Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 140

Tema: Euten POVUČEN IZ PRODAJE

  1. #1
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno Euten POVUČEN IZ PRODAJE

    Danas sam išla po Euten kremu i u 3 ljekarne su mi rekli da je povučena iz prodaje jer su u njoj našli kortikosteroide pa eto ako imate doma pripazite!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Interesantno, jer na jnihovom webu ističu da krema ne sadrži kortikosteroide http://www.bioeliksireuropa.hr/krema...sir-euten.html

  3. #3
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Bas sam im poslal mail pa javim sta su odgovorili.
    U jednom ljekarni sam pitala oce li je opet uopce imat i zenska je rekla da cekaju da se ocituje agencija za lijekove

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    aaaaaaaaaaaaaaa nemoj me plašit :/

  5. #5
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    Kažu da je u jednoj seriji, novijoj, pronađen kortikeostereoid u tragovima, ali to je istrživanje nekog našeg laboratorija, pa su sve maknuli dok ne dođe potvrda od Europskog (imaju sve napismeno jer su im oni do sada radili sve provjere) labosa da je sve ok i nema kortića u Eutenu.
    Danas bi to trebalo biti rješeno!

  6. #6
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    nadam se da tako kako renci kaže, jer to nam je do sad bila najbolja krema....a puno smo ih isprobali

  7. #7
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pa nije ni čudo da
    brzo i uspješno pomaže u rješavanju anomalija na koži: ekcema (neurodermitisa, atopijskog dermatitisa), raznih oblika dermatitisa, te psorijaze
    ...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Pa da, tko ima problema s ADom u obitelji zna koja je to muka.
    I meni se se oči zacaklile kad sam vidjela obećanja s web stranice.
    kad ono kortikosteroidi

  9. #9
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    imam ju doma. Tu i tamo smo je koristili.
    Malo oft.
    Meni je frendica nedavno otkrila neki recept njene bake za atopičnu kožu.
    Krumpir iz DOMAĆEG uzgoja, ne šprican, skuhati u kori pa onda sa tom vodom namakati kožu.
    Staviti na vaticu i tapkati po kriznim područjima.
    Krumpir pojesti

  10. #10
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    aaa, ne vjerujem

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    MM se već ježi od home-made recepata za ad. Čuli smo spektar od ulja crnog kima, kamilice, kantarionovog ulja, svinjske masti....i na kraju smo opet došli na beloderm-belobazu (40-60)
    A nigdje studije o dugoročnim posljedicama uporabe kortića na većim površinama kože.

  12. #12
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    I meni se kosa diže na glavi, ali također smo ovisi već 6 god. o bilo kakvim receptima.
    i za sad uspješno odoljevamo mazanju kortićima.
    Posljednje uređivanje od disciplina : 14.11.2012. at 16:59

  13. #13
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    MM se već ježi od home-made recepata za ad. Čuli smo spektar od ulja crnog kima, kamilice, kantarionovog ulja, svinjske masti....i na kraju smo opet došli na beloderm-belobazu (40-60)


    A nigdje studije o dugoročnim posljedicama uporabe kortića na većim površinama kože.
    Ima tih studija, kako nema. Zna se što dugogodišnje mazanje kortikosteroidima radi koži.
    Da malo ovdje pročitaš:
    http://www.google.hr/#hl=en&sclient=...w=1138&bih=534

    Ali, uvijek treba vagati, dobro u odnosu na loše djelovanje.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, tko ima problema s ADom u obitelji zna koja je to muka.
    a ko to kod vas ima ad

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Srećom uvijek mi je bila preskupa.. al realno, za teži oblik ad-a nema pomoći bez kortikosteroida.
    Samo je žalosno što se na bolestima, kad čovjek nema izbora, želi varati i tako zaraditi..

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    kod težih ad treba prvo krenut s dobrom dijetom dugo vremena, što reč kad nikad ne znaš na kaj si alergičan
    nisam je koristila, mada sam mislila i pokušat

  17. #17
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    i ja sam mislila pokusati ako nam se ove zime vrati ekcem ....nama je jedino pomagalo child life ulje biljna omega 3-6-9 dok u njega nisu stavili narandzu sve drugo radi kratko i ekcem se vraca ali za sada smo ok nadam se da ce tako ostai citavu zimu

  18. #18
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    ali jeste li mazali kremu s kortikosteroidima i euten?

    nakon kortića mir 14 dana pa sve opet ispočetka
    a nakon eutena kod nas se sve smirilo za više od 6 mj. i kad se pojavilo opet - to je bilo u puno blažem obliku

    zato ne vjerujem da ima kortića... baš me zanima nalaz
    Posljednje uređivanje od Willow : 14.11.2012. at 18:49

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    ali jeste li mazali kremu s kortikosteroidima i euten?

    nakon kortića mir 14 dana pa sve opet ispočetka
    a nakon eutena kod nas se sve smirilo za više od 6 mj. i kad se pojavilo opet - to je bilo u puno blažem obliku

    zato ne vjerujem da ima kortića... baš me zanima nalaz
    mm ima potpuno isto ovakvo iskustvo.

    Elocom - nula bodova

    Euten - odlični rezultati, veći dio godine bez simptoma, ponovno pojavljivanje u daleko blažem obliku.

    Iskreno, ne vjerujem da ima kortikosteroida u toj kremi, bi reći da je riječ o eliminiranju konkurencije.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kod težih ad treba prvo krenut s dobrom dijetom dugo vremena, što reč kad nikad ne znaš na kaj si alergičan
    Dijeta na ambroziju, brezu, trave, prašinu, grinje, pse i mačke.. i naravno dugo vremena biti na dijeti a da ne treba ničim mazati. Nije svačiji slučaj isti.

  21. #21
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Iskreno, ne vjerujem da ima kortikosteroida u toj kremi, bi reći da je riječ o eliminiranju konkurencije.
    Ja bi takoder rekla da je blize ovome sto peterlin kaze
    Mi nemamo ad problema, ali kako sam u bliskoj branši, čini mi se da je Euten polako poceo dobivati veci dio (tržišnog) kolaca od "dopustenog"
    Očito s razlogom, ako pogledamo rezultate
    Posljednje uređivanje od mala-vila : 14.11.2012. at 20:09

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa Vidi poruku
    Dijeta na ambroziju, brezu, trave, prašinu, grinje, pse i mačke.. i naravno dugo vremena biti na dijeti a da ne treba ničim mazati. Nije svačiji slučaj isti.
    u pravu si, prvenstveno sam mislila na male klince, koji su pretežno alergični na hranu, osim valjda mojeg koji je na sve, ali mu hrana radi najviše problema. ( kad se sjetim moje klinke u sezoni breze krvavih ruku i nošenja zavoja)
    Sjećam se da kad je izašo euten, je bilo riječi da se ne smije ispod 3 godine tretirati djeca, moja klinka je tad bila mlađa od 8 mjeseci, i svašta sam tražila jer sam bila već u očaju, a s deteta i s kortića padale krpe kože. Radi toga mi je polse bilo čudno kak to sve vi koje ste upotrebljavale tu kremu, počele ste prije 3 godine. Inače sam pitala i našu dermičku za to, i ona se nije složila, istina nije se složila ni za hrpu drugih, ali nama su sve smetale, a u Heleni kad smo išli u slanu kapsulu sam od sestre dobila naputak da bi bilo dobro krenut baš s njom.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a ko to kod vas ima ad
    MM, teži oblik. Ima jak osip i neizdrživ svrab. Grebe se jako Uzrok je isto iz vanjskih alergena - neka pelud u okolici mu smeta, a nemožemo skužit koja.
    Betty - tnx na linkovima, moram se malo posvetit tome i uzet dobar riječnik, jedva sam se snašla u IVF related tekstovima, nakon mase proučavanja, ovo je totalno novi topic s puno (meni) nepoznatih riječi.

    Vaši su me komentari potakli da razmislim o tom Eutenu. Koliko uopće košta kutija te kreme?

  24. #24
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku

    Vaši su me komentari potakli da razmislim o tom Eutenu. Koliko uopće košta kutija te kreme?
    Skupa je, između 300 i 500kn ako se ne varam

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    najčešća cijena je cca 450 kn, ali je bilo u 3. mjesecu i na kupi.nešto za cca 200 kn+


    Šumsko , a kad se to njemu najćešće dešava
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.11.2012. at 21:35

  26. #26
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    da, mislim da je minigreeny isto znao imati akciju za cca 350kn ili tak nesto

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Šumsko , a kad se to njemu najćešće dešava
    Trudili smo se skužit i nije nam uspjelo. Dogodi se nakon neispavanosti, kod nagle promjene vremena, u vrijeme cvata (čega posebice, opet ne znamo) i samo od sebe. Imao je faze potpunog zaliječenja, kad je bio na konjskim dozama vitamina za mušku plodnost, pa u jednoj fazi kad je spavao po 10 sati na dan (taj san mu dosta igra) i prije nego je mene upoznao ( ovo grozno zvuči) nije imao ni jedne crvene točkice.

    A za cijenu Eutena mogu samo reći

  28. #28
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Peterlin, riječi ti se pozlatile, poludjela sam kad sam pročitala naslov topica...
    I mene jako zanima nalaz.

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    ništa onda sada pratite jednu sezonu, pa pišite datume, pa javi bumo odgonetali, ili se prošeći malo pa vidi dal kaj cvate iza žbunja. Kod takvih zna i velike promjene veliko igrati, ali ipak je i nešto u zraku.

    Inače od kume muž je alergičan na ambroziju veli on od kad je nju oženil, što reči.

    peterlin, si probala posušku kremu?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.11.2012. at 21:42

  30. #30
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Nama kortikosteroidi isto kratkorocno pomognu a euten je bio super. Cak je sad par mjeseci bio bez ikakvih ekcema po kozi, ali je prije 3 tjedna pio antibiotik i od

  31. #31
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Nama kortikosteroidi isto kratkorocno pomognu a euten je bio super. Cak je sad par mjeseci bio bez ikakvih ekcema po kozi, ali je prije 3 tjedna pio antibiotik i od

  32. #32
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Ode post...
    Uglavnom nakon antibiotika nam je postalo koma i nije mi bilo zao dat za kremu kad mu je stvarno pomagala.

    Nego kazu da otvorena moze stajati samo 6mj. Zna tko sta o tome?
    Imam sad u frizideru pola jer nismo cijelu potrosili al vec je dugo otvorena i ne osjeti se miris mentola kao kad sam je tek otvorila

  33. #33
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    pretpostavljam da mentol prvi ode (miris), ako se radi o prirodnom proizvodu

  34. #34
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Zahvaljujem Vam na Vašem dopisu.


    Tvrtka Bioeliksir Europa je uvoznik kreme Bioeliksir Euten za područje Hrvatske i Europske unije.
    Prilikom uvoza proizvoda ishodili smo dozvole od proizvođača i nadležnih institucija u Hrvatskoj koji su ispitali kremu i dopustili distribuciju na teritoriju Hrvatske. Podsjećam Vas da se prilikom svakog uvoza krema, provjerava njihova ispravnost. Nama je u cilju da se sve te provjere izvrše, ali i mimo redovnih kontrola tražili smo dodatno ispitivanje kreme na korikosterode. Nakon što su u Hrvatskoj svi odbili naš Zahtjev, tražili smo takvo ispitivanje u Europi. Nakon nekolicine laboratorija, našli smo Institut u Kolnu koji radi takva istraživanja, te naručili istraživanje.


    Rezultati koje smo dobili pokazali su da u kremi nisu detektirani kortikosteroidi. Navedeno istraživanje javno smo objavili na našim web stranicama. Nedugo nakon toga inspekcija nam dostavlja nalaz u kojem su oni detektirali kortikosterode.
    Nama je u interesu da proizvod ima sve dozvole i certifikate o ispravnosti, čak i više od onoga što je propisano nacionalnim i europskim zakonodavstvom.


    Mi nismo proizvođač te kreme tako da ne možemo puno utjecati na formiranje cijene proizvoda.


    Nadamo se da ćemo vratiti vaše povjerenje.


    U slučaju dodatnih pitanja, slobodno nas kontaktirajte.

    S poštovanjem



    to je njihov odgovor

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    91

    Početno

    Evo i konkretnih informacija zašto je povučen iz prodaje
    http://www.kupac.hr/vijesti/vasa-pit...osteroida.aspx

  36. #36
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    znaci ipak!
    ma bas sam ljuta, kad sam prvi put cula za carobno djelovanje te kreme, rekla sam prijateljici da su njeni ucinci isti kao kod betazona i da me je strah da unutra ima kortikosteroida

    a vise mojih prijateljica je kremu koristilo i tijekom dojenja i na malim bebama, jedna je tretirala pelenski osip tromjesecne bebe
    narucivala je iz srbije jer nije bilo moguce kupiti u hr i oni su je uvjeravali da je krema sasvim bezopasna (i njoj je cudesno pomogla)

  37. #37
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Sad ću (uz svoje ostale dijagnoze ) ispasti i paranoidna, ali malo mi se to previše poklopilo/preklopilo

    s političkim događanjima ovih dana

    (Prvo sam mislila da je smješteno od strane konkurencije, tek sam danas saznala da se radi o proizvodu iz Srbije.)

  38. #38
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ma daj teice koja konstrukcija

  39. #39
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ma znam da je zbilja šašava konstrukcija ali sam toliko sluđena svim i svačim što se

    događa kod nas i u svijetu da više ne znam što da mislim...

    Zbilja se bolje osjećam što sam dalje od Vijesti, Dnevnika i sl."informativnih" emisija - časna riječ! ovaj svijet je nadišao moje kapacitete razumijevanja -
    prevare, manipulacije i tome slično - ne znam živjeti s time, sve mi se čini...bit će da me pregazilo vrijeme...

    Posljednje uređivanje od Teica : 29.11.2012. at 02:29

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    glede kortika: imali kozice i kaze nama doktorica da su oni (bezopasni) sprejevi za hladjenje prošlost?!
    a najnovije je krema i tableta koji "poništavaju" svrbež- e pa to "najmodernije" čudo je kortiko!! pa ti sad vjeruj...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    31

    Početno

    Koristimo Euten po potrebi dan dva baš kada je jače crvenilo i sve se lijepo povuče, ali se dijete žali da ga peče. Zanima me da li se još nečije dijete žali da ga Euten peče.

  42. #42
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Mog isto pece al valjda je to zbog mentola.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    31

    Početno

    To sam i ja mislila ali je krema sada otvorena već skoro godinu dana i mentol jedva da se osjeti.

  44. #44
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Kimi prvotno napisa Vidi poruku
    Koristimo Euten po potrebi dan dva baš kada je jače crvenilo i sve se lijepo povuče, ali se dijete žali da ga peče. Zanima me da li se još nečije dijete žali da ga Euten peče.
    Da! Ne samo dijete (stariji sin, zna imati ojedine iznad gornje usne) nego i muž (ad) ali kako sad Eutena nema, bome obojica žale za njim.

    Koristimo propolis kremu, s promjenjivim uspjehom (iako treba napomenuti da je u hladno vrijeme inače gore stanje s ad). Nisam provjeravala ovaj tjedan da li se Euten pojavio u prodaji.
    Ima li kakvih novosti?

  45. #45
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da! Ne samo dijete (stariji sin, zna imati ojedine iznad gornje usne) nego i muž (ad) ali kako sad Eutena nema, bome obojica žale za njim.

    Koristimo propolis kremu, s promjenjivim uspjehom (iako treba napomenuti da je u hladno vrijeme inače gore stanje s ad). Nisam provjeravala ovaj tjedan da li se Euten pojavio u prodaji.
    Ima li kakvih novosti?
    Ja sam prosli tjedan zvala njihovo savjetovaliste pa su mi rekli da cekaju novo vjestacenje (ne znam je li ga nazvao nadvjestacenje ili supervjestacenje, nesto u tom stilu), ali nije znao kad ce to tocno biti - kao unutar tri tjedna bi trebalo.

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    inače kreme koje nakon nanošenja peku, bolje je ne upotrebljavati, imala sm ja sijaset takvih, ali kad je dete progovoilo i reklo da ga peče, makla sam mada sam imala s njima relativno dobre uspjehe,

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    inače kreme koje nakon nanošenja peku, bolje je ne upotrebljavati, imala sm ja sijaset takvih, ali kad je dete progovoilo i reklo da ga peče, makla sam mada sam imala s njima relativno dobre uspjehe,
    Kažu moji da Euten peče samo ako je koža oštećena (a mm uvijek čeka da mu se naprave krvave ragade, prije mu ne padne na pamet mazati). Na koži koja nije raspucana nema problema, ali takvu obično ovi moji ne mažu.

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    hoćeš reč da to neko upotrebljava i kad nema takvih simptoma?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.12.2012. at 14:46

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    57

    Početno

    ja ne bi rekla da peče više hladi onako malo neugodno ali u svakom slučaju pomaže jako

  50. #50
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    hoćeš reč da to neko upotrebljava i kad nema takvih simptoma?
    da

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •