Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: PROGESTERON-TERAPIJA GELOM!!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    107

    Početno PROGESTERON-TERAPIJA GELOM!!!

    Haj zovem se Nataša i ukratko ; sve ok kod mene i muža ali...progesteron:14. dan=8,9 17.dan=22,8 21.dan=35,4 25=18,8 27=6,7
    i dr Baoman mi je dao terapiju sa gelom CRINONE koji košta ludih 500kn i traje samo jedan ciklus(tolika je količina gela a ja bi ga trebala koristiti 3 mjeseca). Zanima me da li je netko to koristio !?!?!?!Hvala na sviminformacijama :D :shock: :D

  2. #2
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    ja sam koristila poslje ET-a umjesto utrogestana

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    107

    Početno

    može li malo jasnije....kaj je ET ...i dali si imala kakve nuspojave

  4. #4
    lorami

    Početno

    U Ivf postupku imaš postupak stimulacije, pa aspiraciju jajnih stanica, i na kraju ti dolazi embrio transfer ET, vračaju ti male oplođene natrag k tebi i zatim ih sa utrogestanima, odnosno tim gelom progesteronom čuvaš i sačuvaš ako uspiješ. Lijepo sam ja to tebi objasnila nadam se. Inače i ja koristim gel poslije ET.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    28

    Početno

    Jel gel bolji od utrogestana?

  6. #6
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    izvini što nisam bolje objasnila, nisam imala nuspojava, da li je bolji neznam, dr. mi je preporučio umjesto utrića, prema cijeni bi trebao biti bolji

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    28

    Početno

    Pitam zato što sljedeći ciklus idem na IVF, pa ako je bolje kud sve tuda i tih 500 kn. Naravno ako ovaj mjesec ne bude ništa od AIH.

  8. #8
    lorami

    Početno

    ja sam dobila duplu terapiju pijem utrogestane 3 puta na dan, a navečer stavljam gel, nisam primjetila nikakve nuspojave.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    107

    Početno

    Cure sori, ali vjerovatno se nismo skužile.Kao prvo ne kužim pola od skraćenica kojima baratate, no nema veze. Meni dr Baoman nije rekao da ja idem u nikakav postupak;on želi da ja trošim ovaj gel i da normalno doma radimo na bebi...no međutim svaki mi je savjet potreban,samo ipak molim malo opširnije ...hvala nataša

  10. #10
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    ncimpric-malo si prekrstila doktora-umjesto o u prezimenu mu je u ,

    a evo koje su osobine ovog gela, zbog njih je i skup-
    Bioadhesive Gel (Crinone)
    Crinone gel is also applied vaginally. In contrast to suppositories, however, the progesterone is suspended in a bioadhesive gel (sold without progesterone under the brand name Replens) and is packaged in a tampon-like applicator. Crinone gel is highly efficient at the uterine level; in fact, the progesterone stays so concentrated in the uterus that Crinone often has minimal impact on serum progesterone levels. Crinone is frequently used as a progesterone supplement in IUI and IVF cycles.

    This uterine level impact is one of the primary advantages of Crinone, as is the fact that many patients only need to apply it once a day. For many women, Crinone is far better at delaying premature onset of menstruation than are suppositories or oral progesterone. Some women do, however, find that the suspension gel accumulates in the vagina and may need to be removed every couple of days; additionally, patients occasionally experience vaginal irritation as a result of the build-up.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    bol
    Postovi
    93

    Početno

    Ja ga sad koristim i platila sam ga 647 kuna.
    Please reci mi di ga mogu naći za 500?

  12. #12
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    imaš pp * 2

  13. #13
    Blueone1 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Vidim da je zadnji post bio u 2006. ali ako ikad ikome zatreba nek pročita:
    Utrogestan je slabiji i iscuri, crinone se bolje apsorbira i ne iscuri, znači više ostane u vama. Je košta, ali na kakve krpice ste do sada potrošile hrpu novaca, ovo znate zašto radite. Budite pametne!

  14. #14
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ja mislim da crinone gel nije nista spektakularniji ili bolji od utrogestana, samo jednostavniji za koristenje
    Ok, bolje se apsorbira pa se koristi jednom dnevno, a utrogestan tri puta...dodje na isto
    Jednako sam ostala trudna i rodila zdravo djetesce i kad sam koristila utrogestane i kad sam koristila crinone, a jednom kombinaciju utrogestana i prolutona...

    Takodjer, crinone se moze dobiti na recept, meni ga je moja ginekologica dala bez problema

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    X-am ginger!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •