Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: "Mlijeko" konoplje

  1. #1
    I.R. avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    9

    Početno "Mlijeko" konoplje

    Pozdrav svima,
    imam sina od 9,5 mjeseci i često mu za doručak radim frape od voća, povrća, zobenog ili rižinog mlijeka. Zanima me sljedeće- mogu li mu davati mlijeko od konoplje? Naišla sam na podatak da se njeno ulje može davati skroz maloj djeci (kada se počinje s korištenjem biljnih ulja), ali nisam naišla na podatak o mlijeku. Ima li tko kakvih saznanja?
    Zahvaljujem, Ivana

  2. #2
    I.R. avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    9

    Početno

    Mogla bih zaključiti da može mlijeko ako može ulje... no, voljela bih biti sigurna...

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ti to radiš sama?

  4. #4
    I.R. avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    9

    Početno

    Pozdrav

    eto da podijelim, ako još nekog interesira- dobila sam odgovor od dr. Jovančevića da slobodno koristim konopljino mlijeko.
    Jelena.O, sama ga radim, vrlo je jednostavno zapravo- sjemenke se blendaju s vodom u omjeru 1:3 pa se procijedi. Mogu se dodavati razna sladila tipa agavinog sirupa no nije potrebno, meni je vrlo ukusno, a znam da će biti i mom sinu .
    O koristi konzumiranja sjemenki pun je internet, a našla sam recept za izradu "tofua" od konoplje pa se možda jedan dan uputim u avanturu, pošto izbjegavam soju. Ako nekog zanima mogu podijeliti iskustva . I to, naravno, kada saznam smijem li koristiti nigari (magnezij klorid) za izradu istog za mog 10 mjesečnog štrumfa.
    Pozdrav!

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    znači to se samo mučka, nisu ko druga žitna mlijeka

    a koju konoplju kupuješ i gdi, jel može isto i s lanom-.

  6. #6
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    znači to se samo mučka, nisu ko druga žitna mlijeka

    a koju konoplju kupuješ i gdi, jel može isto i s lanom-.
    Pa i ostala biljna mlijeka se rade po istom principu...

  7. #7
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i ostala biljna mlijeka se rade po istom principu...
    tako je

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    mislila sam na žitna mlijeka poput rižinog, zobenog i sl. http://www.coolinarika.com/recept/rizino-mlijeko/

    na ovakav način se rade bademovo i lješnjakovo mlijeko http://www.coolinarika.com/recept/818227/


    ipak je u postupku razlika nadam se da se vidi

  9. #9
    I.R. avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    9

    Početno

    da, samo se zbučka . Ne treba se namakati. Kada se radi s drugim sjemenkama tipa lan, sezam, suncokret ili buća namače se preko noći zbog lakše probavljivosti.
    Naletila sam bila i na jedan recept gdje se sezam prži prije, onda se naravno ne namače.

    Mi već par dana pijemo razne napitke od konopljinog mlijeka, i Mihaelu se jako sviđaju. Posebno mu je fin s kruškom i jabukom. A ne ostaje ni ravnodušan kada ubacim bananu .

    Sjemenke kupujem u dućanu zdrave hrane, 100g košta oko 18kn. Od tog paketića dobijem jedno 2,5- 3l mlijeka.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ništ probat ću i ja ali od bučinih koštica i lana

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    može li pitanje zakaj si mu to htjela davat, samo izbječ kravlje ili je poanta u nećem trećem.Moj mali jede rižino mlijeko.

  12. #12
    I.R. avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    9

    Početno

    zbog raznolikosti prehrane... a i voljela bih da mu je prehrana što sličnija mojoj, vegetarijanka sam sa željom prelaska na veganstvo pa dosta "šaram" po prehrani da bi bila uravnotežena. Pošto je moj dragi mesožder, ali ne veliki, našli smo se na pola puta pa ne želim mu kravlje mlijeko i slično budu svakodnevna pojava. Zato mu uvodim mlijeko od konoplje, a za sama je probao zobeno, rižino, pirovo i raženo i jako su mu fini. .

    Pokušaj pomiješati rižu i sjemenke i dobiti super fino mlijeko.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •