Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 220 od 220

Tema: Ako niste zadovoljne svojim poslom....

  1. #201
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,495

    Početno

    Kod mene isto kao i kod sillyme mikro okruzenje. Najnormalnije dolaze zene 40+, evo i ja sam bila ta.

    i slazem se da ima puno neprikazanih "prihoda", laznih minimalaca, pogotovo kod privatnika jer ih drzava dere, pa onda i oni traze nacine da ih manje odere

    Meni je muz privatnik, ja drz.sluzba.

    Samo cu reci sve ima svoj + i -.

  2. #202
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Radim samo prvu smjenu. I ne radim vikende. Skoro da bi drzavi ja trebala placati za takve pogodnosti.
    Ma to sam se referilrala na čoksin post. Pa si ti uletila

  3. #203
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    U stvari sad sam se sjetila i da je druga frendica s 40+ promijenila nedavno firmu, pobjegla iz jedne prilično kaoticne banke

  4. #204
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I kod mene je mikro okruženje i tri smo preko 50.
    Ja sam došla prije godinu i pol, jedna kolegica prije tri godine i druga prije 10 mjeseci.
    Ja sam dobila duplo veću plaću nego prije.
    I to me direktor pitao koliko tražim i toliko sam i dobila.
    Prezadovoljna sam.
    A inače, prodavačice u Inovinama( kiosci, nekadašnji Duhan) imaju 2600 kn s 30 godina staža.
    Užas.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #205
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja ću se složiti da sve ima i pluseve i minuse.

    Ali ovisi i o tome tko je kakva osoba i tko je za što spreman. I muž i ja smo privatnici i uz sve moguće minuse, opet to ne bih promijenila. Ne bih zato što meni ne smeta rizik i ne smeta mi što kao privatnik više nisi bezbrižan čovjek, iako se slažem sa Angelinom da je to tako. Mene bi izludio rad od 7 do 3, ili kako već ide, uopće se ne mogu vidjeti u tome.

  6. #206
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Ma nije to moja mikroklima, nego vasa. Moja mikroklima je drzava u malom. A to ne govorim napamet, nego je to statisticka činjenica tesko zaposljive skupine. Trenutno fali eksperata na sve strane, a od generacije Z se ocekuje da je zahtjevna, tako da je to za nas valjda dobro.

  7. #207

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Vidjet ćeš kad dodju djeca riri kako te ništa ne bi izludilo od 7 do 3, jer tako ostatak države funkcionira, vrtići, škole....a popodne i navečer djeca traže tvoju pažnju i nema rada. Mala djeca
    Kad konačno zaspu i ti si si zaspala jer ne možeš vise gledat od umora.
    Sve ima prednosti i mane, svakako.
    Meni je ustvari odgovaralo da Sam zaposlena kod poslodavca dok su djeca manja, te bolovanja te porodiljni, teško je biti privatnik pa da te nema godinu i nešto i vratiti se kao da ništa nije bilo.
    Ja bas i ne vidim kako, osim ako nemaš veću ustrojenu tvrtku sto rijetko tko ima u godinama u kojima radja djecu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #208
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ma razumijem o čemu govoriš Angelina iako imam neke nade da neće biti baš tako.

    Nemam veću ustrojenu tvrtku, ali ja to sve gledam kao izazove. Stalno sam u nekim novim projektima jer to volim. Mislim, da ne volim onda bih si jednostavno našla neki uobičajen posao. Ja čak i volim što je to sve pod rizikom, a možda ću u budućnosti i promijeniti mišljenje. Nadam se da neću jer mi je sad dobro, ali tko zna.
    I moram napomenuti da ja u privatnike nisam ušla jer sam morala ili jer nisam imala mogućnosti za posao. Ušla sam isključivo zato što sam htjela to, po prirodi sam poduzetna pa vjerojatno zato tako i razmišljam.

  9. #209
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,495

    Početno

    Tako je tu je glavni catch: netko je po prirodi poduzetan i voli izazove, a netko ne boli promjenu rutine.
    Razliciti smo.

    A uostalom Riri pa ti se mozes organizirat i da radis od 9-15h ako dijete ne bude drugacije suradjivalo

    A vrtici i skole su bas onako kako kaze angelina.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.10.2019. at 07:13

  10. #210
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,495

    Početno

    Meni je prednost privatnika sto moj muz moze prilagodit svoj go mome a ne da se poklopimo tjedan dana, moze ponijet laptop i bit s nama mjesec dana na moru,a odradit s mora neke poslice. I tako.

    Prije mi je bila koma, kad bi jedva uspjeli dobit kod privatnika oboje 2 tj go (max) i od toga ako se posreci nam se poklopi dobar dio.

  11. #211
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,495

    Početno

    Al da stalno nesto radi,radi.
    Zviznula bi mu taj laptop, al tako je to kad si privatnik u RH.

  12. #212

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja sam mijenjala poslove eto ovako kako lili govori tražeći bolje uvjete i izazove, a eto silom prilika jer sam preseljenjem iz metropole došla u situaciju da radim štošta, i samo da radim. Iz ove provincijske Makarska rivijera perspektive mogu samo javno objaviti da tražim posao za 6000 kuna cjelogodišnji i da sam spremna raditi valjda gotovo sve za takav ugovor. A kao dodatni bonus nemam ni 40.
    Da sam ostala u ZG, potpisala bih lili. Ovako dobro znam da visokoobrazovane žene prečesto rade za manje od 6000 i to svakojake poslove. Svejedno, mislim da me ovakvo poslovno iskustvo obogatilo. Da nisam postala fachidiot. Ponekad pomislim kako mi je nešto ispod časti, a onda se opet držim one Od svakog možete nešto naučiti.
    Posljednje uređivanje od casa : 11.10.2019. at 11:39

  13. #213
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,495

    Početno

    Casa ti si moj idol

    I da naravno i to sam zaboravila napisat,pisala sam o metropoli.

  14. #214
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je tu je glavni catch: netko je po prirodi poduzetan i voli izazove, a netko ne boli promjenu rutine.
    Razliciti smo.
    Pa istina, ali i okolnosti su jako različite. Ja sam 5 radnih mjesta promijenila, i opet bih, jer po prirodi volim "čisti laptop" i novo okruženje. Ali su okolnosti različite.

  15. #215
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Casa ti si moj idol

    I da naravno i to sam zaboravila napisat,pisala sam o metropoli.
    O Beču?

  16. #216
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    O Beču?
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.10.2019. at 13:21

  17. #217

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Samo se vi sprdajte s metropolom... Dođite na suncem okupano selo, pa ćete vidjeti koliko ZG je metropola u hrvatskim uvjetima.
    Posljednje uređivanje od casa : 11.10.2019. at 15:23

  18. #218
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Samo se vi sprdajte s metropolom... Dođite na suncem okupano selo, pa ćete vidjeti koliko ZG je metropola u hrvatskim uvjetima.
    Istinu zboriš...

  19. #219
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,495

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Samo se vi sprdajte s metropolom... Dođite na suncem okupano selo, pa ćete vidjeti koliko ZG je metropola u hrvatskim uvjetima.
    Da, da nazalost sve centralizirano u Zg.

  20. #220
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Al da stalno nesto radi,radi.
    Zviznula bi mu taj laptop, al tako je to kad si privatnik u RH.
    Ne bih rekla da je to tipicno bas za privatnike u RH, vec posve normalna stvar koja ide uz klizno radno vrijeme i/ili neke druge beneficije. Ja sam imala srece naci se u poziciji gdje sam izmislila radno mjesto (startup... nasla sam se u pravo vrijeme, na pravom mjestu) i sad radim tako nekako, stalno i svuda, za relativno male novce. Ali... u isto vrijeme mogu sto vecina zaposlenih ljudi u mojim krajevima ne moze jednako lako, ili cak uopce, a to je voziti djecu na aktivnosti, ici u skolu na priredbe, ostati doma s bolesnim djetetom, otici na put (i od preko nekoliko tjedana), itd. Jedino sto taj laptop putuje sa mnom, stalno i uvijek.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •