Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 73 od 73

Tema: Objava fotografija bez dozvole

  1. #51
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    samamama, nisi me uvjerila
    tako mi dijete svaki dan vidi na tisucu ljudi i jos su s njim u fizickom kontaktu
    zar to nije realno puuuuno veca opasnost?
    pa ih isto svaki dan vodimo tamo-amo, nisu pokriveni ko djeca michaela jacksona
    ostavljamo ih na tecajevima, sportovima, vrticu
    prema tome, ostajem neuvjerena i nastavljam po svom, ovako kao i tangerina i njen ljepotan :inlove:

  2. #52
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ako cemo o strahu od otmice, vise me strah javnih mjesta i guzvi te putovanja.


    svaka igraonica danas u paketu podrazumijeva i cd sa slikama, znaci neki no name (za mene) ljudi imaju fotografije moje djece. pa ako njima "vjerujem" onda valjda vjerujem i ljudima koje imam u VL za frendove, s kojima ipak imam kontakt, komuniciram i poznajem ih.

  3. #53
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    uh

    ja teško da mogu sročiti zašto ne objavljujem slike djece, ali jednostavno to ne volim pa i ne radim
    jest da bih uživala da ih ljudi hvale jer su slatke :D :tašta:
    imam par slika, ali ne vide se baš djeca, više su kao djeca selebritija :D

    za sebe se ne bojim, ali ja sam uglavnom iza fotoaparata pa nemam nešto svojih slika

  4. #54
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    al je filmic nadoknadio <3 :hulahop:

  5. #55
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    ima netko da mu je dijete nastupalo negdje, pjevalo, plesalo, sport? pa da je to snimao TV i stotine ljudi iz publike šta zbog svoje dice, šta jer im je simpatično?? ja ne vidim tu nikakav problem, naprotiv čak mi je drago da je prezentirano svijetu kao netko tko postoji a ne neka tamo klinka doma pod staklenim zvonom.
    moja ima svoj FB profil radi MBmove rodbine i prijatelja jer sam ih ja sve blokirala
    ima filmića s nastupa na youtube-u.
    ima slika na stranicama škole, u časopisu koji se dijeli svim TOŠ u Hr.... ma ima je svugdi i uopće mi ne smeta.
    njen FB profil ja kontroliram, a ako baš sad netko nekog hoće otet ne treba mu internet, dovoljno je da vreba oko škole, ili da je pratim s nastave dok ne završi fakultet?

    bitna je edukacija diteta, najbitnija, sve ostalo teško i nikako da možemo spriječit ako ne mislimo 24h na dan držati dijete za ruku :ne zna:

  6. #56

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    samamama, nisi me uvjerila
    tako mi dijete svaki dan vidi na tisucu ljudi i jos su s njim u fizickom kontaktu
    zar to nije realno puuuuno veca opasnost?
    pa ih isto svaki dan vodimo tamo-amo, nisu pokriveni ko djeca michaela jacksona
    ostavljamo ih na tecajevima, sportovima, vrticu
    prema tome, ostajem neuvjerena i nastavljam po svom, ovako kao i tangerina i njen ljepotan :inlove:

    i nije bila moja namjera da te uvjeravam
    samo zelim reci da se ovakve stvari desavaju svugdje i mogu se desiti svakome.

    ne treba djecu drzati pod staklenim zvonom, ali isto tako ne treba niti zatvarati oci i sam sebe uvjeravati da neke stvari kao otmica, nisu moguce da se dese NAMA.
    Isto kao sto vodimo racuna o tome sta nasa djeca jedu i dali su igracke koje im kupimo otrovne, treba voditi racuna i o tome da nebudu žrtve nečega što će ih obilježiti za cijeli život.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    ja sam sa svojim djetetom raspravila sve moguce i nemoguce varijante i ima detaljne upute o tome sto treba napraviti ukoliko se desi neka situacija.
    bas kao sto ima upute kako treba preci cestu, ima ih i za ostale bitne, potencijalno vrlo opasne situacije ( ulazaka u tuđi auto da uzme bombone itd. ).

    znanje je moc :D

  8. #58
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    zar nemaju to sva djeca?

  9. #59
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    al je filmic nadoknadio <3 :hulahop:
    isss na to sam zaboravila!
    viš, dosljednost mi nikad nije bila jača strana. a i htjela sam pokazati da znam bolje od nje :D

  10. #60
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno


  11. #61
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ma ne to
    nego ja ne pronalazim konkretne brojke
    piše search result:159...ima 18 stranica, s tim da na zadnjoj ima 6 slika, a onima prije po 9.

    a dio koliko ih je iz Hr, pomoć je pretraživač

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj jadro prvotno napisa Vidi poruku
    piše search result:159...ima 18 stranica, s tim da na zadnjoj ima 6 slika, a onima prije po 9.

    a dio koliko ih je iz Hr, pomoć je pretraživač


    to nije ukupan zbroj, to je samo broj onih koji su objavljeni na toj konkretnoj stranici.

    sta vam je promaklo da je z zadnji mjesec danas samo u zagrebu nestalo nekoliko tinejđera?

    nisu sve nestale osobe na ovom sajtu

    ma nije ni vazno.. totalno je van teme.

    anyway.. ja sam dozivjela prijetnju otmicom djeteta gdje je covjek otisao tako daleko da je sa mojim sinom uspio razgovarati bez da je to itko znao, a do njega su dosli preko slike na fejsboku od bivseg muza. sin mi je tada imao 4 godine i nije jos imao detaljne upute o tome sta i kako treba napraviti ako mu dodje pristojni barba koji malo sa njime poprica. umjesto da se odmakne i potrazi osobu koju poznaje, moj sin je kulturno i pricljivo odgovorio na pitanja ( bas kako sam ga ucila da se ponasa prema starijima ). iskreno, razgovor o nepoznati osobama sam mislila ostaviti do škole, ali sam se prevarila

    odonda, pusem i na hladno.

  13. #63
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku

    sta vam je promaklo da je z zadnji mjesec danas samo u zagrebu nestalo nekoliko tinejđera?
    nijedno od njih nije nestalo.
    svi na koji dan pobjegnu od kuće, ali onda ovi ne ažuriraju podatak da su se djeca vratila.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    anyway.. ja sam dozivjela prijetnju otmicom djeteta gdje je covjek otisao tako daleko da je sa mojim sinom uspio razgovarati bez da je to itko znao, a do njega su dosli preko slike na fejsboku od bivseg muza. sin mi je tada imao 4 godine i nije jos imao detaljne upute o tome sta i kako treba napraviti ako mu dodje pristojni barba koji malo sa njime poprica. umjesto da se odmakne i potrazi osobu koju poznaje, moj sin je kulturno i pricljivo odgovorio na pitanja ( bas kako sam ga ucila da se ponasa prema starijima ). iskreno, razgovor o nepoznati osobama sam mislila ostaviti do škole, ali sam se prevarila

    odonda, pusem i na hladno.
    Naravno da me je tih stvari strah, brrrr, i nije mi svejedno to što čitam, da likovi njuškaju fb radi otmice djeteta.
    Ne znam što bi od mene dobili, nisam bogata, ni poznata:ni moj brat Robert također:,

    no jeza mi je poveznica Internet/fb/otmica djece/trgovina robljem, organima...strahota.

    No, di je to mali s 4 godine bio sam pa ga je striček našao, i kako ste saznali da ga je vidio na profilu bivšeg muža, njegov poznanik ili šta? Pa je povezao da je to to dijete i nešto ga ispitivao.

  15. #65
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku

    No, di je to mali s 4 godine bio sam pa ga je striček našao, i kako ste saznali da ga je vidio na profilu bivšeg muža, njegov poznanik ili šta? Pa je povezao da je to to dijete i nešto ga ispitivao.
    ovo se i ja pita, di je to dite od 4 god bilo samo???????

  16. #66

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj nine prvotno napisa Vidi poruku
    ovo se i ja pita, di je to dite od 4 god bilo samo???????
    u vrticu na hodniku. puno djece svuda, roditelja, iskoristi je guzvu pretpostavljam.

  17. #67
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Imam pitanje kad sam već pronašla ovu temu pa da ju iskoristim.

    Da li djelatnik javnog prijevoza u ovom slučaju kontrolor smije fotografirati putnika bez njegovog znanja i bez upita i sl. ne znajući u koje svrhe će ta fotografija biti korištena?



    Svjedočila sam dosta neugodnoj situaciji u javnom prijevozu gdje putnik je imao kartu za viši razred a vozio se u nižem (putnik je stariji čovjek), a kondukter je bio jako bezobrazan i napao ga jako ružnim tonom, siroti čovjek se nije ni snašao niti imao neko opravdanje, rekao je da je mislio da je to svejedno...

    Kondukter je nastavio kontrolirati karte, a u međuvremenu je putnik zaspao, kondukter se vratio i za to vrijeme ga slikao bez da je putnik znao i pri tome se cinično podsmjehivao..

    Ne znam da li te fotografije mu mogu koristiti za nekakvu prijavu ili sl.?
    Jel on napravio neki prekršaj?
    Posljednje uređivanje od mašnica : 06.03.2015. at 22:00

  18. #68
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Masnica, ja bih ovo prijavila. Pa zamisli molim te fotografirati putnika dok spava.

  19. #69
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

  20. #70
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Fotke nisu nigdje objavljene a da li i za sto budu koristene ne znam. Razmisljam jedino prijava hž-u tog konduktera.

  21. #71
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Meni je isto logičnija prijava HŽu jer to sasvim sigurno nije korektno ponašanje, a sad koliko će imati odjeka tvoj prigovor ne znam, ja sam se jednom našla ponukano požalit Promet Splitu za ponašanje koje je stvarno bilo van svake mjere ali na to nisam dobila ni a ni b, idući put ću stavit Slobodnu Dalmaciju na cc.

  22. #72
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj ValaMala prvotno napisa Vidi poruku
    rekla bih da mašnicin "slučaj" nema baš previše veze s facebook-om

  23. #73
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Sori, ja sam to napisala kao odgovor na uvodni post, gdje se radi o objavljivanju fotki na fb.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •