Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 191 od 191

Tema: (izgubljene) godine ženske plodnosti

  1. #151
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    cure, hvala na odgovorima

  2. #152

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    257

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?
    - 1godinu
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?
    - 1 godina
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?
    - 23 godine
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO?
    - 3 godine
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?
    - jedna biokemiska,i trenuta trudnoca od 39 tj.
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?
    - i da i ne
    - dok sam obilazila bolnice sa nalazima prosle dvije godine,na svu srecu srecu skupili novcice i privatno obavila sve jakoooo kratkom roku

  3. #153
    hrki avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    493

    Početno

    Evo i mojih odgovora-
    1.Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego,ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? 1 godinu
    2.Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? 1 godina (promjena ginekologa,pretrage,postavljanje dijagnoze)
    3.Koliko godina ste imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 34 godine
    4.Koliko godina ste ukupno u MPO? 4 godine
    5.Kakav je rezultat vašeg MPO puta? 2 AIH-a;3 IVF-a i FET sve neuspješno
    6.Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? Da, trebali smo krenuti odmah nakon vjenčanja 2005.godine.
    Pogriješili smo jer smo prioritete dali nekim drugim stvarima u životu, tada nismo bili ni svijesni da ćemo se boriti sa neplodnošću.

  4. #154

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?
    1 godinu
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?
    1 godinu ( trebali smo izliječiti neke manje probleme i probali smo još s vitaminima i čajevima)
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?
    28
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO?
    3
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?
    1 biokemijska
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?
    ne , jer smo primarnog ginekologa promijenili (došla sam mu sa nalazom lošeg spermiograma, a on je na to rekao da imam još vremena i nek pokušavamo pa ako ništa ne bude do moje 37 nek mu se javim)

  5. #155
    paty avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    183

    Početno

    lotta81 jako lijepi odgovor od ginekologa čekati do 37g----------prestrašo a godine u MPO prolete

  6. #156

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    Citiraj paty prvotno napisa Vidi poruku
    lotta81 jako lijepi odgovor od ginekologa čekati do 37g----------prestrašo a godine u MPO prolete
    znam, strašno, jer kad sam to čula pao mi je mrak na oči, izašla sam iz ordinacije i odmah uzela svoj karton. kako kažeš godine u mpo prolete, a nažalost ne pomlađujemo se i nemamo vremena za gubljenje.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?
    2 godine
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?
    5 mj. (dg.oligoasthenospermia)
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?
    26,5
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO?
    9 mj
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?
    1 AIH, 2 IVF prirodna bez j.s., sad slijedi 1.IVF stimulirani
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?
    Ne

  8. #158
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    evo, nakon lijepe vatrine bete ~~~~~
    da podignemo ovo temu!


  9. #159
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj paty prvotno napisa Vidi poruku
    lotta81 jako lijepi odgovor od ginekologa čekati do 37g----------prestrašo a godine u MPO prolete
    Prestrašan odgovor od ginekologa. Čekati do 37., a onda što? Shvatiti da je gotovo?

    Ne čekati dulje od godinu dana.

  10. #160
    bernica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    192

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? 1 godinu
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? nismo se ni obraćali prinarnom ginekologu nego je mm odma išao raditi spermetog koji je bio katastrofa i odmah nas zapisali za prvi icsi
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 31
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? 2
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? 2 ICSI-a, nema trudnoće
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? da,predugo se čeka izmedju dva stimulacijska postupka a mi na neku drugu vrstu nemamo izbora...

  11. #161

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?
    malo vise od godinu
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?
    6 mj
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?
    31
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO?
    2
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?
    do sada samo minusi
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?
    da sam prije znala ono sto sada znam krenula bi i ranije, ali to je nevezano za doktore nego vise preporuka ostalim parovima da ne cekaju previse.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    55

    Početno

    evo i mene
    1. oko 2 godine
    2. nekih 9 mjeseci
    3. na žalost 34
    4. 6 godina
    5. jedan spontani i sve drugo minusi
    6. na žalost jesam i ne mogu si to oprostiti, kasno sam se i udala ali to sve i nema toliko veze jer da sam znala ranije za svoju dijagnozu, možda bi sve bilo drugačije, ali kad ne znaš i nije ti ni na kraj pameti da ćeš imati problema, kad nemaš nikakve simptome, nego tek kad napraviš sve pretrage koje radiš samo kad ideš u MPO vode, dođeš do nekih saznanja, na žalost i onda ti se svijet sruši

  13. #163
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    majalina

    hvala ti na postu.

    smijem li pitati o kojoj se dg radi?

  14. #164

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    55

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    majalina

    hvala ti na postu.

    smijem li pitati o kojoj se dg radi?
    stanice su jako slabe kvalitete ili su folikuli bili prazni da bi na kraju ipak sve došlo na preuranjenu menopauzu (mens. su mi bile redovite, strašno)

  15. #165
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj majalina prvotno napisa Vidi poruku
    stanice su jako slabe kvalitete ili su folikuli bili prazni da bi na kraju ipak sve došlo na preuranjenu menopauzu (mens. su mi bile redovite, strašno)
    majalina

    na žalost, preuranjena menopauza nastupa u oko 1% žena mlađih od 40 godina, i oko 0, 1% žena mlađih od 30 godina.

  16. #166
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?
    - 1godinu
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?
    - oko 3 godine,jer mi je ginekolog liječio godinu i pol običnu upalu na papa testu,promijenila gin.izliječili upalu,napravili sve pretrage,moji nalazi svi ok,pa nam gin,preporučio sperm..normalno prošlo je još neko vrijeme dok se mm konačno odlučio napravit ga
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?
    - 29 i pol godina
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO?
    - 7 i pol
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?
    - 7ivf/icsi,1 fet,3 prirodna postupka,11 icsi trudnoća
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?
    -jesam,trebala sam krenuti sa pretragama čim smo počeli skupa živjeti,odmah promijeniti ginekologa, i ne gubiti vrijeme na sd na čekanje lijekova

  17. #167
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ... podižem malo temu



    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO?
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?

    Nadam se da će vaši odgovori na ovoj temi pomoći nekim novim parovima koji se sad prvi put susreću ili će se susresti sa problemom neplodnosti.

  18. #168
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja nakon svog iskustva uvijek ali baš uvijek svima govorim da ne čekaju s trudnoćom a ako ne ide da što prije idu raditi pretrage i onda ako trebau MPO vode.

    Mi smo čekali duge 2.5 god na prvu trudnoću (krenuli raditi na bebi od moje 30-te a rodila sam s 33,5 prvo).
    Zato ne odugovlačiti nego što prije krenut "za bebom".

  19. #169
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?
    nekoliko mjeseci, ali smo od početka bili u dogovoru s ginekologom zbog mojih neredovitih ciklusa
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?
    6 mjeseci tokom kojih smo prošli 4 ciljana klomifenska ciklusa kod primarnog gin.
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?
    28
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO?
    skupa s praćenjem primarnog gin., 2 god
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?
    prirodna biokemijska, niz neuspjelih pokušaja stimulacije i postupaka, kontinuirano praćenje i pokušavanje. jednom nogom smo još tu, makar smo samo uvjetno slučaj za mpo, a drugom idemo prema nekim drugim svjetovima, scenarijima, opcijama...
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?
    ne, krenuli smo na T u mojoj 27-oj. ali voljela bih da sam tad bila bolje informirana. voljela bih da mi je ranije rečeno da preskakanja ciklusa nisu sasvim normalna i da mi primarni ginekolozi nisu godinama tvrdili da imam pcos bez pcos slike. voljela bih da me je netko od liječnika, umjesto bezbroj "sve će biti super jer ste mladi", pripremio na najgoru opciju ili ju bar spomenuo, da se mogu sama pripremiti. voljela bih da je bilo malo više podrške i shvaćanja. no to je za neku drugu temu

  20. #170
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? ukupno 1,5 god
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? 7 mjeseci
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 34
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO? uskoro (ne)slavimo 1
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? još ništa
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? Da. Kad sam došla kod primarca nakon 9 mjeseci pokušavanja već mi je onda trebao dati uputnicu za MPO (a ne mi reći da smo tek krenuli i da se javim kasnije) jer se vrijeme tako lako gubi na praznike, godišnje, seminare i godine iduuuu.

  21. #171
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? obratila sam se cim sam se skinula s pilule, al je rekla pokusavajte prirodno barem 1god
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? kad sam presla kod nove dr. 9mj
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak? 26
    4. Koliko godina ste ukupno u MPO? tek krenuli, 1mj
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta? 1 AIH: -
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke? s obzirom da od moje 15god znamo za PCOS, da je moja dr. bila dovoljno zainteresirana kad sam joj se obratila sa zeljom za trudnocom, poslala bi nas odmah na obradu i vidjela s cim imamo posla, a ne cekala 1god... na kraju sam morala promijenit dr. da bi uopce dosla do MPO... pa cekanje nalaza, pa cekanje narucivanja na odjel, pa cekaj ovo, cekaj ono i prosla jos jedna godina... iako sam kratko u tom MPO svijetu, ne mogu prezalit ove 2god koliko je proslo od trenutka kada smo odlucili pocet pokusavat...

  22. #172
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?
    2. godine. Godinu dana intenzivnog pokusavanja i godinu dana skupljajuci hrabrost za krenuti.

    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?
    Godinu dana zbog ponavljajuceg spermiograma.
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?
    29
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO?
    8 godina od kada smo krenuli. 4 godine intenzivnog rada i 4 godine pauze zbog razloga ne vezanih za MPO.
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?
    5 stimuliranih IVF ICSI, 3 prirodna postupka, 4 transfera, nikada nismo docekali betu.
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?
    Najvise vremena izgubili smo ponavljajuci spremiogram svaka 3 mjeseca prije nego smo stigli do MPO doktora te na obradi kod androloga. Trebali smo vec nakon prvog spermiograma otici dalje ali onda smo jos bili neupuceni. Sam MPO put jednom kada smo krenuli isao je brzo. Od prvih konzultacija do samog postupka proslo je mjesec dana u kojem smo odradili hsg, urologa i sve ostale nalaze koji su bili potrebni. Mislim da smo imali srece i na sam postupak nismo do sada cekali duze od cekanja sljedeceg ciklusa ili tri mjeseca nakon stimuliranog.

  23. #173
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Optimalno razdoblje u reproduktivnom smislu kod žena u prosjeku traje oko 15 godina.

    Hvala vam za na svaki unos na ovoj temi.

  24. #174
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Na forum se javlja veći broj novih članica, pa podižem ovu temu

  25. #175

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    Odgovorit ću na pitanja, ali ono što se meni čini da je krivo postavljeno i da se nama prodaje pod "normal" je:

    - N. Kidman rodila prvo dijete u 41. ili 42. godini života
    - Severina rodila sa skoro 40 godina
    - Jennifer Lopez rodila sa skoro 39 godina trojke
    - nastavite niz....

    nitko od nas ne zna koliko su dugo čekale i pokušavale, jesu li morale i one ići u MPO, ja bih to ipak kao Ina33 rekla, brojke su neumoljive, godine žene su u MPO-u ali i u spontanom začeću veliki NEPREBRODIVI faktor (osim donacije j.s.), nakon 35. godine nema čekanja, ako u roku od 6 mjeseci ne dođe do trudnoće, pravac MPO liječnik!

    Evo još malo brojkica iz UK:

    Pa ima i onih, ali vjerujem malo, poput mene koje su bez muke ostale trudne, prvo dijete u 36, drugo u 41 a treći put u 43, nažalost, missed ab.
    Nisam se trudila, desilo se neplanirano svaki put. Bio je tu i spontani u 39.godini. Uvijek postoje iznimke, pa i među celebrity mamama .

    izvinjavam se na upadu off topic, ali zaintrigirao me taj post, pa sam morala nešto napisati. Bez zamjerki

  26. #176
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Diana72

    da, nemaju sve žene jednake dobi iste biološke reproduktivne kapacitete. neka žena zatrudnit će i roditi u 40., dok druge puno mlađe neće.

    ali, ostaje nam biološki uvjetovana zakonitost općenitog izrazitog pada sposobnosti žene da zatrudni i rodi iza 38. godine. pad kvantitete i kvalitete jajnih stanica smanjuje mogućnost trudnoće, povećava učestalost spontanih pobačaja (za žene ispod 30. šansa za spontani je oko 10%, a za one u dobi 42-43 skoro 50%), a ovdje moramo dodati i učestalost muških faktora neplodnosti koji dovode do toga da ni zdrave dvadesetgodišnjakinje ne moguzatrudniti i roditi, a kamoli žene blizu ili iznad 40-te.

    ova je tema otvorena u dobroj namjeri da kroz podjelu osobnih iskustava potakne one koji ne uspijevaju ostvariti trudnoću i imati dijete da ne čekaju godinama prije nego se obrate liječnicima za pomoć.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Diana72

    da, nemaju sve žene jednake dobi iste biološke reproduktivne kapacitete. neka žena zatrudnit će i roditi u 40., dok druge puno mlađe neće.

    ali, ostaje nam biološki uvjetovana zakonitost općenitog izrazitog pada sposobnosti žene da zatrudni i rodi iza 38. godine. pad kvantitete i kvalitete jajnih stanica smanjuje mogućnost trudnoće, povećava učestalost spontanih pobačaja (za žene ispod 30. šansa za spontani je oko 10%, a za one u dobi 42-43 skoro 50%), a ovdje moramo dodati i učestalost muških faktora neplodnosti koji dovode do toga da ni zdrave dvadesetgodišnjakinje ne moguzatrudniti i roditi, a kamoli žene blizu ili iznad 40-te.

    ova je tema otvorena u dobroj namjeri da kroz podjelu osobnih iskustava potakne one koji ne uspijevaju ostvariti trudnoću i imati dijete da ne čekaju godinama prije nego se obrate liječnicima za pomoć.
    Slažem se. Zato i postoji ona liječnička uputa kada i nakon koliko vremena pokušavanja treba potražiti liječničku pomoć i otići na pretrage. Nažalost, mnogo žena se na trudnoću odlučuje kasno i tek tada obrate pozornost na to jesu li plodne ili ne i kakvo je u stvari realno stanje i mogućnost ostvarivanja trudnoće.

  28. #178

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    118

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?
    0 mj. jer sam znala za problematično stanje od prije. Jedino ako računate dvije godine dok nismo došli na red za prvi postupak, pokušavali smo u kućnoj radinosti, neuspješno.
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?
    oko 2 godine
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?
    34
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO?
    Godinu i pol postupaka i oko 2 godine skupljanja papira i natezanja s doktorima.
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?
    3 AIH, 1 ciljani i od tih 4 pokušaja - jedna biokemijska.
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?
    Smatram da sam izgubila oko 2 godine na skupljanje papira jer doktori nisu bili sposobni reći koje sve pretrage moram napraviti odmah. Nego sam svaki puta na "dogovoru za postupak" dobila još jednu pretragu koju eto nismo spomenuli zadnji puta. Od toga sam zgubila barem 6 mj. na doktoricu koja nije imala razumjevanja za postupke pa mi nije htjela dati sve uputnice jer mora postojati raspored. Tako da sam dobivala praktički jednu pa kad bi odradila tu pretragu, onda bi mi dala iducu jer su rezultati prethodne opravdavali davanje nove. Jedno 6 mj sam zgubila na doktoricu koja je nenadano otišla i ostavila ambulantu bez doktora pa sam se povlačila po zamjenama, koje su praktički svaki tjedan bili u drugoj ordinaciji.
    A od godinu i pol postupaka najviše vremena sam izgubila na "godišnje i praznike" jer u 12 i 1 mj ne rade postupke, pa onda u 7 i 8, a i u 6 mj. se lijepo može spojiti ono nekaj na kraju. Tak da svako malo moram prisilno čekati 2-3 mj. jer je *nešto* iako se inseminacije na koje sam isla mogu raditi ciklus za ciklus bez nekog čekanja između.

  29. #179

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    I,ja bih se zeljela nadovezati malo na temu o vremenu ulaska u mpo, i ovim "slavnim" primjerima. Zasto se uvijek na to gleda s podozrivoscu i sumnjom u prirodno zacece?
    Za kidman ne znam, ali za severinu se bas i ne moze reci da je nesto dugo pokusavala kad je bila u vezi par mjeseci.
    Uopce mi nije cudno da zena rodi s 40+. I meni osobno to stvara uzasni pritisak, buduci da se pribluzavam vec tim godinama. I, onda kad non-stop citate da su vam sanse prakticki nikakve,i sve ostale negativnosti, kako da se osjecam? Dode mi da odmah sve otpisem i vise ni ne pokusavam. 10 g unazad se ne mogu vratiti, a ovo bas stvara pritisak da sta ste cekale... Sto,kad nisam ni znala?!
    Sto mogu kad sam i kasno usla u vezu, kad smo jos kasnije poceli raditi na djetetu i kad smo shvatili sto je, vec mi je bilo 35+.
    Smatram da sanse mozda jesu nesto manje, ali da je to s 40 tako nemoguce mi je ipak prenapuhano. Moja prabaka je rodila baku s 44. I sad znam dvije trudnice 40+ koje su trudne, a i vecina prijateljica mi je rodila s 35+.
    To sto vecina ne rada u 40-ima nije razlog godina nego vecinom to sto vec imaju djecu,a ne da ne mogu. Nisu svima zivoti isti, i ne misle svi na dijete s 20 g.
    Eto, ne zamjerite. Znam da su namjere ovdje najbolje, ali jednostavno neki kasno udu u to.

  30. #180

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Ps.,malo optimizma za uporne-
    Ako su ove slavne i pokusavale mpo, znaci da im je u 40-ima ipak i uspjelo , a ne ranije.

  31. #181
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Pitanje je kako je tim slavnima uspjelo sa 40+. One imaju novaca i mjesta gdje odlaze na postupke bez hodanja i cekanja. Malo njih govori da su imali doniranu jajnu stanicu, odredeni broj ima i surogat majku. Tako da okolnosti bas i nisu za uspredbu sa Hrvatskom i prosjecnom zenom iz Hrvatske.
    Jasno, nije nemoguce ostvariti trudnocu, ali su statisticki njihove sanse znacajno vece.

  32. #182

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Ma, jasno. Njihov način liječenja je neusporediv s našim. Nego je teza bila da su rodile s 40, a ne znamo koliko su dugo pokušavale? Zato sam rekla ako su i dugo pokušavale, zanijele su s 40. Ako nisu,opet su zanijele s 40.
    Istina da tako hrabrim i samu sebe, ali što mogu kad s 20 i 25 nisam imala s kim zanijeti. A, tko sazna da ne može,a ima partnera,sigurno neće čekati 40-u da krene u postupak. Drugo je zatezanje od strane sustava,ali mi kao pacijenti sigurno odmah krećemo kad saznamo.

  33. #183
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Lajka, sretno ~~~~~
    Naravno da svaka osoba ima svoj životni put, taj životni put specifičan je za svakog od nas u svim aspektima, tako i u odluci da li i kada imati dijete/djecu.
    Tema nam je aktivna već više od dvije godine i velik broj forumašica podijelio je svoja iskustva. Pišemo ovdje, ne da bi obeshrabrile i plašile jedna druge, već da uvijek imamo na umu neumoljivu biološku činjenicu brzog protoka ženske fertilne dobi.

    Citiram uvodni post:


    Citiraj [url prvotno napisa
    http://apps.nccd.cdc.gov/art/Apps/Marquee.aspx[/url]

    Ženska plodnost opada sa dobi žene, taj pad plodnosti osobito je izražen nakon 35. godine žene. Mi koje prolazimo ili smo prolazili mpo postupke toga smo duboko svijesne.
    Ovdje je izvadak iz Izvještaja američkog CDC za 2010. godinu iz 443 američke klinike koje se bave MPO, zorno pokazuje rapidno opadanje uspješnosti MPO sa porastom dobi žene.

    Postotak ciklusa koji rezultiraju rođenjem živog djeteta. (Percentage of cycles resulting in live births)
    dob žene:
    -manje od 35 godina: 41.5%
    -35-37 godina: 31.9%
    -38-40 godina: 22.1%
    -40-42 godine: 12.4%
    -43-44 godine: 5.0%


    Molim vas odvojite malo vremena i da odgovorite na ova pitanja kako bismo možda pomogli ne:

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO?
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?

    Nadam se da će vaši odgovori na ovoj temi pomoći nekim novim parovima koji se sad prvi put susreću ili će se susresti sa problemom neplodnosti.

  34. #184
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Tu sam vec dvi godine u citanju..al nikad se nisam usudila komentirati ili ispricati sebe.. Sad kad sam nadomak 35-e, mozda je vrijeme i za moju pricu. Prvi susret s MPO prije 11 god...zbog tad loseg i nikakvog spermiograma- azoospermija ako se dobro sjecam.. - kad u nalazu spermiograma ne postoji ni jedan jedini spermij, ma ni nakon centrifugiranja. Moji nalazi hormona ni tad nisu bili bajniji nego sada..al smo usli u postupak bez da mi je iko ikada spomenuo to. I to dva puta, naravno preko biopsije tkiva testisa... Oba puta privatno i oba puta crveno stiglo. Sjecam se da sam imala kao jedva 6 j.s. od tog su prvi puta vracena dva zametka, drugi put tri... I nista... Odlazimo na VV andrologu , punkcija nista.. kariogram uredan..oboma.. I prosle u tome svemu 2 god, di je meni jedan mladi dr prvi puta spomenuo AMH i smanjenu ovarijsku rezervu vec tad..znaci prije 7 god.(Tad je vec bilo zapisano da ce se dogadjat ovo sad) I vratilo nas nazad jer oni gore ne rade na taj nacin.. ne transportiraju zamrznute fragmente iz te biopsije nit imaju takve postupke uopce.. U odluci sta i kako za treci postupak,proslo vrijeme- cila godina.. .. u medjuvremenu je nestalo "nas".. Razvod . Od tad prolazi evo sesta godina a ja sam ponovo na pocetku. Po treci puta u vadjenju nalaza i hormona za postupak..Ovaj put zbog mene.. Nisu se nista strasno pogorsali s mojim starenjem al niti poboljsali , naravno... Prirodnim putem ipak nije uspilo... U drugoj vezi spermiogram potpuno uredan, i to je "kao" dobro..a ja ipak mislim da je svih godina bilo do mene..a godine su prosle. Polip u maternici, moguci hidrosalpkins na lijevom jajovodu..cekanje..cekanje,, cekanje.. Ne znam da cu ikome pomoci sa ovom pricom - ALI vrijeme doista neumoljivo leti..Zivot nas odnese tamo i vamo a na kraju opet vrati na piocetak.. u necemu nemos pobic od cinjenica. Slazem se s prethodnim komentarima vezano za godine i puuste preglede i saniranje nekih problema i dijagnoza , koji dugo traju , vrtise se u krug , bez pravog usmjeravanja.. i onda se nadjes u rci pred pjescanim satom zapravo.. pijesak lagano curi..a ja punim svojih 35- L.P. svima <3
    Posljednje uređivanje od saraLaughs : 21.02.2016. at 23:57

  35. #185
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Lajka, sretno ~~~~~
    Naravno da svaka osoba ima svoj životni put, taj životni put specifičan je za svakog od nas u svim aspektima, tako i u odluci da li i kada imati dijete/djecu.
    Tema nam je aktivna već više od dvije godine i velik broj forumašica podijelio je svoja iskustva. Pišemo ovdje, ne da bi obeshrabrile i plašile jedna druge, već da uvijek imamo na umu neumoljivu biološku činjenicu brzog protoka ženske fertilne dobi.

    Citiram uvodni post:
    Svakako hvala na ovoj temi.. uspila sam dobrim dijelom izvalit iz sebe nesto sto se ne usudim vise spomenuti bas.. neku staru a novu pricu.

  36. #186

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Draga saraLaughs, samo mi znamo kako nam je, i zato smatram da i kad se bojimo i sramimo to reci u svojoj okolini, da je dobro da bar ovdje mozemo nesto reci.
    Vjerojatno nije namjera ovdje ta koju cu sad potegnuti, ali cinjenica je da kad se par suoci s neplodnoscu neminovno dode pitanje opstanka tog para. To svi guraju pod tepih,pa i ovdje, i to se nigdje ne spominje, a jednako je stresno, ako ne i vise, od svega ostalog. Kako se osjeca " krivac", kako se osjeca onaj drugi, sto sve prolazi kroz glavu i jednom i drugom...to ne da je igra zivaca nego potpuni slom. Ljudi zaista moraju biti izuzetno psihicki jaki za to.

  37. #187
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Da.. Puuuuno je to nedoumuca i nekog nijemog samooptuzivanja.. Svaceg neceg.. Doista igra zivaca ,emocija i psihe.. Svi imamo neku svoju pricu.. neke svoje razloge.. Kad sam punila 30-u ,rekla sam da ce to bit ponovljene dvadesete.. Vjeruj mi da se nisam nadala koliko cu bit u pravu.
    Posljednje uređivanje od saraLaughs : 24.02.2016. at 00:09

  38. #188
    saraLaughs avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Split
    Postovi
    47

    Početno

    Da se nadovezem na pricu jos... Cinjenica je da "zivot pise price" iskustva raznorazna.. Mi tu koje smo se srele s bilo kojim oblikom prepreka, nalaza i MpO-om, imamo svoju pricu a ima more zena koje su rodile u kasnim godinama a da nikad nisu niti nalaze hormona izvadile
    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć? [/SIZE][/COLOR][/FONT][/B]Dvije godine prvi put - nesvjesna ikakvih problema cisto prosa duzi period bez bebe pa sam isla... na kraju usla u MpO s oznakom muski faktor - azoospermija
    Dvi godine prirodnih pokusaja i drugi put.
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?
    Ne znam sta da mislim.. prvi put sam bila dosta mlada i nisam shvacala.. Posli... Pa nisam imala neku dijagnozu tj. niko mi nije reka ozbiljnost mojih nalaza.. Da sam znala kako mi je AMH kocnica neka,, mozda bi postupila isto ovako. Prosa bi odredjeni period dok bi opet krenila s tim... Al gledajuci iz aspekta plodnosti, ako cemo se drzat brojki i statistika... DA.. Izgubila sam neko odredjeno vrijeme na mastu o spontanoj trudnoci.
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO? Prvi put sam isla privatno i islo je to jako brzo
    Sad ne znam jos.. godinu dana pokusavam dobit neke smjernice od dr i dijagnozu.
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?
    24 i sad 35
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO?
    Tri godine pa pauza 6 god i sad tek na pocetku
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?
    Dva puta TESE/ICSI , dobili jajne stanice, lijepo se oplpdile.. sve proslo u najboljem redu.. Na kraju dobila menstruaciju u ocekivano vrijeme
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?
    Ne znam sta da mislim.. prvi put sam bila dosta mlada i nisam shvacala.. Posli... Pa nisam imala neku dijagnozu tj. niko mi nije reka ozbiljnost mojih nalaza.. Da sam znala kako mi je AMH kocnica neka,, mozda bi postupila isto ovako. Prosa bi odredjeni period dok bi opet krenila s tim... Al gledajuci iz aspekta plodnosti, ako cemo se drzat brojki i statistika... DA.. Izgubila sam neko odredjeno vrijeme na mastu o spontanoj trudnoci.
    Posljednje uređivanje od saraLaughs : 24.02.2016. at 10:43

  39. #189
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?
    - 8 mjeseci
    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?
    - na ginekološke preglede idem privatno, a sreća u nesreći jest da je moj ginekolog ujedno specijalist humane reprodukcije tako da je od samoga starta bio upoznat sa svime (pacijentica sam kod njega već 12 godina)
    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?
    - 28 godina
    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO?
    - 3 godine
    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?
    - 2xAIH, 3xICSI
    Iz posljednjega postupka koji je ujedno bio i puna stimulacija ostala sam trudna i rodila u veljači 2016.
    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?
    - ne, krenula sam kada sam osjetila da sam spremna za dijete. Znali smo da ćemo se boriti i da neće biti lako. Iznenadili du nas samo muževi nalazi koji nisu bili obećavajući. Sve potrebne nalaze smo prikupili u tri mjeseca preko ljeta. Najvažnije je imati sposobnog ginekologa koji zna što radi i razumije se u problematiku. Moj privatni ginekolog mi je dao popis pretraga koji sam odnijela socijalnom ginekologu. On je napisao uputnice i sve se vrlo brzo obavilo.
    Posljednje uređivanje od Medeja : 18.04.2016. at 13:21

  40. #190
    Destiny child avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Somewhere in between
    Postovi
    213

    Početno

    1. Koliko dugo ste pokušavali ostvariti spontanu trudnoću prije nego ste se obratili liječniku (ginekologu) za pomoć?
    1 godinu

    2. Koliko vremena je prošlo od prvog obraćanja primarnom ginekologu do prvog postupka MPO?
    6 mjeseci

    3. Koliko ste godina imali kad ste krenuli u prvi MPO postupak?
    32

    4. Koliko godina ste u ukupno u MPO?
    U prvi IVF smo krenuli prije 6 godina, ali je bio i dobitni. Sada se trudimo za 2.bebu pa ako računamo onaj prvi i ove pokušaje sveukupno 2 godine.

    5. Kakav je rezultat vašeg MPO puta?
    1.IVF- 1 dijete. Od 9 zamrznutih jajnih stanica iz tog postupka 5 se oplodilo, a 3 došle do stadija morule, 2 prebačene, rezultat 0. U prirodnom(klomifenskom) ciklusu punktirano 6 folikula, dobivena 1 jajna stanica,rezultat 0.
    Inače nalazi sada gotovo identični onima kada sam imala 32 (pripisujem to genima, mama je ušla u menopauzu sa 57.godina i do tada stvarala lijepe folikule prema riječima ginekologa).

    6. Smatrate li da ste izgubili određeni broj godina i da ste ranije trebali krenuti na MPO postupke?
    Da, one najbolje isključivo jer smo se kasno ženili (iako relativno brzo nakon upoznavanja) i tek tada shvatili da imamo problem sa spermiogramom. Ali drago mi je da je i ovako ispalo nego da sam se ranije udala i rodila 5-ero djece nekom drugom. Onda otišla cca.godina dana na trudnoću, pa dojenje 18 mjeseci, pa na rješavanje zdravstvenih problema godina dana i evo nas u 2016. gotovo 5 godina nakon 1.IVF-a.

  41. #191
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Svim trudilicama sretna nova!
    ~~~~~~~~~~~~~

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •