Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 53

Tema: perilica sušilica

  1. #1
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno perilica sušilica

    Dakle, trebam perilicu sušilicu 2u1, koja je maximalno duboka 52 cm! Ima li tko takvu? Koji model?
    Relativno mi je hitno.

  2. #2
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A 100% nemaš mjesta za staviti sušilicu na perilicu? Ako imaš takvu mogućnost horizonti ti se drastično šire, a vrlo je vjerojatno da ćeš proći i jeftinije. Prava sušilica je ogroman napredak u odnosu na kombiniranu stvar.

  3. #3
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni se perilica sušilica vrlo brzo pokvarila, nikako je ne bih preporučila :/

  4. #4
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Koliko mi treba mjesta? Jer mi je na zidu bojler,eventualno između mašine i bojlera, a to mislim da neće ići... imam već perilicu sušilicu candy s kojom sam zadovoljna, ali ne stane mi u nivu kupaonu, ta je duboka 60 cm..

  5. #5
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se perilica sušilica vrlo brzo pokvarila, nikako je ne bih preporučila :/
    I ja sam cula za dosta ovakvih iskustava. Plus sto u kombiniranoj ne mozes susiti puni kapacitet koji i peres tako da nije kompletno rjesenje.
    Moji imaju mislim ovu http://www.konikom.hr/p10206/perilic...duct_info.html cca tri godine, mama kaze da je zadovoljna.

  6. #6
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ta mi je prevelika. u mojoj sadašnjoj se može sušiti puna mašina. kako vam se ova čini?http://www.gorenje.hr/bijela_tehnika...ilice?c=329059

  7. #7
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja bi osobno voljela jacu centrifugu (1400 za rucnike), ne vidim naveden kapacitet susenja i koliko kuzim i ta je dubine 60 cm?

  8. #8
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    je, al se može okrenuti, pošto je široka 45 cm, a punjenje je gornje, zvala sam gorenje, suši 3 kg, dakle po pola bubnja. ali čini mi se da nemam puno opcija, sušilica mi je neminovna, nemam gdje sušiti veš, a ne stanu mi odvojeni aparati i još mora biti plitak... zato i kažem, ako znate za koji takav stavite tu da usporedim.. ovo je jedini koji sam našla.

  9. #9
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A gle, možda je rješenje micanje bojlera. To i nije toliko jako veliki zahvat, a ako time dobiješ prostor za sušilicu zezancija će ti se višestruko isplatiti. Čak i financijski.

  10. #10
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ma joj, nema šanse... ima i ova-http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/perilice-rublja/CANDY-EVO-W4653D/ koja je bolja?

  11. #11
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    U potrazi sam za perilicom/susilicom.
    Da sada sam imala odvojene aparate,ali nazalost u novu kupaonu mi ne stanu.
    Koji modeli su vam se pokazali najbolji?

  12. #12
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    podizem
    trebam savjet/iskustva o kombiniranoj perilici/susilici

    sasa sto si nasla?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    magriz - ja upravo tražim novu. Ova stara ima 16 god, Electrolux. Stvarno sam ju izrabljivala jakooo i bila je odlična. Još radi, ali je na izdisaju. Gledala sam nove i mislim da ću opet uzeti Electrolux.
    Moja iskustva s 2U1 su stvarno pozitivna.

  14. #14
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ja sam nedavno kupila Whirpolovu. I rekla bih da je dobra. Ja ne sušim - odnosno sušim samo pernate jakne. i ručnike, jer ovim mojim doma su bez sušilice grubi - ja pak volim grube ručnike.

    Frendici je nedavno riknula mašina pa joj je serviser rekao da su Whirpolove dobre.. Tak da mi nismi ni razmišljali, nego samo uzeli. Mislim da je košrtala 4000 kn, Ili 4400 - sad više nisam ziher. I ima garanciju 2+3, ili 3+2 - uglavnom 5 godina

  15. #15
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    thnx
    idem googlat whirpool

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mi smo uzeli u Emmezeti, bila je -10% za neki vikend bile je jeftinija nego u Elipsu

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mia_Lena prvotno napisa Vidi poruku
    U potrazi sam za perilicom/susilicom.
    Da sada sam imala odvojene aparate,ali nazalost u novu kupaonu mi ne stanu.
    Koji modeli su vam se pokazali najbolji?
    Meni se Gorenje kombinirana pokazala boljom od Indesit-ove koju sam imala prije nje i na kojoj mi je krepala skupa elektronika, tako da nisam mogla koristiti sušilicu. Ova Gorenje radi već nekoliko godina i nemam primjedbi, garantni rok je istekao pa mišljenje više nije mjerodavno - bolje bi bilo da netko napiše friška iskustva.

  18. #18
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Mi smo imali gorenje, riknula je nakon 8 godina.
    Uzeli smo nedavno Electrolux, i moram priznati da je naspram gorenja avion!
    To se ne može uopće usporediti!

    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  19. #19
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja već 5g imam LG, 8/6kg, jako sam zadovoljna. Ako je ne prenatrpam uopće ne moram peglati. Uglavnom, iako smo u medjuvremenu preselili i sad mi stanu odvojeni uredjaji nisam uopće razmišljala da je mijenjam.

  20. #20
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja sam u tim svojim zadanim gabaritima nasla Candy koji radi evo vec 6 godina. Ali ja tu susilicu jedva koristim- nije mi to bas neka sreca- a i mislim si kako je ekoloskije susit na zraku. Kad je neka frka i ima se tona vesa- npr usi i slicna veselja onda je ova kombinirana poprilicno bezveze jer se gubi previse vremena na jedan ciklus, ako ih primjerice imas 7. Da imam prostora imala bih dva odvojena aparata, ali opet nije mi to neka nuzda, zivot je ugodan i bez susilice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #21
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    meni je taj veš iz sušilice katastrofa. I mislim da jako uništava robu. Do sada sam sušila isključivo jakne i za to mi vrijedi svake kune. Sad sušim ručnike, zbog ovih mojih osjetljivih, al mislim da ću svoj ručnik i dalje sušit na zraku

  22. #22
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    kako to mislis? nemam susilicu, sve susim na zraku i svi rucnici su mi nakon godinu dana tvrdi i grubi

  23. #23
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Moji su isto grubi i tvrdi ali ja takve volim. Ni ne koristim omeksivac i slicno. Ne znam. Dakle susilica bi mi zapravo trebala samo kad perem SVE, dakle kad su u kuci usi, gliste ili crijevne viroze. Inace mi nije problem susiti na zraku, ni po zimi kad mi doduse malo zauzme mjesta susilo, ni po ljeti kad susim na striku. A carbon footprint je manji.
    Posljednje uređivanje od sasa : 19.03.2019. at 10:58

  24. #24
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    I ja volim grube ručnike.

    No iz sušilice ručnici izlaze mekani. Ne treba nikakv omekšivać (a on ionako niš ni ne pomaže)

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    kako to mislis? nemam susilicu, sve susim na zraku i svi rucnici su mi nakon godinu dana tvrdi i grubi
    Ovo mi je poznato...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.03.2019. at 11:37

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    kako to mislis? nemam susilicu, sve susim na zraku i svi rucnici su mi nakon godinu dana tvrdi i grubi
    To je zato jer je voda puna kamenca. Pomogneš si tako da umjesto omekšivača stavljaš alkoholni ocat u zadnju vodu za ispiranje, ali ni to nije djelotvorno na preduge staze.

    Sušilica fino omeška ručnike i kondicionira vlakna. Kad se doderu, prenamijenim ih u krpe za pod. Aliii ni ja ne koristim sušilicu redovito, nego za hitne stvari i u doba godine kad još ne radi grijanje, a vani je vlaga. Od sušilice je važnija brza centrifuga.

  27. #27
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ocat redovno koristim, ali dzabe. nakon prekonekoliko godina su kao smirgl

    na sadasnjoj masini je centrifuga bila odlicna. ali kad je gnjilo vrijeme ves se susi godinama
    Posljednje uređivanje od magriz : 19.03.2019. at 14:22

  28. #28
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ne pomaže ni ocat ni omekšivač.

    Al sušilica omekša ručnike bez problema.

    A kako sam napisala, za sušenje jakni pogotovo pernatih, vrijedi svake kune

  29. #29
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Dala sam se nagovoriti na perilicu/sušilicu kad sam imala dvoje djece u platnenim pelenama. Ok, u tim okolnostima nije bila na odmet. Otkad u kući više nema pelena, sušilicu koristim stvarno rijetko i mislim da bih preživjela bez nje. Većina dječjih krpica ima po sebi šljokice, naljepnice, perlice i kojekakve asamblaž dodatke; sve su nam plahte s gumicom; kad bih htjela pronaći neki odjevni predmet bez imalo elastina, mislim da bih se morala prilično pomučiti i kad sve to zbrojim, gotovo da nemam što staviti u sušilicu. Ponekad sam znala sušiti ručnike ako deset dana neprekidno pada kiša ili dosušiti pernate jakne u sličnim okolnostima, ali to je ukupno 5 ciklusa sušenja godišnje, možda i manje. Sve što mogu sušim na zraku.

    Btw. mašina je Hoover, stara oko 9 godina, perilica gotovo svakodnevno u pogonu i za sad uredno radi.

  30. #30
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Ja sve skoro sušim u sušilici, tj. Dosušim da mi bude fino i mekano.
    Bez obzira na gumice, šljolkice i slično.
    Kad je još toplo, odmah slažem, tako da nema peglanja. Peglam samo košulje.



    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  31. #31
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Aaaaaaaarrrrrghhhhhhh, opet peglanje!!!!!!

  32. #32
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ja sve sušim u sušilici. I grudnjak sam probala, ali malo se poremetio, pa neću riskirati s drugima. Ostalo sve, i gaćice i čarape i šljokice. Sve

  33. #33
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Sinova pamučna majica, zalutala u sušilicu se smanjila dva broja ako ne i više
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 19.03.2019. at 23:24

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Sinova pamučna majica, zalutala u sušilicu se smanjila dva broja ako ne i više
    Eeee, nije isto sušiti grudnjak i pamučnu majicu ili ručnike.

  35. #35
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nama su isto sve plate s glumicom, skoro sva odjeca s elastinom, sve majice imaju aplikacije - i sve sušim u susilici. I grudnjake. Sve prezivljava iz tjedna u tjedan. Jedino primjećujem da postoje nekad neki odjevni predmeti koji se smanje, npr neke dječje čarape. Uglavnom nebitne stvari. Majice sa sljokicama ne susim u nacelu ali jesam par puta slučajno, ništa im nije bilo (U stvari njih se više bojim prati na puni program, pa ih perem na brzom, preukrenute, da se sljokice ne ostete)

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Može li neka novija preporuka za kombiniranu perilicu/sušilicu? Candy nakon manje od 5 godina i sigurno već 10ak popravaka opet otkazuje poslušnost pa ozbiljno razmišljam o kupnji nove. Bosch mi je prvi na listi pa ako netko ima iskustva, molim neka podijeli.

  37. #37
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    364

    Početno

    Mi imamo AEG, nisam sigurna koji je model. Ok je, ali nisam ludo oduševljena. Previše suši ves, vecina čarapa se smanjila, stalno kupujem nove i veće brojeve (a stavim na osjetljiv ves za sušenje). ručnike poprilično ocufa kod sušenja, ima hrpa mucica. Sa starom nisam imala ovih problema. I nema 15 minuta pranje a koje mi je super za preprati stvari s plivanja, najkraće je 1h. Ustvari, kada razmislim, ne bi ju preporučila.

  38. #38
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Mi imamo Bosch u stanu. Onu od 10 kg. Koristimo je zbilja rijetko. Ali i dalje roba iz nje izadje poguzvana bez obzira sto.je bubanj puno veci nego kod one koju smo imali 2005.
    Inace u kuci imam odvojena dva stroja. I zbilja i dalje tvrdim da je kombinirani samo za povremeno koristenje.

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Ja rijetko koristim sušilicu, ali mi ponekad stvarno super dođe. Kako nemam mjesta za 2 aparata, moram uzeti kombiniranu.

  40. #40
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Meni isto pada na pamet da uzmem neš jer se zimi teško da veš osušiti vani, a unutra ne mogu zbog plijesni.
    Treba li nešto posebno imati za odvod zraka ko kod nape i klime
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 21.09.2022. at 14:52

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Kombinirane kondenzacijske perilice sušilice ne trebaju odvod, izbacuju sve kroz cijev za vodu, ali nisu tako učinkovite kao klasične sušilice. Klasične uglavnom trebaju odvod, ali nisam to nikad imala, pa ne znam detalje.

  42. #42
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Klasicne mogu i na odvod i na spremnik koji se prazni kad se napuni.

  43. #43
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Kakva je ovo nova marka Hisense? Jel itko ima i jel zadovoljan?

  44. #44
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Hisense su Kinezi. Mislila sam da proizvode samo televizore i srodnu opremu, ali eto - očito su se proširili... Nemam iskustva, ali bilježim si topic ako mi zatreba.

  45. #45
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    vidim da su trenutačno najpovoljniji, posebna je ponuda u sancta domenici https://www.sancta-domenica.hr/izdvo...er=bestsellers
    ali meni je perilica užasno važna i pere dvaput na dan skoro i ne želim bilo što... a užasno su poskupile!

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Vidi ovdje iskustva - nema puno, ali nešto se može naći: https://m.bug.hr/forum/topic/stanova...-rublja/286337 (Netko je napisao da je perilica tiha - meni bi to bio pravi spas u odnosu na sadašnju koja je prilično bučna.)

    Imaju servisnu mrežu, odnosno vjerojatno su sklopili ugovore s nekima od domaćih servisa. Kako to funkcionira u praksi - pojma nemam. Imam loše iskustvo s Electroluxom kad je servis u pitanju. Isto i s Candy ugradbenom suđericom (ovlašteni servis - ufff, nula bodova, četiri puta su je pokušavali ugraditi i nisu uspjeli, i dalje nije u vagi).

    Eto, ja bih ovima dala šansu ako cifra nije prevelika, ali mm bi sad rekao da treba vidjeti uređaj uživo prije kupnje. Ako procijeniš da uživo izgleda krhko (da ne napišem jeftino), bjež od toga...

  47. #47
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    San mi je imati Miele perilicu, i stalno kao nešto planiram, al onda kad treba iskeširati uvijek posustanem

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    i Gorenje rade Kinezi ...

    Ja bih gledala programe koje ima, potrošnju struje, vode, dimenzije,pa i izgled.
    Pisala sam već na jednom topicu da sam ja kupovala uređaju u višem rangu pa se nisu ništa bolje pokazali nego oni koje sam imala 15-20 godina (dapače gori po performansama od prvog dana i kraćeg vijeka trajanja)

  49. #49
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni se čini da su sve nove perilice lošije nego prije, a posebno mi se čini da su programi pranja sve duži i duži. Nikad dočekat da se veš opere!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    ja sad često koristim funkciju za ubrzano pranje

    (npr. programirano je bijelo 3h30 na 40 stupnjeva; šareno ima program 4h20 ... kad vidim to vrijeme ili temperautre , zgrozim se... obično ili povisim temperaturu, skratim vrijeme na pola, odaberem neki drugi program ...nema razlike u kvaliteti pranja)

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •