Stranica 1 od 25 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1206

Tema: Pokloni za nadolazece praznike?

  1. #1
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Pokloni za nadolazece praznike?

    Sto kupujete ove godine vasim 9-godisnjacima za nadolazece praznike?

    Treba mi ideja... E. si trenutno zeli samo zmaja (onog koji se pusta na vjetru), i njega ce dobiti (moram ga jos kupiti).

    Nedavno je bio rodjendan i zelje smo ispucali, tako da ne znam otkud da pocnem.
    Imam par sitnica pripremljenih (Pez Hello Kitty s onom velikom HK glavom koji je zapravo privjesak, to si je htjela kupiti no onda je zaboravila, a ja onda kupila poskrivecke imajuci na umu Nikolu), pa jedan lancic s privjeskom na dvorac kojeg sam joj kupila zajedno s jos jednim lancicem jos ljetos, no ovog sam ostavila za drugu priliku darivanja) i jedan DVD.
    Te poklone bih raspodijelila po nikolinjskoj cizmici i carapi od Befane, uz voce i slatkis.

    Znaci, dobro bi mi dosle ideje za ove malo 'vece' poklone.


    P.S. Knjige su redovit poklon, tome bi se veselila, ali to ne bi bio i The poklon.

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Moja si je ove godine izabrala neku sliku na struganje iz Mullera.
    Već dvije godine prakticiramo biranje večih poklona jer ja više nisam pametna.

  3. #3
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    meni nije problem što kupiti, nego kako, a da ne strši izvan kućnog budžeta.

  4. #4
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    meni nije problem što kupiti, nego kako, a da ne strši izvan kućnog budžeta.
    hm da...mi nemamo djece,al imamo nećake,kumiće,od 2 do 10 god.i ako pitam za želje,počnu redom nabrajati nešto trenutno aktualno(a zna se kolko dođe i najmanji lego),što je malo teže izvedivo.ajde za rođendan...al sad više i u nikolinoj čizmici ignoriraju slatkiše,več traže neku igračku.za božić da ne pričam.nakupi se...
    pitam se kak bi moj 9.-godišnji nećak reagiral na gače i čarape pod bor

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    meni nije problem što kupiti, nego kako, a da ne strši izvan kućnog budžeta.
    Mi smo ove godine naumili reći bakama, dedi, uji i svima ostalima da primamo samo jestive i simbolične poklone (vrijedi i za djecu). Obzirom na penzionerska i samačka primanja, tako je najbolje. Ili odrediti da cijena poklona bude u granicama do štajaznam 30 kn - nek im kupuju lijepe bilježnice i pribor za pisanje koji se može naći u tom cjenovnom razredu.

    Ni mi se baš ne kanimo ispružiti, ali naša djeca su već ipak starija.

    U dobi od 9-10 godina još su ih jako veselile igračke - lego garniture, svjetlosni mačevi, dvd-i s filmovima i igricama, cd-i interaktivni... Od toga i dan danas obožavaju Čistu peticu: http://www.cistapetica.com/ (ostale mi se ne da ni spominjati, Učilica nas je razočarala, a druge su prerasli).

    Sveti Nikola i Krampus nam ne donose ništa osim čokoladnih lutki. Igrom slučaja, baš u tom tjednu imamo još dva slavlja (mm ima rođendan, a i godišnjica braka je svega par dana ranije) pa to obično završi kao objedinjena obiteljska fešta gdje je puno važnije kako se provodi vrijeme nego što se dobije.

    Za Božić - tja, vidjet ćemo još... Nekako mi je sve odbojnija sva ta potrošačka ludnica, a htjela bih razveseliti djecu. Mislim da će pod bor dobiti karte za kino ili kazalište (što se već nađe) pa odosmo svi zajedno nešto prigodno pogledati.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    pitam se kak bi moj 9.-godišnji nećak reagiral na gače i čarape pod bor
    tak nekaj smo i mi dobivali ko deca, a bome i ja poklonim i svojima i nećacima, i frendičinoj deci

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Za Božić - tja, vidjet ćemo još... Nekako mi je sve odbojnija sva ta potrošačka ludnica, a htjela bih razveseliti djecu. Mislim da će pod bor dobiti karte za kino ili kazalište (što se već nađe) pa odosmo svi zajedno nešto prigodno pogledati.
    ovo mi se sviđa

  8. #8
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Kod nas takoder Nikola donosi samo slatkise i nesto sitno kuna.
    Za Bozic nemam nikave ideje, a vidim da niti oni sami nemaju nekakve posebne zelje. Tj. imaju, ali trenutno nisam u mogucnosti kupovati laptope, I phonove, smart mobitele i ostale zeljice.
    Sad neki dan kad je u Konzumu bilo snizenje igracaka izagrao si je Lego Citi komplet, nekakav bager. Vise ne znam ni koje Legice da mu uzmem, ima vec brrrrdo toga.

  9. #9
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas takoder Nikola donosi samo slatkise i nesto sitno kuna.
    Za Bozic nemam nikave ideje, a vidim da niti oni sami nemaju nekakve posebne zelje. Tj. imaju, ali trenutno nisam u mogucnosti kupovati laptope, I phonove, smart mobitele i ostale zeljice.
    Sad neki dan kad je u Konzumu bilo snizenje igracaka izagrao si je Lego Citi komplet, nekakav bager. Vise ne znam ni koje Legice da mu uzmem, ima vec brrrrdo toga.
    Moj točno po katalogu zna kaj hoće, od Ninjaga preko City-a pa do dinosaura.

  10. #10
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja imam listu na kojoj je jedna od stavki: vlastit kauč...

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mi nećemo kupiti ništa, kao ni dosadašnjih godina
    mislim da im je sasvim dovoljan paket koji dobiju od Djeda Mraza/malog Isusa/muževog poduzeća

    ja nisam tip koji se rastapa i uživa odabirući poklone, tako da mi je to samo muka
    a njima ničega ne nedostaje

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I meni je problem budžet, a ideja uvijek imam.
    Osim toga, problem su mi i Leine želje. Naime, MM je pokupio katalog u Mulleru, pa ga je Lea razgledavala, a oni su - mudraci - na zadnju stranicu stavili tablicu u koju dijete može upisati svoje želje, naravno iz kataloga, pa ima i rubrika stranica u katalogu.
    No, Lea je pod "moja apsolutno najveća želja" upisala PRAVI PAS (stranica: NITI JEDNA), a kao drugu SKOČIŠTAP (stranica: AMERIKA).
    Treća želja je DA MOGU LETJETI SA RUKAMA (stranicu se nije potrudila upisati).
    Meni su se dopali LEGO Friends ali prema ovim njenim željama su nekako bijedni

  13. #13
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Kod nas je katalog ToysRUs-a trenutno glavna lektira. A meni je zlo svake godine od tog forsiranog kupovanja poklona.

    Pokloni budu za Božić, ali ništa velikoga:Lovro želi Angry Birds, a Lara Mp4 player. Za Nikolu dobiju šibu , i slatkiše.

    Počastit ćemo se sa tjedan dana odmora u Austriji, taman za vrijeme blagdana, pa ću barem izbjeći kupovanje poklona rodbini i ostalima. Zvuči zloćesto, ali ja stvarno svake godine dobijem ogromnu želju pobjeći od svega toga. Volim darivati, ali ne kad "moram".

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Iskreno, muka mi je od pomisli na dućansku groznicu u prosincu (ma kakvom prosincu, već sad je u Mulleru gužva da ne mogu ni pastu za zube normalno kupiti ). O poklonima uopće još nisam razmišljala. Mislim da ćemo potražiti kakav zgodan ručni sat, da postane gospodar svojeg vremena (uostalom, već je izrazio želju za time), ali moj uvjet je da bude na kazaljke, ne digitalni. Pa ako netko zna gdje ima dobar izbor ne preskupih ručnih satova za djecu, podijelite to sa mnom!

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    tanja, ja sam djeci za poklone uvijek kupovala flik flak satove od Swatcha a bilo ih je u Kaptol centru, no sada sam potražila i vidim ovo http://www.watchcentar.hr/

  16. #16
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    hm da...mi nemamo djece,al imamo nećake,kumiće,od 2 do 10 god.i ako pitam za želje,počnu redom nabrajati nešto trenutno aktualno(a zna se kolko dođe i najmanji lego),što je malo teže izvedivo.ajde za rođendan...al sad više i u nikolinoj čizmici ignoriraju slatkiše,več traže neku igračku.za božić da ne pričam.nakupi se...
    pitam se kak bi moj 9.-godišnji nećak reagiral na gače i čarape pod bor
    iskreno- loše, al to znaš i sama
    i ja bih sestri htjela pomoć i kupiti neku konkretnu robu za Božić ili rođ, al mala razvuče kiselu facu pa ću rađe speglati karticu.
    moja 5-godišnjakinja će za rođ. dobiti role što već dugo želi,a od ostalog još želi wingsicu s krilima i to će od nekoga dobiti,a mimo toga nemam pojma što će je starno razveseliti , ali se baš i ne zamaram.
    Meni su starci za 5. rođ. kupili papigu, ne znam od kud im to, ali bila sam presretna.

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj EvaMONA prvotno napisa Vidi poruku
    iskreno- loše, al to znaš i sama
    i ja bih sestri htjela pomoć i kupiti neku konkretnu robu za Božić ili rođ, al mala razvuče kiselu facu pa ću rađe speglati karticu.
    moja 5-godišnjakinja će za rođ. dobiti role što već dugo želi,a od ostalog još želi wingsicu s krilima i to će od nekoga dobiti,a mimo toga nemam pojma što će je starno razveseliti , ali se baš i ne zamaram.
    Meni su starci za 5. rođ. kupili papigu, ne znam od kud im to, ali bila sam presretna.
    Iskreno, ovo ne kužim... Djeca se kojiput vesele jednostavnim i jeftinim stvarima! ŽElje su im uvjetovane gledanjem crtića i reklama, ali raspamete se na nešto što se može nabaviti za 10 kn. Moj sin se tako silno razveselio metalnoj pločici sa svojim imenom (za bicikl ili vrata sobe). Za kuminu kćer imamo privjesak s njenim imenom. Mora biti osobno... Kapa koju je baka isplela (ili mama ili kuma) po želji je raj! Moja svekrva je čak heklala kape prijateljicama mog mlađeg sina!

    Tako, ako pod bor staviš neku konkretnu robu (da pomogneš sestri) + neku sitnicu koja će zaista razveseliti dijete (bojice, flomasteri, neka sitna igračka) to može biti sasvim dobar kompromis.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    I ja imam problem sa nećakom, devetogodišnjakinjom, ma imam problem i sa mojom.
    Još prošle godine sam se silno veselila kupovini poklona za decu, a ove mi je muka kad samo pomislim koliko se igračaka vuče po kući.

    Uglavnom, pošto deda mraz više ne postoji u našoj kući, a baka, tetka i ujka će joj svakako kupiti poklone, od nas roditelja neće dobiti ništa. U stvari razmišljam da joj ponudim karte za Disney On Ice (ove nedelje) pa nek joj to unapred bude poklon.
    Ali nećaka mi je i dalje problem... znam da bi joj nešto robe dobro došlo, raste kao iz vode, a opet žao mi da ne kupim igračku, još samo koju godinu će se radovati igračkama.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nekako mi je sve odbojnija sva ta potrošačka ludnica, a htjela bih razveseliti djecu. Mislim da će pod bor dobiti karte za kino ili kazalište (što se već nađe) pa odosmo svi zajedno nešto prigodno pogledati.
    ovo s ulaznicama za kazalište ili kino je baš super, ali s malenima treba igrati postepeno (kao što daješ naslutiti)

    .... na takvom tragu smo i mi (mm i ja). Za sedmi je rođendan od bake (bio je to moj prijedlog) dobio polovinu iznosa cijene plivačkog kampa (dnevnog) na što je u početku negodovao, ali je na kraju bio i te kako sretan i zadovoljan... pa se sada nada istom slijedećeg rođendana... Mi smo mu pak uplatili radionicu na koju se sam napalio još prošle godine i nije ga popuštalo, u stvari ne popušta ga niti sad (očekuje drugi stupanj radionice)

    Recimo kako ovo s radionicama i kampovima nije baš neki jeftini poklon, ali ako spojiš svotu za poklon s namjeravanim iznosom za ljetnu zabavu/obrazovanje i još podijeliš dio troška s nekim (bakom) onda na koncu i nije tako skupo. (Za Božić možda neka zimsko/sniježna škola/radionica).

    Kod nas za DM još uvijek radi trik s pisanjem pisma, s time da daje više opcija pa što djedica stigne (i da, upucala sam DM, al' svejedno čarolija nas privlači pa se igramo kao da nisam)

  20. #20
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi klincima ionako baš ne kupujemo neke igračke, pa za Božić dobiju ono što požele.
    Janko hoće lego kuću 3u1, Iva hoće velika kolica za bebu (meni bzvz, ali ako ona to hoće, neka joj)
    Ela je za sada piknula barbie sintić u katalogu..Malo sam protiv ičega s baterijama, ali možda uspiej nekaj drugo piknuti do Božića!
    Posljednje uređivanje od ana.m : 12.11.2012. at 22:53

  21. #21
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    moja se cura veseli lutki jolina balerina koja dolazi s knjizicom i cd-om za ucenje baleta. ne znam otkud to. ona je uvijek bila spiderman fan
    druga zelja su monsterice, pogotovo ove nove jer prvih 9 vec ima ( venus, sestre macke, ona ljubicasta...)

    najveca zelja je pravi pas.
    tu cu ja morati preci preko svog straha jer se bojim zivotinja

  22. #22
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    lego

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    lego
    ne mogu odoljet .. ajfon
    ajme, kad se sjetim prošlog BINGa i ajfona, meni navru suze na oči
    neću više

    ontopic
    - ovaj srednji je u fazi minecraft (ako sam dobro napisala) i vjerujem da bi ga najviše veselilo da mu s ebaya naručim majicu s nekim od tih likova ili mu kupim neki lik u igrici (ali to ne može pod bor), možda i knjiga Lego-500 ideja (do sada bilo sam na netu, sad ima i kod nas, 160 kn)
    - problem je najstariji, on pokati ne nalazi poklona ispod cifre s tri nule ... pa shodno tome će dobiti pare (s dvije nule) od nas i baka/deda pa nek štedi da si nadogradi komp na kraju godine ako ne upiše srednju keramičarsku. I dobit će neku knjigu ili neku zezalicu.

  24. #24
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    ne mogu odoljet .. ajfon
    ajme, kad se sjetim prošlog BINGa i ajfona, meni navru suze na oči
    neću više
    .


    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    ontopic
    - ovaj srednji je u fazi minecraft (ako sam dobro napisala) i vjerujem da bi ga najviše veselilo da mu s ebaya naručim majicu s nekim od tih likova ili mu kupim neki lik u igrici (ali to ne može pod bor), možda i knjiga Lego-500 ideja (do sada bilo sam na netu, sad ima i kod nas, 160 kn)
    - problem je najstariji, on pokati ne nalazi poklona ispod cifre s tri nule ... pa shodno tome će dobiti pare (s dvije nule) od nas i baka/deda pa nek štedi da si nadogradi komp na kraju godine ako ne upiše srednju keramičarsku. I dobit će neku knjigu ili neku zezalicu.
    ja sam gledala tu lego knjigu u profilu, nije mi nešto, u mjesecu knjige je bila na sniženju, mislim nekih 100-120 k
    ali je nisam uzela jer mi se nije dopala

  25. #25
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Moj se još nije izjašnjavao, vjerojatno će tražiti neki Lego jer ga je očekivao za rođendan (a dobio jastuk :D).
    Iskreno, razveselile bi ga i sanjke (za to ja navijam također jer ima plastične sanjke s volanom i meni se teško u njima sanjkati, a i on je već povelik za njih, ali je MM kategorički protiv), porculanska zdjelica za pahuljice s nekim likovima iz crtića, neka fora posteljina, knjiga uvijek.
    Ja svake godine radim i adventski kalendar pa u njemu dobije svaki dan malu čokoladicu ili kupončić (za kolače u slastičarnici, za kino, za kazalište, šetnju s mamom i tatom, pusa od mame i tate, sat vremena igranja na kompu, bon od 20 kn za mobitel i sl.) tako da se nakupi.
    Još je tu i Nikola koji kod nas nosi suho voće, mandarine i jabuke, slatkiše i uvijek neku knjigu.

    S frendovima i roditeljima smo se dogovorili da oni kupe malcu neku sitnicu, a da se mi veliki međusobno ne darivamo da se ne opterećujemo vremenski ni financijski pa se podružimo bez opterećenja i to nam tako paše. Isto tako, klincima od frendova mi kupimo neku sitnicu.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam listu na kojoj je jedna od stavki: vlastit kauč...
    tvoj?

  27. #27
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Elly, a što voli, čime se sad igra, zabavlja?

    Za mojeg je uvijek odgovor Lego i nešto će od Lega dobiti za Božić, još ne znam što.

    Neki dan sam gledala za njegovu dob mi je ok i Lego adventski kalendar.

    Za Nikolu je neka sitnica (nešto čokoladno, možda kakva mala knjiga), a za Božić će biti "veči" poklon. Neka igračka.

    Več sam negdje napisala da me jako vesele pokloni i to nam je kao djeci (meni, bratu, prijateljicama) bilo najljepše razdoblje dok smo čekali da stigne poklon pod bor.

    Edit: naš poklon je ustavri jedini konkretan poklon, u obitelji dijelimo sitnice baš tipa čarapa i gaća. Moj se i tome veseli. Njemu je bitno da se zove poklon.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 13.11.2012. at 08:43

  28. #28
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Moji si već jedno dva mjeseca žele, i stalno žicaju;
    cura (6g) onu veliku lala loopy lutku a dečko (4,5g) lego dizalicu, još ima vremena do Božića pa budu poklnini pun pogodak!
    (tak da sam svako malo stavim po deset-dvadeset kn na stranu i do Božića će se taman skupiti dovoljno novaca....


    Najmlađem nećemo kupovat ništa najvjerjatnije, samo ću iz spremišta izvaditi i lijepo zapakirati neku igračku za njegov uzrast od ovo dvoje starije
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 13.11.2012. at 09:28

  29. #29
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    tvoj?
    Ma ne, to je isto lista od klinaca.

  30. #30
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moje sline nad figuricama životinja napravljenih od (ostataka) krzna, izloženim u krznariji u Mararykovoj. Stvarno su slatke minijature mačkica, pasa, lavića, zečića, psića, sova i sl. (20-50kn, ovisno o veličini). Nisam ih nikad kupila, samo svaki put zalijepe noseve uz izlog, čak i štede u zadnje vrijeme za to, pa mislim da ću Nikolu uputiti tamo.

    Mlađoj je i rođendan u prosincu (to sam već upecala u Mulleru na sniženju Barbiku-Šteficu s namještajem dnevnog boravka), a za Božić - starijoj sigurno ide nova kapa, šal, rukavice i neka knjiga ili sl., a mlađoj još ne znam, nagomilat će se vjerojatno i rođendanskih poklona, pa ću nešto sačuvati i za Božić .
    Inače, moje vole dobiti od Isuseka i odjeću, štrample, haljinicu i sl.

  31. #31
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moje sline nad figuricama životinja napravljenih od (ostataka) krzna, izloženim u krznariji u Mararykovoj. Stvarno su slatke minijature mačkica, pasa, lavića, zečića, psića, sova i sl. (20-50kn, ovisno o veličini). Nisam ih nikad kupila, samo svaki put zalijepe noseve uz izlog, čak i štede u zadnje vrijeme za to, pa mislim da ću Nikolu uputiti tamo.

    .
    ajme, njih i moja voli ali ih ja odbijam kupiti. Krzno mi se gadi. Ovo bih možda i podnjela ali na daleko. Pojma nemam otkuda mi ta averzija na krzno.

    Mislim da bi moji najviše voljeli dobiti kućnog ljubimca

  32. #32
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Dopisala sam sad (znate mene : organizirana:, evo pisem liste ), Adrijana me podsjetila: baterija za mp4.
    E. ga ima od prvog razreda, dobila na natjecaju za naj-sliku, ali baterija je crknula i ja :nemajka: nikako da se sjetim kupiti novu (ona mala, okrugla, nikad je se ne sjetim). Pa je sad na listi, i ubacit cu joj i to s ostalim u cizmicu s porukom u stilu "sv. Nikola ti zeli puno zabavnih glazbenih trenutaka!".


    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Elly, a što voli, čime se sad igra, zabavlja?
    Znas sto, bas sam nedavno o tome razmisljala - ona je trenutno u nekakvoj fazi kada se NE igra.
    Znaci: dodje doma, napise zadacu, ponovi za drugi dan, ode na balet, vrati se sa baleta.
    Njoj je igra biti vani - bicikla, lopta, frisbee, role - a sve sportske rekvizite ima. Bas sam ih mentalno prebrojavala, od toga joj ne treba nista.

    Sa frendicama uglavnom cavrlja, sastavljaju neke liste, izmisljaju price, crtaju zajedno, itd.

    Kod kuce uzme pa crta (likovni pribor popunjen nedavno, ima stafelaj, ima pribora za sve tehnike, papira, itd. - ni tu ne treba nista), ili uzme pa cita knjigu. Kao sto rekoh, knjigama smo odlicno opskrbljeni (osim kucne biblioteke, tu je i odlicno opremljena gradska knjiznica), pa ono.... bila bi zadovoljna, ali to nije The poklon.

    Ali - to me cak pomalo i zabrinjava - ne igra se u stilu da ce uzeti Barbie pa ju cesljati, presvlaciti, i to - toga se kod kuce ni ne sjeti. Jedino ako je na druzenju, pa se sve curice igraju s Barbie, pa onda. I Lego, ako je slozen - slozen je. Jako rijetko ga srusi, pa da ide sastavljati ponovo. Kad nesto svlada, zanima ju ici dalje, naprijed, ne ispocetka.

    Kuci kartamo, igramo sah (imamo), drustvene igre (prilicno smo opremljeni), kao sto rekoh crta (imamo sve), pise u dnevnik (imamo.... Doduse, mogla bih kupiti neki zgodni za 2013, iako ce novi tesko nadmasiti odusevljenjem ovaj roza krznati sa kljucicem kojeg sada ima ), i to.

    Vise ni ne znam sto bih stavila pod pojam "ona se igra".

    Evo npr., pred Halloween su ovdje u Barbie-casopisu bile Barbie odjevene "halloweenski" - ja sam skuzila naknadno :sram: i nesto se razmisljam da li da uzmem sad pa sakrijem do slijedeceg Halloweena (ovdje se i za to daruju sitni pokloni , ove godine je dobila carape sa bundevom), ali s obzirom na to koliko cesto uzme Barbie u ruke, ne znam da li bi se uopce sa 10 godina htjela igrati s jos jednom, ili bi zavrsila (kao i ostale) kao magneti za prasinu.

    Mozda bi upalio jos koji Lego set iz serije Harry Potter (meni se svidja Knight Bus, mislim da bi se i njoj svidjeo).


    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Več sam negdje napisala da me jako vesele pokloni i to nam je kao djeci (meni, bratu, prijateljicama) bilo najljepše razdoblje dok smo čekali da stigne poklon pod bor.
    Mene isto tako.

    I nasi pokloni su jedini konkretni pokloni, jer od ostalih dobiva ili novce (pa da si kupi sto zeli), ili neke sitnice.
    Robu ne voli dobivati jer to redovito kupujemo, iskreno receno ni ne treba joj (iako bi se mozda obradovala srebrnim stramplicama + odgovarajucem rajfu iz H&M-a - ali to je opet vise za cizmicu/carapu, nije The poklon.).

    Svidjela mi se gore navedena ideja za karte za kino, ionako smo mislili ici na Hobbita, no mislim da kod nas vise nece biti u kinu nakon Bozica - premijera je 14.12.), za sv.Nikolu sam, recimo, spremna, a ne svidja mi se dati joj nesto unaprijed, pa onda reci, "ali vec si dobila". Volim onaj trenutak kad otvori poklon i vidim da je njime odusevljena.
    Gledam sad kalendare, i ne vidim nista drugo prigodno nakon Bozica - da mogu darovati kartu za Bozic, a iskoristiti ju poslije nejga.

    Svidja mi se i ideja od Male Sirene za adventski kalendar (jedino, baka kaze da ga je vec nabavila), to pisem za drugu godinu.

    Ali hvala svima, evo mozgajuci zajedno s vama, dosla sam do nekoliko ideja.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    gore ste spominjali satove za dečke
    zanima me kako se uopće kreću cijene dječjih satova na kazaljke? gdje mogu pogledati, da su ok čitljivi za osmogodišnjaka i da nisu skupi?

  34. #34
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ovi flik flak (to su znači Swatch dječji satovi) su bili oko cca 200 kuna.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    hvala!
    pretpostavljam da se prodaju tamo gdje i ostali swatch satovi?
    Posljednje uređivanje od buba klara : 13.11.2012. at 15:02

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Mi poklanjamo sitnice, a zna se dogodit da prepakiramo poklon koji je ostao od rodjendana, s obzirom da dobiva previse igracaka i ne raspakiramo ih sve jer bi samo zatrpali sobu, a na kraju bi se igrao s jednom. Ne volim konzumerizam, ne volim pretjerivanje u poklonima, ima svega i previse, tako da si u obitelji daruju sitnice ili poklon bon za kazaliste/kino/restoran/muzej/seosko gospodarstvo i onda odemo svi skupa, a pod bor sitnice tipa bokserice/carape/nutella/kava, klincima isto neto malo sto vole..bitno je da je obitelj na okupu, a sve drugo je manje bitno. Barem meni/nama.

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Dobronamjerni savjet: djeci u nižim razredima osnovne škole ne isplati se kupovati skupe satove!

    Moj mlađi je dobio neki Casio u boji (s kazaljkama) i netko mu ga je ukrao za vrijeme tjelesnog. Kasnije smo to rekli baki i dedi (jer oni su kupili sat) i deda je našao neki sličan na placu za 40 kn - drži vodu već sigurno 3 sezone.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    I da, vinjete su isto jedan od poklona, s obzirom da nama uvijek trebaju dvije Znaci uvijek nesto prakticno, nikakvi skupljaci prasine...

  39. #39
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Elly pa da li bi joj se svidio kakav poklon koji baš nije igračka - mi smo npr. za prošli rođendan Lei kupili fotoaparat, prije toga mali sintesajzer, a prije toga cd player za njenu sobu (rozi!); za slijedeći rođendan recimo planiram mikroskop ili možda romobil (ima neki mali romobil, ali sad bi joj kupila onaj "pravi" za odrasle).
    Moja recimo ne voli dobiti odjeću, ali lani sam baš skužila da joj treba topli bademantl da se ogrne ujutro dok se sprema za školu, pa sam joj za pod bor kupila mekani rozi bademantl u H&M-u a da bude privlačniji u džep sam stavila malog mekanog ježića - i bila je oduševljena. (mislim da bi se njoj sviđalo bilo što što nađe pod borom)

  40. #40
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    hvala!
    pretpostavljam da se prodaju tamo gdje i ostali swatch satovi?
    Ja sam ih uvijek kupovala u Kaptol centru ali ne znam postoji li još taj dućan. Ali evo gore sam tanji poslala link koji sam našla na kojem piše gdje ih ima.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    odlično, našla sve, hvala!

  42. #42
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ovo s kartama mi je odlicna ideja. meni se vise ne da kupovati stvari, stvarno sam vec alergicna na kolicinu koju imam u kuci. a necakinjama vise ne znam sto bi kupila. osim ovih prakticnih poklona, fora rukavice, strample, rajfovi, knjige itd. nije da im se ne vesele, ali rado bi jos nesto sto nije iskljucivo svrhovisto nego i zabavno. i ne skuplja prasinu!

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Dobronamjerni savjet: djeci u nižim razredima osnovne škole ne isplati se kupovati skupe satove!

    Moj mlađi je dobio neki Casio u boji (s kazaljkama) i netko mu ga je ukrao za vrijeme tjelesnog. Kasnije smo to rekli baki i dedi (jer oni su kupili sat) i deda je našao neki sličan na placu za 40 kn - drži vodu već sigurno 3 sezone.
    A, pa meni ne pada na pamet kupiti mu skupi sat, i predobro znam čemu bi taj sat bio izložen.
    Ali nekakav sat bi mu dobro došao. E sad, on si je zamislio da će dobiti sat koji pokazuje i nadmorsku visinu, ali od mene može dobiti jedino običan sat s kazaljkama

  44. #44
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Mene je moje dijete pomelo sa nogu ove godine kad je baka pitala hoce li neku lutku koja ne znam ni ja sta radi ...L je rekla: Ne baka imamo previse igracaka nemamo gdje staviti vise. Pisla je vec djeda mrazu/ malom isusu da joj donese kavarij sa ribicama ( to joj je baka onecala davno). Druga baka je obecala cd/radio. Kuci bi teleskop....sto i nije malo ali nekako je korisno i buduci da nikad nema specijalnih zelja rodjendan i Bozic mozemo prezivjeti.
    znam da ce dobiti brdo nepotrebnih igracaka jer je jedino unuce u mojoj obitelji i jedino koje je na dohvat ruke obitelji MM-a ali cu ove godine dati natuknice nesto max do 25 kuna- bojice, biljeznica, cokolada.....isl. Za Sv. NIkolu nista sem cokoladice ne dolazi u obzir.

  45. #45
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Elly pa da li bi joj se svidio kakav poklon koji baš nije igračka - mi smo npr. za prošli rođendan Lei kupili fotoaparat, prije toga mali sintesajzer, a prije toga cd player za njenu sobu (rozi!); za slijedeći rođendan recimo planiram mikroskop ili možda romobil (ima neki mali romobil, ali sad bi joj kupila onaj "pravi" za odrasle).
    Moja recimo ne voli dobiti odjeću, ali lani sam baš skužila da joj treba topli bademantl da se ogrne ujutro dok se sprema za školu, pa sam joj za pod bor kupila mekani rozi bademantl u H&M-u a da bude privlačniji u džep sam stavila malog mekanog ježića - i bila je oduševljena. (mislim da bi se njoj sviđalo bilo što što nađe pod borom)
    Pa svidio bi joj se, kad bih nasla nesto od poklona ne-igracaka sto jos nema.

    Izjavila je sinoc da ce napisati Djedu Mrazu u pismu da joj ove godine on izabere poklon i donese sto on zeli.
    Znaci, prilicno lufta imam. Moja jedina zelja je da bude bas pogodjen.

    Zaboravih reci, nama je na svetog Nikolu godisnjica braka, obicno odemo na vikend-putovanje ili snijeg (nas poklon nama samima za godisnjicu ), a njoj obvezno ponesemo poklone za u cizmicu (ove sitne, nikolinjske poklone).
    Bozic obicno slavimo u obitelji.

  46. #46
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Elly, a nešto za školu što bi baš željela i upotrebljavala?
    Neka super torba, pernica,...?

  47. #47
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Pernica ima preko nekoliko, stalno ih mijenja. Nijedna se nije unistila, pa onda samo prebacuje kad se zazeli promjene. Nakupilo ih se toliko jer svima padaju na pamet kao sitniji pokloni (od njih 6-7, samo jednu sam kupila ja ).

    Ruksak bi joj trebao veci - odnedavno nose svakodnevno masu knjiga, i Samsonite ruksak joj je postao preuzak za svu tu kolicinu. :/
    Gledala sam neke O'Neill ruksake, no iskreno, morala bih ponijeti sve i isprobati na licu mjesta, ne mogu se zakleti da su ovi koje sam gledala dovoljno veliki. :hm: Vidjela sam i neke Lotto ruksake koji su dovoljno veliki, no bili su muski, moram svratiti do ducana da pogledam ponudu zenskih.

    Novi ruksak sam si takodjer stavila na listu mogucih poklona.

  48. #48
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    I Lego, ako je slozen - slozen je. Jako rijetko ga srusi, pa da ide sastavljati ponovo. Kad nesto svlada, zanima ju ici dalje, naprijed, ne ispocetka.
    Joj, tako je i kod nas...Lego joj je doslovce za jednokratno slaganje.

  49. #49
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Moji su sad veliki pa imaju velike želje i našli smo riješenje za to. Sin je dobio PS2 (rabljeni) i set igara za cijelogodišnji poklon to znači sve blagdane i rođendane, a curka profi klizaljke i sve što ide uz njih (isto rabljene, ali dooobre), a na same datume dobiju sitnicu autić ili lego neka figurica za kolekciju, slatkiši, fora flomić itsl.

  50. #50
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    kod nas i naših drugašićki odlično prolaze najkičastiji dnevnici s ključem. kad pogledaš nije niti mala investicija jer ih ima za preko 100 kn u Assesorizu. jako vole i one mace i pse na baterije što dođu zajedno sa torbom, tko se hoće brinuti za baterije
    moja starija (8) želi plišanog Scrata, ono najružnije stvorenje iz Ledenog doba! i naručili smo ga na e bayu, a mlađoj (6,5) Angusa (konj od Meride). nevjerojatno koliko se vole igrati plišancima, ali naravno ne bilo kojima
    starijoj je najveća želja ipak I pod Touch! ona obožava slikati i snimati filmiće, a kad je kužila da na njemu može imati u memoriji još i pjesme i igrice! do sad je imala pravi fotić dok nije krepao nepovratno i ovo bi bila dostojna zamjena ali će se morati još strpiti za to
    kod nas su dobro prošli i bongosi prošle godine, to nikad ne zastarijeva, sva djeca bubnjaju i sviraju kad dođu kod nas
    Posljednje uređivanje od maxi : 13.11.2012. at 15:50

Stranica 1 od 25 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •