Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: infrared termometar

  1. #1
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno infrared termometar

    http://dx.com/p/calibeur-dt-8836-1-2...battery-149454

    ima li tko iskustva s tim?
    ne daje mi s 143 kn kako bi skupljao prasinu a bas bi mi dobro dosao kod temperatura usred noci dok dijete spava...

    potpis:
    mama s trenutno dvoje bolesne djece koja bi trosila novce na gluposti

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Nemam iskustva s tim . Al imam iskustva s nekim digitalnim kineskim íz apoteke kojeg sam drugi dan vratila. Pa tak možeš i ti ak vidiš da ne valja.sačuvaj račun i prethodno pitaj dal možeš vratit ak nebudeš zadovoljna.

  3. #3
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    mislila sam naručit s ovog linka.
    neznam da ima to kod nas u apotekama

  4. #4
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Probali nekoliko digitalnih, svi varaju. Koristimo živin.

    Baš me zanima kakav je ovaj. Ali ne polažem velike nade. Iako, zvuči sjajno. U mraku, bez kontakta.
    Neki dan sam gledala jednog koji mjeri temperaturu iza uha, na karotidi, kao tamo je najpouzdanije... pa se bojim da ovaj infrared može dati pogrešan rezultat ako ne usmjeriš zraku na pravo mjesto.

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ima. Ali, oko 300 kuna. Imamo Zepterov, brz je, ali moraš prisloniti na čelo. Sekundu, dvije. Iako mu baš ne vjerujem, meni je klasika točnija.
    http://www.zepter.hr/MainMenu/Produc...eadThermo.aspx

    No, ovaj tvoj na linku je bezkontaktni. Na principu čega mjeri? Takvi inače mjere temperature strojeva i sl pomoću laserske zrake, valjda nije tako i za tjelesnu temperaturu.
    No, baš mi se sviđa, sve mislim da i ja naručim jednog. Smije li preko carine?

  6. #6
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Ja ti imam ovaj:
    http://www.ebay.co.uk/itm/Digital-Ea...item2ec218b117

    Precizan, točan u usporedbi sa živinim, mjeri za 2 sekunde, ne treba direktan kontakt s kožom, ne pišti glasno. I cijena je ok.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    I mi imamo bezkontaktni, infracrveni, Chiccov. Uperis prema sljepoocnici, lagano kruzis 2-3 sekunde i ocita temepraturu. Iznad 37.5 lagano zapisti.

    Provjeravala sam ga uvijek i na sebi i sa zivinim toplomjerom kojem najvise vjerujem, i ispada dovoljno tocan. Pogotovo za usred noci, ili neku brzinsku provjeru. Cijena mu je bila oko 30 eur, ako se dobro sjecam. Definitivno dobra investicija...

  8. #8
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    nema problema preko carine. vec sam narucivala preko te stranice i nisam placala carinu, a i nije neka cifra.
    mislim da cu probat narucit

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •