Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: Gdje su vam djeca bila na maturalnom putovanju- iskustva i dojmovi

  1. #1
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno Gdje su vam djeca bila na maturalnom putovanju- iskustva i dojmovi

    U naslovu sam sve napisala
    znaci, zanimaju me iskustva ( kako su zadovoljni programom, sto su vidjeli, obilazili, posjecivali, slobodno vrijeme.....) i naravno, cijena!

  2. #2
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    moja nije bila na maturalnom. njeni su otišli u čini mi se portugal... cijena je bila van pameti (ja ispitala sve cijene po dostupnim podacima - marža nebulozna). koštalo je negdje blizo soma eura (nešto malo manje) + ono što bi trebala imati za potrošiti.

    uglavnom, za tu lovu smo nas dvije otišle 10 dana u pariz ...

  3. #3
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    moja nije bila na maturalnom. njeni su otišli u čini mi se portugal... cijena je bila van pameti (ja ispitala sve cijene po dostupnim podacima - marža nebulozna). koštalo je negdje blizo soma eura (nešto malo manje) + ono što bi trebala imati za potrošiti.

    uglavnom, za tu lovu smo nas dvije otišle 10 dana u pariz ...
    I jel ti dijete to prihvatilo pod "normalno", da ne ide na maturalac?

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    da. pljačka je pljačka.

  5. #5
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Cijena je stvarno :O
    mislim da to ovisi i o ekipi u razredu (mislim na dal joj se islo ili ne)

  6. #6
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    2010. Prag (Telč- Prag - Salzburg) 6 dana cijena 2650 kn. tj. četiri noćenja u Pragu + polupansion +svi izleti+večera na brodu.
    Hotel je bio kojih 7 min. pješke od glavnog Praškog trga pa nije bilo potrebe ni za tramvajem, metroom, ili taxijem tj. nije bilo dodatnih troškova.
    Četiri agencije su dale ponudu u kojih 100kn razlike. Cijena je bila malo skuplja zbog hotela u centru (na tome smo posebno inzistirali a klinci su s tim bili oduševljeni)
    Izleti su bili u dvorac Karlstajn, rudnik srebra Kutna Hora i tvornica Škode..
    Bilo je ludo i nezaboravno a ja sam bila pratnja

  7. #7
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Zaboravih napisati izleti su bili od kojih 8 do 14 /15 sati a iza toga slobodno do večere pa opet slobodno ( za većin njih do jutra tj. do novog izleta)

    U Telču smo napravili pauzu na putu do Praga a nazad pauzu u Salzburgu..

  8. #8
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    anjica, ja sam kontaktirala avio kompaniju - cijene za grupe. hotel - cijene za grupe. sve ostale troškove - cijene za grupe. dodala profesora i vodiča... dakle put i dnevnice. i još su mi rekli da ako agencija rezervira za grupu - ima dodatni popust. nisam bila agencija, pa mi nisu dali taj podatak. pa je bilo dodatne muljaže s osiguranjem (zdravstveno, krađe) - jer je bila čudna cifra, a još čudnije je pokrivala eventualnu štetu. pa sam kontaktirala osiguravatelja... eto, dala sam si truda, stavila sve na papir - i zgrozila se.

    tim više što je bilo ponuđeno jedno putovanje, u organizaciji jedne agencije.

    i nije mi to prvi put da računam. radim ja to od početka, tj. od izleta u osnovnoj školi. tamo sam ravnateljici donesla istovrsnu ponudu (druge agencije) - samo sa znatno nižom (transparentnom) cijenom. kikica nije išla ni na takve pljačkaške izlete.

  9. #9
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Siskice preko koje agencije ste isli?

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ja samo mogu reći da mi je bezveze što roditelji plaćaju te silne novce za putovanje koje ima cijeli neki pusti program, a djeca se samo hoće družit

    Ako program treba biti, onda bih voljela da su djeca aktivni sudionici, da ga sami prate, poznaju, a ne da se klate čekajući da prođu razgledavanja gradova i slično

  11. #11
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    anjica, ja sam kontaktirala avio kompaniju - cijene za grupe. hotel - cijene za grupe. sve ostale troškove - cijene za grupe. dodala profesora i vodiča... dakle put i dnevnice. i još su mi rekli da ako agencija rezervira za grupu - ima dodatni popust. nisam bila agencija, pa mi nisu dali taj podatak. pa je bilo dodatne muljaže s osiguranjem (zdravstveno, krađe) - jer je bila čudna cifra, a još čudnije je pokrivala eventualnu štetu. pa sam kontaktirala osiguravatelja... eto, dala sam si truda, stavila sve na papir - i zgrozila se.

    tim više što je bilo ponuđeno jedno putovanje, u organizaciji jedne agencije.

    i nije mi to prvi put da računam. radim ja to od početka, tj. od izleta u osnovnoj školi. tamo sam ravnateljici donesla istovrsnu ponudu (druge agencije) - samo sa znatno nižom (transparentnom) cijenom. kikica nije išla ni na takve pljačkaške izlete.
    Pa kako je u skoli prosla samo jedna ponuda, a da se nisu trazile tri?

  12. #12
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    čik pogodi

  13. #13
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Najstariji je bio u Španjolskoj. Zamjerilo mu se 36 sati u busu. Pričao mi je da ih je većina po cijele dane spavala i nisu izlazili iz busa ispred znamenitosti jer su se po cijele noći ...i pili. Nešto sitno znamenitosti su ipak uspjeli vidjeti...
    A to nam je razrednik vrlo zorno prepričao na roditeljskom nakon maturalnog. Kaže on nama, roditeljima djece, jer mi još nismo prihvaćali da su to ljudi, a ne više djeca, bar većina nas nije, da je njihovo maturalno putovanje bilo: alkohol, party i sex i da za to nisu morali ići do Španjolske. I toliko potrošiti.
    Posve licemjerno od mene, ali sam odahnula da je moj bar muško. Lakše sam podnijela. Nadam se da će iduće generacije biti bolje i pristojnije, ili to ovisi o školi, valjda su gimnazijalci pristojniji, ili nisu?
    Shvaćam ja da je maturalno putovanje većini prilika za prvi put biti bez roditelja i daleko od kuće, ali svrha bi trebala biti ipak ljepša od alkoholiziranja.
    No, ne bih djetetu uskratila maturalno putovanje, ako želi ići i ako mogu financirati. A profesori valjda znaju s njima, skidam im kapu.

  14. #14
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa Vidi poruku
    Siskice preko koje agencije ste isli?
    poslala sam ti pp

  15. #15
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Baš zbog tog silnog alkohola i tulumarenja ih je fora vidit kako onak mamurni ulaze u bus i voze se na izlet ( moj osobni gušt) u busu bi uvjek spavali al izlete bi pristojno odradili ..
    Npr. rudnik srebra im je bio zakon al i tvornica Škode..

    Naravno da oni uvijek jamraju , posebno prvi drugi dan a poslje odustanu

  16. #16
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Moji su sad treci razred, a u prvom i drugom smo takodjer isli na visednevne izlete tako da sam ih koliko toliko po tom pitanju upoznala. Ne ocekujem ovo sto Beti3 pise
    nama/meni je bitan sadrzaj, ali i cijena

  17. #17
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Od frendice mali je sada išao u Španjolsku, s time da su u jednom od smjerova išli brodom a u drugom busom.

  18. #18
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    naši su išli u španjolsku avionom tamo i natrag za 5300 ili 5700, zaboravila sam

  19. #19
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    U ovom dijelu Hrvatske gdje zivim, djeca mogu samo sanjati o takvim putovanjima/cijenama :/

  20. #20
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa Vidi poruku
    U ovom dijelu Hrvatske gdje zivim, djeca mogu samo sanjati o takvim putovanjima/cijenama :/
    ne samo tamo anjica... ovdje što je "bolja" škola - nude se skuplji aranžmani. roditelji uzimaju kredite, samo da im dijete ne bi bilo "obilježeno". fuj.
    i u vrijeme kad je kikica trebala ići - bilo je krasnih aranžmana u pola cijene. ali ne... psmtr... :mad:

  21. #21
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    ne samo tamo anjica... ovdje što je "bolja" škola - nude se skuplji aranžmani. roditelji uzimaju kredite, samo da im dijete ne bi bilo "obilježeno". fuj.
    i u vrijeme kad je kikica trebala ići - bilo je krasnih aranžmana u pola cijene. ali ne... psmtr... :mad:
    Čekaj onda maturalnu večeru, kada vam ponude Sheraton.
    (Naravno ako to već niste prošli).

  22. #22
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Čekaj onda maturalnu večeru, kada vam ponude Sheraton.
    (Naravno ako to već niste prošli).
    mislim da je bio westin... ili sheraton ...
    nije išla.

  23. #23
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    a blago tebi, sorc
    moj je bio prvi
    on svud hoće ić, i gdje treba i gdje ne treba

  24. #24
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    a blago tebi, sorc
    moj je bio prvi
    on svud hoće ić, i gdje treba i gdje ne treba
    a gle draga - ni ja nisam išla na maturalno. raska je sve najavila, ja valjda jedina shvatila da je ozbiljna - ostali popušili... izmaltretirala ih je...
    nisam išla ni na maturalnu večer, i uopće mi nije falilo. jedinu dramu su napravili moji starci koji su smatrali da trebam ići i na jedno i na drugo - jer je "takav red"...

  25. #25
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    a gle draga - ni ja nisam išla na maturalno. raska je sve najavila, ja valjda jedina shvatila da je ozbiljna - ostali popušili... izmaltretirala ih je...
    nisam išla ni na maturalnu večer, i uopće mi nije falilo. jedinu dramu su napravili moji starci koji su smatrali da trebam ići i na jedno i na drugo - jer je "takav red"...
    A kaj su rekli kada unuka nije išla, osim ako to nisu shvatili kao tradiciju.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    ne samo tamo anjica... ovdje što je "bolja" škola - nude se skuplji aranžmani. roditelji uzimaju kredite, samo da im dijete ne bi bilo "obilježeno". fuj.
    i u vrijeme kad je kikica trebala ići - bilo je krasnih aranžmana u pola cijene. ali ne... psmtr... :mad:
    mislim da je to sve skupa preskupo, u vrijeme one Jugoslavije, kad su svi manje više išli u Prag ili Španjolsku, mi smo s vlakom išli u Opatiju na 4 dana, bilo ludo i nezaboravno.

    Anjica ti radiš u srednjoj?

  27. #27
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj su rekli kada unuka nije išla, osim ako to nisu shvatili kao tradiciju.
    moj tata je umro 1987... gospođu koja me rodila, izbacila sam van prije 20 godina, i više mi nije kročila nogom u stan.

  28. #28
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    moj tata je umro 1987... gospođu koja me rodila, izbacila sam van prije 20 godina, i više mi nije kročila nogom u stan.
    Sory
    Posljednje uređivanje od Cathy : 14.10.2012. at 19:55

  29. #29
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku

    Anjica ti radiš u srednjoj?
    da

  30. #30
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Sory
    pa nisi ništa loše mislila ... napisala si kako bi trebalo biti.

  31. #31
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Moj je trebao ići u Prag, nije htio...iz razreda su išla samo trojica.
    Nećakinja se nedavno vratila s ekskurzije Beč - Prag - Minhen. Kaže da je bilo fenomenalno.
    Sestra je svoje maturante isto prošli mjesec vodila u Španjolsku. Standardno, Lloret de mar i Barcelona. Tamo sam i ja bila prije više od 22 godine. Razlike su ipak vidljive. Sad je ipak puno više sadržaja ponuđeno za vidjeti čija je cijena uključena u samu svotu putovanja, a ne kad smo mi išli i neki su se sadržaji morali dodatno plaćati. Tada smo mi išli i vraćali se busom, sada se vraćaju avionom.
    Sestra je jako zadovoljna agencijom jer su jako organizirani i maksimalno uključeni oko brige za učenike pa je profesorima ipak olakšan posao. Cijene trenutno ne znam, ali se mogu raspitati.

  32. #32
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je trebao ići u Prag, nije htio...iz razreda su išla samo trojica.
    Nećakinja se nedavno vratila s ekskurzije Beč - Prag - Minhen. Kaže da je bilo fenomenalno.
    Sestra je svoje maturante isto prošli mjesec vodila u Španjolsku. Standardno, Lloret de mar i Barcelona. Tamo sam i ja bila prije više od 22 godine. Razlike su ipak vidljive. Sad je ipak puno više sadržaja ponuđeno za vidjeti čija je cijena uključena u samu svotu putovanja, a ne kad smo mi išli i neki su se sadržaji morali dodatno plaćati. Tada smo mi išli i vraćali se busom, sada se vraćaju avionom.
    Sestra je jako zadovoljna agencijom jer su jako organizirani i maksimalno uključeni oko brige za učenike pa je profesorima ipak olakšan posao. Cijene trenutno ne znam, ali se mogu raspitati.
    molim te, raspitaj se
    trenutno su u fazi da zele u Spanjolsku

  33. #33
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Oprosti, tek sad vidim tvoj post.
    Agencija se zove F tours http://www.f-tours.hr/
    Za 9 dana ekskurzije ucenici su platili otprilike 4500 kn. Tamo su isli busom, vracali su se avionom.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Moja kćer ( 2. razred gimnazije ) ide u petak navečer u Gardaland u organizaciji f-tursa na 2 dana.
    Kako su nama prezentirali ( ako je to istina ) je stvarno super organizirano i vode brigu oko djece.
    U cijenu je uljučen prijevoz , 1 noćenje , 3 obroka i ulaznica za gardaland.
    Cijena je 1050 kn što je skupo s obzirom da agencije nude slična putovanja za cijenu od oko 700 kn.
    Ide cijeli razred , odnosno svi 2. razredi škole što je oko 130 djece.

  35. #35
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Podižem.
    Predstoji nam odluka o malom maturalcu sljedeće godine.
    Gdje su vaši bili, ili kaj vam sada nude.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    moj je bio u istri, nemam pojima koliko je koštalo.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    kolegica sa razredom, makarska rivijera plus izleti

    svi oduševljeni



    a iz moje škole se sad spremaju na peljašac, plus dubrovnik i dolina neretve

  38. #38
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    treba stati na kraj tim preseransima od 5000 kuna
    u posezoni 7 dana nečega ima i po 2000
    za grupe bi došlo i manje
    a neka si nastavnici daju truda da iz takvog puta izvuku nešto poučno što se usput može vidjeti

    neka klinci piju i tulumare pod roditeljskim okriljem i trošeći 20 kuna na noć

  39. #39
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku

    a iz moje škole se sad spremaju na peljašac, plus dubrovnik i dolina neretve
    Tako nešto i nama nude, koliko kod vas traže za Dubrovnik?
    Imaš možda link na ponudu?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    144

    Početno

    Naši su bili u Zadru, Šibeniku, na Pagu, u Ninu. 5 dana oko 1300 kN. Naravno obišli su zanimljivosti vezane uz Školsko gradivo. Meni je to OK.

  41. #41
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Nama nude i Biograd, Kornate, Slapove Krke, ali djeca navijaju za Dubrovnik.

  42. #42
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Dubrovnik, tri dana, 2000 kn.
    Dolje avionom, natrag busom.
    Cijeli Dubrovnik, Cavtat, Srđ, Elafiti.

    Po povratku Makarska i Trogir.

    Hotel Valamar Tirena na Babinu kuku.

    Placen vodič te ostali lokalci, ulaznice i sl.
    Čak i diskač jednu noc.

  43. #43
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Mi imamo ovaj tjedan roditeljski, pa bum pobliže znala cijenu i što nude.
    Naš Dubrovnik isto uključuje avion u jednom smijeru, ali je kaže dijete 5 dana.

  44. #44
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Istra, 4 dana, tri puna pansiona, *** hotel. 1480 kn.
    Upravo tamo.

  45. #45
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A. je sad na ekskurziji, do subote. 5 dana, Hrvatsko Zagorje. Cijena je bila između 1880 i 2080 kuna, ovisno o tome plaća li se unaprijed ili tik pred putovanje.
    Zvala sam ga jutros i samo je zaurlao: Ne mogu, ne mogu, u busu sam, ajde bog, bog, bog!! pa bih rekla da mu je zabavno :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •