Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: cijepljenje DA ili NE

  1. #51
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    A kod vas Kaae, nije obavezno za skolu?
    Ja sam dugo razmisljala, i moj stav je ovakav. Vakcinisem decu, sto manje i sto kasnije mogu, ali vakcinisem zbog drugih. Ne verujem ni zagovornicima ni protivnicima potpuno, jer mislim da mojoj deci za njihovo zdravlje vakcine nisu potrebne, a da bi mogle biti stetne (to se ipak nikad ne zna). S druge strane, znam da ima dece koja mogu cak i od vodenih kozica umreti. Pri tom ne moslim na nase, pazene, nego na decu koja odrastaju u mnogo losijim uslovima, koja su recimo neuhranjena, jedu proizvode od rodjenja, itd.
    Deca mi za sad ipak moraju u drzavne skole, i to se uklapa u ovu pricu gore.

  2. #52
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Možda niste primijetili, ali Ninolino živi u Cairu. Samim time je drugačije.

    Bolesti protiv kojih se cijepi, a mogu biti smrtonosne (bez obzira na antibiotike):

    Difterija- 10% smrtnosti, ozbiljne komplikacije mogu biti slabljenje rada srca i paraliza
    Tetanus- znate, zar ne? Silno visoka smrtnost. Napada nervni sustav. Neću detalje.
    Hripavac ili pasji kašalj- mala smrtnost. Komplikacije u vidu kašlja praćenog povraćanjem i borbom za zrak koji može trajati mjesecima.http://www.5min.com/Video/How-Baby-W...Like-444956077
    Dječja paraliza-rekla si da znaš i smrtnost i komplikacije.

    Šansa za dobiti bilo koju od ovih bolesti u našem okruženju je vrlo, vrlo mala. Dovoljno nas je cijepljeno. Ali, ako jednom ne bude dovoljno?

    Srećom pa ne moram odlučivati DA ili NE, ja znam svoju odluku.
    Difterija, tetanus i hripavac u danasnje vrijeme su izljecive bolesti, istina da mogu imati smrtni ishod ali to je u toliko malom postotku kao i kod ospica ili gripe - ponekada se zakomplicira i osoba umre da se neznam sto napravi, nazalost ali ako 99% osoba prebole bez problema da li je to vrijedno masovnog procjepljivanja?

    I to s tetanusom nije mi jasno, koliko traje imunitet nakon cjepljenja?
    Koliko to beba puzi po hrdjavim cavlima i sta ja znam sto jos?
    Ako je tako efikasno to cjepivo zasto sam ja do sada u zivotu primila barem 3 injekcije nakon svake ozljede u sumnjivom okruzenju?
    Cemu to cjepivo kod malih beba?

  3. #53
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    I to s tetanusom nije mi jasno, koliko traje imunitet nakon cjepljenja?
    Koliko to beba puzi po hrdjavim cavlima i sta ja znam sto jos?
    Ako je tako efikasno to cjepivo zasto sam ja do sada u zivotu primila barem 3 injekcije nakon svake ozljede u sumnjivom okruzenju?
    Cemu to cjepivo kod malih beba?
    nisam iz med. struke, ali kad sam slušala predavanje stručnjaka spominjao je cjepivo protiv tetanusa i rekao da je to cjepivo drugačije od ostalih, pa stoga je drugačiji princip nego kod ostalih cjepiva. i zato je i kratkog vijeka trajanja i zato se treba nakon sumnjivih ozljeda ponovno davati. odgovori na ovakva i slična pitanja su uglavnoom - ne mogu reći jednostavna, jer to za nas laike sigurno nisu - ali hoću reći da su sasvim razumna i objašnjiva. samo treba znati pitati pravu osobu i ne ulaziti u nekakve teorije zavjere i vlastito neznanje koristiti za hipterventiliranje.

    pitaj mujicu, na kraju krajeva. saznat ćeš, ako želiš.


    vojskom raznih Beti u križarskom pohodu.
    moderatori, je li ovo ok? meni nije.

  4. #54
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ako 99% osoba prebole bez problema da li je to vrijedno masovnog procjepljivanja?
    kojih 99% prebole bez problema? onih cjepljenih ili necjepljenih? možda je kvaka u tome da bez problema prebole, jer su cjepljeni?

  5. #55
    NINOLINO avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    cairo
    Postovi
    85

    Početno

    ovdje gdje mi trenutno zivimo vakcinacija je obavezna kako sam ranije navela dijete ne mozes upisati u skolu, niti privatnu, niti drzavnu ako nije uredno vakcinisano, na drzavnom nivou je sve jako dobro organizirano oko vakcinacije...i na koncu mi i nemamo izbora nego svog bebaca vakcinisat...ali sve te informacije oko smrti te djecice u BiH stvarno uznemiruju...ono sta je mene licno zaitegriralo je ta sveza koja se pominje izmedju vakcinacije i bolesti ili stanja autizma i ADHD...licno sma vidjala jako puno slucajeva autisticne djece kod nas...ali ovdje nisam zaista ... neke majke koje imaju autisticare obicno ulazak u autizam povezuju sa nekom traumom kod svog djeteta koju je prezivjelo u tom periodu, da li to moze biti vakcinacija...ne znam...cinjenica da u vezi te dvije bolesti jos nista nije 100 % dokazano glede uzroka...a naravno covjek ima potrebu sebi nekako racionalizirat stvari...nakon svih ovih informacija meni glava puca...i naravno strah me je ...i strepim pri svakom pomislu na slijedecu vakcinu...sa druge strane strah me je da dijetetu to uskratim ...posljedice opet mogu biti pogubne...kako je Beti napisala ovdje gdje mi zivimo klima je puno surovija nego kod nas...kad se mokra riza skuha na zraku tjekom ljeta mozete zamisliti kako se tek razni virusi i zarazne bolseti razvijaju i sire....klima im i te kako pogoduje...

  6. #56
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj NINOLINO prvotno napisa Vidi poruku
    ..ne znam...cinjenica da u vezi te dvije bolesti jos nista nije 100 % dokazano glede uzroka...
    http://conspiracytheoriesdebunked.co...-cause-autism/

  7. #57
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    A kod vas Kaae, nije obavezno za skolu?
    Ja sam dugo razmisljala, i moj stav je ovakav. Vakcinisem decu, sto manje i sto kasnije mogu, ali vakcinisem zbog drugih. Ne verujem ni zagovornicima ni protivnicima potpuno, jer mislim da mojoj deci za njihovo zdravlje vakcine nisu potrebne, a da bi mogle biti stetne (to se ipak nikad ne zna). S druge strane, znam da ima dece koja mogu cak i od vodenih kozica umreti. Pri tom ne moslim na nase, pazene, nego na decu koja odrastaju u mnogo losijim uslovima, koja su recimo neuhranjena, jedu proizvode od rodjenja, itd.
    Deca mi za sad ipak moraju u drzavne skole, i to se uklapa u ovu pricu gore.
    Obavezno je, ali navodno da i dalje postoji conscientious objection, iliti prigovor savjesti, pa se mozes natezati s njima. Vjerojatno ce nam prvi problem nastati kad krenemo u vrtic, jer idemo u instituciju umjesto u neki family day care, ali nadam se da cemo taj dio uspjeti izbjeci. A poslije kako bude.

  8. #58
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    moja je dobila prvo cjepivo 5 u 1 s mjesec dana. onda sam saznala da je neurorizicna i poludila.
    nije mi trebao nikakav papir od neuropedijatra, samo sam rekla pedici da sva ostala zelim odgoditi tako da smo kasnili s ostalima godinu i pol-dvije.
    za mladju sam odmah odbila s mjesec dana ju cijepiti, radje sam puhala na hladno.
    čekaj od kad se bembači cjepe s mjesec dana, ja sam pala na rit kad je mojeg klinca cjepila sdva mjeseca, jer sam mislila da se cijepi tek od 3.

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj NINOLINO prvotno napisa Vidi poruku
    znaci ako je dijete nahladjeno ili ima zacepljen nosic cijepivo bolje odgoditi...o takvim stvarima doktori nikada ne govore iako mi uredno bebaca vodimo na sistematski pregled prije vakcinacije...sve me vise fata strah sto dulje o svemu tome citam i razmisljam....
    to je najvažnije da nije prehlađeno ili šmrkavo

  10. #60
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ja vjerujem u pricu oko neprovjerenih cjepiva. Citala sam da je Hebrang bio dovoljno razuman odbiti ih za Hrvatsku, za razliku od Milinovica i cuveno cjepivo protiv svinjske gripe od kojeg je i u Hrvatskoj masu ljudi ostalo trajni invalidi. Sad se udruzuju na svjetskoj razini i pripremaju tuzbu protiv proizvodjaca. Bas me zanima kako ce to zavrsiti.

  11. #61
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj se cijepi protiv svega sto je na popisu redovm!ih cjepiva i cjepit ce se i dalje. Sto se toga tice, ja zaista nemam strahova da ce mu od cjepiva nesto lose se dogodit, a da ga cjepiva mogu zastitit od bolesti mogu. Al protiv gripe recimo ne bih cijepila ni sebe ni njega, al to mi je druga kategorija bolesti od ovih protiv kojih se redovito cijepi.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    Zašto cure protv mumpsa, a dečki protiv rubeole - zato što se cijeplenjem ne provodi samo zaštita pojedinca, već zaštita na globalnoj razini.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    Odnosno zbog prijenosa infekta s jednog na drugog.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    Marsupilami, pitala si me štitim od čega - od bolesti koje između ostalog mogu završiti smrtnim ishodom, rezultirati neplodnošću, teškim respiratornim komplikacijama, ma da ne nabrajam.
    I razumijem da se pojedinci danas odlučuju ne cijepiti djecu zahvaljujući generacijama cijepljenih i da su pojedine zarazne bolesti praktički iskorjenjene zahvaljujući čitaj! CJEPIVU.
    Ali ako takav način razmišljanja s pojedinca preraste u nešto masovnije, e onda imamo problem.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    I ne znam zašto ti se čini nemoguće da se dijete od godinu dana, ili više nabode na npr. hrđavi čavao, ili padne na potencijalno kontaminirano mjesto i zadobije otvorenu ozljedu.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Kada ti dijete koje se normalno razvija 18mj, koje prica i normalno komunicira, koje se igra s djecom i obozava drustvo nakon cjepiva zasuti, povuce se u sebe i prestane komunicirati i umjesto da ti kaze da je gladno i zedno pocne te za ruku po kuci vodati samo mjesec dana nakon cjepiva...nema drugog objasnjenja

    Da je cjepivo vjerovatni krivac potvrdilo mi je nekoliko lijecnika ali potvrdilo onako..."nesmijem to napisati"...zalosno ali istinito
    Strašno.Noćna mora. Nakon kojeg cjepiva je to bilo, protiv koje bolesti?

  17. #67
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    ali ako 99% osoba prebole bez problema da li je to vrijedno masovnog procjepljivanja?
    Kako bi to bio divan svijet u kojem bi 99% osoba prebolilo bez problema zarazne bolesti!!

    Na žalost, nije tako.

    A znaš li kako se može izliječiti tetanus? Ako nemaš cjepivo? Ja ne znam.

    No cilj mog "križarskog pohoda" nije neki veliki. Samo pišem da onaj tko to ne zna ili ne može, pokuša sagledati širu sliku. Cijepljenja i bolesti protiv kojih cjepiva postoje. Ako želi sagledati. U životu ništa nije "prosto kao pasulj", pa možda da se malo više upotrijebe sive vijuge, malo razmisli o budućnosti, ne globalno, nikako, nego tog vlastitog djeteta i o životnim putevima koji će ga odvesti tko zna kamo, i neka ga odvedu, a da mu pri tome, ne onemogućimo mogućnost. Ako me razumijete...

  18. #68
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da, s dva mjeseca. Zabunila sam se.

    prica marsupilani je jedna od najvecih nocnih mora roditelja.

  19. #69
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    beti, razumjemo te. a kamo je taj zivotni put odveo njenog malog?
    probaj i te parametre uzeti u tu svoju siru sliku o kojoj pricas.

  20. #70
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Razmišljam kao Beti, MC, Jadranka... cijepim i cijepit ću.

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Razmišljam kao Beti, MC, Jadranka... cijepim i cijepit ću.
    I kod mene isto, ali kod mlađega (prerano rođenog) je bilo debelih odgoda u skladu s preporukama pedijatra. Ipak, unatoč tome što nije bio cijepljen po kalendaru, išao je u jaslice i vrtić. Pri upisu smo dali papir na kojem je pedijatrica napisala status cijepljenja i razloge za odgodu.

  22. #72
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    beti, razumjemo te. a kamo je taj zivotni put odveo njenog malog?
    probaj i te parametre uzeti u tu svoju siru sliku o kojoj pricas.
    Probam i uzimam. Imam u vlastom iskustvu loše parametre u postocima živorođene djece. Pa znam što su parametri i postoci. Kad ti ne idu u korist. Pa sam opet rađala. I cijepila. No, svatko po svome.

  23. #73
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Nije ok ni da je ova tema ovdje, nakon ne znam koliko istih na Zdravlju djece.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    1

    Početno Cijepljenje u rodilištu

    Pozdrav, evo ja sam se malo informirala o cjepivima i prema ovoj tabeli u prilogu novorođenče se cijepi u rodilištu BCG cjepivom.
    E sada da li ja imam pravo tražiti u bolnici:
    -da mi kažu što sadrži to cjepivo (znam da se u javnosti puno pričalo o štetnosti onog "starog" cjepiva MM-nešto jer je sadržalo živu no navodno da ovo "novo" sadrži aluminij)
    -da li mogu u rodilištu odbiti to cijepljenje i zatražiti da mi dijete naknadno cijepe, nakon navršena 3 mj.(po ovoj tabeli u prilogu piše da dijete to cjepivo može primiti do godine dana pa ne vidim razlog zašto bi beba trebala biti dodatno traumatizirana poslije samog poroda koji je sam po sebi šok za dijete)
    -Austrija je zabranila cijepljenje djece mlađe od 3mj., tako da očito postoje neke indikacije mogućih komplikacija za djecu mlađe dobi
    Znam da vaša udruga ima iskustva sa ovom temom pa bih vas zamolila dodatne informacije. U bolnici ne bi htjela ispast bahata ali opet ne želim da me ignoriraju nego želim doći do pravih informacija. Ako je moguće odgoditi onda svakako ne bi pristala da mi dijete dodatno traumatiziraju...
    Unaprijed zahvaljujem i lijep pozdrav,
    Mirna
    cit.izvor HZJZ:BCG vakcinacija
    a) Ako su rođena u rodilištima cijepit će se BCG cjepivom odmah u rodilištu.

    b) Ako nisu rođena u rodilištu cijepit će se BCG cjepivom do navršena dva mjeseca starosti.

    c) Sva djeca koja nisu cijepljena u rodilištu odnosno do dva mjeseca starosti moraju se cijepiti BCG cjepivom do navršene prve godine života.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •