Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 114

Tema: Vikend u Istri

  1. #51
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku

    Pa redom:
    restoran Dvi murve, Porec
    pizzerije Stari saloon i Dali u Porecu (prva bolja zbog lokacije kad ste s klincima, druga bolja zbog sireg jelovnika)
    konoba Daniela, Veleniki kod Poreca
    Trost (ne znam da li su mijenjali ime?) u marini u Vrsaru
    restoran Viking na Limu
    restoran Orca u Rovinju
    konoba Marino u Graciscu
    restoran Zigante, Livade
    konoba Dolina, Livade
    restoran Loggia, Oprtalj
    Dopolavoro, cesta prema vrhu Ucke
    Ulika, Funtana/Peroj
    agroturizam Gologoricki dol (cesta Pazin - Rijeka pa se skrene desno za Gologoricu)
    konoba u centru Zminja
    ima jedna konoba na staroj cesti koja ide kroz unutrasnjost prema Puli... ne znam kako se zove... odlicna im je bila manestra prije 2-3 godine
    konoba Milena - selo Bacva, blizu Visnjana (bakalar!)
    agroturizam Paladnjaki - blizu Kanfanara

    dopisite cega se sjetite
    Agroturizam Mofardin premA Veštru Rovinj - imaju srne i jelene u dvorištu, ne za jest-gledat (ne znam ni jeli ovo radi iza 1.10)
    Restoran Orca Rovinj - za one dubljeg đepa, al sve friško, domaće, odlično
    Agroturizam Stancija Montero Rovinj- cesta prema Valalti, vlastiti uzgoj, sve domaće, jeftino (zatvoreno iza 1.10.)
    Konoba kod Lanče - Rovinj...samo njihova sezonska domaća hrana (nije ambijent za dicu)
    konoba Daniela Veleniki- odlična hrana

    pitam MM pa dopišem
    omg ja sam na dijabetičkoj dijeti i sad ovaj topic

  2. #52
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Bravo Elly... I ona u Momjanu... mislim da ju Markežić drži. Ne sjećam se kako se zove.
    I pred Buzetom, u sv. Ivanu, nema pojma kako se zove, ona pod nadvožnjakom, kažu najbolji biftek nadaleko, nisam probala, ne jedem to.
    A u Roču... konoba Roč, žgvacet s gljivama.

    Jooooj Istra.

    A sad i jedna low cost varijanta u Puli: pizzeria Jupiter, na 3 min od arene u ulici Castropola.

  3. #53
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    evo kaže MM Orka, Trost i Viking da ne zaboraviš debeli novčanik a drugo su konobe....
    konoba Danieli - Tinjan
    Flengi - Idile - fuži, njoki, srnetina....

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    64

    Početno

    a ako se nalazite na istočnoj obali Istre..., ja sam dobro jela u Plominu, zapravo Plomin Luka, restoran Riva i konoba Tomaško Vranje ( kad se spustiš sa tunela Učka dolje za Labin) i platili smo solidnu/objektivnu cijenu za ono što smo jeli.

    Potpis na Nine, za Trošta u Vrsaru a bogami i Dvi Murve u Poreču pripremite debeli novčanik.

    Preporuka za Poreč: svakako posjetiti Istarsku konobu Buići, vlasnik i šef Antonio je izvrstan kuhar i poznavatelj istarskih gušti tako da on priprema kombinacije koje ne možete ni sanjati i jede se po meni najbolje u Poreču. Jednostavno ne znaš što bi odabrao kad on krene sa svojim jelima.

  5. #55
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Dodajem jos Martin Pescador u Trgetu, IMO najbolja riba u Istri

  6. #56
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Mogu potpisat većinu restorana u Ellynom popisu

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    koga zanima sportsko penjanje, u Rovinju ima prirodna stijena
    U u blizini Rovinja je i močvara Palud za oe koji žele promatrati ptice

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    koga zanima sportsko penjanje, u Rovinju ima prirodna stijena
    U u blizini Rovinja je i močvara Palud za oe koji žele promatrati ptice
    a za one koje zanima prethistorija, gradina Monkodonja (18-12 st. p.n.e.) http://swirl.bloger.hr/post/monkodonja/680314.aspx... ma cijeli blog je odličan i bogat informacijama

  9. #59

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Sve preporuke sam isprintala sutra krećemo na izlet i baš se veselimo osim ako nas kiša ne omete u planovima.

    Pozdrav i hvala za preporuke.

  10. #60
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Water, kažu da "there is no such thing as bad weather, there is only weather".
    Uživajte i javi kako je bilo.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Water, kažu da "there is no such thing as bad weather, there is only weather".
    Uživajte i javi kako je bilo.
    Slažem se i javit ću se obavezno s izvještajem. Hvala.

  12. #62
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Sretan put, Water, dobro se provedite!

  13. #63

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Hvala Sanja.

  14. #64
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Rovinj - najljepši grad u Istri (a i šire)
    fakat je. a u ovo doba godine - prava uživancija

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Dakle da napišem kako nam je bilo u Istri. Vrijeme nas je poslužilo pa smo obišli više od očekivanog i baš smo uživali.

    Na obali smo obišli Pulu, Rovinj, Limski kanal i Brijune, u unutrašnjosti Labin, Pazin, Motovun, Hum, Kotle.

    Rovinj je stvarno neopisivo lijep grad, oduševio nas je, uživali smo u šetnji i na kavici uz more.

    Na Brijunima smo također uživali, dečkima je bila super vožnja brodom, vlakićem, pa safari park, prekrasno je bilo, Brijuni su baš raj na zemlji.

    U Puli smo razgledali dosta znamenitosti: Slavoluk Sergijevaca, Forum, Augustov hram, Arenu, Kaštel gdje se nalazi Narodni muzej i gdje smo se zadržali poprilično dugo jer su se dečki oduševili topovima i oružjem, a sve je tako izloženo da su se penjali po tome i malo ratovali. Uglavnom, da se njih pitalo ostali bi tamo cijeli dan.

    Limski kanal je isto jako lijep, tamo smo jeli školjke i bile su odlične.

    Da ne zaboravim Rabac gdje smo odsjeli, lijep turistički grad, plaže u Rapcu su predivne sa onim uvalicama, bijelim kamenčićima i čistim morem, voljela bih tamo ljetovati.

    Zadnji dan smo ostavili za unutrašnjost Istre. Posjetili smo Labin - presladak gradić sa jako lijepim trgom i pogledom (hvala pipi1 za parking savjet). Muzej rudnik je nažalost bio zatvoren zbog praznika, dečkima bi se sigurno svidjelo tamo.

    Zatim Pazin, prošetali smo malo po Kaštelu, htjeli smo vidjeti poniranje rijeke Pazinčice ali nismo uspjeli vidjeti taj prirodni fenomen jer je previše dolje u koritu raslinja a vode zbog suše malo, a u jamu nam se nije išlo. To ćemo nadam se drugi put kad dođemo.

    Za Motovun ne znam što bih rekla osim da je čaroban, čaroban gradić. Sve se vrti oko tartufa koje smo probali (meni je bijeli jako fin, crni malo manje fin), pogled odozgo na rijeku Mirnu i Motovunske šume je divan.

    Na kraju smo brzinski obišli Hum i Kotle - isto sve jako lijepo ali dosta je gužva tamo.

    Djeca su se držala odlično, kada bi im postalo dosadno malo bi ih podmitili sladoledom ili nekom brzom hranom, izdržali su sve bez problema i oni su, kao i mi, puni dojmova.

    Istrijani kao domaćini su jako ljubazni, susretljivi i gostoljubivi, nismo doživjeli ništa negativno, sve pohvale.


    Eto, naš vikend u Istri je bio savršen, nadam se da ćemo se vratiti opet jer je ostalo još jako puno za vidjeti, preporuke s ove teme čuvam.

  16. #66
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    Baš mi je drago da vam je sve išlo po planu i da ste uživali. Šteta za muzej ali treba nešto ostaviti i za drugi put. Drago mi je da vam se svidio Rabac jer zbilja ima prekrasno more i plaže.

  17. #67
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Water, i meni je drago da vam je bilo lijepo. Imali ste stvarno ambiciozan program, svaka vam čast!

  18. #68
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    i meni se čini da ste malo previše toga nagurali u jedan vikend

    al' glavno da vam je bilo lijepo i da ste uživali

  19. #69

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Ja sam vrlo izbirljiva, ali svakako bih preporučila

    - Agroturizam Radešić u zaseoku Punta kod Krasice (okolica Buja)

    - Martin Pescdor, Trget ( Raški zaljev)

  20. #70

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Hvala cure, uspjeli smo obići toliko jer je vikend bio produžen, vrijeme lijepo, sve nam se nekako dobro poklopilo a Istra nije tako daleko da bi nas put jako iscrpio.

  21. #71
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Lovran i okolica...idemo prvi put na izlet sto preporucate sto obici, gdje rucati?

  22. #72
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Lovran nije baš Istra, al ok .

    Bila sam sto puta tamo, u privatnom smjestaju, ili poslovno h hotelu, al nikad nisam jela u restoranima. Osim u pizzeriji Delfino, bilo je jako fino, dobro pamtim, ali i to je bilo prije 10 godina, a mislim da je i najdalje najpopularnija.

    Prije 2 godine sam bila s firmom u hotelu excelsior, hrana je predobra, stvarno sam uzivala u svemu. Ali ne znam koliko bi to skupo moglo biti.

    U Starom gradu ima nekoliko restorana, i setajuci su mi se ti ucinili kao neki u koje bi usla da nemam osiguranu klopu.

    Iznad Opatije je cesta prema Učkoj, restoran Dopolavoro, isto smo se ubili u finoj hrani, ali platila je firma, nisam sigurna da bi si sad s djecom priustila .

    Sto se tice samog Lovrana, najveci djir je Lungomare, setaliste uz more, ide do Opatije, al je s klincima do tamo jako dugo. Kad se skrene na Lungomare u centru Lovrana, kod ulaza u Stari grad... Ide se par minuta setalistem u smjeru Opatije i s lijeve strane je veliki djecji park. A iznad njega zanimljive sprave za vjezbanje, slobodne za svakog za koristenje. 10 min dalje u smjeru Opatije je gradska plaza Lovran, a iznad staze na tom mjestu takodjer sprave.

    Mozes i na drugu stranu prema Moscenickoj...

    Mozda ima jos nesto specijalno sto nisam otkrila, ali mi se uglavnom vrtimo po setalistu lungo mare ili prosecemo starim gradom, klinci vise na tim spravama za vjezbanje, ili se spustimo na neku plazu pa se penju po stijenama, bacaju kamencice...

    U mjestu Ičići (prema Opatiji) je velika gradska plaža s kaficima i parkicem za djecu.

    I u Opatiji ima sadrzaja, al za moj pojam je prevelika guzva, Lovran mi bolje leži.

  23. #73
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ranč Bubač s konjima, isto iznad Opatije. Ne sjecam se vise tocno, al ima dosta za hodat od auta kroz sumu... Mozda pola sata.

  24. #74
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Bez djece idemo hvala!!

  25. #75
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Izađite u Lovranski pub, odlično zna biti navečer, imaju savršene pizze i najbolji izbor svih pića.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    I moj glas ide za pizzeriju Delfino. Terasa u hladu. Poprilično velik izbor jela - meso, salate, tjestenine..., ne samo pizza.
    I Lungomare ... hodat bih mogla cijeli dan...

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Ciao

    Pa ovak, tražim za 4 dana smještaj u Motovunu. To je jedno od rijetkih mjesta koje još nisam posjetila u Istri i fkt mi je to sada želja. Ugl. s obzirom da smo kasno saznali termine godišnjeg nema baš slobodnih, a meni privlačnih smještaja. Našla sam nekoliko stranica koje se bave najmom smještaja ali nemam iskustva s njima pa ukoliko je nekome poznato lijepo molim iskustva! U prijašnjim postovima pronašla sam dosta korisnih informacija o gastro ponudi i idejama za izlete, zanima me samo kakva je prohodnost do Dvigrada ako je netko bio u posljednje vrijeme i što se tiče najbližih kids friendly plaža i mjesta ( da ima nekakav sadržaj za klince, uvijek se lica ozare kada vide tobogane) molim savijete. Hvala
    Posljednje uređivanje od emily : 21.06.2017. at 12:45

  28. #78
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Do Dvigrada mozes otici do Kanfanara, pa dalje cestom koja te doveze do samih rusevina.
    A u povratku mozes drugom cestom preko Mrgana pa po unutrasnjosti. Lijepa zona.
    Samo obucite visoku obucu, moglo bi biti zmija po Dvigradu.

    Kids friendly plaze ako pitas nakon Dvigrada, najblizi ti je Rovinj, ali bas za tobogane tamo ne znam (moja nije neki ljubitelj).
    Nije ti daleko Aquacolors u Porecu, a iz Motovuna ti nije daleko Istralandia.
    Zapravo, nista ti nije daleko , Istra je odlicno povezana.

  29. #79
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Tobogane ima Medulin i plaža je baš za djecu super.

  30. #80
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A zasto planirate spavati bas u Motovunu? Cini mi se da je dovoljno otici tamo na izlet par sati.

    Mislim, ja sam nekad visila dan i noc gore 5 dana za redom, na filmskom festivalu, jedno 5 godina. Znam svaki cosak. Pa mi se cini da se tamo nema sto raditi inace. Al mozda grijesim .

    Bili smo smjesteni ovdje, jedno 10 min autom od Poreca.

    https://m.facebook.com/pg/Jurcanapartments/about/

    Od tu smo kad nam se kupalo u moru isli na plazu u Porec. A popodne na filmove u Motovun.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 21.06.2017. at 16:26

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Baza je Rovinj
    Kak i od kud počinje aleja glagoljaša uz nakanu da se vidi Hum Roč.... Ima li još koji prijedlog ?
    Pješice ili autom?

  32. #82
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Aleja glagoljasa i ide od Huma do Roca. Ako vam se hoda, mozete pjesice, nekih 10-15km. Iz Rovinja tesko da cete pjesice do tamo, ima 50ak km

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Jel je sve kamenje uz tu cestu?ima li još nekaj tam zgodno?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.06.2018. at 21:20

  34. #84
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Jel je sve kamenje uz tu cestu?ima li još nekaj tam zgodno?
    Pogledaj si ovdje: http://izletipoistri.com/2009/01/10/...ja-glagoljasa/

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Kod Pazina, u BEramu, crkvica Svete Marija na Škrilinah i freske Ples mrtvaca Vincenta od Kastva

  36. #86
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ima li možda zona u kojima se sad ne smije kupati prolaziti... radi ovog ekološkog incidenta neki dan?

  37. #87
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Bez brige jelena. O, to je daleko od turističkih tokova. Moraš se baš namjerno tamo uputiti i voziti , voziti da dođeš do luke.
    Ne vjerujem da vam je luka za drva cilj , iako sam ja bila tamo, neturistički.

  38. #88
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Radi toga i pitam jel negdje zabrana prolaza općenito

  39. #89
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ne, to je slijepa cesta. Daleko od svega.

  40. #90
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ok ne može se slučajno nabasati
    Nemam ni želje to vidjeti

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Pratim

  42. #92
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Nije samo luka onečišćena, na žalost duž cijelog kanala ima naftnih mrlja ali kako kaže Beti ne možeš baš slučajno naletiti. Inače je kanal prekrasan za kupanje

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  43. #93
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Posjetiti hum i okolicu
    Jama beredine

    Rovinj

  44. #94
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Danas kiša u pitanju i Poreču
    Ispred beredine hrpa ljudi,mada čovjek koji tam radi veli da je duplo puno ako je sunčano

  45. #95
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Idem probati...možda netko zna. Ima li u Fažani mjesto za parking ostavili bi auto na 3 dana jer idemo na Brijune? Hotel nam nudi svoj parking koji bi nas kostao 400 kn...
    Posljednje uređivanje od mašnica : 04.10.2019. at 21:35

  46. #96
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Idem probati...možda netko zna. Ima li u Fažani mjesto za parking ostavili bi auto na 3 dana jer idemo na Brijune? Hotel nam nudi svoj parking koji bi nas kostao 400 kn...
    https://www.infofazana.hr/planiranje.../parkiralista/

  47. #97
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Mislim kod nogometnog igralista

  48. #98
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Ajme 10kn/dan...super ali treba platiti minimalno 7 dana hahaha državo moja...

  49. #99
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ja bolje 70 nek 400

  50. #100
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ali to su oni na smjestaju u fazani. Jel vi uopce spadate u to?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •