Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: "Nije moj problem"

  1. #1
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno "Nije moj problem"

    Dakle, cura ide u 2r. Ove godine dobili su novu učiteljicu. Učiteljica iz prvog razreda bila je vrlo mlada, puna strpljenja i entuzijazma. Nikakvih (većih) problema sa disciplinom u razredu nije bilo. Od ove godine imaju novu učiteljicu, nešto stariju, ali nije to sad bitno, koja je predala 4. razred i preuzela 2. razred.

    Odjednom, sve puno problema: nediscilpina, zločesti su, ne slušaju, počela su neka naguravanja, bacanja torbi...Uvela je neki sustav sa plus/minus, s tim da čak jedni druge javno ocjenjuju 1x tjedno i dodijeljuju si te znakiće.

    Moja cura je uspješno balansirala, ona je baš prava dobrica, ali nije naivna, a vole je i cure i dečki. I tako oni meni priča svašta što se događa u školi, i stalno se žali na učiteljicu da se stalno dere, kažnjava ih ne odlaskom na tjelesni, na odmor...dakle, kažnjava ih kolektivno...neki dan je svima podijelila minuse, jer se njih cca. 10 natjeravalo po razredu, pa je dala svima minus.

    I jučer kaže meni moja cura, da ju je jedan dečko udario, onako, namjerno, ali kao u nekoj gruboj zezanciji, nije je to ništa boljelo, rekla mu je da to ne radi i prestao je. No, kažem ja njoj, ako se ponovi, reci učiteljici: Ali mama, neki su se žalili, pa onda učiteljica kaže: Nije to moj problem! Ne zanima me tužakanje!

    WTF, kako je ne zanima, kako nasilje nije njen problem? Mislim, najviše mi je digao živac taj navodni komentar, radi kojega moja cura sada nema povjerenja da će biti zaštićena od strane učiteljice.

    Uglavnom, ići ću na informacije skoro, ali zanima me kako se postaviti, imate li neki savjet.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Probaj si zapisati svaki takav ispad (što ti dijete kaže) s datumima i kratkim opisom, čisto da znaš kad je što bilo - može ti zatrebati.

    Malo se raspitaj među drugim roditeljima.... vjerojatno su i drugi primijetili razliku.

    Na informacijama najprije slušaj, pa onda pitaj što te zanima i eventualno reci svoje primjedbe, jasno i glasno, pogotovo ako se dijete doma žalilo na neke postupke učiteljice.

    Dalje, u razredu imaš predstavnika u Vijeću roditelja - to je osoba koja može nešto reći u ime svih roditelja, ali možeš i sama k stručnoj službi ili ravnatelju/ici... Zato ti treba ona evidencija.

    Inače, moje iskustvo s propustima u radu učitelja nije baš blistavo, a nisam se ustručavala davati primjedbe. Nije bilo toga što nisam pokušala učiniti (poštujući piramidu hijerarhije), ali riješilo se nije ništa. U petom razredu moj sin je odahnuo, ali loši temelji znanja i katastrofalna razredna dinamika (s nasiljem među vršnjacima koje se isto nije rješavalo kad je trebalo) u prva četiri imat će dugoročne posljedice.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.11.2012. at 14:00

  3. #3
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a ne znam, teško da će neko promijeniti svoj ustaljeni način rada. koji očito ne štima. jer njene metode ne rezultiraju disciplinom. nego suprotno.
    probaj ovako kao peterlin, reć joj da smatraš da to jest njen problem. itekako je.
    no dobra strana svega je da se cura snalazi i sama

  4. #4
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    no dobra strana svega je da se cura snalazi i sama
    da, za sada...

    No, neki dan mi je došla sa ovim zaključkom: desetak njih se zabavljalo nakon zvona, igrajući se lovice i nogomet s torbama. Dođe učiteljica, ovi se sjure na mjesta, u gužvi učiteljica ne stigne identificirati počinitelje, svi se međusobno tužakaju, ja nisam, on je..., pa svima kolektivno podijeli minuse. I mojoj dobrici, koja je pristojno sjedila u klupi. Pa ona meni kaže: mama, drugi put ću i ja biti "zločesta", kad smo i mi "dobri" dobili minuse, a oni su se zabavljali. Ne isplati se biti dobra. Pametna moja glavica.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •