Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Sludjena sam, sta dalje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    23

    Početno Sludjena sam, sta dalje

    Drage suborke
    Cesto posjecujem forume, ohrabre me vasa iskustva i podrske koje dajete jedna drugoj. Do sada nisam pisala o sebi ali trenutno imam neizmjernu zelju da VRISTIM,da me sve cujete pa mi mozda i date kakav savjet. U braku smo 9 godina.Muzevi nalazi Ok, ja sam radila laparaskopiju-desni jajovod zacepljen i imam povisen prolaktin tako da mi je doktor prepisao trajnu terapiju bromergona.Radila sam sve nalaze od TORCH do stitne i sve hvala Bogu OK.
    Prije nego smo krenuli na ozbiljnije lijecenje obisla sam bar 10 doktora, Sarajevo,Beograd,Ljubljana;Maribor i Prag.
    Ni jedan doktor nam nije rekao da ne mozemo imati djecu, ali takodje nam nisu rekli zasto se trudnoca ne desava.
    6 x inseminacija u Sarajevu (dr.Mehmedbasic i Dr.Godinjak)
    1x Ivf u Mariboru kod dr.Vlaisavljevica Uspjela sam zatrudniti,ali ne i otici na prvi ultrazvuk
    5x ICSI u Pragu kod dr. Lazarovske i nista.

    Vise nisam pametna,gdje dalje i sta dalje.Mi smo najneuspjesniji par u Pragu, ni njima nije svejedno ipak narusava se ugled.Mozda bi oni najvise voljeli da im ne dolazimo vise.Ah da zaboravila sam reci da mi je dr.Godinja iz drzavne bolnice rekao da mu vise ne dolazim. To je bilo nakon spontanog kojeg sam imala.Valjda im sujeta proradi,vani dajes pare ,a meni dolazis u drzavnu.
    STA DALJE?GDJE DALJE? Da li su ovi silni doktori dovoljno razmotrili nas problem? Sludjena sam.Kontaktirala sam kliniku Bahceci u Istanbulu, i pitala ih za lijecenje ovdje u Sarajevu ili u Istanbulu.Kordinator mi je rekao ipak se odlucite za Istanbul.Opet to mi je stres, sve na engleskom,ides tamo 2x,ostaje se dugo...Ova u Sarajevu je tek zazivila.I naravno da nije isto kao tamo,niko ne pise kakve su preporuke doktora i embrijologa.Pa onda cujem za kliniku Europa IVF u Pragu, i on je radio u Pronatalu...Da li opet Maribor...
    Sta cu dalje?Dugo sam lutala,tako da mi je 9 godina brzo proslo.

  2. #2
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    dita, da probam redom:
    osobno, po meni, iz mog iskustva, iako, naravno se drugi neće složiti sa mnom, najteža je dijagnoza neplodnosti neobjašnjivog uzroka jer se zapravo ne zna zašto do trudnoće ne dolazi, a postoje razlozi, koji će se po meni, utvrditi tek za koju godinu (iakom, spominješp začepljen jajovod, al ako uzmemo u obzir drugi dobar....) i nema mpo doktora koji će ti reći da li možete ili ne možete imati djecu, oni sa svoje strane mogu napraviti najbolje što mogu, a ima parova koji su uspjeli iz puno pokušaja (jedna forumašica iz 18.), a ima parova koji su odustali nakon puno postupaka i nisu ostvarili trudnoću
    dalj, ne, nisi u pravu kad pišeš da ste najneuspješniji par u pragu, al vjerujem da tako sad osjećaš, jer mi smo ti, i nikad nam doktorica nije dala ničim do znanja da im samo kvarimo uspješnost i da više ne dolazimo, dapače, uvijek je jednako ljubazna, i susretljiva, sa maksimalnim naporima da nam pomogne...no, ako niste zadovoljni, normalan put je da tražite dalje.
    Pitam i ja, kao i ti, da li ste napravili dodatne, preciznije pretrage (pretpostavljam da da), trombofilija, kariogram,...
    napominjem još jednom da doktori danas nemaju odgovor na pitanje zašto se trudnoća ne događa-pod uvjetom da govorimo o transferima dobrih embrija.
    (i dr L. je došla iz pronatala, kao i 2 embriologa, pronatal se podijelio na 2 klinike (u pragu), a u stari pronatal su došli novi ljudi (uz postojećeg dr V).

  3. #3
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    da dodam, žao mi je što vam sad opet nije uspjelo, i razumijem kako ti je, svi smo u istome pa znamo i suosjećamo, osobno, što se tiče HR-ima dobrih i državnih i privatnih klinika, a nadam se da će i sarajevo dobro radit...a znam da u Češkoj ima 39 mpo klinika (nažalost, nisam provjerila da li su sve privatne ili u to ulaze i državne)
    Posljednje uređivanje od mare41 : 21.10.2012. at 13:13

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    23

    Početno

    Hvala Mare, u pravu si doktorica jeste ljubazna i trude se...Do sada ina mi je bila najbolja kod koje sam isla.Znam da zelim dalje da nastavim borbu.Da li ima smisla mijenjati kliniku?Naravno da mi pomazu i vasa iskustva i savjeti u idluci sta dalje.Ove analize sto si spomenula nisam nikada radila niti mi je ijedan diktor to spomenuo.Imacu to na umu ,hvala

  5. #5
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    dita, obavezno pregledaj forum u potrazi za pretragama-Imunološke teme, (tako nešto), obavezno to napravi. Vjeruj da je uvijek teško savjetovati da li da se klinika mijenja i koja (u svemu u medicini, ne samo u mpo), al u situaciji kad par nije zadovoljan s klinikom, iz nekih razloga, mislim da treba tražit dalje.

  6. #6
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    dita, evo ovdje sam popisala dodatne pretrage http://www.prag-putopis.com/neplodno...polnih-stanica (nisam napisala kariogram, vjerujem), a onda probaj saznati gdje ćeš to obaviti (u sarajevu?)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    23

    Početno

    Hvala ti , bas si super.Slijedeci put ako Bog da ima da se dobro pripremim.Bas si me oraspolozila ovim odgovorima i uputam

  8. #8
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    dita, puno nas je koji imamo puno postupaka iza sebe, nadam se da ti je lakše kad vidiš da nisi jedina, i dalje se trudimo,, i trudimo i ne damo (dok nas neko ne zatuče), javljaj kako ti ide

  9. #9
    pipi73 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    258

    Početno

    Dita...potpisujem Mare....i da dodam...znam da ti je tesko....znam da je frustrirajuce....ali mislim da nema potrebe da skaces sa klinike na kliniku...
    Pokusaj da se smiris...odmoris....ocistis organizam...posveti se nekom sportu bar 3-4 mjececa....Pocni prvo sto ces da prekontrolises krvnu sliku pa onda ovo sto Mare nabroja...
    Otidji na masazu...ako si je ne mozes priustiti zamoli sestru...muza....izmasiraj sama sebi noge ,ruke....uzmi malo vise voca i povrca nego obicno....i to ce se srediti..
    Ne uvlaci sebi takve misli da ste najneuspesniji u glavu...jer to nije dobro...a i nije istina
    I moja preporuka ti j e Prag...bilo koja klinika...jako su i prijatni i profesionalni...
    I ne ljuti se na mene ako sam pretjerala...zelim vam svu srecu ovoga svijeta...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    23

    Početno

    Hvala Pipi
    Sad mi je bas drago da sam pisala na forumu.Nemate pojma koliko ste mi pomogle ovim ohrabrenjima i savjetima

  11. #11
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    dita i ja se osjećam ponekad sluđeno i malo tko da se ne osjeća tako (a da je prošao puno postupaka neuspješno), i ja sam toliko isfrustrirana jer koliko god da kopam i vrtim nema nekih odgovora zašto ne dolazi do trudnoće (iako imamo dijagnozu) no to mi ni malo ne olakšava situaciju.
    Najgori je period nakon neuspješnog postupka, treba mi malo vremena da se vratim u neku normalu i da zaboravim na sve to.
    Probaj ovo što ti je Mare sugerirala i ne znam govoriš da ti je jajovod začepljen tu bi isto moglo doći do problema, moja prijateljica je imala sličnu situaciju sve super čak i dijete iz perioda prije nego su se jajovodi začepili i od onda ni u preko 10 IVF-ova ništa, samo joj je jednom biologica spomenula mogučnost neke toksične tekućina koja bi mogla loše djelovati na embrije, pa možda da i to istražiš

  12. #12
    patuljchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    292

    Početno

    Draga Dita, osobnim iskustvom ti baš ne mogu pomoći što se tiče dugovječnosti MPO staža i broja postupaka- mi smo u MPO-u nakon 3 godine iz prvog IVF-a dobili našu princezu, ali prije toga i dijagnozu. I upravo što Mare kaže - pretragom kariogramom kojim je utvrđeno da je muž nositelj balansirane translokacije kromosoma. Ta pretraga nije u osnovnima, i imali smo sreće da nas je dr. u zg relativno brzo poslala na tu pretragu (zbog više biokemijskih t.). I nakon što smo znali što je - svi su putevi vodili u Prag.
    U čudnovatom postupku, od 25 js, 18 zametaka, na njih 9 je 3. dan rađena pretraga PGD, i SAMO JE JEDAN ZAMETAK bio zdrav. Naše je jedno jedino maleno čudo vraćeno mami, i danas nam svaki dan ispunjava smijehom, ljubavlju i srećom. S obzirom na našu cijelu priču i dijagnozu, i naša MPO doktorica u zg, i dr. L. u Pragu, i naša gin. kod koje sam vodila trudnoću našu djevojčicu zovu "malo čudo".
    I zato, uvijek ću i bez zadrške preporučiti PFC u Pragu.
    Ipak, kao što kaže Mare, mijenjaj kliniku ako nemaš povjerenja, ali neka ti i naša priča bude inspiracija!
    Sretno draga!

  13. #13
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Predivna vam je curica!
    Ovo o čemu ti pričaš -PGD se isplati ako dobiješ puno j.s., eventualno bi trebalo kariogram napraviti da se vidi na čemu si

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    23

    Početno

    Patuljcice , bas je slatka curica.
    Sad mi se javila dr.L. predlaze mi da drugi put probamo sa donacijom.Sad sam se rasplakala,odkud sad to ili da opet probamo sa IVF ali sa vecim brojem prenosa.Svakako cu da uradim ove dodatne pretrage...

  15. #15
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    dita obrati pažnju na moj potpis i nikad ne odustaj jer to je jedna od važnih stavki u svemu ovome i slušaj Mare, ona ti je naš dobar duh ovdje

  16. #16
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj dita1602 prvotno napisa Vidi poruku
    Patuljcice , bas je slatka curica.
    Sad mi se javila dr.L. predlaze mi da drugi put probamo sa donacijom.Sad sam se rasplakala,odkud sad to ili da opet probamo sa IVF ali sa vecim brojem prenosa.Svakako cu da uradim ove dodatne pretrage...
    tikica, ljubim bušu
    dita, već sam na drugom mjestu objašnjavala njihov stav prema donaciji-oni će je preporučit jer misle da je to lakši put, iako se nama to tako u datom trenu ne čini, ali takav je njihov stav...al to je samo njihova preporuka, a ti to imaš pravo odbiti...
    Posljednje uređivanje od mare41 : 24.10.2012. at 10:47

  17. #17
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Dita - možda sad ulećem ko padobranac, ali upalo mi je u oko da ste ipak uspjeli ostvariti trudnoću u Mariboru pa me samo zanima zašto tamo niste pokušali još koji put? Očito su našli dobitnu kombinaciju, samo je falilo malo sreće....

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    23

    Početno

    Razmisljam da opet tamo idem,ali dugi se ceka.Rekli su mi da me mogu ukljuciti od februara,3 mjeseca pripreme,pa tek onda postupak.
    Dvoumim se, ipak tamo nema individualnog pristupa pacijentu, a doktora sam vidjela samo jednom na prvom ultrazvuku.

  19. #19
    pipi73 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    258

    Početno

    Dita idi tamo gdje se osjecas dobro...i drzi se toga....mnogo toga je i do srece .....
    Pokusaj malo da se odmoris i sredis....uradi kontrole da se resis nekih upitnika u glavi i sve ce da dodje na svoje

    Mislim na tebe

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •