Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 191

Tema: (izgubljene) godine ženske plodnosti

  1. #101
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Inesz, za temu, ovo je možda rekord na forumu, dvije stranice u dva dana.
    Evo i moje priče:
    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? 12 mjeseci
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? 12 mj. lutanja (zivkanja bolnica) i nakon prvog kontakta s MPO klinikom u postupak smo mogli odmah, krenuli za 3 mj. od prvog razgovora
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 414. Koliko godina ste u ukupno u MPO? 6 (bili)
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? nismo uspjeli
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? izgubili smo 12 mj., ne više

  2. #102
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? 2 i pol godine
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? 2 godine (1 godina od toga je čekanje na red u MB)
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 30 godina
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? 2 godine, ne znam da li da računam dvije polu inseminacije sa njima 5 godina
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? Loš, 3 js-beta nula.
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? Ne mislim da sam izgubila, ali žao mi je što nisam otišla nekome od dr. tko pozna jako dobro mpo tematiku i da i nakon kaže koja je zapravo moja dijagnoza. Jer sam napravila puno toga, a zapravo nisam napravila ništa.

  3. #103
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Evo i mojih odgovora:

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? Oko 4-5 ciklusa, muž je uzeo uputnicu za s-gram, ja sa nalazom otišla za tjedan dana po uputnicu za MPO uz napomenu da pokušavamo godinu dana (osim pisanja uputnica preskočili smo soc ginekologa/primarnu zaštitu)
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? 3.5 mjeseca (do prvog AIH)
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 27
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? Točno dvije godine
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? Vidi se u potpisu. Ukratko: 2xAIH, 5xICSI (upravo u tijeku), 1xFET, 1xSekundarni
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? Ne, mislim da smo krenuli dosta rano i da nismo gubili vrijeme ni imali "praznog hoda"

    Još sam htjela dodati da sam svjesna da smo mi krenuli jako brzo u MPO i da smo u relativno kratkom vremenu imali dosta postupaka. Ono što smatram da sam izgubila je određeni broj jajnih stanica, potencijalnih embrija i brži dolazak do cilja da smo imali normalan zakon...

  4. #104
    medena8 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    337

    Početno

    1. 15 mjeseci
    2. 11 mjeseci
    3. 30 i po'
    4. Računajući do sad 2 god., a do uspješnog postupka 20 mjeseci
    5. Trudna 18 tjedana
    6. Ne, kod nas se sve relativno brzo odvijalo iako smo godinu dana "nesto" cekali, u narednih manje od 2 smo prosli 5 postupaka...

  5. #105
    medena8 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    337

    Početno

    Citiraj mare157 prvotno napisa Vidi poruku
    Savjet novim parovima: Lažite ako treba, informirajte se iz svih mogučih izvora o mpo, znajte šta želite i koja su vaša prava, imajte zajednički cilj sa partnerom, nedajte se smesti kad vas "savjetuju" i uvjeravaju u razne stvari koje nemaju veze s zdravom pameti i mjenjajte doktora ili kliniku ukoliko ne osjećate da bi sa svojim mpo doktorom mogli provesti bar 24 sata na pustom otoku bez da se poubijate.
    Moj naklon do poda za ovo! Upravo tako!!!

  6. #106
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moja prica je slicna BigBlue, iako na kraju bez MPO-a.

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?
    Krenuli smo s dijagnozom (katastrofalan AMH), pa dodali jos koju (nikakav spermiogram, plus onda jos i moj los FSH). Dakle ravno niti jedan jedini dan spontanog pokusavanja prije obracanja lijecniku.

    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?
    Preskocili primarnog, osim dijela gdje je morala napisati nesto slicno uputnici. Nakon toga je krenula dijagnostika. Prvi postupak je trebao biti otprilike 10 mjeseci nakon prvog susreta s reproduktivcem, djelomicno zbog naseg odugovlacenja (doktorov 'blagoslov' je bio 6 mjeseci).

    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?
    Sve je pocelo par mjeseci prije mojeg 34. rodjendana, a prvi postupak je trebao biti s 34 i pol.

    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?
    Prirodno trudna u 9. ciklusu, par dana prije dogovorenog HSG-a, a zatim IUI u punoj stimulaciji.

    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?
    Ne, ali ne zbog toga sto smatram da je idealno cekati polovicu tridesetih, vec cisto zato sto nama, s obzirom na okolnosti, nije ni odgovaralo pokusavati do trenutka kad smo usli u cijelu pricu. S obzirom da smo bili svjesni nekih drugih problema, krenuli smo direktno u glavu, od reproduktivca na dalje. Tako da, kad se pogleda cijela slika, nismo izgubili nista, vec ustedjeli vrijeme koje je svakako bilo na izmaku. Planiramo u principu i drugo, no o tome cemo ozbiljnije kad upoznamo ovo prvo...


    Nije bas skroz relevantna prica za anketu, s obzirom da je zavrsila neocekivanim obratom tj. bez postupaka (davali su nam u principu jako male sanse, do te mjere da je prvi doktorov prijedlog bila donacija zametka. Zapravo se slazem sa svima koji promoviraju brzinsku akciju, bez cekanja i self-help/vibranja. Nasa je sreca vjerojatno i u tome sto smo naletjeli na doktora koji je odmah rekao da s gotovo 35 i AMH-om kakav je ispao vec pri prvom susretu nemam sto cekati, a ako me bas jako frka ili se moramo premisljati onda ajde, dao bi nam 6 mjeseci.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    91

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?
    Nekih godinu, godinu i pol, obzirom da smo se uzeli vrlo mladi htjeli smo prvih godinu dana imati samo za sebe

    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?
    1 godina ( klasika praćenje ovulacije i ono famozno opustite se pa još ste mladi )

    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?
    23 godine
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? Nekih 12 godina

    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?

    Nakon dva mjeseca poticanja ovulacije klomifenima i ciljanih odnosa krenuli odmah u IVF postupak, dosada odrađenih 8 postupaka,+ dva postupka odustali zbog hiperstimulacije , konačan rezultut dosad bila uvijek 0


    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?
    Da, nekih dvije ili tri godine smo pauzirali i to zbog vrlo ružnog postupka i iskustva s doktorom tada smo promijenil mpo doktora i kliniku.

  8. #108
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?
    I prije pokušavanja smo znali za moj PCOS i za njegov loš spermio. Kada 2 mj nakon prestanka s pilulama nisam dobila mengu, otišla sam kod ginićke
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?
    Godina dana. S time da je od prvih MPO konzultacija do postupka prošlo 3 mj
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?
    27
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO?
    Prošle godine smo saznali da imamo problema, ovo proljeće bili na prvim konzultacijama. Znači sad bude 7 mj
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?
    Prema svemu sudeći, 2 neuspješna ICSI-ja (čekam potvrdu za to, ali mislim da je finalno)
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?
    Iako je kod nas sve išlo brzo (kad se ovako čita), moja ginićka me dosta zavlačila s time "mladi ste, bit će", uz mužev jako loš spermiogram. I nije mi vjerovala da nemam ovulacije, iako sam rekla da mjerim bazalnu, da nema mengi bez duphastona. Tu sam izgubila 6 mj. Tek kad sam ja preuzela inicijativu i sama otišla privatno na konzultacije, i ona se "poboljšala". Znam da imamo malo godina i još puno vremena, ali znam da godine brzo prođu, zato sam i htjela da što prije idemo s postupcima.

  9. #109
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? 4 godine
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? 6 mjeseci
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 35
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? 1
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? 4 postupka, 0 trudnoća
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? nema dovoljno velikog fonta ni bolda za ovaj DA

    Odlična tema, Inesz.
    Prema dosadašnjim odgovorima vidim da pripadam manjini koju nije nitko zavlačio ni sekunde, ni primarac ni MPO-ovac, štoviše, znali smo za mušku dg već nakon 2g pokušavanja, ali smo zatvarali oči pred time. Naša teorija je bila "pa šta, malo slabiji spermio, znači neće nam trebati 1 godina nego 2" (a znala sam, zapravo sam negdje duboko oduvijek znala da ćemo doći do MPO...)
    Kakav slom sam doživjela pri suočenju sa svojim prvim nalazom, FSH 10. Znam da to objektivno nije strašno, ali u tom momentu mi je u punom zasljepljujućem svjetlu sinulo da moja plodnost i moj život uopće imaju expiry date. Izlila sam ocean samookrivljujućih suza i doslovno pola godine dolazila k sebi.
    OK, tad mi je zavjesa pala s očiju i krenuli smo u postupke kako bi ina33 rekla warp speedom, nijedan ciklus mi nije prošao uzalud; no ako nam ne uspije, mislim da ću se uvijek gristi kako nisam učinila SVE.

    Iz vlastitog iskustva stoga znam da je teško nekome objasniti da sa xx godina nema više vremena, poruka jednostavno neće doprijeti do onog koji nije spreman da je primi.
    Svakako ni medijsko pumpanje infosima tipa http://www.mothersover40.com nikom ne čini uslugu, baš kao ni zemljačko poticanje naših strućnjaka "a šta ste vi misle, treba rađat' sa dvajspet".
    Edukacija bi trebala biti promišljena i sustavna; općenito se u našem društu puno više pozornosti daje zaštiti od neželjene trudnoće - što je logično jer je peterostruko više plodnih nego neplodnih - ali opet...rezultat je da sam srela više 40+ žena koje su posumnjale na trudnoću (a ne na menopauzu), nego 30- koje su posumnjale na neplodnost...

  10. #110
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Ina, pitam više zbog frendice koja je jednom davno (na faxu) zatrudnila i prekinula trudnoću, a sad se bezuspješno trudi i tvrdi da ona može ostati trudna. A sad ima puno više godina... i teško joj sjeda misao da će možda morati u MPO, jer joj ja prčam da je i sekundarni sterilitet rilično učesta, a kako ima matematički um, pomslila sam da bi joj statistike možda koristile. Ali, sve što pišeš u prvoj rečenici... previše je varijabli za neki jednoznačan zaključak koji bi ju uvjerio.
    Tipa imala je jednu trudnoću s tipa 19, i sad joj je 38 i bitno je koja je statistika vezano za sekundardni sterilitet? Sori, ali ako je to, ta trudnoća je tako so far away, da je njena dijagnoza "sekundarni sterilitet", samo tehnički takva, vjeorjatno je taru godine i ko zna što se u njenoj anamnezi od stoljeća faksovnog do današnjeg dana dogodilo... Barem ja to tako vidim.

    Ta činjenica govori samo to da su joj jednom davno bili jajovodi prohodni i stanice OK i imala je trudnoću, nothing else.

    Neka joj je sa srećonm, puno više detalja za neki šecung treba, ali vjerojatno ih znaš i sama, ta njena prva trudnoća... ko i prva ljubav, ono... nema puno veze s time što je ona reproduktivno danas.

    Vezano za tebe i porod CR-om - big deal što je porod bio CR-om, većinu zrelijih tako terminiraju, za miom ti ne znam skomentirati. Od CR-a, ako je rez dobar, ne mora bit neka velika štreberska pauza trogodišnja ko u mladih između trudnoća, ali ovo ti šacam, nisam ja dr. Veliki pozdrav, mojca .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 13.10.2012. at 16:36

  11. #111
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? 10 mjeseci, ali mi smo odmah tražili uputnicu za humanu jer nismo htjeli da nas zavlači
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? Od prvog dolaska na kliniku do prvog postupka cca 1,5 god
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 29 godina
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? 5,6 god
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? Puno postupaka i nula bodova
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? Da i ne...ja sam nekako predosjećala da bi mogli imati problema i zato smo se obratili dr. već nakon 10 mjeseci, ali su nas zavarali dobri nalazi na početku i izgubili smo 1,5 god sa dijagnostikom, raznim alternativcima, ciljanim odnosima i inseminacijama dok nismo došli do IVF-a. Dosta vremena smo gubili i zbog mjenjanja klinika i na kraju nismo ništa time dobili.
    Jedino žalim što nam nisu endometriozu vidjeli ranije, i moje probleme sa štitnjačom i prolaktinom koji su dosta utjecali na moje reakcije na stimulaciju i na taj način smo izgubili puno dragocjenog vremena a i profućkali postupke jer su reakcije bile vrlo loše.

  12. #112
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    već sam napisala svoju anketu ali bi ovo dodala

    Dakle ne samo da sam kasno, sa 38 krenula u 1. postupak, već još imam i muža jako lošeg spermiograma . Upravo nam je drB rekao da bi jako teško ostvarili zdravu spontanu trudnoću. Ne mogu znati da li bi lakše zatrudnila sa drugim kao što i on ne zna obrnuto. Zapravo on i je sa bivšom radio obradu i ustanovilo se OAT, no uskoro su prekinuli.

    POčinjem shvaćati da će se u budućnosti vjerojatno punktirati js u mlađoj dobi za "kasnije", da li se tako može vrijeme malo rastegnuti?

  13. #113
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    linalena zasad još nije ta tehnika čuvanja j.s. toliko dobra tako da se ne možemo na nju osloniti kao na neku sigurno opciju (zato smo se i trudili svim silama da nam vrate zamrzavanje embrija) to je opcija za one koji baš moraju (npr. u slučaju karcinoma),

  14. #114
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    naravno, da JOŠ nije, zato sam i napisala u budućnosti a i rasprava je o plodnosti, kako je sačuvati, poboljšati, kako učiti na statistikama prošlih generacija
    a ja sam itekako izzgubila godinu dana zbog lošeg zakona
    koliko znam već se to i počelo primjenjivati u nekim zemljama

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Evo i mene:
    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?1,5 g.
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? 2 godine
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 28
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? skoro 4.g.
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? Biokemijska trudnoća + 1 missed ab. (jedna sponatna VM i jedna sponatna biokemijska t.)
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? ne
    Posljednje uređivanje od Mury : 13.10.2012. at 21:29

  16. #116
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Evo i mene:
    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?2 godine.
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? 8 mjeseci
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 32
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? bila 4
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? 6 transfera
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? DA i žao mi je, žao mi je, žao mi je.... i nemogu si to oprostiti.

  17. #117
    kekis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    Evo i mene:
    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? 1 godinu
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? 10 mjeseci
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 29
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? 4,5
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? Ukupno 7 postupaka, 5 puna stimulacija, jedna beba. Zatrudnila iz 4tog stimuliranog, sad "radimo" na drugom
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? Ne... valjda

  18. #118
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Evo i mene:
    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? 1 godinu i 3 mjeseca
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? manje od 3 mjeseca ( jednoznacna dijagnoza i privatna klinika su kljucne cinjenice kod toga - nismo gubili vrijeme na raznorazne pretrage i nismo cekali termin preko hzzo-a)
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 28
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? ukupno 5, racunam da za mene ta prica jos njie gotova....
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? Ukupno 3 postupka - 1 prirodnjak, 2 stimulirana, 2 trudnoce i dvije predivne princeze (prva trudoca je iz prirodnjaka nakon jednog stimuliranog, a druga trudnoca iz stimuliranog, to je bio prvi icsi nakon trudnoce)
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? ne, jedna od prvih stvari koje sam naucila s ovog foruma (hvala ina33) jest da je vrijeme kljucno, i upravo zbog toga sam se trudila da bude na mojoj strani ( imala sam srece pa sam si mogla priustiti privatnu kliniku, da nisam, na postupak bi cekala, u to vrijeme,minimalno godinu dana...)

  19. #119
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    [QUOTE=Ginger;2246748]
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? ukupno 5, racunam da za mene ta prica jos njie gotova....



  20. #120
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? Godinu i pol
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? Godinu i pol (nakon godinu dana promatranja, praćenja i folikulometrija kod primarca smo krenuli s daljnjim pretragama pa onda do MPO-a)
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 35
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? Bili godinu dana
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? 3 AIH-a (a to skoro da i ne računam, iako se beta i tu grozničavo čeka) 1 IVF = 1 dijete
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? Apsolutrno, barem godinu i pol smo utukli uludo. Srećom sam se ušaltala na forume pa sam skužila di moram pogurat i forsirat. Inače, po dr-ima vjerojatno bi mi i dan danas govorili "ima vremena, još ste mlada i zdrava"

  21. #121
    krol avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    113

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? 12 mjeseci
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?3 god
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?25
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO?17
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?huh xx,ocekujemo curicu 01.03
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?da,posto smo idiopati doktori su nas ubjedjivali da je sve do psihe i da ce to doci prirodno...nije doslo

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? mm dijagnozu znamo od početka tako da smo odmah krenuli s MPO
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? odmah smo otišli u Prag na konzultacije
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 31
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? 4
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? 1 miss u 10 tj, blizanci umrli nakon preranog poroda u 25 tj
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? mm upoznala tek sa 30 tako da nismo ni mogli ranije

  23. #123
    tini avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? Znala sam za svoju neplodnost (iz prijašnje veze), pa sam u novoj vezi krenula odmah.
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? Oko 1 god ( nakon HSG-a, Laparoskopije, ciljanih odnosa i 3 AIH-a)
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 28
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? 9 god
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? Nakon 9 god iz 20. ivf-a rodila se moja žabica
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? Ne

  24. #124
    tini avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? Znala sam za svoju neplodnost (iz prijašnje veze), pa sam u novoj vezi krenula odmah.
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? Oko 1 god ( nakon HSG-a, Laparoskopije, ciljanih odnosa i 3 AIH-a)
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 28
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? 9 god
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? Nakon 9 god iz 20. ivf-a rodila se moja žabica
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? Ne

    Sorry na duplom postu...
    Posljednje uređivanje od tini : 16.10.2012. at 01:28

  25. #125

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Jutro evo ja licno se kajem sta sam kasnije krenula sa pretragama . Imala sam nekih 28 godina .....ali nismo koristili nikad nikakvu zastitu. Zajedno smo 12 godina tako da smo ranije trebali naslutiti da ce mozda biti problema. No sta je tu je . Uglavnom kasnije smo uspijeli prirodno ,ali se plod nije razvio.....kad smo otisli nakon 5 mjeseci opet na konzultacije ....rekla nam je doktorica da moramo pokusavati prirodno posto izgleda da je sad sve u redu.....i ako se nista ne desi u roku od 3 mjeseca da se opet javimo. Po svemu sudeci ( govorim iz svog iskustva ) treba sto ranije poceti ili ici kod privatnika. Ja sam stekla dojam da kad bi opet ktenuli da bi nalaze nove morali opet raditi.....neznam mozda sam nestrpljiva .....ali sta je previse....previse je. I zato sto ranije to bolje.....ne zbog godina nego zbog trajanja svega skupa.

    Sent from my .......

  26. #126

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Sad sam tek vidjela da sam pisala krivo ( sorry trudnicki mozak )


    Sent from my .......

  27. #127
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? Zbog moje dijagnoze smo odmah znali da spontana trudnoća nije moguća.
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? oko 2 god (moglo je biti i brže, ali nama se nije žurilo).
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 23
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? od prvog postupka je prošlo 4 mjeseca
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? Nakon 1. ivf-a (donacija js u Pragu) - naša mrva je na putu
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? Ne, jer smo krenuli jako rano.

  28. #128
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Sejla, sretno! Jako mi je drago da trudnoća lijepo napreduje i da ćeš postati mama.

    Hvala ti na otvorenosti u pisanju o svojoj trudnoći ostvarnoj donacijom jajne stanice.

  29. #129
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Hvala Inesz
    Ma nema na čemu....htjela bih svojim primjerom ohrabriti žene koje moraju razmišljati o donaciji.....

  30. #130
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? 1,5 godinu (išli bi i prije, ali je tu 1. godinu mm radio vani pa samo vikendima bio doma za akciju)
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? 6 mjeseci
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 28
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? 3
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? došla nam je srećica iz 4. ICSI-ja (1. polustimulirani, 2. stimulirani, 3. krio, 4. stimulirani). U roku godine dana krećemo po bracu i/ili seku
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? Ne

    Moj savjet je da ne cekate dugo za osnovne pretrage ako vec barem 6-12 mjeseci pokusavate, barem je spermio jednostavno za napraviti. U svakom slucaju ako sumnjate da nesto nije u redu kad odete dr-ima ako treba lazite koliko dugo pokusavate (dodajte par mjeseci ili godinu) da vas ne otkantavaju jer ste kao mladi i sl. Gurajte i borite se za sebe jer nitko to nece napraviti umjesto vas. Ovaj forum je meni bio i jos uvijek je vrelo informacija, da nije njega nasa prica bi isla puno sporije i nespretnije.
    Posljednje uređivanje od bugaboo : 17.10.2012. at 10:55

  31. #131

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    23

    Početno

    Udala se sa 27
    Prvu godinu se nisam zamarala.
    Poslije pocinje lutanje po doktorima.
    3 godine kod Mehmedbasica . -domet inseminacija,koji je obecavao svaki mjesec trudnocu.NAJBOLJE godine bacene niz rijeku, eh da sam bila pametnija nikad ne bi tamo otisla.Odmah bi isla na IVF
    Jos lutanja pi misljenja od Beograda do Ljubljane
    3 god u drzavnoj kod Gidinjaka, TAKODJE protracene najveci domet inseminacij
    1 IVF Maribor ( spontani u 5 -toj sedmici)
    5 ICSI Prag ( negativno)
    Ukupno 9 god.
    Sada mi je 36

  32. #132
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Temu sam otvorila u namjeri da novi parovi koji sumljaju na neplodnost ili se sa njom suočavaju, potraže pomoć na vrijeme i na pravom mjestu-kod mpo liječnika.
    Hvala svima na odgovorima i savjetima koje se dali...

  33. #133
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? Nismo ni pokusavali,gin.sam otisla jer sam imala krvarenje u toku ovulacije.Dg.azoo kod MM je otkrivena slucajno
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?Tacno 2 god
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 34
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? 2god...2 stimulacije,2ICSI i 3 FET
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? Mama jednog bebana
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? Ne...mislim da sam imalla vise srece nego pameti da se na vrijeme otkrilo da imamo problem. Da sam cekala da se stvari "posloze" onako kako ja zelim, vjerovatno bi mozda tek sad pocela razmisljati da mi je vrijeme za bebu.

  34. #134
    darci avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    462

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? ne znam točno, možda godinu do godinu i pol
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? moja ginekologica nam je čim sam joj rekla da ne možemo do trudnoće, odmah rekla da MM odradi s-gram, jer je jednostavnije isključiti/odrediti muški faktor, i stoga smo odmah znali uzrok problema (OAT - s 10% pokretnih). nakon toga, više od godine dana smo čekali, i to prvenstveno jer su MM-a razvlačili po VV-u, urolozima, androlozima itd (2006/2007 se užasno dugo čekalo na VV na s-gram nalaze, obradu, itd), a sad znam da je to uzaludno i gubitak vremena i živaca, doduše dalo nam je dovoljno vremena da se pomirimo sa situacijom i da se pripremimo i informiramo. ja nikad tamo (VV) nisam došla uopće ni do pregleda, a kamoli razgovora o postupku. kad smo promijenili kliniku, i prešli na SD, u roku par mjeseci smo bili u stimuliranom postupku. dr.B uopće nije razmišljao o nekoj drugoj opciji osim IVF/ICSI zbog lošeg s-grama.
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 30
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? 5
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? 1 spontana trudnoća (moj F ), 1 IVF/ICSI trudnoća (u tijeku)
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? iskreno, ranije nas djeca nisu ni zanimala, imali smo druge prioritete u životu tako da ne, ali izgubljeno nam je svakako , kad smo već bili krenuli, vrijeme povlačenja po VV-u, urolozima, operiravanja varikokele (koje očekivano nije donijelo rezultate, ali hdB sam zatrudnila dan prije same operacije, a da nismo ni znali). nakon svega, ispada da smo mi neki "lakši" slučaj, ali uopće se nije tako činilo na početku (osim toga i sami doktori su se čudili kako smo s takvim nalazima ostali spontano trudni).
    moja poruka je za muški faktor - nemojte trošiti vrijeme na urologe, operacije varikokele, čajeve, vitamine i sl., pogotovo ako ste preko 32-35-37 (nastavi niz proizvoljno), jer vam vrijeme nitko ne može vratiti a ni mi žene ne postajemo mlađe (ni naše jajne stanice - primjer sada u istoj stimulaciji kao prije 4 godine sam dobila 5 stanica, a onda 11). poneka čuda se događaju, ali su to samo iznimke a ne pravila.

  35. #135
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Citiraj darci prvotno napisa Vidi poruku
    poneka čuda se događaju, ali su to samo iznimke a ne pravila.[/B]
    Ja bih svakako ovo potpisala i stavila kao glavnu preporuku parovima koji su novi u MPO. Nadajte se čudu, zašto ne... keksajte se i uživajte. Ali nemojte dopustiti da vrijeme prođe u nadi da se samo malo više trebate opustiti ili da će doći kad ćete se najmanje nadati. Godine prolaze, a ne postajemo mlađi...

  36. #136
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Slažem se!!!!!!!!!!!ja san zadnji put bila opuštena da nemogu bit više pa opet ništa!!!!!!!!!

  37. #137
    aleksandraj avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    953

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? Redovito sam išla ginekologu i prije braka zbog neredovitih ciklusa. Do prve trudnoće je došlo relativno brzo (oko 6 mjeseci pokušavanja). Nakon toga smo redovito pokušavali, a svi ginekolozi su rekli "da se opustim, da kada smo jenom uspjeli - ponovo ćemo"). Prvi put mi je rečeno da moram na MPO u prosincu 2007. godine.
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? Prvi put mi je rečeno da moram na MPO u prosincu 2007. godine (a po ginekolozima idem od 2001. godine zbog neredovitih cilkusa).
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 39
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? 3 - 2 + jedna punkcija jajne stanice (bez uspjeha)
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? Prvi MB - biokemijska, 2. CITO - ni dokecala betu, 3. CITO - punkcija js pri redovitom pregledu - nema js
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? izgubili smo 4 godine



    [

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    evo, konacno smo krenuli pa da i ja odgovorim na postavljena pitanja...

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?
    nakon samo 2 mjeseca. s obzirom na moj pcos i iskustva sa prijasnjim prekidom uzimanja kontracepcijskih pilula, ginekologica je rekla - prvi ciklus nakon prekidanja se cuvajte, ako u naredna 3 ne uspije, javite mi se. prvi smo se cuvali, jedan pokusavali, dosla m, iduca m nije dosla, na uzv stanje lose - jajnici narasli 7 puta u volumenu, izrazito policisticni, dobila duphaston i krecemo na VV.
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?
    7 mjeseci
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?
    27, mm 29
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO?
    ovo nam je prvi postupak
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?
    nadamo se najboljem
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?
    nismo gubili vrijeme, zahvaljujuci mojoj privatnoj ginekologici koja je vec 10 godina upoznata s mojom dijagnozom i koja me na vrijeme upozorila na moguce probleme i "poslala" dalje.

  39. #139
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? Preko 4 godine
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? 1,5 godina
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 31
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? Manje od 1 godine.
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? Trudnoća iz trećeg pokušaja.
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? Da. Prvo smo se nadali da nije valjda problem u nama. Kad smo uočili da je problem u nama - smo se povlačili po dugotrajnim pretragama. Nakon toga mm bio na operaciji varikokele, pa smo čekali još 6 mjeseci da vidimo hoće li se popraviti nalaz. A onda smo rekli - dosta! Sad odmah krećemo s MPO.

  40. #140
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? 2 mjeseca - poslije skidanja s kontracepcije vještici ni traga.
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? 1 godina 9 mjeseci (nebulozne "terapije", promjene ginekologa, pripremne pretrage)
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 29
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? 1/2 godine
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? 2 neuspjela AIH
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? Da. Izgubili smo sigurno 1.5 god zbog nepostavljene dijagnoze, pogrešnih pokušaja "liječenja", nestručnosti ginekologa.
    Posljednje uređivanje od Muma : 13.11.2012. at 17:51

  41. #141
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?1 god.
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?2,2 god.
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?32
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO?1,1 god.
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?1 ivf(missedu 8.tt) i 1 neuspjeli aih
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?oženili smo se tek s 30,jedino što mi je žao je to što se nismo ranije upoznali,onda bi ranije krenuli s mpo.
    Posljednje uređivanje od žužy : 14.11.2012. at 13:46

  42. #142
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? 6mj
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? 5mj
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 26
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? 4,5
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? trudnoca iz prvog ivf postupka (nakon 3 AIH-a) i 7 ivf postupaka za drugu bebu
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? ne, ali samo zato sto sam lagala doktorima o vremenu pokusavanja ostvarivanja trudnoce

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    9

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?2 god.
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?6 mj
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?33
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO?1 god.
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?1 ivf(missedu 8.tt) i 2 ivf (missed ab 9.tt)
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?da,jer smo vjerovali ljudima koji su nam govorili da smo psihički preopterečeni (s obzirom na poslove koje obavljamo)te se trebamo odmaknuti od svakodnevnice i da će beba doći

  44. #144
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    u zadnjih pola godine pridružilo nam se je dosta novih članica, pa eto podižem temu...

  45. #145
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    evo i uvodnog posta

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    http://apps.nccd.cdc.gov/art/Apps/Marquee.aspx

    Ženska plodnost opada sa dobi žene, taj pad plodnosti osobito je izražen nakon 35. godine žene. Mi koje prolazimo ili smo prolazili mpo postupke toga smo duboko svijesne.
    Ovdje je izvadak iz Izvještaja američkog CDC za 2010. godinu iz 443 američke klinike koje se bave MPO, zorno pokazuje rapidno opadanje uspješnosti MPO sa porastom dobi žene.

    Postotak ciklusa koji rezultiraju rođenjem živog djeteta. (Percentage of cycles resulting in live births)
    dob žene:
    -manje od 35 godina: 41.5%
    -35-37 godina: 31.9%
    -38-40 godina: 22.1%
    -40-42 godine: 12.4%
    -43-44 godine: 5.0%


    Molim vas odvojite malo vremena i da odgovorite na ova pitanja kako bismo možda pomogli ne:

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO?
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?

    Nadam se da će vaši odgovori na ovoj temi pomoći nekim novim parovima koji se sad prvi put susreću ili će se susresti sa problemom neplodnosti.

  46. #146
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Tema mi je super i baš sam jučer prijateljici pričala da nema vremena za čeknje već 1,5godinu pokušavaju pa ništa.
    Evo moga puta,
    1.Nakon 5 kiretaža odlučili su me poslati na pretragu Kariogram i to na preporuku privatnog ginekologa,jer mojoj ginekologici sam bila mlada i nije bilo potrebe za urgiranjem.Kad sam joj donijela preporuku od privatnika rekla je da mi nemože dati uputnicu za tako skupu pretragu i da je bezveze da idem u MPO da ču si samo uništit svoje jajne stanice stimulacijama!No kad jo zaprijetih ipak mi je dala uputnicu za rebro za kariogram
    2.Vrijeme je prolazilo dobila sam nalaz ali moja gin.je rekla pa bit če i prošlo je 5god.
    3.Napokon sam se udala u 31.god.i u 34.sam krenula u MPO
    4,sad če proć 1.5godina
    5.Evo nakon 2 IVF-ICSI-PGD nada ne umire idemo dalje!
    6.Da trebala sam ranije krenut ali za to krivim ginekologe koje i kad dođeš kod njih uopče te ne prate i nezanimaš ih.Nadam se sad ču napunit 36 da nisam izgubila jako puno vremena i da čemo uskoro uživati u našoj dječici!

  47. #147
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? 1,5 g. - i nakon tog famoznog razgovora, rekao je da kada 3 g. ne budem ostala T - onda nek mu se javim. Promjenila tada ginekologa!
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? 1,5 g - jer su nas šetali po pretragama - premladi da bi odmah došli na red za postupak!
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 27
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? 5 g
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? Dva neuspješna postupka; 1 polustim. ICSI, te ICSI u prir. ciklusu.
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? Ne, krenuli smo mi dovoljno rano, ali radi godina su nas "prešaltavali" sa pretraga na pretragu , da bi našli MM loš spermiogram što smo znali i prije 5 g....

  48. #148
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?3god.
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? 9 mj
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?29
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? 3 god.
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? 3ivf stimulirana =0, 2 ivf u prirodnom ciklusu=0
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?da,jer smo vjerovali prvom ginekogu koji nam je 3 god. pričao da smo još mladi...

  49. #149

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    368

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? 2 god
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? 3 mj
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 41
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? 0,5
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? 1 ivf polustimulirani, 1 u prirodnom ciklusu
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? zapravo ne...

  50. #150
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Evo mojih odgovora:
    1. oko 8-9 mjeseci
    2. 2 mjesecačim je MPO dr. vidio mm-ov spermiogram rekao da nemamo šta čekati i da je IFV jedino rješenje s obzirom na dijagnozu. Čim sam napravila sve potrebne nalaze, krenuli smo u postupak.
    3. 34 god.
    4. 1 god i 5 mjeseci
    5. 3 stimulirana, 1 FET, u čekanju 2 FET-a (sveukupno 5 pokušaj)
    6. Ne smatram jer smo godinu dana nakon vjenčanja krenuli sa posupkom (udala se sa nepune 33 god)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •