nešto predlagati, ostavljam to osobnom moralu i mašti na volju jer onda po čemu se razlikujemo od drugog roditelja???
    citaj uvodno pitanje. otac ne dolazi vec dvije godine i zeni su u centru ispravno rekli da ne trosi novce na promjenu presude bezveze jer sa njom nece dobiti nista.

    kako mislis da bi sud rijesio ovo ? o kakvoj zakonskoj ogradi ti ovdje govoris? mislis da bi bilo u redu da otac uzme dijete za bozic recimo, ako to isto dijete nije vidio 2 godine?
    treba malo u svakoj situaciji razmisliti i o zastiti djeteta.
    Da moje dijete nije vidjelo oca dvije godine, ma nema tog zakona koji bi me natjerao da dijete dam strancu, pa taman taj stranac bio biološki otac. tu se radi prvenstveno o zaštiti djeteta, a ne nikakvim zakonskim ogradama

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    citaj uvodno pitanje. otac ne dolazi vec dvije godine i zeni su u centru ispravno rekli da ne trosi novce na promjenu presude bezveze jer sa njom nece dobiti nista.

    kako mislis da bi sud rijesio ovo ? o kakvoj zakonskoj ogradi ti ovdje govoris? mislis da bi bilo u redu da otac uzme dijete za bozic recimo, ako to isto dijete nije vidio 2 godine?
    treba malo u svakoj situaciji razmisliti i o zastiti djeteta.
    Da moje dijete nije vidjelo oca dvije godine, ma nema tog zakona koji bi me natjerao da dijete dam strancu, pa taman taj stranac bio biološki otac. tu se radi prvenstveno o zaštiti djeteta, a ne nikakvim zakonskim ogradama
    Otac mog djeteta već godinu dana nije ni dolazio ni na bilo koji način kontaktirao dijete...e sad mene zanima ako on i kada se odluči doći po dijete što napraviti? mislim svjesna sam da je na snazi i dalje posljednja Odluka suda o viđanju (koja se mijenjala doduše 3 puta) , i znam da ukoliko ne bi dozvolila ocu da uzme dijete nakon god. dana, da me normalno može prijaviti....a koga ići pitati, u czss? ovdje je stvar o loptanju sa djecom, a djeca nisu lopta......pa neka mi neki zakon objasni koliko je to dobro za dijete da se otac pojavi nakon godinu, dvije, pa opet ništa itd itd.... ili si otac ili nisi, ako misliš sudjelovati u odgoju onda budi tu stalno

  10. #10
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    citaj uvodno pitanje. otac ne dolazi vec dvije godine i zeni su u centru ispravno rekli da ne trosi novce na promjenu presude bezveze jer sa njom nece dobiti nista.

    kako mislis da bi sud rijesio ovo ? o kakvoj zakonskoj ogradi ti ovdje govoris? mislis da bi bilo u redu da otac uzme dijete za bozic recimo, ako to isto dijete nije vidio 2 godine?
    treba malo u svakoj situaciji razmisliti i o zastiti djeteta.
    Da moje dijete nije vidjelo oca dvije godine, ma nema tog zakona koji bi me natjerao da dijete dam strancu, pa taman taj stranac bio biološki otac. tu se radi prvenstveno o zaštiti djeteta, a ne nikakvim zakonskim ogradama
    pogledaj prvi post, rekli su joj da se izmjena presude rješava PREKO SUDA, nitko nije spominjao da troši ili ne novce, ona se to pita sama. pitanje je: želim se zakonski ograditi, kako? zar nismo zadnjih dana raspravljali o slućaju gdje je otac legalno odveo djecu jer nije zakonski regulirano?
    postoji izmjena presude o susretima djeteta s roditeljem s kojim ne živi i postoji i potpuno skrbništvo, i da to se rješava na sudu, ne samovoljno.
    da otac nije upisan, i da nije priznao dijete, nebi ni postojala takva odluka, ovako on ima prava zakonski sviđalo se to nekom ili ne, zato se takve stvari rješavaju PRAVNO unaprijed, prije nego pokuca na vrata i zatraži ono što ne njemu, već djetetu pripada.
    u zakonu jasno stoji da dijete ima pravo na kontakte s oba roditelja, ako jedan roditelj zanemaruje ili bilo kako krši prava djeteta za to postoje nadležne ustanove.
    što čekati? prijavu da mu se uskraćuju susreti i druženja?
    možda ja razmišljam drugačije jer naš CZSS i Sud sasvim uredno odrađuju svoj posao.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Imaš pravo na besplatnog odvjetnika

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj nine prvotno napisa Vidi poruku
    pogledaj prvi post, rekli su joj da se izmjena presude rješava PREKO SUDA, nitko nije spominjao da troši ili ne novce, ona se to pita sama. pitanje je: želim se zakonski ograditi, kako? zar nismo zadnjih dana raspravljali o slućaju gdje je otac legalno odveo djecu jer nije zakonski regulirano?
    postoji izmjena presude o susretima djeteta s roditeljem s kojim ne živi i postoji i potpuno skrbništvo, i da to se rješava na sudu, ne samovoljno.
    da otac nije upisan, i da nije priznao dijete, nebi ni postojala takva odluka, ovako on ima prava zakonski sviđalo se to nekom ili ne, zato se takve stvari rješavaju PRAVNO unaprijed, prije nego pokuca na vrata i zatraži ono što ne njemu, već djetetu pripada.
    u zakonu jasno stoji da dijete ima pravo na kontakte s oba roditelja, ako jedan roditelj zanemaruje ili bilo kako krši prava djeteta za to postoje nadležne ustanove.
    što čekati? prijavu da mu se uskraćuju susreti i druženja?
    možda ja razmišljam drugačije jer naš CZSS i Sud sasvim uredno odrađuju svoj posao.
    po meni jedina varijanta da se to pravno rijesi je da na sudu zatrazi potpuno skrbnistvo i onda nece trebati brinuti o tome sta ce napraviti ako se otac pojavi jednom nakon par godina... obzirom da u ovom slucaju postoje uvijeti da mu se oduzme roditeljsko pravo jer grubo krsi i zanemaruje dijete ( tj. ne dolazi i ne brine o njemu preko 3 mjeseca ) po meni je to najbolji zakonski put, ako se netko vec ima potrebu zakonski ograditi unaprijed. iako ni to nije stopostotno jer on se isto tako moze pojaviti nakon 10 godina i traziti vracanje roditeljskog prava, pa si opet na pocetku.

    opcenito, u poslu nailazim na to da ako imas budalu s druge strane, nikakve zakonske ograde ti nece pomoci., a nase se pravosudje i policija u vecini slucajeva izbjegava mijesati tako da od tog svog zakonskog prava i ograde nemas nista.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj strumpfeta05 prvotno napisa Vidi poruku
    , i znam da ukoliko ne bi dozvolila ocu da uzme dijete nakon god. dana, da me normalno može prijaviti....a koga ići pitati, u czss? o
    bitno je da se to sve dokumentira. pisi centru svaki mjesec, datum, koliko je proslo od zadnjeg susreta i da ti pomognu. jednom ce te u centru saslusati i to je to, onda ce mu kao prvu mjeru izreci pismeno upozorenje na propuste u skrbi i odgoju djeteta di ce napisati sve to sto si ih ti obavijestila i poslati i njemu ( ono.. zamisli ti koja je njihova mjera pismeno upozorenje.. smjesno ) .. i onda tako, pises, pises, pises, sve ljepo, sa datumom i preporuceno. pa kada se desi da on tebe prijavi ( sto se meni desilo ) onda czss izvadi sve te tvoje dopise pa ga pita: u cemu je problem?

    to se tako rjesava.

  14. #14
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    bitno je da se to sve dokumentira. pisi centru svaki mjesec, datum, koliko je proslo od zadnjeg susreta i da ti pomognu. jednom ce te u centru saslusati i to je to, onda ce mu kao prvu mjeru izreci pismeno upozorenje na propuste u skrbi i odgoju djeteta di ce napisati sve to sto si ih ti obavijestila i poslati i njemu ( ono.. zamisli ti koja je njihova mjera pismeno upozorenje.. smjesno ) .. i onda tako, pises, pises, pises, sve ljepo, sa datumom i preporuceno. pa kada se desi da on tebe prijavi ( sto se meni desilo ) onda czss izvadi sve te tvoje dopise pa ga pita: u cemu je problem?

    to se tako rjesava.
    tako su i meni rekli .... btw. kod nas prvo oca pozivaju na razgovor, ako se ne odazove, ne znam koliko puta, tek onda ide pismeni dopis.... ali su mi napomenuli da ne mogu oni nikog prisiliti da viđa dijete ako ne želi.

    mene zanima postupak za izmjenu presude zbog novonastalih okolnosti, ima netko tko zna pravi postupak bez odvjetnika. znaći da sama napišem to za sud što ide??

  15. #15
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    U međuvremenu sam postavila ovo pitanje odvjetničkoj komori sa upitom imam li pravo na besplatnu pravnu pomoć. Iskreno, jednom sam koristila besplatnu pravnu pomoć, i to mi se obilo o glavu..dakle, moj odvjetnik, kojeg sam doslovno vukla za rukav da se pojavi na sudu, prvo me potpuno indiskretno i bezobrazno pitao jesam li trudna i imam li drugog, pa zato hoću da se riješim prvog muža (a budući da sam dokumentirala sve, znao je da se radilo o obiteljskom nasilju..što nije nimalo smiješno!), zatim je ignorirao poziv na sud i rekao da "mu se ne isplati" (naravno, jer je to po službenoj dužnosti), a na kraju, kad je došao, tapšao mog bivšeg po ramenu, govoreći mu "Nemoj da se to ponovi...danas je država osjetljiva na takve stvari!" Zato, cure, dokazano, možete proučit sve, možete dokumentirat sve, ako se na kraju cijele priče namjerite na nekog ovakvog..sve može pasti u vodu..
    Prvotno moje pitanje odnosi se na promjenu presude, prvenstveno zao jer je moje dijete sad već samo shvatilo da oca nema..strah me upravo tog nenadanog kucanja na vrata "Hello, ja sam tvoj tata, idemo..."..bio bi to malenome šok..nakon razvoda, ja sam jedna od rijetkih kojima vjeruje..značilo bi to da sam ga iznevjerila, a je li vrijedno narušavati moj odnos s djetetom s kojim živim i kojemu želim dobro, radi nečeg takvog...jer,da, zakonski, to je njegovo pravo..pravo koje mu ja nisam oduzimala, ali njegova je odluka da ne vidi dijete, ne moja...

    CZSS ima mišljenje i stav da djetetu trebaju oba roditelja, bez obzira na to kakvi su. Ja ne dijelim to mišljenje. Ali to su podijeljena mišljenja, a zakon je zakon.
    Jer, kome ću ja dokazati da me strah da se neke stvari ne ponove? Tko će mene i moje dijete zaštititi, ako pođe po zlu...nažalost, svjedoci smo jako loših ishoda situacija u takvim slučajevima...ja ne želim biti dio statistike...crne.

    Potpuno skrbništvo, znači li to da dijete nema pravo niti na alimentaciju? Razmišljam i o tome neko vrijeme...

  16. #16
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    A što se Centra tiče, čim sam se, radi posla, preselila, otišla sam u nadležni Centar da kažem da sad živim ovdje itd., njima to nije bilo bitno...mene, dakle, nije strah da će mene itko kazniti što nisam prijavila neviđanje, jer jesam, ali kako kažu cure, samo se pismeni trag broji..
    Provjeravali su moju kuću 6 mjeseci nakon razvoda i uredno su obaviješteni da otac ne viđa dijete. Naravno, ja nisam "zagrizla" da se neke stvari pokrenu, tako da nemam koga kriviti nego sebe, ali ja imam svoje razloge...i nikako ne mislim da ti razlozi idu na štetu mome djetetu...neka mi se samo nađe jedan koji će mi nešto spočitati, spremna sam na obranu...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj Layla prvotno napisa Vidi poruku
    A što se Centra tiče, čim sam se, radi posla, preselila, otišla sam u nadležni Centar da kažem da sad živim ovdje itd., njima to nije bilo bitno...mene, dakle, nije strah da će mene itko kazniti što nisam prijavila neviđanje, jer jesam, ali kako kažu cure, samo se pismeni trag broji..
    Provjeravali su moju kuću 6 mjeseci nakon razvoda i uredno su obaviješteni da otac ne viđa dijete. Naravno, ja nisam "zagrizla" da se neke stvari pokrenu, tako da nemam koga kriviti nego sebe, ali ja imam svoje razloge...i nikako ne mislim da ti razlozi idu na štetu mome djetetu...neka mi se samo nađe jedan koji će mi nešto spočitati, spremna sam na obranu...

    Kada je otac zadnji puta kontaktirao djete i dali uredno placa alimentaciju?

  18. #18
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Mislim da je to bilo za Božić 2010. Nije platio ništa. Ne znam gdje živi niti nemam njegov broj, jer ga je očito mijenjao...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    53

    Početno

    Odmah i to pod hitno moras poslati sudu prijedlog za odredivanje alimentacije i placanje svih zaostataka. Ja sam to upravo napravila i on se nije uopce pojavio niti pismeno odazvao sudu i sve je presudito u moju korist ako treba ja cu ti poslati sta sam ja pisala sudu. Tako ces vidjeti dali ce se otac trgnuti ili pronaci. A ako ga ne pronadu jos i bolje za tebe tada mozes pokrenuti postupak za oduzimanje roditeljske skrbi. To cu i ja sada uskoro pokrenuti.

  20. #20
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    mojadjevojcica, ako ti nije tesko, mozes mi poslati sta si ti poslala...evo mailu inbox,hvala

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    53

    Početno

    Poslala ssam ti meil. Znaci napisi mi cjelu pricu, sve podatke imas u mailu koje i ja cu ti napisati sve a ti samo posalji.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    53

    Početno

    I ja sam odgađala pisanje tužbe jer nisam znala kako pa sam jedan dan sjela i pisala prvu pa nakon toga drugu...i uspjela sam.
    Sada sam na tužbi za prisilnu naplatu alimentacije,ako ne plati neka ide u zatvor. Nakon toga idem na oduzimanje roditeljskih prava.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    puno srece zelim

    ja sam ishodovala pravomocnu presudu za alimentaciju, ovrhu, DORH ga je vec i krivicno osudio, primala sam 3 godine privremeno uzdrzavanje na koje vise nemamo pravo, oca nema pa nema.. samo jos ga nitko nije zatvorio i stovise, na direktorskom je mjestu ( ali gle cuda, ne prima placu hahahahaha )

    ah.. ne zelim vas obeshrabriti., samo sam imala potrebnu spomenut lol

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    53

    Početno

    Zato i kazemo da je svaki slucaj slucaj za sebe. To je zalosno ali svatko je duzan to pokrenuti. Jednoga dana ti ces svome djetetu reci da si napravila sve a otac nista.

  25. #25
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    sve sto se tice skrbi o djeci i njihovim pravima oslobodjeno je sudskih troskova

  26. #26
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Marsupilami, znači da ja u principu mogu otići na sud sa prijedlogom o izmjeni presude, samo moram naći "šprancu" po kojoj se to radi? Jer, ako su me neki krivo shvatili, alimentacija je nama određena, drugo je što nije plaćena nikad, mene iskreno više zanima promjena presude...i molim vas, konkretne savjete ako netko ima...

  27. #27
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj Layla prvotno napisa Vidi poruku
    Marsupilami, znači da ja u principu mogu otići na sud sa prijedlogom o izmjeni presude, samo moram naći "šprancu" po kojoj se to radi? Jer, ako su me neki krivo shvatili, alimentacija je nama određena, drugo je što nije plaćena nikad, mene iskreno više zanima promjena presude...i molim vas, konkretne savjete ako netko ima...
    a evo i ja to pitam, pa nitko ne sluša, moram izmjeniti susrete i viđanja jer smo se odselili, MBM je normalna osoba al zlu ne trebalo ja volim sve imat crno na bilo....

    ako šta nađeš javi
    Posljednje uređivanje od nine : 17.10.2012. at 17:28

  28. #28
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Sad kad čitam sve i svašta po netu, sumnjam u svaku svoju odluku...to baš i nije dobro..

  29. #29
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Ja ti savjetujem da najmanje 1x u 3 mjeseca PISMENO , obavjestiš CZSS da se otac nije pojavio na susretu s djetetom, jer ako se pojavi nakon npr. 3 god. biti će samo tvoja protiv njegove riječi. To ti govorim iz vlastita iskustva.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj nine prvotno napisa Vidi poruku
    a evo i ja to pitam, pa nitko ne sluša, moram izmjeniti susrete i viđanja jer smo se odselili, MBM je normalna osoba al zlu ne trebalo ja volim sve imat crno na bilo....

    ako šta nađeš javi
    Pa napises prijedlog sudu za izmjenu susreta i viđanja, navedes razloge i dodas na to dokumentaciju i cekas poziv.

  31. #31
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Layla prvotno napisa Vidi poruku
    Marsupilami, znači da ja u principu mogu otići na sud sa prijedlogom o izmjeni presude, samo moram naći "šprancu" po kojoj se to radi? Jer, ako su me neki krivo shvatili, alimentacija je nama određena, drugo je što nije plaćena nikad, mene iskreno više zanima promjena presude...i molim vas, konkretne savjete ako netko ima...
    Tocno tako, znam jer sam ja to prije par mjeseci radila.
    Ja sam trazila promjenu o skrbnistvu, ali u sustini to vam je isto jer sa svakom promjenom sudske odluke ide promjena svega sto znaci da se i alimentacija ponovno utvrdjuje i vidjanje roditelja s djetetom.
    Iako se neke stvari samo "prepisu" to je u biti potpuno nova presuda sa novom pravomocnosti

  32. #32
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    I ja sam ipak platila odvjetnika da mi to napise jer to je ipak pravna forma i nisam htjela da nesto nehoticno izostavim pa da mi se proces oduzi zbog toga.
    Imam super odvjetnika s kojim poslujem godinama i radimo na principu povjerenja, on meni napise i zajedno sa racunom posalje na mail a ja samo isprintam i odnesem na sud a njemu platim internet bankarstvom

  33. #33
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj mojadjevojcica prvotno napisa Vidi poruku
    Pa napises prijedlog sudu za izmjenu susreta i viđanja, navedes razloge i dodas na to dokumentaciju i cekas poziv.
    svojedobno sam imala šprancu za sporazumni razvod, imaš tako nešto? nisam baš nepismena al mi se ne da brljaviti s dopisima za sud, btw. na koji sud to ide,po prebivalištu od MBM ili moje i djeteta??

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj nine prvotno napisa Vidi poruku
    svojedobno sam imala šprancu za sporazumni razvod, imaš tako nešto? nisam baš nepismena al mi se ne da brljaviti s dopisima za sud, btw. na koji sud to ide,po prebivalištu od MBM ili moje i djeteta??
    Pa biti ce na sudu na koji ti posaljes ja sam sa otoka pa je meni sud u Splitu ali meni nitko ne brani da posaljem dopise sudu u Zg i vozim se na ročišta.

  35. #35
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    nine to ti ide na sud po tvom mjestu prebivalista

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    nine to ti ide na sud po tvom mjestu prebivalista
    Sta to znaci da ja moram uvik u Split na sud?

  37. #37
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Marsupilami, i ja pregovaram s jednim odvjetnikom, ali daj, ako nije tajna, napiši , možeš u inbox, koliko takve stvari koštaju...?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj mojadjevojcica prvotno napisa Vidi poruku
    Pa biti ce na sudu na koji ti posaljes ja sam sa otoka pa je meni sud u Splitu ali meni nitko ne brani da posaljem dopise sudu u Zg i vozim se na ročišta.
    Ovo nije točno, nadležan je sud prema prebivalištu odnosno boravištu djeteta.

  39. #39
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj Water prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo nije točno, nadležan je sud prema prebivalištu odnosno boravištu djeteta.
    Tako su i meni rekli.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj Water prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo nije točno, nadležan je sud prema prebivalištu odnosno boravištu djeteta.
    Ja sam obrtnik i radim sezonski putem svoga posla upoznajem puno ljudi,ovo ljeto mi je jedna draga zena sutkinja u Zg rekla da sta god mi triba neka posaljem na sud u Zg i da ce biti rjeseno. Naravno ako se ne zelim navlaciti sa sudcima po Dalmaciji.

  41. #41
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Layla prvotno napisa Vidi poruku
    Marsupilami, i ja pregovaram s jednim odvjetnikom, ali daj, ako nije tajna, napiši , možeš u inbox, koliko takve stvari koštaju...?
    Nije tajna, ja svom odvjetniku za pisanje tuzbi, prigovora, zalbi i sl. placam 500kn + PDV tj. 615 kn
    Znaci to je samo pisanje tuzbe i tu njegov angazman zavrsava, ja sama printam i nosim ili saljem na sud i njegovo se ime ne spominje u tuzbi (nema onoga "zastupan po odvjetniku...")
    To je standardna odvjetnicka tarifa za takve usluge, za svaku uslugu naravno izdaje mi i racun.
    Posljednje uređivanje od Marsupilami : 17.10.2012. at 23:19

  42. #42
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj mojadjevojcica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam obrtnik i radim sezonski putem svoga posla upoznajem puno ljudi,ovo ljeto mi je jedna draga zena sutkinja u Zg rekla da sta god mi triba neka posaljem na sud u Zg i da ce biti rjeseno. Naravno ako se ne zelim navlaciti sa sudcima po Dalmaciji.
    Ja sam pretpostavila da ti dijete ima isto prebivaliste kao i ti.
    Kada su djeca u pitanju u cijelu stvar ukljucen je i centar za socijalnu skrb a nadleznost centra je strogo vezan uz prebivaliste tako da i sud mora biti vezan uz prebivaliste
    Posljednje uređivanje od Marsupilami : 17.10.2012. at 23:22

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    53

    Početno

    [QUOTE=Marsupilami;2249883]Ja sam pretpostavila da ti dijete ima isto prebivaliste kao i ti.
    Kada su djeca u pitanju u cijelu stvar ukljucen je i centar za socijalnu skrb a nadleznost centra je strogo vezan uz prebivaliste tako da i sud mora biti vezan uz prebivaliste[/QUOTE


    I ja i djete a i otac djeteta zivimo u St,sta to znaci da nemogu na sud u Zg. Ali vec mi je par puta savjetovano da ako nisi zadovoljan ovima u St posalji u Zg. I od strane drzavnepravobraniteljice djece.

  44. #44
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    .... znaći li to da MBM mora na ročište recimo doći na drugi kraj Hrvatske... i da naša socijalna radnica s CZSS prestaje biti "naša" preseljenjem .... damn....
    i mogu li tražiti izuzeće CZSS i Suda tu zbog rodbinske veze s mojim novim partnerom, ili bilo čega tu u Istri.... zaista ne želim ovde na centru išta rješavati... radije neću nigdje
    Posljednje uređivanje od nine : 17.10.2012. at 23:37

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj nine prvotno napisa Vidi poruku
    .... znaći li to da MBM mora na ročište recimo doći na drugi kraj Hrvatske... i da naša socijalna radnica s CZSS prestaje biti "naša" preseljenjem .... damn....
    i mogu li tražiti izuzeće CZSS i Suda tu zbog rodbinske veze s mojim novim partnerom, ili bilo čega tu u Istri.... zaista ne želim ovde na centru išta rješavati... radije neću nigdje

    Imam priju koja je u postupku rastave braka a kada je otisla od muza odselila se u slavoniju. Na razgovore i sl u CZSS ide u slavoniji a na sud ide u dalmaciju,ali i njoj i djeci je prebivaliste sada u slavoniji.

  46. #46
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Marsupilami, hvala Na konkretnom odgovoru

  47. #47
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj mojadjevojcica prvotno napisa Vidi poruku
    Imam priju koja je u postupku rastave braka a kada je otisla od muza odselila se u slavoniju. Na razgovore i sl u CZSS ide u slavoniji a na sud ide u dalmaciju,ali i njoj i djeci je prebivaliste sada u slavoniji.
    ma da i meni je sada i maloj prebivalište tu u Istri, MBM je ostao doma u Dalmaciji, baš radi toga i želim promijeniti susrete i viđanja jer naravno to nije moguće kako je pisalo u prvoj presudi, mada smo mi stavili po dogovoru ali min. 1x tjedno 2h četvrtkom od ... do ..., svako drugi vikend i pola zimskih, pola ljetnih praznika....

    nismo se ni tada tog slijepo držali, samo bojim se da on zatraži sada cijele praznike za sebe da kompezira sve te sate,ali mala ne podnosi toliku odvojenost od mene... 7 dana joj je max i to kod mojih... s tim da njega vidi 2x u tih 7 dana...

    i nikada nije provela ni jedan Božić i N.Godinu s njim, ne znam kako bi je uopće poslala od 22.12. do 15.01. cijelo vrijeme ili cijelo lito...

  48. #48
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    centri u principu suradjuju pa kada dijete i drugi roditelj nisu u istom mjestu czss trazi od nadleznog centra da napravi izvid i posalje svoje misljenje u drugi centar

  49. #49
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj mojadjevojcica prvotno napisa Vidi poruku
    I ja i djete a i otac djeteta zivimo u St,sta to znaci da nemogu na sud u Zg. Ali vec mi je par puta savjetovano da ako nisi zadovoljan ovima u St posalji u Zg. I od strane drzavnepravobraniteljice djece.
    Izuzece se moze traziti ako smatras da si zakinuta i ostecena radom nadleznog suda, ali za to treba imati osnovu.
    Ako nista jos nije ni predano na nadlezni sud koja bi bila osnova za nezadovoljstvo?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj nine prvotno napisa Vidi poruku
    ma da i meni je sada i maloj prebivalište tu u Istri, MBM je ostao doma u Dalmaciji, baš radi toga i želim promijeniti susrete i viđanja jer naravno to nije moguće kako je pisalo u prvoj presudi, mada smo mi stavili po dogovoru ali min. 1x tjedno 2h četvrtkom od ... do ..., svako drugi vikend i pola zimskih, pola ljetnih praznika....

    nismo se ni tada tog slijepo držali, samo bojim se da on zatraži sada cijele praznike za sebe da kompezira sve te sate,ali mala ne podnosi toliku odvojenost od mene... 7 dana joj je max i to kod mojih... s tim da njega vidi 2x u tih 7 dana...

    i nikada nije provela ni jedan Božić i N.Godinu s njim, ne znam kako bi je uopće poslala od 22.12. do 15.01. cijelo vrijeme ili cijelo lito...
    Ja samo znam da je u tom slucaju moje prije otac imao djecu (troje djece) pola zimskih praznika i cijele ljetne,ali ih u međuvremenu nije viđao.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •