Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: PREPORUKA-dječji ortoped, Zagreb

  1. #1
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno PREPORUKA-dječji ortoped, Zagreb

    Pozdrav,
    ispričavam se ako slična tema već postoji i molim moderatora da nas premijesti (tražila sam, ali nisam naišla).
    Uglavnom, moja djevojčica od 8 godina je izrazito mršavo dijete i pedijatrica nas je poslala dječjem ortopedu zbog početka razvoja "kokošjih prsa" (pectus carinatum), pa me zanima ima li itko ovdje iskustva s tom dijagnozom i kojeg biste mi dječjeg ortopeda preporučili? Klaićeva? Šalata?

  2. #2
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    jesi sigurna da vas je poslala ortopedu... ne možda fizijatru?

  3. #3
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    ako je potreba za ortopedom, moj glas ide na šalatu!
    sve pohvale ortopediji!

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    mi jučer bili na ortopediji u klaićevoj, inača tam se dugo čeka, tak da nas naruči na kraju pregleda za idući pregled. Gleda sve skinul je dete i šetali su se i sve je gledal i kičmu i prsa i noge i stopala. Mi smo kod Bojića

  5. #5
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Salata, dr. Djapic

  6. #6
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    @ ardnas- ne fizijatru, već ortopedu...ortoped dijagnosticira, a fizijatar preporučuje terapiju
    Posljednje uređivanje od zmajica : 25.10.2012. at 20:38

  7. #7
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Hvala cure, baš tražim imenom i prezimenom dobrog dječjeg ortopeda.
    Trebam dobrog dijagnostičara baš za "taj dio tijela", ne za kukove, skoliozu, stopala...
    I ja si nekak mislim da sam sklonija Šalati...baš sam na 100 muka

  8. #8
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ako ćeš privatno, svakako preporučam dr. tiefenbacha u petrinjskoj.

  9. #9
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Malo podižem temu. Treba nam ortoped za dijete, 4 godine, stopala su u pitanju, malo krivi jednu nogicu. Kakvo je trenutno stanje, zna li netko? Gdje je najbolje zvati i koliko se otprilike čeka na prvi pregled? Davno smo bili na Goljaku na vježbama, ali nismo tamo išli kod ortopeda. Mislim da i to ima. Da li je netko bio kod njih?

  10. #10
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Mislim da na Goljaku nema ortoped, nego fizijatar.
    Moja preporuka je Salata-dr. Djapic ili dr. Smigovev. Kod prvog se jako dugo ceka na pregled, par mjeseci.

  11. #11
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ako ćeš privatno, svakako preporučam dr. tiefenbacha u petrinjskoj.
    Takoder svaka preporuka

  12. #12
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Na Goljak dolazi dr.Šmigovec sa Šalate, za njihove pacijente mislim.
    Inače je odličan, ima super pristup djeci, za svaku preporuku.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Tatoo ja jučer pitala u Klaićevoj za dr. Vrdoljaka koliko se čeka, rekla je ovisi o dijagnozi jer mi treba za sina, mala ide kod njega, pa probaj mailom poslat uputnicu pa ćeš vidjet. On je inače meni savršen, a inače njegov tata dr. Javor Vrdoljak radi privat, i on je moju malu spasio.

  14. #14
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    Mi smo kod Bojića u Klaićevoj.

  15. #15
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    I curke koliko se ćeka za skoliozu kičme u Klaićevoj, prvi pregled?

  16. #16
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    privatno je meni super bio markovac http://www.markovac-ortoped.hr/

  17. #17
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Imam dijete od 4 godine i mislim da ima spuštena stopala. Išla sam kod Tiefenbach-a kad smo gledali kukiće i bio je divan ali je na moju i žalost svih preminuo ove godine i sad mislim da mu nema dostojne zamjene u ZG. Pogledam na stranicu tog Markovca i vidim - nacionalnost - Hrvat. E mislim to mi je tako presudno što da ti pričam. Prestrašno. Šta mene briga jesi li srbin, hrvat ili kinez...važno mi je jesi li dobar u svom poslu. E sad sigurno ne idem kod njega...

  18. #18
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Citiraj geronimo prvotno napisa Vidi poruku
    Imam dijete od 4 godine i mislim da ima spuštena stopala. Išla sam kod Tiefenbach-a kad smo gledali kukiće i bio je divan ali je na moju i žalost svih preminuo ove godine i sad mislim da mu nema dostojne zamjene u ZG. Pogledam na stranicu tog Markovca i vidim - nacionalnost - Hrvat. E mislim to mi je tako presudno što da ti pričam. Prestrašno. Šta mene briga jesi li srbin, hrvat ili kinez...važno mi je jesi li dobar u svom poslu. E sad sigurno ne idem kod njega...
    Sa starijom kćeri sam bila na pregledu stopala kod dr. Šmigovca na Šalati prije dvije godine i imam sve pohvale za njega. Jednostavno je divan s djecom! A prije mjesec dana smo bili s sinom na UZV kukova privatno kod njega. Pošaljem ti pp o kojoj poliklinici se radi (ne znam da li smijem ovako javno). Pregledao je maloga, ali i kćer - a nije morao. Tako da - sve naj naj!

  19. #19
    Becky avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ...gdje je srce, tu je dom...
    Postovi
    358

    Početno

    Dr Ribičić, Klaićeva. Definitivno. Stručan, brižan, brz, čovjek.

  20. #20
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    I mi smo bili kod dr Ribičića ( do sad samo za kukove) i mogu samo potvrdit da je stručan, temeljit,hoće pojasniti...uljudan..

  21. #21
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj geronimo prvotno napisa Vidi poruku
    Imam dijete od 4 godine i mislim da ima spuštena stopala. Išla sam kod Tiefenbach-a kad smo gledali kukiće i bio je divan ali je na moju i žalost svih preminuo ove godine i sad mislim da mu nema dostojne zamjene u ZG. Pogledam na stranicu tog Markovca i vidim - nacionalnost - Hrvat. E mislim to mi je tako presudno što da ti pričam. Prestrašno. Šta mene briga jesi li srbin, hrvat ili kinez...važno mi je jesi li dobar u svom poslu. E sad sigurno ne idem kod njega...

    ma vidiš da to izgleda kao CV za posao
    onaj koji mu je slagao stranicu mogao se malo više potruditi
    ja ga ne bih radi toga otpisala
    ali ako se može obaviti pregled u dječjoj bolnici na uputnicu, još bolje

  22. #22
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    Mi bili kod dr Markovca tj MM je bio (s djetetom). I zadovoljan. Kaze: dobar, ugodan, strpljiv...
    ovo samo malo hvale za rad jer mu je stranica stvarno koma (pa da ne odbije na prvu)

  23. #23
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Mislim da trebamo pregled kod ortopeda dobila sam neke preporuke. Zanimaju me i vaše.
    Kad se zapravo odlučiti za ortopeda, a kad za fizijatra?

  24. #24
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Moja preporuka ortoped doc. Djapic ili Smigovec na Salati.
    Ako smatras da treba oboje, prvo obavi ortopeda i s njegovim nalazom odi fizijatru.
    Fizijatar-dr. Zucko na Goljaku ili Zutelija-Fatorini u Klaicevoj.

  25. #25
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Hvala! Ja zapravo ne znam kako odredim sto mi treba prvo. Sutra cu pedijatrici opisati. Hvala na preporuci.

  26. #26
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Izabrala bih između doktora Dapica i Smigovca. Sad bih vas molila, ako imate s njima iskustva u privatnoj praksi, kakvi su? Koje su odlike jednog, a koje drugog? Pomozite mi da odaberem

  27. #27
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    u privatnoj nemam, imam s Đapićem na uputnicu
    uzv kukova
    pogledao dijete u sekundi, ona se derala ko konj
    rekao sve u redu
    očito je odličan kad je to dijagnosticirao u sekundi i uz djetetovo deranje i otimanje, jer je stvarno ispalo da je sve u redu
    bili smo 5 minuta unutra
    ostalih 4 minute i 59 sekundi smo slušali kako on priča na mobitel s majstorima i naručuje materijal za krov

  28. #28
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Smigovec je Djapicev "ucenik". Dakle, Djapic je iskusniji, pregledi su kraci i uz manje objasnjavanja. Smigovec je mladji, duze traje pregled, vise se posvecuje roditelju.
    Djapic radi privatno u "Kuci zdravlja". Za Smigovca ne znam.
    Ako se radi o necemu jako atipicnom i neuobicajenom gdje je potrebno iskustvo savjetujem Djapica, a ako je nesto uobicajeno mozete i kod Smigovca. Vjer. cete biti zadovoljniji pristupom.
    Ne da branim Djapica, ali svi koji vec vise godina posjecuju ortopediju na Salati znaju da ti ljudi ne disu od guzve. On pregledava troje djece paralelno kako se ne bi puno gubilo vremena na svlacenje/oblacenje. Dok jednog gleda, drugi i treci se pripremaju za pregled. I takvim tempom se vise od pol godine ceka na pregled tako da ja to ne zamjeram.
    Meni osobno kada je Djapic postavljao djetetu dijagnozu i na svim kontrolama je bio korektan, kratko, jasno i jezgrovito mi je objasnio situaciju i dao prognozu. Ja nemam primjedbi.

  29. #29
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Molim vas informaciju da li se može i gdje negdje otići na uputnicu a bez naručivanja?
    Hvala

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Mi se baš spremamo ortopedu, ali nisam čula da se negdje (a da nije plaćanje) ne čeka . Na uputnicu se ide u Klaićevu ili na Šalatu, a kako piše na internetu čeka se 55, odnosno 56 dana za prvi pregled. Jedino ako ideš privatniku ne čekaš, ali mislim da ti tu uputnica ne igra ulogu.

  31. #31
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Anima jedino ako je nesto hitno u Klaićevoj ce vas primiti u roku par dana ... Barem je tako bilo nama prije 4,5 god kad je malenoj pedijatrica na prvom pregledu s mjesec dana primjetila ' tvrde' kukove.. Napisala je hitno na uputnicu i kad smo zvali Klaicevu da se narucimo prvo su rekli za 3 mj. no kad smo naglasili da je hitno rekla je aha..mozete li doci sutra popodne? Tak da ostave oni termine i rupe za tak neka hitna stanja...

  32. #32
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Tako dugo se čeka, a uputnica vrijedi samo mjesec dana? Onda su mogli bar to produljiti. Ok, hvala za info

  33. #33
    ženazmaj avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    101

    Početno

    A joj mi trebamo ići ortopedu sad kad ovo čitam, uh...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    3

    Početno

    Ja sam pred 5 godina bila sa sinom kod dr Đapića jer je imao rijetku deformaciju na nozi i on nas je uputio u Rijeku kod dr Roth-a jer se kao samo on time bavi u HR i da nam najbolje on može pomoći. Operirao mi je dijete i danas je potpuno zdravo i bavi se sportom te bih ga svakome preporučila. Pred mjesec dana smo bili s mlađim djetetom na ultrazvuku kukova i ortopedskom pregledu kod njega u njegovoj privatnoj ortopedskoj klinici u Rijeci. Izrazito uljudan sve objasni i izdvoji vrijeme a što se tice stručnosti navodno je Prim dr Roth najbolji dječji ortoped u HR tako bar drugi ortopedi govore, a i ja sam stekla sličan dojam.

  35. #35
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Trebam preporuku za djecjeg ortopeda. Mislim da mi stariji ima ravna stopala. Ne bih isla na uputnicu, nego privatno. Zagreb.

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Trebam preporuku za djecjeg ortopeda. Mislim da mi stariji ima ravna stopala. Ne bih isla na uputnicu, nego privatno. Zagreb.
    Mi nismo išli privatno nego u Božidarevicevu. Moj L nosi uloške zbog spuštenih stopala. Otkako je u srednjoj školi samo odemo u Bauerfiend i oni mu uzmu otiske putem računala. Ti ulošci dođu oko 300 kn i nosi ih cijelu godinu. Obično uzmem 2 para da ih ne mora premjestiti svaki put kad mijenja cipele.

  37. #37
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Hvala Peterlin.
    Mi jednostavno ne stignemo cekati ispred ambulanti i ne mozemo se ravnati prema terminima kad nas mogu uzeti na uputnicu. Zato mi treba negdje gdje cu se naruciti kad meni odgovara.
    Ja sebi odem u Par-mar po uloske, ali bih za njega htjela prvo neki pregled...
    Uz to bih htjela isto da ga pogleda za skoliozu (cisto preventivno) jer i ja i moj otac je imamo.

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Peterlin.
    Mi jednostavno ne stignemo cekati ispred ambulanti i ne mozemo se ravnati prema terminima kad nas mogu uzeti na uputnicu. Zato mi treba negdje gdje cu se naruciti kad meni odgovara.
    Ja sebi odem u Par-mar po uloske, ali bih za njega htjela prvo neki pregled...
    Uz to bih htjela isto da ga pogleda za skoliozu (cisto preventivno) jer i ja i moj otac je imamo.
    To je u redu. I mi smo prvo bili kod liječnika, pa tek onda po uloške. Ali nismo bili kod privatnika, pa ti ne znam...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.09.2017. at 12:28

  39. #39
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ok, hvala...
    Valjda ce se netko javiti s preporukom...

  40. #40
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Trebala bih preporuku za dobrog dječejeg ortpeda u Zagrebu, privatno ili u bolnici. Kćerkica ima 7 godina i prošli tjedan je počela šepati na lijevu nogu i žaliti se na bolove u lijevom kuku. Pedijatrica nas je poslala na UZV kuka i ima tekućinu oko lijevog zgloba kuka, pa bi trebali ići kod ortopeda na pregled. Dosta je hitno. Hvala unaprijed!

  41. #41
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    Marnie, a jeste li bili u Klaićevoj?

    privatno Markovac
    http://www.markovac-ortoped.hr/

  42. #42
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Hvala Wilow na preporuci! Bili smo u Klaićevoj samo na UZV, jer nam pedijatrica nije htjela dati uputnicu za ortopeda. Međutim liječnica specijalistica UZV je u nalazu napisala mišljenje da je obavezan pregled kod ortopeda i laboratorij, pa sad pedica neće imati izbora nego dati uputnicu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •