Stranica 7 od 25 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 1206

Tema: Pokloni za nadolazece praznike?

  1. #301

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Mi smo već puno toga pročitali, većinom posuđujemo u knjižnici, doslovno gutamo knjige i nikad nam ih dosta, a najviše su nas se dojmile ove i te ti stvarno od srca preporučujem:

    G. Caviezel "Priča, priča, pričica" i "Pričice iz vesele šume"
    http://www.vbz.hr/Caviezel-G_a574.aspx

    Marie-Jose Bardinat "Pospane priče"
    naslovnica (jako mašovite i tople priče sa lijepim radnjama, ima oko 20 priča, a mi smo svaku čitali sigurno po pet puta, duhovite ilustracije)

    Ovo mi je super super knjiga. Neke su priče malo prekratke, ali onda pročitaš dvije, pa opet dobro. Ionako se čitaju po nekoliko puta. Ovdje se priče nastavljaju jedna na drugu, pa je znatiželja veća:
    365 priča o slonićima (ovdje možeš vidjeti jednu stranicu u knjizi) http://www.sajam-knjiga.com/ProductD...?Product=55639
    evo sa neta kopirano iz knjige: (to je sve skraćeno)

    3. siječnja

    Nino želi prijatelja slonića Nino ima u šumi puno prijatelja: leptira Filipa, vjevericu Maju, medu Bundića, ježića Bodljimira, kornjaču Juricu i zečića Martina. No najbolji mu je prijatelj mišić Pero. - Dragi Pero - šmrca slonić - ti si moj najbolji prijatelj, ali ja se jako bojim igrati s tobom. Tako si malen, a ja sam tako velik i debeo! Zašto nisi slon? Tada bismo mogli zajedno tutnjati šumom. - Pa mi uvijek tutnjimo šumom zajedno! - uvrijeđeno će mišić. - Oh, nemoj se ljutiti, Perice! Ja te jako volim, ali kad potrčim šumom i dignem silnu prašinu, uopće te ne vidim kraj sebe. Tako bih rado imao prijatelja slona! - tužno će Nino brišući suze.

    4. siječnja
    Ima li u šumi još koji slonić? - Gdje da nađem prijatelja slona? - razmišlja Nino, a čelo mu se naboralo od silna napora. - Pa to ne bi smjelo biti teško - kaže vjeverica Maja. - Slonovi su tako veliki da ih se vidi nadaleko. - Baš zato i mislim da sam ja jedini slon u cijeloj šumi! Još nikada nisam sreo nekoga sličnog sebi. - Ali zato sam ja jučer kod jezera vidjela cijelo krdo slonova - ozbiljno će Maja. - Stajali su u vodi sve do koljena i surlama jedan drugome prskali trbuhe. Kakvo li je to bilo praćakanje! Ninu se zasvijetliše oči od silna uzbuđenja. - Hitam na jezero! Možda su još uvijek tamo - uzvikne Nino i potrči što su ga noge nosile.

    5. siječnja Kupanje Jezero je veliko, u njem’ voda topla, gurkaju se slonići i u vodu - hopla! Bućkaju se, igraju, jedan drugog love, čas se surlom prskaju, čas po vodi plove.

    6. siječnja Stotinu slonova Nino trči na drugi kraj prašume. Vjeverica Maja skače s grane na granu, uvijek malo ispred Nina. Ona točno zna gdje su se slonovi jučer kupali. Prašuma postaje sve svjetlija i svjetlija. Sve je manje drveća, a sunce sve češće obasjava Ninovu glatku sivkastu glavu. - Uh, kako je samo vruće! Tako bih se rado okupao! - dahće Nino. - Još malo pa ćemo stići na jezero - tješi ga Maja. - Eno tamo! Voda! - uzvikne Nino i zastane sav zadivljen. Gotovo ne vjeruje svojim očima. U jezeru se kupa barem sto slonova!
    Posljednje uređivanje od marijanada : 24.11.2012. at 14:11

  2. #302
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Evo npr.
    http://www.superknjizara.hr/index.ph...id_knjiga=2327

    A možda nađeš u antikvarijatu
    http://www.superknjizara.hr/index.ph...jiga=100054928
    Četiri su knjige, po godišnjim dobima. Načitala sam ih seee.

    edit, dok ja postam i marijanada predložila isto
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 24.11.2012. at 15:36

  3. #303

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj marijanada prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo već puno toga pročitali, većinom posuđujemo u knjižnici, doslovno gutamo knjige i nikad nam ih dosta, a najviše su nas se dojmile ove i te ti stvarno od srca preporučujem:

    G. Caviezel "Priča, priča, pričica" i "Pričice iz vesele šume"
    http://www.vbz.hr/Caviezel-G_a574.aspx

    Marie-Jose Bardinat "Pospane priče"
    naslovnica (jako mašovite i tople priče sa lijepim radnjama, ima oko 20 priča, a mi smo svaku čitali sigurno po pet puta, duhovite ilustracije)

    Uf, kako se ukusi mogu razlikovati Knjigu "Priča, priča, pričica" na kraju sam sakrila na dno ormara da je više ne moram čitati jer sam je smatrala katastrofalno lošom (to je bio moj stav, malcu se sviđalo dok je imao 2-3 godine, poslije je više nije tražio).
    "Pospane priče" su pak vrlo neujednačene - ima lijepih priča, ali ima i pomalo čudnih (npr. ona o divu, ili ona koja se zbiva na Božić, zaboravila sam točan naslov). Ilustracije su zgodne, to da. Inače, od istog ilustratora (Francoisa Ruyera) postoji i izdanje "7 zlatnih bajki", to mi se čini relativno najprihvatljivijim prepričanim verzijama klasičnih bajki (za manju djecu koja još ne mogu pratiti dulje tekstove).

    Od priča sličnog opsega, preporučujem "Pikove priče za laku noć" (jedno vrijeme su bile vrlo tražene, a nije ih bilo u knjižarama, sad ih opet ima u prodaji), i sličnu knjigu "Pikove priče za igru i zabavu".

    Za malčice starije (5+ godina, recimo predškolci i mlađi školarci) izvrsne su knjige priča litavskog autora Kestutisa Kasparavičiusa "Budalaste priče" i "Kratke priče" (izdavač je Ibis grafika). Zgodne su, kratke, simpatične, otkvačene, a dobroćudne.

  4. #304
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ima od Francoisa Ruyera i "17 Božićnih priča" koje su zgodne male prigodne pričice, uglavnom o Djedu Mrazu.
    Pospane su stvarno dosta neobične, ima ih stvarno čudnih, što tanja kaže - no, Lei su bile apsolutni hit, obožavala ih je, neke sam pročitala stvarno nebrojeno puta. Jedno vrijeme smo samo to čitali, a birala je po sličicama na početku.

  5. #305
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    drage moje od srca,hvala na odgovorima...pogledala sam linkove i proguglala malo ostale naslove koje ste pisale,imam nekoliko favorita pa ću narednih dana odlučiti...još jednom puno hvala

  6. #306
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja djeci jos uvijek ponekad citam Pikove price
    Imaju 8.5 i 6 :D

    Ove bozicne koje Mima spominje imamo, super su.

  7. #307
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Super preporuka ovdje ima.
    Posljednje uređivanje od Dalm@ : 25.11.2012. at 11:05

  8. #308
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    evo zgodne ideje za blagdanske poklone, ovo je više za odrasle ali super jeftino i originalno.
    http://www.mixesinajar.com/index.shtml

  9. #309
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Zamolila bih samo da se drzimo u temi preporuka za ovu dob, od 6-9 godina.


    Dodajem na popis neke starije DVD-ove koji bi se svidjeli klincima u ovoj dobi:
    - E.T.
    - Goonies .

    I jos: jedan frend od E. (9 god.) si zeli kompas i Bayblade arenu - podlogu za igranje, stovec? Objasnite mami djevojcice ( frend ima uskoro rodjendan, pa sam mislila mu uzeti to, ali nemam pojma sto trazim )
    Posljednje uređivanje od Elly : 26.11.2012. at 10:38 Razlog: dodala u tekst

  10. #310
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    za kupiti bayblade arenu morate biti jako dobri frendovi
    ja sam V kupila nabavila lani u austriji, na sniženju, za 30 eura

  11. #311
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Znaci, trazim Bayblade arena i to je to?
    Nema nekakvih posebnih naziva?
    Cijena nije problem, uvijek se mogu udruziti s jos jednom mamom i podijeliti trosak, barem ce dijete dobiti ono sto bas zeli.

  12. #312
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    ako sam dobro shvatila zamjenska bayblade arena je lavor , barem kod naših frendova :sirotinja:

  13. #313
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moji decki ce dobiti natrag legice koje sam im oduzela jerbo ih nisu spremali. Beat that.

  14. #314
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    ako sam dobro shvatila zamjenska bayblade arena je lavor , barem kod naših frendova :sirotinja:
    Da mu posaljem E. na rodjendan s lavorom?

    On sad koristi nekakvu duboku posudu, cini mi se da mu je to nova opsesija, no vidio je da arena postoji i bas si ju zeli....
    Znaci to bi mogla naci u ToysRUs i slicnim ducanima?
    Posljednje uređivanje od Elly : 26.11.2012. at 10:49 Razlog: dodala u tekst

  15. #315
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Sve si nesto mislim da ih opet oduzmem nagodinu u rujnu.

  16. #316
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nisam sigurna da bi se dijete oduševilo da dobije lavor pod bor

    to je ovako, "lavor" i 2 beyblade-a
    http://blog.cmdstore.com/2010/11/20/...ex-battle-set/
    ne znam može li se arena kupiti solo

  17. #317
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Joj, Marta!

    A70V, thnx, barem sad znam sto trazim.
    Posljednje uređivanje od Elly : 26.11.2012. at 10:51

  18. #318
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    naš je iz toysrus-a

  19. #319
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Bayblede arenu sam ja vidjela u novom Metro katalogu za 125kn (http://www.metro-cc.hr/katalozi/xma_24/index.html#/46/)

  20. #320

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, Marta!

    A70V, thnx, barem sad znam sto trazim.
    Evo, ima za kupiti i solo http://www.toysrus.com/product/index...uctId=12353512

  21. #321
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Sve si nesto mislim da ih opet oduzmem nagodinu u rujnu.
    ti si marta moj uzor
    u tim tvojim oduzimanjima zanima me da li te žicaju da im vratiš?

  22. #322
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Povremeno mole i kume, onda odustanu nakon nekog vremena. Da ne mislite da sam bas totalna rospija, soba u kojoj su decki ne moze se zatroviti, prije 100 godina smo nesto razvalili na sttoku od vrata i vrata se ne mogu zatvoriti, a ja nikakko ne uspijevam nagovoriti frenda stolara da mi to zakrpa. I kad oni razvuku te legice po cijeloj sobi, po podu, svugdje, samo sto im iz usiju ne ispadaju, mala bude odusevljena. Što sagradjenim, što razbacanim kockama. To joj je raj.
    Zadnji put kad sam ih otela nisu ih makli s poda 7 tjedana. 7tjedana sam ja pregovarala s njima i prijetila oduzimanjem (nije im to bilo prvo oduzimanje) samo da bih mogla njihovu sobu usisati i ocistiti kako treba, a ne ofrlje. Prasine je bilo na izvoz. Pa sam onda jedan dan samo pokupila sve, spremila i rekla: "Decki, to je bilo to - ko se poigro, poigro se."
    Jos nisam odlucila dal da budem tako zlocesta pa da im tu drvenu skrinju upakiram da bar pomisle da su dobili nesto osim knjiga ili ne.

  23. #323
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Moji decki ce dobiti natrag legice koje sam im oduzela jerbo ih nisu spremali. Beat that.
    Teško, ali ideja je dobra. Upravo sam potaknuta ovim topićem pitala kad ćemo mi dijeliti poklone (naravno da i ja očekujem): za Sv. Nikolu, za Božić, za Novu godinu ili za Sv Tri kralja. Naravno da je odgovor: za SVE.

    Ni znala nisam da se pokloni daju više od jednom. Do sada je to bilo na Božoć ujutro i tako ostaje. Ionako svima stalno nešto kupujem...

  24. #324
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    nisam sigurna da bi se dijete oduševilo da dobije lavor pod bor

    to je ovako, "lavor" i 2 beyblade-a
    http://blog.cmdstore.com/2010/11/20/...ex-battle-set/
    ne znam može li se arena kupiti solo
    naravno da ima i solo
    i može se naletiti i za 100kn ako je ona iz prošle serije

  25. #325
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    u svezi marte, znam jednu familiju u kojoj se jedna te ista knjiga ( sad ne znam koja) poklanjala svima kojima je trebalo, tak da je unuk jedamput ne znajući kaj baki pokloniti spakirao opet knjigu i poklonio, baka pala u smijeh.

  26. #326
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    marta, moj naklon

  27. #327
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Moji decki ce dobiti natrag legice koje sam im oduzela jerbo ih nisu spremali. Beat that.
    ne bih voljela biti tvoje dijete :traumice:

  28. #328
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Na kraju sam kupila onaj dječji tablet gore negdje naveden na akciji za 149 kn. Ako stigne do Nikole, to će biti za tad, a ako ne dođe na vrijeme biti će za Božić, a za Nikolu Lego čudovište (kako ih moje dijete zove). Sad su na akciji u lokalnoj trgovini.

  29. #329
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Čitam tu za darivanje ne znam koliko puta. Mi darijemo za sv. Nikolu i to neku sitnicu i slatkiše, neke koje inaće ne jedu često, a za Božić igračku malo bolju i nešto za obući. Za novu godinu i tri kralja nema poklona, niti je kod nas bio takav običaj ikada,

  30. #330
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Superx i kod mene je isto tako. Ne bi bilo ni poklona za Sv Nikolu da se obicaj nije ukorijenio...

  31. #331
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Marta je definitivno kraljica.
    prošle godine je mm kupio feferončiću za rođ kran, lijepo bio na putu i vraća se s kranom, ne bi to bio problem da mali negdje u rujnu nije počeo ludit za barbikama.
    I tako ja lijepo sakrijem kran i reko to starijem za pod bor, imala sam samo problem što starijem na podužoj listi uopće nije bio kran.
    Ubrzo je počela kampanja "želiš kran", ostavljala sam otvorene kataloge, internetske stranice izvlačila bagere i valjkovi i igrala se s njime gradilišta i cvilila joj da barem imamo kran, naravno nakon 15 dana kran je bio na vrhu liste.
    Da ispadne manje zločesta nakon blagdana sam ga odvela u Tesco u kojem su igračke bile na 50-70% i dala mu da bira(plus sam nešto i za zeca izabrala).
    Inače uživala sam u ovih par godina kada su imali zajedničke interese, kada sam im mogla kupiti veći zajednički poklon, sad to više nema šanse pa se mučimo sa manjim i skromnijim poklonima.
    BTW i jutros je cvokoto pa sam ga podsjetila da mu baš treba kućni ogrtač

  32. #332
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Vidim da nisam sama

  33. #333
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam tu za darivanje ne znam koliko puta. Mi darijemo za sv. Nikolu i to neku sitnicu i slatkiše, neke koje inaće ne jedu često, a za Božić igračku malo bolju i nešto za obući. Za novu godinu i tri kralja nema poklona, niti je kod nas bio takav običaj ikada,
    ja za sv. Nikolu poklonim neki slatkiš ili nešto što sam im ionako mislila dati, što im treba. Ove godine sam mislila sat starijem kupiti ali neću ju staviti u čizmu nego ćemo mu mi dati jel je zaslužio, pa red je valjda da ga i roditelji nagrade.
    Mislim da će u čizmu opet vaučer za kino.
    Što se tiče ostalih blagdana mirni su do uskrsa.
    BTW u pregovorima smo za psa, postoji šansa da nam u 12 mjesecu dođe jedna mala "pasica" i sad kada bi im mogla uvaliti nekako psa bor, samo nema šanse da to uspijem organizirati da do Božića bude negdje...

  34. #334
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da nisam sama
    dašta da nisi
    ali se tebe ne usude otjerati s topika, ko što su mene maršnuli
    a ja osoblje, kužiš?!

  35. #335
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ne znam tko je jedini, a tko nije. Moj ukupni trošak Nikola/Božić biti će 200 kn. Mislim da je to vrlo umjereno.

  36. #336

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bi bilo ni poklona za Sv Nikolu da se obicaj nije ukorijenio...
    I ja bih najradije izbacila Nikolu, ali više ne ide. Nakon vrtićkih priča na tu temu, i nakon što su prošle godine u školi kolektivno pisali pisma Sv. Nikoli i lijepili ih na pano pred razredom, ajde mu sad ne daj ništa On to očekuje kao i poklon za rođendan.
    Srećom, zadovoljit će se i sitnicama, imam u rezervi neke čokoladice i knjigu s Interlibera, to mu mora biti dosta (iako već znam da će se u školi masovno mahati paketićima sličica nogometaša u nemjerljivim količinama, ali to je druga bolna tema koja me muči ovih dana a ne spada na ovaj topic ).

  37. #337
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    tanja, ma kupi mu sličice
    od njih stvarno nikakve štete
    a i uvijek ih možeš staviti u reciklažu
    nek se dijete veseli

  38. #338
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Mi isto ne kupujemo previše, odnosno pretvotrimo poklone u nešto korisno, što bi ionako kupili. To ne uspijemo svake godine,

    Od svih poklona iz djetinjstva, sjećam se samo dva i oba su me baš jako razveselila.: klizaljke i novi vezovi (pojma nemam kak sam dobila samo vezove, valjda sam imala daske). To nije bilo odjednom, nego dvije različite godine i stvarno ne znam koliko sam imala godina, ali nisam baš bila malo dijete.

    Fazu sličica, yu gi oh karata i sličnog, mislim da mora proći svako dijete. Pa i mi smo imali Sandokana

  39. #339
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    tanja, ma kupi mu sličice
    od njih stvarno nikakve štete
    a i uvijek ih možeš staviti u reciklažu
    nek se dijete veseli
    Slažem se!

    I moje dečke je držalo (bili su nekakvi Ledo albumi s nogometašima) i pustilo nakon jedne sezone, baš negdje u toj dobi.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.11.2012. at 10:15

  40. #340
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Mi ne kupujemo niti za Uskrs. Dobiju isto čokoladnog zeku i razmjenjuju se pisanice.
    Inaće kod nas u školi se uvije više slavio sv. Nikola zbog vjeronauka. Za Božić je mali Isus nosio slatkiše.
    U Konzumu je 4.12. snjiženje 25% igračke i tamo ću obaviti kupnju, klincu lego, a maloj neku opremu za bebe!

  41. #341

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    tanja, ma kupi mu sličice
    od njih stvarno nikakve štete
    a i uvijek ih možeš staviti u reciklažu
    nek se dijete veseli
    Ne znaš ti pozadinu cijele priče o sličicama

    Cijelu prošlu godinu smo se davili u sličicama, skupljao je valjda 3 različita albuma s nogometašima + kartice nogometaša.
    Ove godine smo rekli, ne može više, dosta je, ali baka je minirala teren i dala mu je album i sad ga obasipa sličicama, a on i sav svoj džeparac potroši na te sličice.
    I da mu onda još i ja, tj. sv. Nikola, kupujem sličice? Nema šanse!
    (jedno je dječja radost, drugo je neumjereno razbacivanje)

  42. #342
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    marta ak ne vratiš klincimalegaće, nadam se da ćeš dat na burzu pa se sjeti nas.

    Inače i mi s vremena na vreme spremimo neke igračke pa nanovo iznvadim, i jedna mora frendica isto, veli ona da se deca više vesele kao da je nova
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.11.2012. at 11:45

  43. #343
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    BTW u pregovorima smo za psa, postoji šansa da nam u 12 mjesecu dođe jedna mala "pasica" i sad kada bi im mogla uvaliti nekako psa bor, samo nema šanse da to uspijem organizirati da do Božića bude negdje...
    Kosjenka, usvoji me.
    Meni bi to bio super-ultra-mega-max-THE poklon kojeg nista vise ne bi moglo nadmasiti.

    Dobila sam, ali vec u srednjoj, psa koji je bio iznenadjenje, ali ne za Bozic, sjecam se jos dobro tog osjecaja (mama je jednostavno dosla jedan dan s njim kuci, nije mi prije spominjala nikakve planove o psu (dapace, nisam ni pitala jer je zgrada imala veto na kucne ljubimce, no bili smo pred selidbom u kucu).

    Apropos slicica, stavila sam veto jer - cak nisu niti njen izbor. Naime, skolska pomocnica koja ih otprati na sk.bus im je pocela davati Ledeno doba 4 3D slicice ako je njihova grupica bila spremna na vrijeme, itd. Zapravo, ona ih dobije gratis jer se za 15 € kupljenog dobije 1 slicica (ne vrecica, slicica!).

    E. se sama od sebe tih slicica nije sjetila, zapravo su nama (vise nama nego njoj) "nametnute".
    Za popuniti cijeli album, morala bih: ici u ducan u kojemu inace ne kupujem jer tamo nikad ne nalazim sve sto mi je na shopping listi, potrositi 15 € da bi mi na kasi dali 1 slicicu (ne vrecicu, slicicu!), i ostaviti ukupno u tom ducanu valjda 1000 € da bi popunila album. :grr:

    Objasnila sam da taj ducan nije onaj gdje kupujemo ovo i ono (njene omiljene kekse i slicno), ako zeli album moze ga kupiti od dzeparca, pa da ima gdje staviti slicice koje dobije od sk.pomocnice, ali da necemo mijenjati ducan radi slicica.....

    Na kraju je zakljucila da nije sigurna da li zeli trositi dzeparac na to (rekla je da zeli stedjeti za pravi tablet za kraj 5. razreda, a mi da nadodamo koliko joj bude nedostajalo, jer ce joj tablet trebati za scuole medie).

  44. #344
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Pas svakako dolazi, mislili smo na proljeće ali sada se otvorila prilika za ovu pasicu.
    Imali smo mi već psa, uginula nam je proljetos...gledat kako su oni skupa odrastali, tu ljubav između njih troje, ma neprocjenjivo. Zapravo taj pas će meni biti poklon, a ne njima .

  45. #345
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    mi uz, vec spomenutog sv. nikolu i bozic, darivamo i za sv. luciju/lucu.
    meni je to ostalo iz djetinjstva, a buduci da se za nikolu i lucu radi o stvarno sitnim darovima, ne zelim ni jedno izbaciti.

    ja sam svojoj curki kupila jucer u mulleru olovke za skolu s natpisima "sretno" ( bilo je i drugih u svim bojama) za 2, 90, milka cokolade po 4,90, monster high slicice 4 kune, dobit ce i malo pistacija/indijskih orascica (umjesto naranca, smokva i ostalog sto ide). uglavnom, nikakve igracke.

  46. #346
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Pas svakako dolazi, mislili smo na proljeće ali sada se otvorila prilika za ovu pasicu.
    Imali smo mi već psa, uginula nam je proljetos...gledat kako su oni skupa odrastali, tu ljubav između njih troje, ma neprocjenjivo. Zapravo taj pas će meni biti poklon, a ne njima .

  47. #347
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Obavila kupnju za Sv. Nikolu: Cura: Lego Adventski kalendar, bojice, knjiga, veliko Kinder jaje. Dečko: Pepa Pig Djedov kamion, kuhalo za vodu (obožava sve kućanske aparate), veliko Kinder jaje.

    Božić je još daleko.....ali možda klinac dobije Like-a-Bike, a za curu još ne znam...čitam ovdje da dobijem ideje...

  48. #348
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Gdje si kupila Peppa djedov kamion? Ima li koju figuricu? I kolika je cijena?
    Moja mlađa obožava Peppu :D

  49. #349
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.11.2012. at 14:53

  50. #350
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Peppa djedov kamion ima u O2P.

Stranica 7 od 25 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •