Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 132

Tema: Kutak za likovno nekreativne majke i očeve

  1. #51
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Mene moje dijete uci kreativnom. A i ovo sto ina kaze, imas peterlin, imas google. Imas narodne novine. I bacis se na posao

  2. #52
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ajmo bez tuge SB

    ja plesem ili ti bolje receno se migoljim dok vozim, ono glava vamo, ruka vamo (nadam se da ne cita koji policajac na potezu centar -selo)

    za mene je sve opisala tanja_b (pa cak i mikroskopske preparate za koje se nudila frendica koja je i slikarica da ce mi nacrtati :LOL: kad se sjetim njenih i mojih crteza tih preparata )

    uhvati me koji put zelja i griznja savjesti da sam nekreativna mama, pa se primim posla. najgore mi je kad mi u vrticu zadaju kreativni zadatak. OMG pa jel moram, no savladala sam izradu medalja na brzinu a da izgledaju pristojno, skrinju s blagom s drzali dugo u grupi (uput sam nasla na netu)

    ne smikam se jer mi je to u rangu crtanja (samo po svom licu)

    zivotni prostor mi je uvijek ne dovrsen (kad ga dovrsim obicno se preselim)

    ovaj vikend sam imala vikend sa cetvero djece, vrijeme sam provela glumeci turista po ZAgrebu, klinci su bili odusevljeni, a i meni je bio uzitak.

  3. #53
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    još nešto sam se sjetila, uživala sam čitati j knjige i slikovnice.
    ali m me skroz iznervira jer stalno nešto prekida, pita, gleda, okreće stranice, a šta je to, a šta je ovo, grrrr. to je radnja koju prisilno s njom radim, a nije mi uopće ni najmanje gušt.

  4. #54
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Evo nekrEativnu mene zanima gdje kupiti sve potrebno za ovo:
    http://www.firstpalette.com/Craft_th...foamcrown.html
    Peterlin, help, zanima me ta podloga od pjene ili cega li.

  5. #55
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,971

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    I onda sam odlučila svih pozdravljati ma koliko se glupo osjećala.
    Ja u radijusu 5 m od haustora pozdravljam sve po defaultu, bili u prolazu, ili u mom haustoru stanovali .

  6. #56
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ne smikam se jer mi je to u rangu crtanja (samo po svom licu)
    O, zaboravila na to.
    Naravno da se ne šminkam! Tu tek treba savladati boje, sjene, alate...čini mi se kompliciranije od crtanja, papir ipak trpi sve, a lice hm...

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Evo nekrEativnu mene zanima gdje kupiti sve potrebno za ovo:
    http://www.firstpalette.com/Craft_th...foamcrown.html
    Peterlin, help, zanima me ta podloga od pjene ili cega li.
    To je spužva za privjeske, mislim da bi je trebalo biti za kupiti u Chemacu ili Lumosu ili sličnim trgovinama.

    Eh, sad... kako se točno zove, možda spužva za graviranje ili tako nešto.

    Našla sam gdje ima deblje (9,5 mm) ali ti trebaš tanju, pa ne znam. Pogledaj ovdje: http://www.klio.hr/repro-materijal-g...e%20plo%C4%8De

    Možda da proguglaš još "spužva za sitotisak" ili "spužva za graviranje", ne znam gdje se može kupiti kao sirovina. Morala bih pitati odgajateljsko jato ovdje: http://www.udruga-odgajatelja.hr/ideje/ Odgajateljice obično znaju kakvi su to materijali i gdje ih nabaviti.

  8. #58
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    O, zaboravila na to.
    Naravno da se ne šminkam! Tu tek treba savladati boje, sjene, alate...čini mi se kompliciranije od crtanja, papir ipak trpi sve, a lice hm...
    Slično ovako... Zapravo, mažem trepavice smeđom maskarom (inače se uopće ne vide) i koristim labelo, sjajilo ili neki ruž koji je sličan prirodnoj boji usana. Šminka za svaki dan - ufff, to nije za lijenčine moga kova...

    Imam doma zelenozlatno sjenilo koje smo kupili kad se mlađi sin maskirao u Yodu pa je time namazao lice, he he he...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 07.11.2012. at 11:32

  9. #59
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Evo nekrEativnu mene zanima gdje kupiti sve potrebno za ovo:
    http://www.firstpalette.com/Craft_th...foamcrown.html
    Peterlin, help, zanima me ta podloga od pjene ili cega li.
    http://www.hobbyart-chemaco.hr/katal...&lang=hrvatski#

    MOOSGUMMI pjenasta guma

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,138

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Fakat! Dan danas pamtim rođendane ekipe iz osnovne i srednje, njihove fiksne brojeve telefona, datume i godine kad je nešto bilo...Da to izbacim iz glave, koliko bih prostora napravila!
    Ne trebaš ništa izbaciti iz glave, u glavi ima sasvim dovoljno prostora i za još više od toga, a pamćenje se trenira na takvim "beznačajnim" podacima. Provjereno


    Za likovno-nekreativne, a verbalno kreativne, evo mog priloga (moja omiljena zabava iz djetinjstva s mamom, sad učim sina iste štoseve): pisanje priče u nastavcima. Na komad papira naizmjence pišete: muško ime (pa se presavine da onaj sljedeći ne vidi što piše), pa žensko ime, pa gdje su bili, pa što su radili... može se dodavati i dodavati, po volji. Na kraju odmotate papir i sve to čitate u komadu. Zabava garantirana!
    (jedino nije baš neka zabava za predškolce u fazi zahodskog humora jer je ishod prilično predvidiv recimo da je malo više za školsku djecu)

  11. #61
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Za likovno-nekreativne, a verbalno kreativne, evo mog priloga (moja omiljena zabava iz djetinjstva s mamom, sad učim sina iste štoseve): pisanje priče u nastavcima. Na komad papira naizmjence pišete: muško ime (pa se presavine da onaj sljedeći ne vidi što piše), pa žensko ime, pa gdje su bili, pa što su radili... može se dodavati i dodavati, po volji. Na kraju odmotate papir i sve to čitate u komadu. Zabava garantirana!
    (jedino nije baš neka zabava za predškolce u fazi zahodskog humora jer je ishod prilično predvidiv recimo da je malo više za školsku djecu)
    zahodski humor
    fora.

  12. #62
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    ne treba uopce bit kreativan u umjetnickom smislu, ali svako moze nesto raditi s djetetom

    nije cilj proizvesti umjetnicko djelo, nego pokazati djetetu da nesto moze samo napraviti i omoguciti mu da to i napravi. a ako je roditelj nevjest nije problem, jer se barem dijete nece bedirati kako mama lijepo crta, a ono ne
    X pod ovo.

    I dobra mi je ova tema, jer ovdje samu sebe svrstavam, iako se ne smatram apsolutno likovno nenadarenom jer dobro slazem boje, znam plesti (iako me to u ovoj zivotnoj fazi ne zanima), pomalo i sivati (takodjer, ne zanima me)... Ono, nekih sitnih talenata imam.

    Ono sto me frustrira je to sto, kad bih trebala nesto nacrtati, ZNAM kako to treba izgledati, tocno vidim prizor pred ocima, ali avaj! ruka ne moze pratiti mastu.
    Da stvar bude gora, dolazim iz obitelji u kojoj su SVI, ali SVI likovno nadareni. Ukljucujuci i MM-a. A E. je vec nekoliko puta dobijala nagrade na likovnim natjecanjima (srecom, gen je dosao drugim putem, valjda. ).

    No, ono sto me spasava je bavljenje fotografijom, jer tu uspijem docarati ono sto zelim, vidim i mogu (i pritom ne mislim na snap shots, nego inspiraciju i na dublje razmisljanje o svjetlu, ekspoziciji, temi, itd.).

    Zbog toga smatram da svatko od nas moze naci svoj vizualno-umjetnicki izrazaj.... Samo treba inspiracije, vremena i volje.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,138

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    No, ono sto me spasava je bavljenje fotografijom, jer tu uspijem docarati ono sto zelim, vidim i mogu (i pritom ne mislim na snap shots, nego inspiraciju i na dublje razmisljanje o svjetlu, ekspoziciji, temi, itd.).
    Sad si me podsjetila - i ja volim fotografirati, daleko sam od majstora fotografije, ali naučila sam s vremenom birati teme, motive i svjetlosne efekte. A kako puno planinarimo, motiva za fotografije mi ne manjka. Naravno, kad je vidio mene, i A. je poželio slikati, pa smo ljetos skoro sve motive slikali uduplo - jednom ja, jednom on. Rezultat - i on pomalo uči birati i tražiti motiv za fotografiju, zasad mu ne ide loše.

  14. #64
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, kad je vidio mene, i A. je poželio slikati, pa smo ljetos skoro sve motive slikali uduplo - jednom ja, jednom on. Rezultat - i on pomalo uči birati i tražiti motiv za fotografiju, zasad mu ne ide loše.
    Ja sam prepustila E. moj 'stari' fotic kojeg sam prerasla, i kad idem s mojim, i ona svojeg nosi. Nekad slikamo uduplo, nekad slika bas ono sto zeli - i uglavnom me pozitivno iznenadjuje motivima i kutevima. Svidja mi se vidjeti svijet njenim ocima.
    Lagano joj prenosim ono sto znam o svjetlu i tehnikama (konstantno se trudim nauciti i ja nesto novo), uglavnom nam to bude odlicno vrijeme provedeno zajedno.

    Jedino tati nekad dosadi na setnjama i putovanjima, jer nas ceka dok mi "cekaj, jos samo jedan snimak!" obavimo .

  15. #65
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Ja sam totalno likovno nekreativna.
    Ne znam crtati, imam malca od 4 godine i za sada mi se čini da je on pokupio taj moj antitalent.
    Ja kada trebam nešto nacrtati to doslovce izgleda kao kod malog djeteta.

    Malac je totalno nezainteresiran za crtanje, ako idem uspoređivati njegove "radove" sa radovima vršnjaka, on je daaaaleko iza njih.
    I zaista mi ponekad bude teško kada počnemo nešto crtati, sve na moj nagovor i on kaže mama nacrtaj mi avion, a ja se mučim i na kraju nešto zbrljam, a on ispali: "mama, to nije avion to je riba

  16. #66
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    MIma i Peterlin, tnx

  17. #67
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Sjetio me jedan drugi topic ove teme pa da je oživimo malo.
    Htjela bih malo zadiviti svoju curu nekim kreativnim poslijepodnevom u stanu.
    Ako smo doma, a bile smo sad više doma zbog kiša i moje temperature, onda nam se sve svodi na muziku i ples, skakanje, slikovnice...Danas smo recimo bubnjale, ona na malom, ja na velikom bubnju i to je bilo fora.
    Ali nikako da sjetim nečeg likovnog.
    Zapravo neki dan sam pokušala nešto s onim bojama baby fingers, ali nisam imala pojma što se s tim radi, a ova me blijedo gledala nakon što sam joj prste umočila u te boje i pritisnula ih na papir. To joj je bilo potpuno nezanimljivo, a i meni...

    Palo mi je pamet izrezivati kolaž (to je jedino čeg sam se sjetila )), ali mi je to totalno glupo, šta da izrezujem, kad ništa ne znam nacrtati? Osim toga, ona ne može rezati pa bi joj bilo dosadno.
    Ideje? Što radite s malim klincima, a da je kreativno?

  18. #68
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Sjetio me jedan drugi topic ove teme pa da je oživimo malo.
    Htjela bih malo zadiviti svoju curu nekim kreativnim poslijepodnevom u stanu.
    Ako smo doma, a bile smo sad više doma zbog kiša i moje temperature, onda nam se sve svodi na muziku i ples, skakanje, slikovnice...Danas smo recimo bubnjale, ona na malom, ja na velikom bubnju i to je bilo fora.
    Ali nikako da sjetim nečeg likovnog.
    Zapravo neki dan sam pokušala nešto s onim bojama baby fingers, ali nisam imala pojma što se s tim radi, a ova me blijedo gledala nakon što sam joj prste umočila u te boje i pritisnula ih na papir. To joj je bilo potpuno nezanimljivo, a i meni...

    Palo mi je pamet izrezivati kolaž (to je jedino čeg sam se sjetila )), ali mi je to totalno glupo, šta da izrezujem, kad ništa ne znam nacrtati? Osim toga, ona ne može rezati pa bi joj bilo dosadno.
    Ideje? Što radite s malim klincima, a da je kreativno?
    Čuj, u ovoj dobi rano ti je za samostalno likovno izražavanje. Diejte jednostavno još ne kuži kaj bi to trebalo biti. Sad je to TVOJE likovno izražavanje, ako želiš štajaznam napraviti otiske dlanova i stopala u boji ili glini, da imaš za uspomenu.

    Djeca jasličke dobi su ti uglavnom orijentirana na motoriku i zvukove, tako da likovna kreativnost prije treće godine nije baš širokog spektra. U obzir ti dolaze igre u pijesku (kad zatopli) i igre u kadi svakodnevno, s posudicama.

    A za u sobi sad dok je još hladno za van, pomozi sebi i djetetu ovako - spoji ugodno s korisnim: kućice i tuneli su zakon za ovu dob, moraš napraviti djetetu nešto u što će se moći zavlačiti, a da se ne ozlijedi. Koristiš ono što ti je pri ruci. Ja sam svojim dečkima samo znala preko stolića za kavu prebaciti deku i eto kuće. Oni su si sami gradili dvorce od jastuka (dnevnih, malih - ne onih za spavanje) a beskrajni izvor zabave bila je obična kartonska kutija. Prva je bila od mikrovalne pećnice, a onda od bakinog televizora... Tri sezone ju nisu dali baciti. To je bila i kuća i dvorac i tunel i svašta.

    Evo kako to izgleda (ova je čak i obojana) u starijim vrtićkim grupama: http://www.vrticsn.hr/clanak/78

    Ne opterećuj se, za početak daj djetetu jednu običnu kartonsku kutiju BEZ IČEGA, samo ostavi nasred sobe i vidi kako će reagirati.

    Možeš koristiti i male kutije - od cipela, od bilo čega...

    Dobru zabavu!

  19. #69
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    I mi imamo kucicu od kartonske kutije S puno rupa, s prozorima i vratima... i bas je super za igru
    Ja svom dam malo flomastere da sara po papiru... i lipo on sara par minuta... (imamo i prvi crtez na frizideru) pa idemo dalje

  20. #70
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Imamo nekoliko manjih kutija uvijek na podu, ali super ideja za veliku kartonsku kutiju i dvorac!
    Hvala!

  21. #71
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    [QUOTE=Zuska;2367350]Imamo nekoliko manjih kutija uvijek na podu, ali super ideja za veliku kartonsku kutiju

    A cak s kutijom ne moras nista raditi isim izrezat prizore na njoj.

    ako bas hoces nesto s bojama, preporucujem boje za slukanje prstima i velike papire, ecimo oni stolni planeri su idealne velicine. Umocite dlanove u bojuu jrenite. Ne mora to biti smisleno. Ako slavite uskrs, kupi u hoby shopu par jaja od stiropora,pa ih meljajte po rukama umocem u boju. Nabodes na srapice a raznjice da se suse i stavis. Vazu sa par narcisa i eto ti dekoracije za dtol koju sre vas dvije napravile. A moze trajat godinama.




    A za mslo stariju djecu mogu biti fora boje za mramoriranje. Boja se nakapa u vodu i u nju se umacu jsja na stapicu. Razlijevanjem boja nasraju razlicite sare.

  22. #72
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Pa to s bojama i prstima nam nije bilo fora, napisala sam
    Ostalo je već ALU razina, ne razumijem šta znači mramoriranje npr.

  23. #73
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to s bojama i prstima nam nije bilo fora, napisala sam
    Ostalo je već ALU razina, ne razumijem šta znači mramoriranje npr.
    Nije to za malu djecu. To je za starije vrtićance. Ako mislimo na isto, to je boja na bazi razrjeđivača, ne bih ja to baš maloj djeci davala.

    Papirić za mramoriranje za farbanje jaja, to bi se već moglo koristiti, ali nisam ih vidjela za kupiti dugo duuugo... To je papirić koji se natopi u vodi, u njega zamotaš jaje, a kad ga odmotaš, ispadne šareno obojano.

    U ovoj dobi moja djeca su samo lijepila preslikače na pisanice (i to ne vodene nego klasične naljepnice), za ništ drugo im motorika nije bila dovoljno razvijena.

    Po mom mišljenju, za ovu dob su dobre krede u boji (jer gruba motorika se taman razvija, fina je još u pelenama), voštane boje i flomasteri (ali treba paziti da ne usvinje kuću).

    Na zid objesiš veliki hamer i uvježbavaš dijete da samo tu crta. Ali bilo je veselja kod nas doma - stariji nikad nije šarao po zidovima (ni po papirima baš s voljom, he he he) ali mlađi - taj je narančastom voštanom bojom s neke 3 godine uresio zid u dnevnoj sobi. Pa je onda dobio kanticu i kist i morao popravljati. Nisam baš od roditelja koje veseli kad djeca bojama uništavaju zidove, tepihe i kaučeve. Za stolove me višemanje baš briga, stavim novine ili voštano platno i udri...

    Zuska, dijete će ti uskoro samo pokazati što joj se sviđa i što voli. Možda će (kao moji dečki) više voljeti kazalište lutaka nego bilo kakvu likovnu kreativnost, ali nikad ne znaš. Moj mlađi je kasnije procrtao (ipak je to mamino dijete - crtat znam, slikat nemam pojma) a stariji - taj crta samo sheme i nacrte (tatino dijete).

  24. #74
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    O, zaboravila na to.
    Naravno da se ne šminkam! Tu tek treba savladati boje, sjene, alate...čini mi se kompliciranije od crtanja, papir ipak trpi sve, a lice hm...
    Greška! Na netu ima toliko uputa, da nemreš fulat.

  25. #75
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Eh, da - kako li sam samo zaboravila? Zuska, za tvoju curicu sad je najbolja drvena ploča na nogama + krede, a ako nemaš mjesta možda je za početak bolja magnetska ploča s pisaljkom - ovo: http://www.istra-webshop.com/proizvo...tanje-3428292/

    Moj mlađi je to volio, a starijeg je više zanimalo kako to radi.

  26. #76
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Greška! Na netu ima toliko uputa, da nemreš fulat.
    Tak je! A da ne velim koliko je to bitno za samopouzdanje (u crtanju i slikanju)... Čisti gušt!

  27. #77
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, da - kako li sam samo zaboravila? Zuska, za tvoju curicu sad je najbolja drvena ploča na nogama + krede, a ako nemaš mjesta možda je za početak bolja magnetska ploča s pisaljkom - ovo: http://www.istra-webshop.com/proizvo...tanje-3428292/

    Moj mlađi je to volio, a starijeg je više zanimalo kako to radi.
    Imamo Piši-briši, drvenu ploču s kredama planiramo nabaviti.

    Šminkanje...ma od toga sam odustala davnih dana, nije mi ni na popisu stvari koje treba naučiti jednom kad budem imala vremena

  28. #78
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ova je tema ko stvorena za mene ( ne znam dvije ravne crte ravnalom povući ) ! Pratim..

  29. #79
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zuska, u istom dućanu (Pajo na Verudi) gdje su nabavljene finger paints za Gigu, kupila sam i prve flomastere za Smjehuljicu. Obožava ih, ne toliko zbog toga što ostavljaju trag, već zato jer su u pernici na patent, koji treba otvoriti, pa svaki flomaster ima svoj čep, pa ih sve otvori i zatvori, pa pomiješa, pa vraća u pernicu. Usput nešto i pošara po podu, papirima... po sebi, po robi... što je sasvim ok jer su perivi u vodi (jednako kao i finger paints, Peterlin, ne brini nisu na bazi razjređivača.)

    Što se tiče finger paints, mi smo dva put slikali, više ja nego ona, ali je ona promatrala što radim i pomalo oponašala. Da se predala tome jednako strašću kojom se predaje otvaranju flomastera, nije... ali je iskusila. A meni je to bitno.

  30. #80
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mi danas kupili hamer, zalijepili ga na zid, dobila je u ruke flomastere (one obične, nisam znala za ove perive i krenula ih je razgledavati, otvarati i zatvarati čepove, šarati po hameru...pa po svojim rukama i licu...pa po zidu gdje nema hamera... Uglavnom, zabavljala se i to je trajalo dosta dugo, uspjela sam spremiti cijelu večeru
    Znači, moram nabaviti te perive flomastere. Jel to uobičajeni asortiman u knjižarama ili nešto što se mora tražiti?

  31. #81
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nisam ih vidjela nigdje osim kod Paje na Verudi. To su ti. http://cdn.thenewageparents.com/wp-c...en-300x243.jpg
    A možda ima.
    Ne znam.
    Ako ih baš hoćeš, dam mami zadatak da ti ih kupi i pošalje.

    Inače, Giotto ima cijelu seriju baš za bebe http://english.fila.it/brands/giotto-beb%E8.aspx
    Posljednje uređivanje od Mojca : 15.03.2013. at 22:46

  32. #82
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ja mislim da su i TOZ-ovi flomasteri (Hlapić) na bazi vode, nisu toksični i perivi su, ali ne znam da li ima debelih. Tanki nisu baš prikladni za malu djecu.

    Možda imaju štogod novo za malu djecu...

    Našla: http://www.ekupi.hr/Flomaster-maxi-m...ic-242692.aspx

  33. #83
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Evo, da prijavim da je upotreba flomastera za šaranje/crtanje postala nezaobilazna dnevna aktivnost, svaki se dan sjeti tražiti... Jučer je k tome dobila te perive flomastere koji se mogu slagati jedan na drugog i onda je to velika zanimacija. Malo otvara i zatvara čepove, malo šara, malo objašnjava što je što na hameru (ono što smo MD i ja nažvrljali), malo spaja flomiće...
    Sad ganjam kakvu veliku kutiju da možemo izraditi kućicu

  34. #84
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Super.
    Što se kućica tiče, mi sad imamo "pravu" iz Lidla (baka kupila), a prva je bila velika kutija iz dućana i bila je pun pogodak. Je da je više nalikovala na pseću kućicu, ali svejedno je bila dobra.
    Ova iz Lidla ima vrata i prozore, obožava se igrati u njoj, sakriti se, zatvoriti vrata, pa viriti kroz rupice ili prozore... pa savjetujem da malo proguglaš da dobiješ inspiraciju za veću kućicu, da ne bude pseća, kao on naša prva. Btw... ima za kupiti i kartona u pločama, ja sam bila ovima nešto pričala http://jaskapack.com/proizvodi/ dok sam planirala napraviti kućicu sama, ali se poklopila Lidlova ponuda i baka uletila i nisam nikad napravila kućicu
    I... stalno ona nju nešto farbucka, uređuje tim flomasterima, nekad sama, nekad skupa.... ma kućica je zakon!

  35. #85
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Zuska, ni jedna kupljena kućica nije tako dobra za kreativnost kao obična kkutija kojoj mama i tata mogu napraviti prozore, koju možeš obojiti i koju može dijete pošarati flomasterima bez ikakve štete (a još ako ste ekološki svjesni - te kuće od plastike su mi fuj, a drvena ni šator nisu za u sobu...)

    Kako do kutije - ispred svakog trgovačkog centra + mnogih lokalnih dućana obično stoji veliki kontejner za papir i karton, pa zaviri unutra. Nepotrebno je kupovati takve stvari kad su dostupne za nula kuna. Moji su rabili kutiju od mikrovalne, od hladnjaka i od bakinog starog debelog televizora. Inače, lani kad smo preuređivali sobu, ušla sam u najbliži dućan i zamolila da mi ostave velike kutije za stvari. Dobila sam nekoliko - isto bi se mogle lijepo upotrijebiti za kućicu. Dobru zabavu!

  36. #86
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Z- te kuće od plastike su mi fuj, a drvena ni šator nisu za u sobu...)
    !
    Ova o kojoj pričam je kartonska, već je sva pokrpana... slažem se, plastika je fuj.

  37. #87
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Slična je ovoj: nije pobojana, ima nacrtano svega i svačega po sebi, mace, cvijeće... (nema ove grozne princeze, srećom) pa se može bojati kao bojanka.
    http://www.popustolovac.hr/proizvodi...nska-kika-5118

  38. #88
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Hvala cure, mislila sam najprije izraditi kućicu od kartonske kutije pa onda nakon nekog vremena kupiti tu neku veću papirnatu.

  39. #89
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ja sam likovno kreativna, ali često s premalo vremena da to pokažem pred djetetom. S druge strane sam muzički apsolutno netalentirana, potpuno nesportski tip, a imam još niz drugih nedostataka
    Ali mislim da svatko ima svoje dobre strane.

    Zgodna zabava je npr raditi s djecom tjesteninu. Jednog vikenda smo krenuli u akciju, na plastičnom stoljnjaku smo razvaljali tijesto, rezali rezance, radili torteline sa sirom, kasnije smo i pomoću kalupa za kekse izrezivali različite oblike. Maloj je to ostalo u sjećanju kao sjajna zabava, i kasnije je to spominjala.

    Slijedeći mi je plan napraviti skupa s njom u nekom većem loncu dječji vrt, ovako nešto
    http://backyardpatch.blogspot.com/20...ry-garden.html

  40. #90
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Zgodna zabava je npr raditi s djecom tjesteninu. Jednog vikenda smo krenuli u akciju, na plastičnom stoljnjaku smo razvaljali tijesto, rezali rezance, radili torteline sa sirom, kasnije smo i pomoću kalupa za kekse izrezivali različite oblike. Maloj je to ostalo u sjećanju kao sjajna zabava, i kasnije je to spominjala.
    I meni mi to bila sjajna zabava kad bi netko to sa mnom radio Najprije moram za pravo naučiti raditi tjesteninu pa onda ću se igrati

    Pomikaki, super ideja za dječji vrt u loncu, to ću kad malo poodraste!
    Posljednje uređivanje od Zuska : 26.03.2013. at 14:08

  41. #91
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    pa imaš recepte za tjesteninu na internetu
    još je zabavlja kad radimo neke kolačiće koje treba oblikovati u kuglice ili rezati modlicama

  42. #92
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    I meni mi to bila sjajna zabava kad bi netko to sa mnom radio Najprije moram za pravo naučiti raditi tjesteninu pa onda ću se igrati
    POčni sa slanim tijestom, fora je!

  43. #93
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    POčni sa slanim tijestom, fora je!
    Prvo moram na LCHF par mjeseci

  44. #94
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Samo daj, ma na kojoj god dijeti da jesi, slano tijesto nećeš jesti...
    Ono je za praviti ukrase...

  45. #95
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Zašto se slano tijesto ne bi jelo? Tj. je li slano tijesto posebna verzija za rađenje ukrasa i zašto mora biti slano? Mogu li se sa slatkim tijestom raditi ukrasi?
    Uh, ovo je već tema za Kutak za kuharski nekreativne i neuke roditelje...

  46. #96
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    I meni mi to bila sjajna zabava kad bi netko to sa mnom radio Najprije moram za pravo naučiti raditi tjesteninu pa onda ću se igrati

    Pomikaki, super ideja za dječji vrt u loncu, to ću kad malo poodraste!
    ma daaaj ne moze biti lakse.
    cak je MM u par navrata napravio :D

  47. #97
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jer ide omjer soli i brasna 1:1 ili 1:2 ovisi o receptu

    mozes sa slatkim. npr. zimus sam radila gingerbread house, tijesto je bilo za medenjake
    ukras i ljepilo bjelanjak sa secerom. isto tako ljepilo moze biti i secer u prahu s malo vode.

  48. #98
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Pa znam raditi tijesto za pizzu i to dobro. Da ne bude da ne znam baš ništa

    Leonisa, jel to recept za jesti ili za igrati se?
    Posljednje uređivanje od Zuska : 26.03.2013. at 15:00

  49. #99
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    e to ti je to, samo ide sol, brasno i voda
    http://forum.roda.hr/threads/77533-U...slanog-tijesta gle

  50. #100
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a imas i ono elasticno sa octom koje moze stajati i modelira se ko plastelin.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •