Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Što vrijedi vidjeti u Zgb. u 11. i 12. mj. (predškolci)?

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Što vrijedi vidjeti u Zgb. u 11. i 12. mj. (predškolci)?

    Naslov sve govori.
    Što ima zanimljivo i vrijedno za pogledati u ovom razdoblju?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Naslov sve govori.
    Što ima zanimljivo i vrijedno za pogledati u ovom razdoblju?
    Za predškolce uvijek kazalište lutaka ZKL. Imaju predstave u studenom subotom u 16.00 - to je idealno. Imaš program na internetu. Moji su svojevremeno obožavali ići tamo.

    Inače, jučer smo bili u Arheološkom muzeju (prva nedjelja u mjesecu - ulaz besplatan) i bio je cijeli čopor predškolaca.

    Sve ovisi o tome što dijete zanima. Da ja pitam svoje - oni bi po 100-ti put otišli u tehnički muzej, prirodoslovni i etnografski.

    Mi se spremamo u Žar pticu na Družbu Pere Kvržice jedne nedjelje, ako se nešto ne iskomplicira.

    Sve je to klasika. Nemam pojma što ima od ostalih zbivanja, pa će mi biti zanimljivo čitati što ljudi još ovdje napišu.

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ako imaš na umu neka predbožićna događanja, top događaj za djecu je Orašar u HNK u 12. mjesecu.
    A inače standardno, slijedeći tjedan počinje Interliber, vidim da če biti nekakav festival kazališta pa će biti besplatnih predstava. U Arheološkom muzeju su nekakve radionice za djecu.

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Anemona, prati klinfo.hr

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ako imaš na umu neka predbožićna događanja, top događaj za djecu je Orašar u HNK u 12. mjesecu.
    A inače standardno, slijedeći tjedan počinje Interliber, vidim da če biti nekakav festival kazališta pa će biti besplatnih predstava. U Arheološkom muzeju su nekakve radionice za djecu.
    Sve me zanima. Nisam u Zgb., pa me zanima gdje doči do konkretnih informacija.

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo kao što reče gđa čoksa klinfo je super portal.

    Meni su recimo pravo otkriće i genijalne predstave kazališta Tvornica lutaka koje se održavaju subotom u 11h u nekadašnjem kinu Grič u Jurišićevoj. Obično se karte mogu kupiti preko kolektivne kupovine (UhvatiVal) pa koštaju samo 12.5 kuna.
    Ne kažem da se samo radi toga isplati doći u Zagreb, ali ako se dolazi subotom isplati se pogledati.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, jučer smo bili u Arheološkom muzeju (prva nedjelja u mjesecu - ulaz besplatan) i bio je cijeli čopor predškolaca.
    odlicna informacija, hvala. svi muzeji ili samo arh?

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ovo sa prvom nedjeljom ima koliko znam samo Arheološki, ali i neki drugi muzeji imaju prigode tog tipa - npr. MSU je imao besplatan ulaz svaku prvu srijedu, ne znam vrijedi li to još uvijek. To se uglavnom može pronaći na webu muzeja.

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Evo kao što reče gđa čoksa klinfo je super portal.

    Meni su recimo pravo otkriće i genijalne predstave kazališta Tvornica lutaka koje se održavaju subotom u 11h u nekadašnjem kinu Grič u Jurišićevoj. Obično se karte mogu kupiti preko kolektivne kupovine (UhvatiVal) pa koštaju samo 12.5 kuna.
    Ne kažem da se samo radi toga isplati doći u Zagreb, ali ako se dolazi subotom isplati se pogledati.
    Predstave su odlične, samo se dobro obucite jer nema grijanja .

  10. #10
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Kejt prvotno napisa Vidi poruku
    odlicna informacija, hvala. svi muzeji ili samo arh?
    kejt ja sam bila u subotu u arheoloskom muzeju. bila sam ja i djeca od 15, 8, 7 i 5 godina. platili smo obitleljsku ulaznicu 30 kn.

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Kejt prvotno napisa Vidi poruku
    odlicna informacija, hvala. svi muzeji ili samo arh?
    Prva srijeda u mjesecu vrijedi samo za Arheološki muzej.

    Etnografski je imao slobodan ulaz četvrtkom, a Muzej za umjetnost i obrt utorkom. Za Tehnički muzej mislim da nema takvog dana, ali su besplatne ulaznice za djecu mlađu od 7 godina (iako gledaju oni kroz prste i za koju godinu starije - nikad nismo to tražili, uvijek sami ponude besplatne ulaznice). Mislim da su nas tako pustili i u Povijesni muzej i u Muzej grada Zagreba - besplatno za predškolce.

    Za Mimaru je isto bio jedan dan u mjesecu (prvi ponedjeljak?) slobodan ulaz, ali nisam sigurna da li to još postoji, sramotno dugo nismo bili ...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    hvala vam, cure
    ma sjecam se i ja, jos iz gimnazijskih dana, da je ponedjeljkom bile sve slobodno, sad nisam bas ziher je li svaki ponedjeljak ili kako ... ali mislila sam da toga odavno nema

  13. #13
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Jako je (za školarce) zanimljiv Hrvatski školski muzej kraj HNK. A i ulaznica mu je simbolična.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Jako je (za školarce) zanimljiv Hrvatski školski muzej kraj HNK. A i ulaznica mu je simbolična.
    Daaa, fakat!

    Ima još takvih mjesta:

    Poštanski muzej http://www.filatelija.net/htmuzej.html

    Muzej policije http://www.mup.hr/27.aspx (ali mislim da kod njih pale jedino organizirani grupni posjeti - sa školom ili vrtićem, a bit će možda otvoreno za Dan policije)

    Ima i željeznica svoj muzej, ali nisam nikad bila pa ne znam kako u stvarnosti izgleda: http://www.hznet.hr/muzej

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •