Stranica 4 od 25 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 1206

Tema: Pokloni za nadolazece praznike?

  1. #151
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    hahaha,klinci su ti zakon!
    Pa da - auti su njima dosadni, a kak i ne bi bili kad imaju gomile (previše) drugih stvari. Uhvatili smo mm i ja sebe da djeci dajemo sve ono što smo mi željeli kad smo bili njihove dobi, a nismo imali.

    S druge strane - nešto smo i imali, pa se kod nas i dalje koriste setovi željeznice još od mm-a i mog brata + donacija od susjeda. Isto vrijedi za Elektropionir, mikroskop (svekrva je sačuvala optički koji je mm koristio kad je bio u dobi od desetak godina) i hrpu društvenih igara, rulet, monopoli... teško bi se našlo nešto čega nema.

    Kad smo već kod toga, Mehanotehnikine igračke su nekad bile zakon (merklin klon). Ne znam ima li još tih setova... Moglo se graditi dizalice, bagere, razna vozila i slično.

    Gledam web stranicu: http://www.mehano.si/toys.php?Id=&idm=4&group=4

  2. #152
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    peterlin, vidjela sam nešto slično mehanotehni u muelleru, više paketa za slaganje različitih vozila.

    mi smo u potrazi za modelom sunčevog sustava, u škrinjici su ih rasprodali taman kad su dečku skupili novce. ima li ih još negdje?

  3. #153
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Uzet cu deckima neke knjige za slaganje Legica i vratit cu im legice koje sam oduzela kad ih nisu spremali s poda. Cini mi se to kao dobar potez za novcanik.
    Apropos, za ljubitelje Harryja Pottera, povezano s Legom, postoji knjiga Lego Harry Potter: Building the Magical World Book", uz koju ide i Lego mini-figurica Harryja u Quidditch uniformi na metli.


    Probat cu ju uloviti na eBayu.

  4. #154
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, ja smislila sto cu uzeti svom 10-godisnjaku: SAH.
    poceo je u skoli ici na sah, jako mu se svida i super mu ide, tako da mislim da ce mu se svidjeti.
    Tako da ne mora vise igrati na kompu i mobu.
    Oh, da - sah moze biti strasno dobra (i edukativna) zabava, E. ga igra s nama vec nekoliko godina.

  5. #155
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    peterlin, vidjela sam nešto slično mehanotehni u muelleru, više paketa za slaganje različitih vozila.

    mi smo u potrazi za modelom sunčevog sustava, u škrinjici su ih rasprodali taman kad su dečku skupili novce. ima li ih još negdje?
    Nemam pojma... Mi smo imali model Zemlja+Mjesec (baš modelarski), mislim da je mm to kupio u Chipoteci pred par godina. Sličnih modela je prije bilo u Turbo limaču, kao i onih kostura dinosaura za iskopavanje, modela vulkana i takvih stvari, možda bi se našlo u One-2-play...

    Sunčev sustav je nezgodan za 3d model (igračkku) jer je nemoguće napraviti ga u mjerilu.

  6. #156
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Lea bi isto voljela dobiti šah ali joj ga bome neću kupiti jer niti ja niti MM ne znamo dobro igrati i ne volimo.
    Ima kod bake stari dedin šah, pa igra tamo sa bakom.

  7. #157
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Lea bi isto voljela dobiti šah ali joj ga bome neću kupiti jer niti ja niti MM ne znamo dobro igrati i ne volimo.
    Ima kod bake stari dedin šah, pa igra tamo sa bakom.
    Kupi ti lijepo šah + knjigu o tome za početnike, pa učite zajedno! Mene su dečki natjerali da tak napravim. Kupili ovo: http://www.svijet-knjige.com/proizvo...KDAMAKRALJ-MAT

    A dok ne naučite, igrajte dame!

  8. #158
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Inace, kad su moji u istoj dobi ovak zujali okolo
    Peterlin, ovo boldano mi je upalo u oko - znaci, ovo "ne znam sto zelim" je povezano s dobi, fazom odrastanja?

    Potpis za dalekozor, bas je nas 9-godisnji frend izjavio da bi to htio imati, pa cemo mu ga kupiti za rodjendan.

    Re: kuharice, znam na koju mislite sa sendvicima, tu ima frend od E. (9 god.) i cesto im pribavimo "materijal" da si sami sloze marendu kad se skupa igraju bas po toj kuharici. Fora i za decke i za cure.
    Za cure ima i Hello Kitty kuharica, a i jos jedna HK knjiga (mi je imamo na talijanskom, ne znam sad kako se zove na hrvatskom jer mi nije pri ruci) koja je dosta zgodna jer je rasporedjena po mjesecima u godini, i onda za svaki mjesec daje razne prigodne kreativne savjete, a i recepte, iz nje smo izvukli recepte za kolacice od bundeve za ovogodisnji Halloween.

    Mishekica, sorry, slucajno sam preskocila tvoj post, idem sad vidjeti kengur-cipele.

    I X pod Peterlin i ideju za sah + knjigu za pocetnike.

  9. #159
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    peterlin, to znam otkad sam prije četvrt stoljeća poželjela sama napraviti model.

    ovaj nije u mjerilu, ali je velik, mislim i na baterije, i planeti su dobro prikazani.

    ide nam uz enciklopediju o svemiru. :wink:

  10. #160
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, ovo boldano mi je upalo u oko - znaci, ovo "ne znam sto zelim" je povezano s dobi, fazom odrastanja?
    Da, moze biti, to je bila bas takva faza... To je dob kad klinci vise nisu mali, gledaju oko sebe i tek pocinju spoznavati sirinu svijeta i razne mogucnosti (i taj proces jos traje kod mojih, ali trudim se nekako ih usmjeriti i na druge stvari osim materijalnih).

    Mi cemo vjerojatno umjesto poklona za svetog Nikolu ici pogledati ovo http://www.komedija.hr/web/?page_id=495 u Komediju (jos nema rasporeda predstava za 12. mjesec, ali se toplo nadam da ce uskoro biti.)

  11. #161
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    mi imamo onu staru kuharicu- pjesmaricu " ja sam mala kuharica" mire vucetic i super je. ona ju zna napamet.
    mobitele/mp nesto- to nece dobiti prije desete godine. spasava nas i cinjenica da to nitko u razredu nema, pa nije zainteresirana.

    javio nam jucer frend da ima predobre stare sanjke i da dođemo po njih malo ih treba srediti i pod bor. a kad sam joj jucer rekla da ce dobiti posteljinu, rekla je moze! mm joj je odlucio snimiti hrvatske serije i filmove jer je bila odusevljena kokom i duhovima, smogovcima i druzbom pere kvrzice.
    tako da sad trazim lazes, melita, operacija barbarosa, vlak u snijegu ( ima li jos sto? preporuke?)

    ako budem stigla mozda joj napravim laznu disco kuglu. nasla sam jednostavne upute ( na stiropor kuglu iz hobby ducana, lijepe se pravokutnici od koristenog (ili ne) cd/dvd-a.

    a meni su i grijaci za usi fora. uglavnom, nista od igracaka ove godine.
    .

  12. #162
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    ne znam tko je spomenuo kupone, ali moja curka je rekla da bi ona to (kino, topli kakao, kasna setnja, spacka za tatu.....)

  13. #163
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Apropos, za ljubitelje Harryja Pottera, povezano s Legom, postoji knjiga Lego Harry Potter: Building the Magical World Book", uz koju ide i Lego mini-figurica Harryja u Quidditch uniformi na metli.


    Probat cu ju uloviti na eBayu.
    Imaš i ovdje nelošu ponudu:
    http://www.bookdepository.co.uk/sear...ity&searchLang=

  14. #164
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    suncev sistem ,lampu, sam vidjela u nekom novom (za mene novom) ducanu u avenue mallu. nisam stigla detaljno pogledati, mozda ce nekom biti interesantno.

    cure a kakav ste mikroskop kupili klincima?
    moja je izrazila zelju za tako necim, ali nemam pojma valjaju li ista ovi djecji. mislim da ce to biti dugogodisnja zabava, pa bi investirala u nesto bolje, a opet nemam pojma koliko bi moglo kostati.

  15. #165
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Za kćer imam origami, a sin će dobiti knjigu o astronomiji s kartama neba. Ona još priželjkuje ručni sat, a on bi htio švicarski nožić. Za ovo drugo sam jako u dilemi - biste li to kupili dvanaestgodišnjaku?

  16. #166
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Za ovo drugo sam jako u dilemi - biste li to kupili dvanaestgodišnjaku?
    ne

  17. #167
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Za kćer imam origami, a sin će dobiti knjigu o astronomiji s kartama neba. Ona još priželjkuje ručni sat, a on bi htio švicarski nožić. Za ovo drugo sam jako u dilemi - biste li to kupili dvanaestgodišnjaku?
    Paaa, ne znam. Zapravo bih, ali to ovisi o djetetu. Uostalom, i ja sam prvi svoj džepni nož dobila od tate u petom razredu.

    Moj mlađi se sam snašao - našao je u kuhinjskoj ladici moj stari "švicarac" (zapravo klon) iz planinarskih dana, pa je pitao smije li ga koristiti. Budući da on inače vješto barata nožem i sjecka povrće za salate i slično, rekli smo da može, ali ne smije to nositi van dok se igra s drugom djecom. To je bila atraktivna igračka tijekom ljetnih praznika, pa nismo ni došli do toga da se ne smije nositi u školu.

    Igrao se s tim cijelo ljeto, kod mojih roditelja, pa ga je deda učio kako se od jorgovanove grančice napravi pištaljka. Nije bilo zloupotrebe. Izdovoljio se, nož se vratio na mjesto i dobro. Imam sličan takav i u vikendici - djeci je to dostupno. Mlađega to zanima, a stariji ih nikad nije ni pogledao.

  18. #168
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    ne
    Jos jedan ne.

  19. #169
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa, ja bih, uz razgovor i ograničenja kakva je rekla Peterlin - da se to ne nosi na igru i da ne služi za igru.
    Ja sam baš nedavno htjela nećaku kupiti švicarac, ali mu ga je već kupio njegov kum i predao uz muški razgovor

  20. #170
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ja jesam, zapravo baš mislim da je bio 12. rođendan u pitanju!

  21. #171
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    A čemu bi taj nož zapravo služio 12-godišnjaku?! Ja stvarno nikad ne bi kupila ni dala djetetu jer je to NOŽ.
    Mislim da bi isto tako poludila da im ga netko pokloni

  22. #172
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ma da, pa to prvo pada na pamet, ozlijedit će sebe ili drugoga, ali mom sinu je služio za hvaljanje, u prvom redu
    a uglavnom za samostalnu "igru", tj korištenje, kad nije bilo ostale dječurlije
    mm bi rekao za đelanje, ne znam je li vam poznat taj slavonaski izraz?
    znao bi oguliti neko drvce od kore, raditi tako neke oblike
    osim toga, može se korištenje ograničiti u društvu odrasle osobe, u ribolovu s djedom, tatom, u branju cicamaca u šumi i tako

  23. #173
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa čemu služi MM-u - u ribolovu, da nareže jabuku kad smo u šumi, a dvanaestogodišnjaku da napravi sviralu od drveta ili luk i strijelu ili nešto slično.

  24. #174
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ja se isto toga bojim zato što je nož. Mogu razumjeti čemu bi služio dvanaestgodišnjaku - sjeckanje, guljenje grančica, rezanje raznih materijala (recimo, on radi neke kućice, dvorce i tako). Osim toga, na tome nije samo nož nego i drugi korisni alati - njega zanimaju male škarice, otvarač za boce, rašpica, čačkalica, odvijač. I potpuno sam sigurna da on to ne bi nosio u školu, ali me svejedno strah jer je to oružje, zlu ne trebalo.

  25. #175
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    nož... pa nije švicarac samo nož. švicarac je pomagalo, raznorazno. to je jako korisna stvarčica.
    ali razumijem tko se boji i tko ne želi.. sve ok.
    mi kampiramo, odlazimo na rijeke i tako, pa što bi bez švicarca? nemo'š konzervu otvoriti, kruh si odrezati
    najmanje on služi za onu namjenu/situacije za koju se ovdje rade asocijacije

  26. #176
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    razumijem zdenka, kod nas je dobro prošlo pa sam ti zato to tako lakonski odgovorila
    razumijem, nikada se ne zna
    osim toga, ja sam za taj nož uvijek, u svakom trenutku znala gdje je
    nisam si smjela dozvoliti drugačije
    a to je i obaveza

  27. #177
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    i moj je već davno tražio švicarac - kod nas je to zbog izviđača. Nije ga dobio

  28. #178
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa čemu služi MM-u - u ribolovu, da nareže jabuku kad smo u šumi, a dvanaestogodišnjaku da napravi sviralu od drveta ili luk i strijelu ili nešto slično.
    Za to može dobiti i običan nož uz moj nadzor.

    A i meni se čini da bi im prvenstveno služio za hvalisanje i pokazivanje okolo.

    To je ko da im za 18 rođ. kupim pištolj i predam uz "muški razgovor". Zapravo mi je i ovaj pištolj prihvatljiviji od noža za dijete. Moš mislit kako ga neće nositi van i ne neće služiti za igru

  29. #179
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    zara, pretjeruješ s pištoljem.

  30. #180
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    zara, pretjeruješ s pištoljem.
    Zapravo ne pretjerujem. Ne bi mi bilo drago da jednog dana kad mi djeca krenu u školu jedni drugima pokazuju svoje švicarske nožiće koje su dobili za Božić. Ono središte grada baš i nije divljina gdje nemaš s čime odrezati šnitu kruha.

  31. #181
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Več je negdje bila slična tema. Mogla bi se povuči poveznica s pračkom ili lukom i strijelom.
    I tad sam napisala da dijete s 4 godine puca s lukom i strijelom i to mi je ok.
    Zna se da puca meni ili MM pod nadzorom, a ostalo vrijeme je luk spremljen.
    Pračka?
    Isto tako, ima pračku kupljenu na viteškom turniru i isto tako pravila ponašanja.

    Za švicarac mi je premali (ima cca 5 i pol godina), mada se nožem služi normalno "u igri" kad radi kućicu od kutija. Isto tako trsnim škarama, sjekirom i kosirom (ne znam književni naziv).

  32. #182
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ok, ne da mi se dalje.
    nije tema šta bi ti kad bi ti, nego je tema biste li.
    ja jesam, a ti lamentiraj i dalje

  33. #183
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Zara1, zašto misliš da se s djetetu starom 12 godina ne može vjerovati da će nož ostaviti doma?

  34. #184
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Minijaturni švicarski nož ja ima stalno u novčaniku - ima i škarice i rašpicu. nije svaki nož, nož

  35. #185
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ok, ne da mi se dalje.
    nije tema šta bi ti kad bi ti, nego je tema biste li.
    ja jesam, a ti lamentiraj i dalje
    a ja bi mogla napisati da ti lamentiraš
    Posljednje uređivanje od Zara1 : 16.11.2012. at 13:43

  36. #186
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Zara1, zašto misliš da se s djetetu starom 12 godina ne može vjerovati da će nož ostaviti doma?
    svakom? ne

  37. #187
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    svakom? ne
    Ne govorimo o bilo kojem djetetu, nego o svojem, kojeg bismo trebali poznavati.

  38. #188
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Zara1, zašto misliš da se s djetetu starom 12 godina ne može vjerovati da će nož ostaviti doma?
    da dovršim znam ih bar 5 kojima ne bi dala ni grickalicu za nokte, a kamoli nož ma kakav on bio

  39. #189
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ne govorimo o bilo kojem djetetu, nego o svojem, kojeg bismo trebali poznavati.
    ne znam, ništa nije 100%
    pa onda pubertet i sl., moj je premali da bi mogla reci bi ili ne bi

  40. #190
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    da dovršim znam ih bar 5 kojima ne bi dala ni grickalicu za nokte, a kamoli nož ma kakav on bio
    Vjerujem. Znam i ja puno odraslih kojima ne bih dala nož u ruke, ali ponavljam govorimo pod pretpostavkom da dobro poznajemo osobu kojoj poklanjamo švicarac.

  41. #191

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Moram priznati da me prilično iznenadila ova debata o nožiću. Ja sam već neko vrijeme razmišljala o malom "švicarcu" za svojeg sina, ali nisam se odlučila za to - ne zbog toga što ga smatram oružjem, nego mislim da još nema dovoljno spretne ruke za tako nešto i da mu to još ne treba. Ali kad bude imao 12 godina, tko zna. Uopće nisam o tome razmišljala kao o oružju, nego kao o oruđu - za rezbarenje i sl. (i mi smo često na izletima i u prirodi i točno znam za što bi mu takav nožić koristio).

  42. #192
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    A čemu bi taj nož zapravo služio 12-godišnjaku?! Ja stvarno nikad ne bi kupila ni dala djetetu jer je to NOŽ.
    Mislim da bi isto tako poludila da im ga netko pokloni
    Ti si paranoična. Ozbiljno!

    Pa 12-godišnjak si i te kako može odrezati kruh, može si odrezati nokte, mora piliti i rezati na tehničkom u školi...

    Moji uredno kuhaju i ako koriste nož u kuhinji, mogu i izvan kuhinje. Uostalom bolje da na vrijeme nauče koristiti takve stvari i pod nadzorom nego da si s 23 godine ne znaju narezat meso (sjećam se jednog topica gdje je Mukica opisivala takvu situaciju).

    Uostalom, treba ti nož na ribolovu, skupljanju gljiva, za izradu raznih igračaka, rezanje grana... svašta! I u kuhinji. AKo ga do 12. godine ne daš djetetu - i ti i dijete ste u gabuli.

    Daklem - kao AdioMare - 12-godišnjem djetetu nož DA, ali s dužnom pažnjom i uz ogradu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 16.11.2012. at 14:11

  43. #193
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Za kćer imam origami, a sin će dobiti knjigu o astronomiji s kartama neba. Ona još priželjkuje ručni sat, a on bi htio švicarski nožić. Za ovo drugo sam jako u dilemi - biste li to kupili dvanaestgodišnjaku?
    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ma da, pa to prvo pada na pamet, ozlijedit će sebe ili drugoga, ali mom sinu je služio za hvaljanje, u prvom redu
    a uglavnom za samostalnu "igru", tj korištenje, kad nije bilo ostale dječurlije
    mm bi rekao za đelanje, ne znam je li vam poznat taj slavonaski izraz?
    znao bi oguliti neko drvce od kore, raditi tako neke oblike
    osim toga, može se korištenje ograničiti u društvu odrasle osobe, u ribolovu s djedom, tatom, u branju cicamaca u šumi i tako
    Mi smo malome kupili svicarac kad je imao 11 godina.
    Takoder mu je uglavnom sluzio za hvalisanje, ali i za npr napraviti pracku. Stalno se nudio da mi nesto prereze, otvori konzervu, posudi cackalicu :D
    Nije ga nosio u skolu i bas nikakvih problema nismo imali sa njim.

  44. #194
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    A gdje nabaviti Smogovce na dvd-u?
    Moja obožava gledati domaće serije i filmove za djecu, i Smogovci bi nam baš sjeli...

  45. #195
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Imaš na oglasniku: http://www.njuskalo.hr/dvd-filmovi/s...-oglas-3312656

    I mi razmatramo kupovinu toga... a moram potražiti i Jelenka.

  46. #196
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mene je ovo podsjetilo na jedan događaj iz djetinjstva.
    Bili smo u jednoj berbi grožđa, prijateljica 6. razred, ja 7. Došle su njezine sestrične (18. i 19. godina minimalno) i trebalo je pripremiti drva za vatru, a navedene nisu znale kako se sjekira prime.

  47. #197
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Ja paranoična, ne
    Planiram svojima kupiti zračnu pušku (jer to zapravo nije puška, ko što neko reče da švicarski nož nije nož) pa nek se zabavljaju.
    A nož za narazeti kruh, namazati paštetu, alat na tehničkom budu već valjda dobili tj. našli doma u ladici potrebno pomagalo za napraviti obrok.
    Ne zapravo mi je super što drugi roditelji kupuju djeci noževe u 5 i 6 osnovne i to kao poklon za sv. nikolu i božić
    Ti je sad lakše?

  48. #198
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš na oglasniku: http://www.njuskalo.hr/dvd-filmovi/s...-oglas-3312656

    I mi razmatramo kupovinu toga... a moram potražiti i Jelenka.
    Našla sam ovog http://www.njuskalo.hr/dvd-filmovi/d...ovci%234192896 - ima i Jelenka

  49. #199
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Hvala puno za Jelenka! Nije za nas (djeca ionako previše vise pred tv-om, a i veliki su).

  50. #200
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    o, jelenka se nisam ni sjetila.
    ima li jos sto hrvatsko?

Stranica 4 od 25 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •