Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 110 od 110

Tema: dojenje i dijeta?

  1. #101
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Hvala cure zlatne ste! Bas mi je nekako bio bed, ali ovo sto pisete me razuvjerilo.
    Kavofob ti si zena majka model, ja jos nisam cula da netko ima troje djece od kojih jednu malu bebu i da to tako sve polazi za rukom. Svaka ti cast!

  2. #102
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Tiziana, nadam se da te neću sad obeshrabriti... Zaintrigirale ste me ovim načinom prehrane pa sam išla iščitavati cijeli topik i naletjela na ovo, BusyBee je pisala:

    Emma, ja sam se mailala s Anitom (s onog bloga) i ona je napomenula da se ne bi trebalo prelaziti na LCHF dok dojis, ako se nisi ranije hranila tako.
    Ok, sad si vec neko vrijeme na toj prehrani, ali ako jos koja cura cita i razmislja - dojenje nije vrijeme za tako drasticnu promjenu prehrane.


    Nakon toga su cure zaključile da izbacivanje šećera i industrijski prerađene hrane ne bi trebalo biti loše ni u kojem pogledu, ali kad se već o dojenju i LCHF piše, da podignem i tu informaciju.

    Mene je odvratila za sada,ali sam se upoznala s chia sjemenkama i svakako ću pokušati grickati više orašastih plodova i voća umjesto čoko nuse.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Tiziana, hvala ti

    Ljudi kad čitaju druge mogu steći krivi dojam. Nitko nije savršen, a ja sam daleko miljama, samo su mi neke stvari važne pa o njima brinem, a druge manje pa ih pustim. Meni je na primjer kuća u rasulu, čistim jako malo, kuham dosta jednostavno. Neko vrijeme sam isprobavala recepte pa o njima pisala i onda se stječe dojam da stalno nakuhavam, a nije tako ni blizu. Posao sam zadnjih mjeseci jaaako zapostavila, srećom mogu birati koliko ću raditi, ali i financije škripe kad ne radim... ma sve je to neki mix koliko na koju stranu potegneš.

    Imam i sreću da je beba totalna dobrica, a tata low maintaining tip i podržava me u svemu, ne samo riječima, nego često moje potrebe stavlja ispred svojih.

    Što se tiče velikog gubitka kg, lako je gubiti mnogo i brzo kad mnogo imaš i tijelo je takvih predispozicija da se lako vraća u normalu kad ga prestaneš trpati junkom.

    A inače sam ubibože teškog karaktera i nije lako sa mnom ni meni ni drugima :/ Najbolje se ne ugledati na nikoga, samo na dijelove koji ti se kod nekoga sviđaju i ni pod razno ne steći komplekse jer smo svi mix i dobroga i lošega, jači u nekim stranama, a šlampavi u drugim.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Mimah, vjerojatno se Anita u ovom slučaju željela ograditi, kao što se apsolutno svi ograđuju kad je riječ o dojenju, ali nekoliko puta je izjavljivala da nema straha s prelaskom na lchf uz dojenje. Negdje sam baš to decidirano pročitala, probam iskopati

  5. #105

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    http://istineilaziohrani.blogspot.co...cina-bavi.html

    "Draga Anita, nigdje ne mogu naći informaciju o tome kakvog utjecaja ima LCHF na dojenje. Sestra i ja dojimo, ona ima bebu od 10 mjeseci, ja od 7. Smijemo li na običan LCHF? Ona bi pokušala i Zelenu kuru. Ima li štetnosti na zdravlje bebe. Veliki broj kilograma je u pitanju, a malo vremena do kostima za kupanje

    ps. moja beba je anemična i ima malo uvečanu jetru. U trudnoći i početkom dojenja unosila sam velike količine LOŠIH UH.

    Od srca hvala!

    Ivana"

    odgovor;

    "@ Ivana smijete na LCHF, zašto ne. Kako bi moglo biti loše za bebu da mama prestane jesti gomilu šećera i škroba, rafiniranih i hidrogeniziranih ulja i margarina, industrijske prerađevine krcate umjetnim dodacima i štetnim kemikalijama?
    Jedite pravu prirodnu hranu, jedite kad ste gladni i jedite do sitosti. Nemojte ni djecu trpati sa žitaricama i kruhom, dajte i njima pravu hranu. Evo vam dobar link za dohranu beba
    http://svetahrana.blogspot.com/2011/05/sveta-hrana-za-najmanje-meu-nama.html"

  6. #106
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    O, super!

  7. #107

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Jedna napomena, zaboravila sam to reći; ja na lchf nikad nisam ulazila u ketozu, uvijek se neka voćka potkrala, taman dovoljno da ne bude ketoze.

  8. #108
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ovaj dobar link da dohranu beba mi je malo... Mastitis kao integralni dio dojenja mi je prvi zapeo za oko. Vjerujem da je namjera dobra, potaknuti mame da kuhaju svojoj djeci, a ne da daju gotovu hranu, ali naša tablica dohrane se razlikuje od ove.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj dobar link da dohranu beba mi je malo... Mastitis kao integralni dio dojenja mi je prvi zapeo za oko. Vjerujem da je namjera dobra, potaknuti mame da kuhaju svojoj djeci, a ne da daju gotovu hranu, ali naša tablica dohrane se razlikuje od ove.
    Slažem se, i meni je zapela preporuka na dohranu dojene bebe prije 6.M "ako je beba gladna". Što to zapravo znači? Najviše da je znanje o dojenju još uvijek manjkavo i treba ga širiti što više

  10. #110
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    Tiziana, nadam se da te neću sad obeshrabriti... Zaintrigirale ste me ovim načinom prehrane pa sam išla iščitavati cijeli topik i naletjela na ovo, BusyBee je pisala:

    Emma, ja sam se mailala s Anitom (s onog bloga) i ona je napomenula da se ne bi trebalo prelaziti na LCHF dok dojis, ako se nisi ranije hranila tako.
    Ok, sad si vec neko vrijeme na toj prehrani, ali ako jos koja cura cita i razmislja - dojenje nije vrijeme za tako drasticnu promjenu prehrane.


    Nakon toga su cure zaključile da izbacivanje šećera i industrijski prerađene hrane ne bi trebalo biti loše ni u kojem pogledu, ali kad se već o dojenju i LCHF piše, da podignem i tu informaciju.

    Mene je odvratila za sada,ali sam se upoznala s chia sjemenkama i svakako ću pokušati grickati više orašastih plodova i voća umjesto čoko nuse.
    Nemoj me strasiti sa BussyBee meni je ona totalni autoritet za dojenje na ovom forumu jer su mi njeni postovi o dojenju najlijepsi!
    Al ja sam vec u prekrsaju - ostajem u prekrsaju, imamo samo 5 podoja dnevno. Tjesi me ovo sve ispod ovog posta, a Kafofob pogotovo. Da nisam nju citala jos bi bila zivcana gladna i debela.
    Hvala svejedno na citatu

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •