Stranica 6 od 25 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 1206

Tema: Pokloni za nadolazece praznike?

  1. #251
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    Elly, koliko ti već poklona za Erin imaš?
    Ufff, vidim ja tu i sebe - točno sam takva bila prije par godina (taman dok su mi djeca upadala u ovu dobnu skupinu).

    Baš sam razgovarala s roditeljima sinovog prijatelja - navalili smo toj dječurliji kupovati ko mutavi, a zapravo smo to kupovali sebi (ili ono što smo željeli u toj dobi ili ono što smo mislili da bi željeli, da je postojalo). To je problem cijele generacije roditelja.

    U jednom trenutku mi je izašla para na uši pa smo s tim prestali i počeli motivirati djecu da si štede za konkretne stvari (lani je uz našu pomoć stariji uštedio za laptop, ove godine mlađi). Skupljače prašine više ne kupujem (iako se moram kontrolirati) i moram priznati da sam odahnula - manje je krame u njihovom rumplcimeru.

  2. #252
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hm, ovaj Tabeo od Toysa nema baš dobre kritike, a valjda su ljudi i u pravu - bolje kupiti tablet za odrasle pa gore staviti igrice nego ovaj "dječji". (iako meni je to i dalje super zgodan poklon kao ideja, jedino dosta skup - no ne bi mi milo žao dati taj novac da je dobar)

  3. #253

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, ovaj Tabeo od Toysa nema baš dobre kritike, a valjda su ljudi i u pravu - bolje kupiti tablet za odrasle pa gore staviti igrice nego ovaj "dječji". (iako meni je to i dalje super zgodan poklon kao ideja, jedino dosta skup - no ne bi mi milo žao dati taj novac da je dobar)
    Ne znam, ja svom djetetu ne bih kupovala nikakvu elektroniku. Ni tablet, ni laptop, ni dječji, ni odrasli. Da to dobije, buljio bi u ekrančić po cijeli dan, ničim drugim se ne bi bavio.
    Ali to svatko mora procijeniti za svoje dijete, ja za svojeg znam da ima poveliki ekrano-ovisnički potencijal Kod nas su i igrice pažljivo dozirane, a ako želi igrati play station, mora u knjižnicu.
    I opet imam dojam da previše vremena provodi pred ekranom...

  4. #254
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Vidiš, ja baš bih, zato što je Lea prilično nezainteresirana za elektroniku, pa da ju malo zainteresiram.

    Imamo doma i homeschooling iz informatike, sa istim ciljem.

  5. #255
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ufff, vidim ja tu i sebe - točno sam takva bila prije par godina (taman dok su mi djeca upadala u ovu dobnu skupinu).

    Baš sam razgovarala s roditeljima sinovog prijatelja - navalili smo toj dječurliji kupovati ko mutavi, a zapravo smo to kupovali sebi (ili ono što smo željeli u toj dobi ili ono što smo mislili da bi željeli, da je postojalo). To je problem cijele generacije roditelja.

    U jednom trenutku mi je izašla para na uši pa smo s tim prestali i počeli motivirati djecu da si štede za konkretne stvari (lani je uz našu pomoć stariji uštedio za laptop, ove godine mlađi). Skupljače prašine više ne kupujem (iako se moram kontrolirati) i moram priznati da sam odahnula - manje je krame u njihovom rumplcimeru.
    ne znam
    niti sam ikada bila takva niti se čini da ću biti

  6. #256
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Kod mene je sinoć definitivno pala odluka na kućni ogrtač, gledala sam onaj u H&M-u, ok mi je ali još bi malo pogledala.
    Gdje se još može naći toplih ogrtača za dečke do za nekih 150 kn.
    Gledala sam jednom u lidlu za nekih 100,00 kn ali bili su mi nekako bofulasti.
    Nego idući tjedan u lidlu će biti malih satova, mislim da ću to starijem za Nikolu.

  7. #257
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    U skupa je ta lego kuća....Ali moaj Ela obožava taj Lego duplo i kockice općenito i samo slaže li slaže...Isplati se to, ha, kaj velite?
    Uf. 360kn....top mi je bio 300 za svakoga i uspjela sam, tj. oni su supjeli upikirati poklone za 229kn svaki...Kad zborijm tome i kućicu opet sam ispod planiranih 900kn....Muko moja!

  8. #258
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    ako dijete voli ja bi kupila, 300 ili 360 mi na isto dođe ako se igra s time, da se ne igra ni 30kn ne bi dala.

  9. #259
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Imaš pravo..Ma kad si ograničem (a zapravo im jedino za Božić kupujemo igračke koje žele) onda vrtiš svaku lipu. Ali kako sam ionako s druge dviej strane uštedila da tako kažem, ovo mi dođe skoro pa na isto! Mislim da će biti oduševljena!!

  10. #260
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Skupo jest, ali nama je Lego Duplo definitivno najisplativije što imamo kod kuće. I uvijek mi je krivo da joj nisam kupila i tu kuću.

  11. #261
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam
    niti sam ikada bila takva niti se čini da ću biti

    onda bjež odavde
    i ne kvari gušt nama koji pretjerujemo
    i poslije kukamo

  12. #262
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moji si kućice sami rade od kvadratnih kockica, pa ispada i garaže, i neboderi i svašta.

    inače miji buju dobili male pokloniće, za nikolu voće
    za božić knjige

  13. #263
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, ja svom djetetu ne bih kupovala nikakvu elektroniku. Ni tablet, ni laptop, ni dječji, ni odrasli. Da to dobije, buljio bi u ekrančić po cijeli dan, ničim drugim se ne bi bavio.
    Ali to svatko mora procijeniti za svoje dijete, ja za svojeg znam da ima poveliki ekrano-ovisnički potencijal Kod nas su i igrice pažljivo dozirane, a ako želi igrati play station, mora u knjižnicu.
    I opet imam dojam da previše vremena provodi pred ekranom...

    moj tablet koristi više kao enciklopediju. To ne znači da se ne igra na njemu, ali baš onako puno čita. I puno ide na google maps

  14. #264
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A kakav tablet ima? "Odrasli"? Sad sam pronašla još jedan dječji koji mi se najviše sviđa a zove se LeapPad - no sve mi se čini da toga nema kod nas za kupiti.

  15. #265
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    da odrasli.

    mi smo jednom kupil dječji fotić i od tada ne kupujemo "dječje" stvari. I nije dobio, dijelom je novce uštedio kroz duži vremenski period, a ostalo smo mi dodali

  16. #266
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    Elly, koliko ti već poklona za Erin imaš?
    Znam da se zgrazas, ali - svakome svoje, zar ne?

    Vec sam objasnila: kod nas u cizmicu ide vise sitnica, za Bozic obicno par poklona - uglavnom ono sto napise u pismu DM-u; za NG se poklanjamo medjusobno pa bude par poklona, i u carapu od Befane idu opet sitniji pokloncici.
    Za Bozic ce dobiti perlice za izradu nakita (zatrazene od Djeda Mraza) i zmaja (za kojeg se izjasnila kad su joj frendice kupovale poklon za rodjendan, no nisu ga pronasle po ducanima, pa je dobila nesto drugo; znaci zelja od ranije), a dnevnik (gore navedeni) ce biti bozicni poklon od bake. Naime, prvo je napisala u pismu DM-u da zeli dnevnik za 2013., a onda je obrisala i napisala perlice. Baka s time ide na sigurno (jedino sam ja kupila u njeno ime jer to u HR nije pronasla).
    Za NG ce dobiti neki Lego HP set i knjigu (knjiga ide pod obvezan poklon).
    Za Befanu DVD, lancic, komad voca i carbone dolce.

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Baš sam razgovarala s roditeljima sinovog prijatelja - navalili smo toj dječurliji kupovati ko mutavi, a zapravo smo to kupovali sebi (ili ono što smo željeli u toj dobi ili ono što smo mislili da bi željeli, da je postojalo). To je problem cijele generacije roditelja.
    Ne znam za druge, no ne kupujem sebi (ok, ovaj Lego set zelim kupiti i zato sto nam je to jedna od drazih zajednickih aktivnosti ), nemam bozicnih trauma u stilu da sam nesto silno zeljela...
    I necu poslije kukati.

    Inace, odvojile smo puno edukativnih igracaka, puzzli i slicnog, i pred Badnjak ih nosimo u Caritas. E. zna i davati, ne samo primati. .


    RE: Lego, potpis pod Kosjenku i Mimi.

    P.S. Ako je pismo Djedu Mrazu prebogato zeljama, onda neke zelje preusmjerim na Uskrs, kraj skolske godine i slicno.

  17. #267
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    da odrasli.

    mi smo jednom kupil dječji fotić i od tada ne kupujemo "dječje" stvari. I nije dobio, dijelom je novce uštedio kroz duži vremenski period, a ostalo smo mi dodali
    Ma je, istina, i ja sam Lei kupila normalni fotić za odrasle (jeftin doduše) za rođendan, a ne nikakav dječji.

  18. #268
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Elly, s obzirom da toliko voliš darivati, reći ću ti da smo mi za sv. Luciju (13.12.) također dobivali poklone...

  19. #269
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Znam, i kod mene.
    Obicaj je bio dobiti mandarinu ili orasasto voce, i zajedno posaditi psenicu.
    Toga se drzimo i dalje.

  20. #270
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Znam, i kod mene.
    Obicaj je bio dobiti mandarinu ili orasasto voce, i zajedno posaditi psenicu.
    Toga se drzimo i dalje.

    Kad sam ja bila mala, agrumi nisu bili baš svepristupačni pa smo ih dobivali tako prigodno.

  21. #271
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da se zgrazas, ali - svakome svoje, zar ne?
    uopće se ne zgražam
    nego vidim koliko ja očito negdje drugdje gubim vrijeme
    i koiko su moja djeca možda zakinuta

  22. #272
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, ovaj Tabeo od Toysa nema baš dobre kritike, a valjda su ljudi i u pravu - bolje kupiti tablet za odrasle pa gore staviti igrice nego ovaj "dječji". (iako meni je to i dalje super zgodan poklon kao ideja, jedino dosta skup - no ne bi mi milo žao dati taj novac da je dobar)
    Nedavno su u lokalnoj AP grupi komentirali te djecje tablete i konzole i nitko zapravo nije odusevljen. Neki su dobili na poklon pa su razmatrali opcije, a na kraju su svi pokloni vraceni. Neki generalni konsenzus je otisao u smjeru da je stvarno bolje staviti djecje sadrzaje na normalne tablete, nego kupovati sarene plasticne igracke koje imaju vrlo ogranicene mogucnosti, a zapravo puno kostaju. Vecina djece (bilo je rijeci o djeci od recimo 4 do 8, 9 godina) je ionako i dalje htjela pravu elektroniku.

    Pricali su uglavnom o vtechu i LeapFrogu.

  23. #273
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Elly, a kaj je to Befana

  24. #274
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nedavno su u lokalnoj AP grupi komentirali te djecje tablete i konzole i nitko zapravo nije odusevljen. Neki su dobili na poklon pa su razmatrali opcije, a na kraju su svi pokloni vraceni. Neki generalni konsenzus je otisao u smjeru da je stvarno bolje staviti djecje sadrzaje na normalne tablete, nego kupovati sarene plasticne igracke koje imaju vrlo ogranicene mogucnosti, a zapravo puno kostaju. Vecina djece (bilo je rijeci o djeci od recimo 4 do 8, 9 godina) je ionako i dalje htjela pravu elektroniku.

    Pricali su uglavnom o vtechu i LeapFrogu.
    Sve ovisi. Mi imamo LeapExplorer i LearPad i nama su se pokazali kao odlični. Padove i sl. za nas nemamo i ne namjeravamo ih u dogledno vrijeme nabavljati, a ako ih jednom i nabavimo za sebe, onda će opet nastati problem s time kad se tko njima može koristiti. Zato ima prednosti kad klinci imaju svoje.

    Ovi konkretni gadgeti imaju mana, ali to se u našem slučaju odnosi samo na to da se ni dijelovi ni igrice ne mogu nabaviti iz HR.
    Iako nisam sa svakom igricom jednako oduševljena, svakako su bolje nego mnoge druge. Stariji D je pomoću Explorera naučio čitati engleski s 5 godina bez naše pomoći. Sad je i malađi na dobrom putu (napominjem da su moji dvojezični), a zna već i cijeli niz španjolskih riječi.

    No, sve ovisi o prioritetima. Mi smo htjeli Leap, jer pomoću njega zaista uče, za razliku od drugih sličnih igrica gdje se samo ganjaju i upucavaju.

    Što se božićnih darova tiče, i ja sam do sada bila u kategoriji onih koji se vole raspametiti za Božić. Vjerojatno zato što mi to nedostaje iz djetinjstva. Dobivala sam uglavnom slatkiše i nešto što mi treba, što se uvijek unaprijed znalo, tako da mi je užasno nedostajao taj faktor iznenađenja. Ove godine će sasvim sigurno biti skromnije, jednostavno jer se nema novca kao prije. Doduše, malo ovisi i o tome hoće li biti dara za djecu na poslu ili ne (u pravilu dobijemo novac, ne darove, što nama jako odgovara). Kad ga ima, onda mi ga nije žao potrošiti - to je ionako novac namijenjen njima.

  25. #275
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A kakav tablet ima? "Odrasli"? Sad sam pronašla još jedan dječji koji mi se najviše sviđa a zove se LeapPad - no sve mi se čini da toga nema kod nas za kupiti.
    Nema. Ne možeš čak ni igrice naručiti jer ne dostavljaju u HR. Neki drugi njihovi proizvodi su se prije mogli kupiti u Turbolimaču, no zadnji je bio Leaptag, i to mi je bila super stvar. Mislim da je jasno da smo ljubitelji Leapfroga .

  26. #276
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Elly, a kaj je to Befana
    Vještica. Mislim da je 7.1 ili tako nešto oko 3 kralja - to je običaj u Italiji : dobri dobivaju darove, a " zločesti" ugljen.
    Ne znam točno, elly će bolje objasniti

  27. #277
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Elly, a kaj je to Befana
    http://en.wikipedia.org/wiki/Befana

  28. #278
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    uopće se ne zgražam
    nego vidim koliko ja očito negdje drugdje gubim vrijeme
    i koiko su moja djeca možda zakinuta
    možda jesu, možda nisu
    neko dijete pati za poklonima, drugom je svejedno i dosta mu je čokoladica. mališa se jednako razveseli gormitu u vrećici kojeg nema i kutiji legića. druga je stvar koliko se poslije dugo s nečim igra

    a sad potpisujem a70v i tjeram te odavde šic! :konzumerist:

  29. #279
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Nema. Ne možeš čak ni igrice naručiti jer ne dostavljaju u HR. Neki drugi njihovi proizvodi su se prije mogli kupiti u Turbolimaču, no zadnji je bio Leaptag, i to mi je bila super stvar. Mislim da je jasno da smo ljubitelji Leapfroga .
    Pa da, sjetila sam se i ja toga, to su bile one tzv "elektronske slikovnice" u TL.

    Razmislit ću još o tom LeapPadu, mislim da sam vidjela da ga ima u Toysu u Austriji, pa ću vidjeti.

  30. #280
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    odavno imamo ovaj i mališa ga još uvijek voli

  31. #281
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja inače isto strašno volim cijelu gungulu oko Božića, uključujući i darove. Vjerojatno mi to isto fali iz djetinjstva jer su moji bili onako lijeni i nemarni oko bilo kakvih prigoda, pa bi recimo prvo okitili bor a onda jurili u Unikonzum na placu kupiti još kuglica jer bi skužili da fali (ne treba pričati kako nam je bor izgledao). Ja baš volim ovo doba godine, volim i nakinđuriti stan, i imati sa Leom kreativne radionice (iako su rezultati jadni), a volim i poklone ispod bora. Lea se veseli svemu što nađe pod borom, njoj je isto čini mi se važnija cijela atmosfera nego poklon koji će dobiti.

  32. #282
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    O tom LeapPadu sam i pricala, LeapFrog je samo stovec, proizvodjac valjda. No jasno je da ovdje nikome nije bitno ucenje engleskog jezika uz pomoc tih cudesa, a ni za sto ostalo im te naprave nisu odgovarale.

    Sve u svemu, ekipa koja se s njima igrala ne spada u kategoriju prosjecnog Amerikanca koji bi kupio konzole zbog igrica. Jednostavno su rekli da za neke edukativne i edukativno-zabavne svrhe puno bolje odgovaraju obicni tableti.

  33. #283
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj centar prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam sva jadna.
    od svih prelistanih kataloga muller, o2p, konzum.... nista!!! njoj se bas nista ne sviđa!
    jolina je otpala jer smo ju vidjeli u o2p i ona je samo prokomentirala da je "predebela za balerinu", a bila sam spremna dati 250 kuna za tu plastiku.
    0 bodova: knjige, lego (kad bi ih sve prodala, mogla bi auto kupiti), sat ima, romobil ima, bicikl ima, LPS ima sve sto je izaslo, ima sve one hrcke s baterijama i njihove kuce/piste, drvenu kucu od LeToyVan-a ne zeli, ne zeli nista drveno, nista rozo, nista ljubicasto, nikakve plisance, nikakvu odjecu ni mantile (ima). ima preko desetak monsterica i uopce ne znam postoji li kod nas neka koje nema.
    Meni se čini da tvoja malena jednostavno ima sve i svašta - i što je tražila i što nije tražila i jednostavno je prezasićena stvarima. Naravno da ne može imati nikakvih želja kada ima - sve.

    Ne optužujem te jer i ja sam bila u zamci da mom djetetu bude tako i to baš iz razloga kojeg je spominjala Peterlin. Sve ono što sam ja htjela kao mala i što su drugi imali, a ja ne, sada sam joj to htjela priuštiti, bez da me je dijete išta pitalo i tražilo. I rezultat je soba (naravno, "curski" roza) krcata odjećom i igračkama nakupljenim u 2 godine. Više niti jedna igračka ne stane u nju, a imamo čitav zid sa policama za igračke.

    Nadam se da ću s drugim djetetom pametnije i da ću ga ostaviti nečega željnog što će dobivati za Božić i rođendan.

  34. #284
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Moji si već jedno dva mjeseca žele, i stalno žicaju;
    cura (6g) onu veliku lala loopy lutku a dečko (4,5g) lego dizalicu, još ima vremena do Božića pa budu pokloni pun pogodak!
    (tak da sam svako malo stavim po deset-dvadeset kn na stranu i do Božića će se taman skupiti dovoljno novaca....


    Najmlađem nećemo kupovat ništa najvjerojatnije, samo ću iz spremišta izvaditi i lijepo zapakirati neku igračku za njegov uzrast od ovo dvoje starije

    Ovo sam napisala na prvoj stranici....
    Znači još par tjedana budu u iščekivanju poklona

  35. #285
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    O tom LeapPadu sam i pricala, LeapFrog je samo stovec, proizvodjac valjda. No jasno je da ovdje nikome nije bitno ucenje engleskog jezika uz pomoc tih cudesa, a ni za sto ostalo im te naprave nisu odgovarale.
    Samo da razjasnim, jer je bilo ovdje zainteresiranih, Leappad nije za učenje engleskoga za neizvorne govornike. Ovisno o igrici, uči se pisanje od početnog za predškolski uzrast do spellinga složenijih riječi, pri čemu roditelj može mijenjati riječi koje se pojavljuju u zadacima, može se učiti matematika (uključujući i npr. razlomke), zemljopis i sl. Od stranih jezika dostupni su španjolski i francuski.
    Dakle, teško moguće da tim Amerikancima to nije odgovaralo zato što je npr. engleski prelagan, nego je očigledno nešto drugo posrijedi. Sasvim mi je razumljivo da nekome tko doma ima dva tableta, pet Iphonova i tri laptopa, da im je Leappad sasvim nepotreban gadget (btw, sad imaju i aplikacije za Iphone, pa ne treba više imati njihovu konzolu).
    Meni je prednost ove konzole u tome što je manja, namijenjena malim ručicama i unatoč visokoj cijeni, još je uvijek barem 2x jeftinija od najjeftinijeg tableta. Pravi je spas za duge vožnje autom ili bilo kakva duga čekanja.

  36. #286
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma to je upravo razlog radi kojeg ja razmišljam o kupovini nekog dječjeg tableta (samo, evo, kasno sam se sjetila pa ne znam hoću li ga uspjeti nabaviti jer sad ipak izgleda da ga nema niti u Toysu u Austriji, nego imaju nekakav tablet od V-techa) - radi vožnje u autu i čekanja svih vrsta, to bi bila jako korisna stvarčica za nas za takve prilike. Prvobitna ideja mi je zapravo bila neka portabl igraća konzola, ali mi se ovo viđe sviđa, a tek te konzole imaju jako visoke cijene.

  37. #287
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Freja kad kupiš taj leap pad na njemu su sve te aplikacije i igrice ili se to dodatno nabavlja i gdje? Imam mogućnosti da ga dobavim za Božić iz UK ali ne bih htijela kupiti ga pa skužiti da moram još 100 stvari kupiti :seljača koja se ne pali na gadgete:

  38. #288
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Nažalost, dobiješ nešto neznatno s njim. Dakle, moraš kupovati i igrice. Ili se kupuje kod, a igricu onda skineš s interneta (inače, najveća je gluposta da ni kod ne možeš kupiti odavdje!).

    No moji su krenuli s dvije igrice, jer sam im nove mogla naručiti samo ako je netko išao u početku u Ameriku. Ali igrice stvarno "traju", tj. nemam dojam da ih svladaju u 2 dana i to je to. Stariji je sad već po dobi skoro prerastao LP, ali mu se svejedno rado vraća. A ta mogućnost da mu mogu promijeniti zadatke, omogućava da igrica nikad nije sasvim ista.

    Priznajem da je to jako individualno, ali nama su se LE i LP stvarno isplatili. Najbolja stvar mi je da mogu pratiti na računalu što dijete igra, s kojim uspjehom, koje mu vježbe idu, a koje ne itd. Moram napomenuti da mi doma nemamo ništa tipa Playstationa ili Nintenda, baš ništa, tako da imaju samo svoje Leapove i ograničeno vrijeme za igrice na računalu.

  39. #289
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    aha. dakle ako kupim LP onda bih trebala kupiti i kod. kojim onda mogu kupovati igrice karticom? a kod košta koliko?

  40. #290
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Evo, pogledaj si tu cijene za UK (pod LeapPad Games). Jedan kod (download card) je 15 funti. Ja kupujem u dolarima pa mi je kod 20 dolara i to mi je za neku aplikaciju srednje veličine ili za dvije male. Za velike treba više od jednog koda, ali velike aplikacije su zapravo isto što se može kupiti kao igrica na čipu (npr. ova prva na stranici). Kodove kupujem za stvari koje ne postoje na čipu (npr. e-books, flashcards), a igrice radije kupujem na čipu. Sve aplikacije imaju oznaku za koju su dob. Ako dijete ne znam dobro engleski, možda je bolje uzeti igrice za nižu dob od stvarne.

  41. #291
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Neki su pitali, što da pol one djeci koja ništa ne želi, ili gotovo sve imaju. Pokloniti im neki doživljaj, događaj, mi se čini dobra ideja.

  42. #292
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    kod nas ovako; za Sv. Nikolu - šlapice balerinke, marcipan slatkiš i šiba
    rođendan - neka igračka, razmišljala sam o nekoj igraćoj konzoli ali neću definitivno i ovako je sklona visiti na igricama pa mi ne pada na pamet da je potičem kad smišljam kako je učinkovito odvući od ekrana- zainteresirale ste me za ova lego čudesa, to mi se sviđa jer mogu i ja sudjelovati
    Božić - tenisice i sportska torba što joj i inače treba pa spajam

  43. #293
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Elly, a kaj je to Befana
    Befana je dobra vjestica koja nosi poklone 6.1., na Tri kralja, stavlja ih u carapu.
    Dobroj djeci ostavlja sitnije poklone i voce, a djeci koja nisu bila dobra ostavlja carbone dolce (slatko koje je obojano u crno i izgleda kao komad ugljena, evo ovako.
    Kao sto vidite na slici, moze biti i bijeli ili roza, tradicionalno je crni, a ja mojoj ubacim komad ovog roza. Ne voli ga jesti, pa joj stavim komadic, simbolike radi.

  44. #294
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a jel to ima neki poseban ružni okus da to ne jede ili je fora u nećem drugom?

  45. #295
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam ove godine totalno pretjerala i kupila djeci Nintendo Wii (za pod jelku za Božić). I veselim se ko prasičina njihovoj reakciji, iato kao i praznicima, skakutajući ispred TV-a

  46. #296
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a jel to ima neki poseban ružni okus da to ne jede ili je fora u nećem drugom?
    Ma moja opcenito nije pretjerana ljubiteljica slatkisa.
    Ono, par kockica cokolade ili kugla sladoleda joj je maksimum, u slasticarni naruci onaj mignon kolacic, sve drugo joj je previse - pa ostavi/ne pojede.

    Carbone dolce (slatki ugljen) ima okus jako zasecerenog slatkisa - k'o secerna vuna, samo u krutom stanju. .

  47. #297
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kad narastu, pravi je poklon uglavnom jedan- cash, (a može i kartica, sad ima i toga). Iako ja volim lutanja po dućanima i traženje poklona.

  48. #298
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ove godine totalno pretjerala i kupila djeci Nintendo Wii (za pod jelku za Božić). I veselim se ko prasičina njihovoj reakciji, iato kao i praznicima, skakutajući ispred TV-a
    Vidiš, ovo bi bio super poklon kojim bih riješila i djecu i muža .

  49. #299
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Sigurno jer avo moj već danima govori kako nije siguran da će moći izdržati do Božića. Dite.

  50. #300
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    pozdrav svima..

    moja djevojčica jako voli priče za laku noć...želila bi joj za Božić kupiti knjigu priča za laku noć..malo sam guglala pa sam vidila knjigu za nazivom:365 priča za laku noć..čitala sam komentare o knjizi pa vidim da roditelji baš i nisu oduševljeni..možete li mi preporučiti neku takvu knjigu..znači bitno mi je samo da to nije nekakva knjiga sa 1-2 priče..ja sam već iscrpla sve priče i one znane i izmišljene...

    hvala unaprid..

Stranica 6 od 25 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •