Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 350

Tema: Pravo žena na MPO nakon navršene 42. godine-molim vaša iskustva

  1. #51
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    dopunila bih samo statistike s njemačkom statistikom:

    http://www.deutsches-ivf-register.de...buch2010-e.pdf

    str. 13
    IVF/ICSI rezultati u Njemačkoj 2010 ovisno o dobi žene s vlastitim jajnim stanicama:

    prikazuje kliničku trudnoća u % po embrio transferu (ne i započetom postupku),
    broj abortusa u % po kliničkoj trudnoći:


    IVF
    dob žene / klinička trudnoća po transferu u % / cca spontani u % po kliničkoj trudnoći %
    38 g. 29,62% 22%
    39 g. 22,63% 28%
    40 g. 17,55% 30%
    41 g. 18,12% 29%
    42 g. 11,87% 46%
    43 g. 14,38% 55%
    > 44 g. 4,11% 15%

    ICSI
    dob žene / klinička trudnoća po transferu u % / cca spontani u % po kliničkoj trudnoći %
    38 g. 24,52% 25%
    39 g. 23,68% 29%
    40 g. 17,71% 32%
    41 g. 18,29% 37%
    42 g. 10,19% 36%
    43 g. 8,81% 52%
    > 44 g. 3,59% 54%

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Drage moje evo mene s friskim vjestima od jutros. Dobila sam novi termin u travnju. Dr. nije "ni trepnuo" na moje godine. Tek kad sam mu ja rekla za taj "problem" (da cu u sijecnju napuniti 42) odgovorio mi je da zakon striktno ne kaze NE zenama kad napune 42 i da on kao moj lijecnik zna zasto me ponovo upucuje na IVF i da stoji iza toga. Eto... Dakle generacijo, nismo za "otpis" i to me veseli!

  3. #53
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Hvala Sneki41.

    Ovakve infomacije ovdje trebamo.

    Cure, slobodno napišite svoja iskustva sa pravom na mpo nakon navršene 42. godine prema novom zakonu.

  4. #54
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Ja bih samo rekla da sam u jednom dnevnom listu pročitala, prije nego je Zakon izglasan, da će kod žena 42+ uzeti u obzir biološku dob, a ne kronološku. Da su ubacili tu rečenicu možda bismo ipak dobile šansu; ako ništa kad bi me uvjerili da sam biološki stara lakše bih prihvatila njihovo odbijanje.
    Posljednje uređivanje od nina70 : 24.11.2012. at 22:05

  5. #55
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Sneki41 baš mi je drago zbog tebe.
    Ja sam upravo te riječi očekivala od svog MPO liječnika ili da mi kaže da je njegova stručna procjena da nemam šansi; ali on nije rekao ni jedno ni drugo nego je samo spominjao moje godine.
    Ipak, Sv.Duh i dr B. će mi dati šansu. On mi je i prvi put donio bingo

  6. #56
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    ....potpuno se slažem......u jednu ruku sam uvrijeđena kao žena kojoj su oduzeli mogučnost biti majka......jer nikada se ne zna.....fučka se meni na njihove nalaze koje oni isčitavaju, a kada za dva naredna mjeseca taj isti tip nalaza pokazuje druge BOLJE vrijednosti....u ovom trenutku osjećam da netko drugi (a koje mi plaćamo) odlučujU o mome životu a to mrzim......
    Sad mi je nešto potaklo da izgovorim možda ovakvu besmislicu = TO JE KAO DA SE DONIO ZAKON O TOME KAKO VIŠE NEMA POTREBE LIJEČITI LJUDE SA TEŠKIM ZLOČUDNIM BOLESTIMA JER SMATRAMO DA ZA NJIH NEMA ŠANSE!!!!! U JEDNOM I DRUGOM POSTUPKU SE RADI O ŽIVOTIMA I NA KRAJU KRAJEVA STVARANJU ŽIVOTA......!!!! MOLIM NEKA ONAJ KOJI JE PREDLOŽIO OVAKAV ZAKON MALO RAZMISLI.....!!!!!

  7. #57
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    ......bravo!!!!!

  8. #58
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    BEZ LJUTNJE INA, ŽAO MI JE, ALI MISLIM DA NIKADA NE TREBA ODUSTAJATI POGOTOVO NE OD ŽIVOTA. PA NE RADI SE O TOME DA NEKOG UBIJAŠ OD BATINA PA MISLIŠ DA JE DOŠLO DO ODREĐENE GRANICE KAD JE DOSTA.JA BIH RADIJE BILA NA STOLU SVAKI MIJESEC I TO BI ZA MENE BIO LIJEK ZA DUŠU A I TRUDNOĆU NA KRAJU KRAJEVA , NEGO DA ODJEDNOM PUN NADE MORAŠ ODUSTATI OD JEDINE MOGUČNOSTI KOJA TI PREOSTAJE JER JE TAKO ODLUČIO ZAKON. I MOLILA BIH TE SAMO JEDNO NE STAVLJAJ NAM PRED NOS STALNO PITANJE ''BUĐETA''......MISLIM DA JE TO NAJZADNJA STVAR NA SVIJETU AKO SE RADI O ''HUMANOJ'' REPRODUKCIJI========naglasak na ''HUMANA''!!!!!!

  9. #59
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    MA NA KRAJU KRAJEVA, ZAISTA, ONDA BI TREBALO PO LOGICI LOŠIH HORMONSKIH NALAZA NA TAJ NAČIN IZOLIRATI SVE ŽENE BEZ OBZIRA KOLIKO IMALE GODINA. POZNATO JE DA NEKE ŽENE I U DVADESETIMA ULAZE U MENOPAUZU, DAKLE PO LOGICI ODLUČIVANJA SA ZDRAVSTVENE STRANE ZA NJU NEMA NIKAKVE ŠANSE!!!!

    ŽELIM SAMO NAVESTI DA SVATKO OD NAS NA RZLIČITE NAČINE LIJEČI SVOJU PSIHOLOŠKU STRANU, TE SMATRAM DA JE UVREDA DA NAM SE GOVORI KAKO MI NA OVAJ NAČIN LIJEČIMO TAKO NEŠTO!!!!

    OSOBNO IMAM IZVRSNOG PSIHIJATRA KOJI MI GOVORI KAKO NE TREBA ODUSTATI! TO ZNAČI DA NEŠTO SA NJIM NIJE U REDU?????
    MISLIM DA JE NAJVEČA BOLEST ODUSTAJANJE!!!!

    Prvi put kada sam se pojavila sa svojim nalazima rečeno mi je da nemam šanse ni proizvesti jajnu stanicu a kamoli nešto više.....no to nije točno jer uredno proizvedem stanicu prirodnim putem.......prema tome.....sad mi recite realno ....kako da se ja zaustavim i kako da ja jednostavno prihvatim činjenicu da zbog svojih godina moram odustati......??????!!!!!!

  10. #60
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Masal, dobrodošla na forum. Molim te da isključis velika slova jer ona znače vikanje u forumskoj komunikaciji, te da postovi koje pišeš budu u cilju konstruktivne rasprave .

  11. #61
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    I moje osobno mišljenje, tvoja opaska o usporedbi liječenja malignih bolesti i neplodnosti uopće nije na mjestu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 16.12.2012. at 13:10

  12. #62
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Ispričavam se ako je to za nekog uvreda, ali ne mogućnost imati dijete je također bolest, da nije tako onda ne bi išli doktoru, osim toga svakom čovijeku je nešto u životu važno, jedino što niste primjetili je to da sam željela skrenuti pozornost na ''HUMANOST'' (nije vikanje) koja je u nekim granama zdravstva o.k. a u drugima nije.Samo Vas od nekih koji tako mislite da moj komentar nije na mjestu želim informirati,da svi od nečeg moramo umrijeti ali najgorje je živjeti sa tugom i saznanjem da ti netko odluči da ne možeš stvoriti novi život i ne daje šansu!!!!!
    Imam na žalost mnogo ljudi oko sebe koji žive sa malignim bolestima i vidim koliko se svi zajedno trudimo oko njih u ohrabrenju i nastavku normalnog života, no sada se vašim komentarom osjećam povrijeđenom i manje vrijednom jer vidim da nisam shvačena.
    To znači da je u redu ako doktori jednostavno odluče za Vas.....totalna diskriminacija u ovom demokratskom svijetu.
    Bogu hvala na tome da još ima onih koji imaju srce i razumijevanje, koji priznaju da se nikada ne zna da li će VAša jajna stanica ovaj mjesec ili iduće godine biti ta koja znači novi život, život Vašeg djeteta, a ujedno i Vašu sreću!!!! Rijetki su i teško je doći do njih, no to su pravi humanisti!!!!!
    A osim toga maligne bolesti se hvala Bogu mogu liječiti, naravno osim onih koje su zaista uzele maha, no opet postoje čuda pa se ljudi izlječe neobjašnjivo,a najvjerojatnije ljubavlju i nadom u pobjedu nad zlom i ne mislim da sam u bilo čemu pogriješila jer osjećaji su i na jednoj i na drugoj strani jednakog intenziteta ukoliko se ima srca , borba za Život!!!!!

  13. #63
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Usput za VV kod dr.A znam da žene sa 42 nemaju šanse daljnje obrade, tako da se ne trudite ići tamo; koliko sam čula u ostalim bolnicama ništa nije sigurno, mislim da je tu i sa druge strane nametnuto doktorima da odlučuju i vjerujem da nekima od njih nije lako nekome reči by, by.
    Jedna vrlo neugodna situacija, položiš zakletvu da pomogneš čovjeku a sa druge strane je moraš kršiti!

  14. #64
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    I dalje mislim da nije za usporedbu liječenje malignih bolesti i neplodnosti. Jasno mi je da je neplodnosti bolest , nikad nisam tvrdila da nije. Ali kriteriji za liječenje su drugačiji , a i razlog za liječenje drugačiji. Kod malignih bolesti se spašava život sam , a kod neplodnosti se ispunjava potreba za poboljsanjem kvalitete života , većom ispunjenoscu života , da osoba ostvari još jedan aspekt svog života , odnosno majcinstvo kroz trudnoći. Osim toga , nitko ne osporava pokušajte mpo- a nakon 42 godine, ali je upitno plaćanje besplatnih postupaka od strane HZZO -a. Nažalost , obzirom da u svemu postoji racunica, tako i osiguranje povlaci crtu negdje. Ali usporedivati povlacenje crte kad je u pitanju dobna granica u mpo- u, sa ogranicavanjem u lijecenju karcinoma , najbliže rečeno mi je bezvezna.

  15. #65
    giga avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    124

    Početno

    Evo napokon da se i ja malo aktiviram . Za 30 dana napunit ću 42 godine i trenutno sam u 21-om postupku. U 11 mjesecu sam bila na sekundarnom - dvije zamrznute oocite se oplodile , bio transfer ali nisam dočekala betu. Pošto sam na granici kako kažu dr. u Rijeci primili su me odmah u novi stimulirajući postupak koji neznam dali ću dovršit jer su blagdani .
    Rečeno mi je da ako ne stignem do transfera , punktirat će i zamrznut oocite . To znači da ću morat na sekundarni kad napunim 42. Kako sam shvatila oni još ni neznaju sistem naplate i dali će naplatit , uglavnom meni će napravit transfer , poslat će račun HZZO ( kao i obično ) nemoram ništa platit ali mi isto tako ne garantiraju da neću na kučnu adresu dobit uplatnicu . Eto to su moja saznanja , i neznam što više da mislim .

  16. #66
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    giga, znači tvoj dr smatra da nema opravdanja da u mpo postupak ideš na teret HZZO-a nakon 42. godine? je li ti to direktno rekao? kako je to argumentirao?

    imam još jedno pitanje:
    zašto zamrzavanje oocita? to je tvoj izbor?

  17. #67
    giga avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    124

    Početno

    koliko sam shvatila moja dr. nema ništa protiv da idem i dalje u postupke ali ništa konkretno mi nije rečeno ni da opravdava ni da ne. Mislim da oni ne žele iznosit svoje pravo mišljenje iz neznam kojeg razloga nego se samo drže onoga što zakon donese , tako je bilo prije pa i sada . Ja sam u ovih 10 godina prošla 3 zakona i o svakom su imali pozitivno mišljenje i doktori i biolozi MPO u Rijeci. Tako da ih ustvari ne kužim i neznam zašto se mijenjaju kako vjetar puše.
    Na proljeće kad sam imala spontani i kad sam se počela brinut da tako kažem što imam još godinu dana do 42 , rekla mi je da ne brinem , da mi nitko neće ¨obustavit¨ postupke zbog godina jedino ću morat plaćat kako sam i prije u onom prvom zakonu.

    A što se tiće zamrzavanja oocita , nije to moj odabir , ja sam htjela da napokon doživim zamrzavanje blastica jer ih uvijek dobijem ALI oni vjerovatno rade do petka tako da ne stignem do transfera pa tako ni do oplođenih stanica da se zamrznu . Danas će sa biolozima dogovorit točno do kada će radit , pa još uvijek postoji šansa ako budu do nedjelje da stignem do transfera i zamrzavanja embrija. Znat ću sutra.

  18. #68
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    giga, dakle i od tebe imamo potvrdu da za KBC Ri nema iznimke iznad 42.
    Unatoč tome što ti nitko neće obustaviti postupke zbog godina, nije to baš isto kao i prije - tada se plaćalo samo lijekove, sad će se plaćati i lijekove i postupak sam ("ruke", potrošni materijal, medije...) dakle, cijena će biti otprilike kao kod privatnika.

    Baš si u nezavidnoj situaciji, jesi li od početka znala da bi ovaj postupak mogao ovako završiti? Postoji li opcija da ga odeš dovršiti privatno?
    Nekako vjerujem da će se, i ako ne budu radili, netko smilovati i doći samo radi tebe (mada to nikako ne bi smjelo ovisiti o osobnoj inicijativi)...ali ženi u zadnjem HZZO postupku smrzavati JS...ja se toplo nadam da neće doći do toga. Javi nam sutra svakako!

  19. #69
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    giga, hvala na odgovoru.
    vidim da je iza tebe dug mpo put.

    kužim...želiš iskoristiti postupak prije 42. rođendana, dolaze "školski" praznici (u kojima većina naših mpo odjela-ne radi) i postoji mogućnost da radi tog ne stigneš do transfera pa bi zamrznula jajne stanice...
    nadam se da ćeš ipak stići do transfera embrija...

    ne razumijem te liječnike, ako smatraju da ima opravdanja da ideš u mpo na teret osiguranja, zakon im daje tu mogućnost da ti to i dopuste, a ne da ti spominu plaćanje podtupka.
    čini se da se liječnici ne žele izložiti, ne žele se izjasniti, ne žele otvoreno reći svoje mišljenje pacijentici, ne žele koristiti pravo iznimke za 42+ koje im daje zakon...

    a ako misle da nema opravdanja, niti to ti ne žele reći. takvo je pronašanje baš nevjerojatno neprofesionalno...

  20. #70
    giga avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    124

    Početno

    Inesz , slažem se totalno neprofesionalno i bez osjećaja

    Argente , bila sam u 11-om mjesecu na sekundarnom i nisam ni mislila da ću više stignut na neki postupak a pogotovo ne stimulirani , ali eto iako mi je kasnila M par dana ipak sam stigla u kratki protokol. Trebalo je sve bit na vrijeme ali kako uvijek sve ide naopako kad netreba tako su i moji folikuli malo usporili i produžili ovaj postupak .
    Smeta mi užasno što sad kad postoji frižider iskorištavaju ga i u negativnom smislu , zamrznut ćemo pa idemo na praznike , a prije kad ga nije bilo radili su i na Novu godinu i na bilo koji blagdan jer naše tijelo ne može tempirat kad su praznici ili GO.

    Sorry malo sam se raspisala off topic

    Javim sutra novosti

  21. #71
    giga avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    124

    Početno

    Evo da javim , još mi se jedan dan produžilo ali su odlučili ipak do nedjelje da rade pa ću tako i imat transfer ali od drugog dana... barem nešto

  22. #72
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj giga prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da javim , još mi se jedan dan produžilo ali su odlučili ipak do nedjelje da rade pa ću tako i imat transfer ali od drugog dana... barem nešto
    giga tako je nekako i meni i ja upala pred praznike no nešto drugo sam htjela pitati - vidim da imaš dosta biokem. i spontanih u potpisu jeste to istražili da vidite zašto se dešavaju?

  23. #73
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    giga tako je nekako i meni i ja upala pred praznike no nešto drugo sam htjela pitati - vidim da imaš dosta biokem. i spontanih u potpisu jeste to istražili da vidite zašto se dešavaju?
    baš i ja htjela pitati... giga, jesi li obavila imunologiju, trombofiliju, genetiku? nije da se razumijem u to, ali to je stvarno puno neuspješnih trudnoća čak i u kontekstu godina...

  24. #74
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj giga prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da javim , još mi se jedan dan produžilo ali su odlučili ipak do nedjelje da rade pa ću tako i imat transfer ali od drugog dana... barem nešto
    Dakle, smrznut će ti embrije 2. dana?
    Sretno!

  25. #75
    giga avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    124

    Početno

    Mali Mimi , frka
    da nažalost iza mene je 5 trudnoća ali bez pozitivnog ishoda , 1. T - vanmaternična u jajovodu , 2. T - mised u 8-om tjednu se prestalo razvijat , 3. T - vanmaternična u rogu maternice , 4. T - biokemijska 5-ti tjedan i 5. T - spontani u 9-om tjednu

    napravila sam sve moguće nalaze , jedan GEN mi je heterozigot , lagano povišeni fibrinogen i antifosfolipidna AT
    u svakom postupku počinjem sa andolom 100 a nastavljam nakon transfera sa fragminom , ali uz sve to ništa , ne prima se do kraja

    Argente ,
    tako mi je rekla dr. da ćemo 2. dan napravit transfer embrija a ostalo zamrznut , naravno ako u petak bude punkcija
    nisam baš zadovoljna tim drugim danom ali nemam izbora , nedjelja im je zadnji dan da rade prije praznika

  26. #76
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    dobro barem uzimaš nešto za to, jesi te nalaze radila pred malo ili si već koristila terapiju i ranije?
    Ma dobro bolje da ti vrate i 2. dan nego da smrznu j.s.
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 19.12.2012. at 06:35

  27. #77
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I dalje mislim da nije za usporedbu liječenje malignih bolesti i neplodnosti. Jasno mi je da je neplodnosti bolest , nikad nisam tvrdila da nije. Ali kriteriji za liječenje su drugačiji , a i razlog za liječenje drugačiji. Kod malignih bolesti se spašava život sam , a kod neplodnosti se ispunjava potreba za poboljsanjem kvalitete života , većom ispunjenoscu života , da osoba ostvari još jedan aspekt svog života , odnosno majcinstvo kroz trudnoći. Osim toga , nitko ne osporava pokušajte mpo- a nakon 42 godine, ali je upitno plaćanje besplatnih postupaka od strane HZZO -a. Nažalost , obzirom da u svemu postoji racunica, tako i osiguranje povlaci crtu negdje. Ali usporedivati povlacenje crte kad je u pitanju dobna granica u mpo- u, sa ogranicavanjem u lijecenju karcinoma , najbliže rečeno mi je bezvezna.
    Da, zaista sam pretjerala sa usporedbom, no međutim užasno sam tvrd orah i teško ponekad riječima ne mogu izraziti svoje osjećaje pa me se i na neki način krivo shvati.....samo želim još jednom reči, a to je već poznato za nas ljude da sve što nam je u određenim trenucima nedostižno želimo silovito jako bez osječaja za druge. Očigledno se to dogodilo i meni, ljutnja me je prošla, shvatila sam da ste me doživjeli baš ovako: ljutu agresivnu i zločestu , međutim samo sam bespomočna!!!!

  28. #78
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Malo sam čitala sve te silne forume, zakone i razna medicinska istraživanja te shvatila jednu stvar, a to je da ni jedan specijalist upravo za naš problem ne može tvrditi kada nešto nije moguće, pa tako smatram da sam dobila ponovnu priliku i to prirodno bes stimulacije, meni odgovara jer obično reagiram cistama na stimulacije hormonima. Razlog zbog čega sam dobila priliku je vjerojatno taj jer je moje tijelo pokazalo suprotno od onog što su govorili hormonski nalazi i sam doktor na prvom razgovoru, citiram: ''Vi po ovim nalazima ne možete prizvesti ni jednu jajnu stanicu....bla,bla,bla....''. Čak sam išla i po drugo mišljenje gdje mi je doktor rekao da je uopče uzaludno pokušavati da mi čak ne preporuča da potrišim novce na pokušaje u privatnom aranžmanu. Eto, ne znam, možda sam baš iz neke samilosti dobila termin da mogu ići ponovno na prirodni ali to me uopće ne dira , možda moje ljepotice ovaj puta pokažu svu svoju raskoš, jer prošli puta sam imala dvije prirodno i odustale su baš kad su se trebale razvijati, a pazite rečeno mi je da moji jajnici ne mogu proizvesti ni jednu. Ne gubim nadu, možda se i meni i mm posreći ovaj puta. Dakle nisam odbijena ovaj puta, treba biti uporan.

  29. #79
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Masal, želim ti mnogo sreće - vjerojatno se liječiš u Vinogradskoj, ona je za sada još poznata da prima žene 42+.

    Rijeka nema šanse čini mi se da prime ženu u toj dobnoj kategoriji, a čini mi se niti Vuk Vrhovec, Petrova se isto čini da nekim ženama za sada izlaze u susret.

    No i dalje valja ostati realan u ovim okvirima, s jednom ili dvije jajne stanice - ukoliko se u prirodnom ciklusu uopće bez ikakvih lijekova dođe do jajne stanice - uspjeh je negdje oko 7%, s tim da je naravno uspjeh kod starijih žena još nešto niži....

    Ja iskreno volim statistike, pripremi me na sve moguće solucije.
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 24.02.2013. at 12:13

  30. #80
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno masal

    masal,
    žao mi je da se nalazite u takvoj situaciji.

    smije li se pitati koliko imaš godina, koliko godina pokušavate?
    hvala!

  31. #81
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Već 42. godinice ali osjećam se kao da imam 24 , hvala Bogu na doktorima koji su mi još dali mogućnost , samo ne znam do kada. Navodno sam u predmenopauzi po hormonima a inače zdrava ko dren, mm nekaj jako dugačko oligoastenozo..., godinama bez zaštite. Nismo dugo u postupku jer sam ja uvijek mislila ima vremena. No ne gubim nadu , mislim da spadam u onaj 1% .
    Vesela sam jer od svih mogučih frendica i poznanica večina ih je u blaženom stanju što potpomognuto , što prirodno i sve su tu sreću podjelile sa mnom.
    Sa sigurnošću znam da VV ne prima a Petrova i Vinogradska da , Bog ih blagoslovio.

  32. #82
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    Masal, želim ti mnogo sreće - vjerojatno se liječiš u Vinogradskoj, ona je za sada još poznata da prima žene 42+.

    Rijeka nema šanse čini mi se da prime ženu u toj dobnoj kategoriji, a čini mi se niti Vuk Vrhovec, Petrova se isto čini da nekim ženama za sada izlaze u susret.

    No i dalje valja ostati realan u ovim okvirima, s jednom ili dvije jajne stanice - ukoliko se u prirodnom ciklusu uopće bez ikakvih lijekova dođe do jajne stanice - uspjeh je negdje oko 7%, s tim da je naravno uspjeh kod starijih žena još nešto niži....

    Ja iskreno volim statistike, pripremi me na sve moguće solucije.
    Ma moje jajne stanice samo treba probuditi , odo ja u disko možda i one prođipaju .

  33. #83
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj masal prvotno napisa Vidi poruku
    Već 42. godinice ali osjećam se kao da imam 24 , hvala Bogu na doktorima koji su mi još dali mogućnost , samo ne znam do kada. Navodno sam u predmenopauzi po hormonima a inače zdrava ko dren, mm nekaj jako dugačko oligoastenozo..., godinama bez zaštite. Nismo dugo u postupku jer sam ja uvijek mislila ima vremena. No ne gubim nadu , mislim da spadam u onaj 1% .
    Vesela sam jer od svih mogučih frendica i poznanica večina ih je u blaženom stanju što potpomognuto , što prirodno i sve su tu sreću podjelile sa mnom.
    Sa sigurnošću znam da VV ne prima a Petrova i Vinogradska da , Bog ih blagoslovio.
    masal,

    stanje predmenopauze (perimenopauze) nije bolesno stanje, to je prirodno stanje. priodno je i to da žene budu u tim godinama (42) u stanju predmenopauze, to nema veze sa općenitim stanjem zdravlja kod žene.
    naravno, nije svaka žena sa 42 godine u perimenopauzi, to ovisi o mnogim faktorima, najviše o genskom nasljeđu. ako hormoni kažu da si u perimenopauzi-to jest tako.
    dobro je da se nadaš i da si optimistična, to čini život lakšim i ljepšim, ali na žalost to nema utjecaja to da se u mpo začme i rodi u ovim visokim godinama, takvim stanjem zaliha jajnih stanica, takvom kvalitetom jajnih stanica i takvom muškom dijagnozom.

    ovo pišem ne zato što sam zlurada i okrutna, već zato jer je biologija okrutna i što je biološka činjenica da se kod žena starijih od 42 općenito rijetko događa začeće i rođenje djeteta, a u mpo postupcima gdje već postoji dodatni uteg u vidnu neke dijagnoze to se događa još i puno rjeđe.

  34. #84
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    masal,

    stanje predmenopauze (perimenopauze) nije bolesno stanje, to je prirodno stanje. priodno je i to da žene budu u tim godinama (42) u stanju predmenopauze, to nema veze sa općenitim stanjem zdravlja kod žene.
    naravno, nije svaka žena sa 42 godine u perimenopauzi, to ovisi o mnogim faktorima, najviše o genskom nasljeđu. ako hormoni kažu da si u perimenopauzi-to jest tako.
    dobro je da se nadaš i da si optimistična, to čini život lakšim i ljepšim, ali na žalost to nema utjecaja to da se u mpo začme i rodi u ovim visokim godinama, takvim stanjem zaliha jajnih stanica, takvom kvalitetom jajnih stanica i takvom muškom dijagnozom.

    ovo pišem ne zato što sam zlurada i okrutna, već zato jer je biologija okrutna i što je biološka činjenica da se kod žena starijih od 42 općenito rijetko događa začeće i rođenje djeteta, a u mpo postupcima gdje već postoji dodatni uteg u vidnu neke dijagnoze to se događa još i puno rjeđe.
    Ma nema veze moja draga Inesz, nedam se ja, ja sam ko magarac tvrdoglava i gotovo, sa genetske strane nije bilo ranih menopauza, kod mene je nažalost životna priča imala dosta utjecaja, dakle nebitno, ali je bitno da sam opet dobila šansu i ako Bog da bit će a ako ne onda ništa.No ne bih si oprostila da odustanem samo tako.
    Pročitala sam od Viky priču , ne znam jesam li dobro napisala ime neka ne zamjeri, pa me oduševilo. Čak sada kad sagledam u nazad mi je bilo gore na početku kaj se tiče pritiska a sada sam već opuštenija i svjesna sam da su mi šanse ajme meni ali ne znači da ću odustati, jedino me doktori mogu zaustaviti ,a to se skrušeno nadam da neće . No ni onda ne odustajem, idemo skroz prirodno, pa nikad se ne zna, kažu da je dovoljan samo jedan.I da, nisi zlurada nego si realna, no možda ja nisam u ovom trenu svog života, kaj ćeš ima nas svakakvih. Da i kod mm je spermiogram bio još gori prije par godina tako da ne gubim nadu da ćemo i na tom polju dobiti bitku.Ajme sad si sigurno misliš svašta!

  35. #85
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Pukla ko kokica, još navodno jučer a rekli da nemrem imat j.s. , 11d.c. bila 18mm nakon toga štoperica
    Dan D, je tak je to , mislim da će mi reči by by nakon današnje katastrofe, ništa ne mogu reči jer ne znam, nitko me nije direktno odbio, prema tome kaj sad??? Moram zvati onog dok. koji mi je dao ovu priliku, nadam se samilosti Nakon svega!!!!!!
    Doduše bio bi apsurd da mi ne da šanse nakon ljepe propale 18 mm. j.s. .

  36. #86
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    E ovako drage moje , situacija je sljedeća. Nisam bila ljena pa sam malo iznazivala naše bolnice i ispitala situaciju.
    Dakle nigdje ne primaju žene sa navršenih 42.+ u postupak preko HZZO-a, jedino možete platiti postupak i onda nema problema.
    Sljedeća je stvar da žene koje su u postupcima u svojim klinikama bile prije ovog zakona još tu i tamo dobiju šansu , dakle sve ovisi o njihovom lječniku ali da bi otišle u drugu kliniku pa tamo nastavile na terer HZZO-a to je nemoguće.

  37. #87
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Ne bih platila u državnoj klinici ni za živu glavu ,jer je to bačen novac.! Čista sugestija...

  38. #88
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Znači, odbili su te telefonski bez konzultacija i uvida u tvoju dokumentaciju? Tko, sestre koje su se javile?
    Ajde molim te napiši koje su klinike u pitanju, tnx.

  39. #89
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Naravno, pa sam novi Zakon nalaže konzultacije i uvid u liječničku dokumentaciju, pa tek onda liječnik može donijeti sud...Da, Masal,bilo bi dobro da navedeš klinike...

  40. #90
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Da, sestre koje su se javile, pa one su najvažnije zar ne??? Sve klinike u Zagrebu na žalost koje postoje! Mislim ono kaj ima klinika u kojoj se javljaju doktori na telefon???Sorry!!! Argente imaš popis klinika i njihove telefone na internetu. Pa ak mi ne vjeruješ, provjeri!!!

  41. #91
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj amazonka prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, pa sam novi Zakon nalaže konzultacije i uvid u liječničku dokumentaciju, pa tek onda liječnik može donijeti sud...Da, Masal,bilo bi dobro da navedeš klinike...
    Nažalost nije tako, možeš uzeti uputnicu, svu svoju papirologiju i otići na konzultacije ali se ništa ne mjenja, isprobala!!!

  42. #92
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj masal prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost nije tako, možeš uzeti uputnicu, svu svoju papirologiju i otići na konzultacije ali se ništa ne mjenja, isprobala!!!
    E da i kaj misliš da će te netko uzeti na obradu ako su ti ovi iz druge klinike rekli da više nema smisla.
    Jedino ako su ti nalazi boli glava famozni a da jesu ne bi ti oni ni trebali!

  43. #93
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj amazonka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih platila u državnoj klinici ni za živu glavu ,jer je to bačen novac.! Čista sugestija...
    Tek sada im ne dam!!!

  44. #94
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj masal prvotno napisa Vidi poruku
    Da, sestre koje su se javile, pa one su najvažnije zar ne??? Sve klinike u Zagrebu na žalost koje postoje! Mislim ono kaj ima klinika u kojoj se javljaju doktori na telefon???Sorry!!! Argente imaš popis klinika i njihove telefone na internetu. Pa ak mi ne vjeruješ, provjeri!!!
    Sorry ti, na ovoj temi pokušavamo istjerati na čistac u kojim se klinikama na koji način sprovodi ovaj članak zakona.
    Pitala sam koje su klinike u pitanju jer čisto sumnjam da je legalno da osoblje naslijepo odbija pacijente, a pogotovo ako to čine sestre, mislila sam da je to jasno.

  45. #95
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Masal, jako mi je žao. Jesu li ti liječnici sugerirali barem nešto, Donaciju vani? Slažem se, stanje u zdravstvu je više nego očajno i rijetki su oni koji će se u državnim bolnicama temeljito pozabaviti težim slučajevima. Ili im se jednostavno neda, ili ne znaju....Ili i jedno i drugo istovremeno...Možda da odeš na konzultacije kod privatnika?( ali ne kod onih koji istovremeno rade i u bolnicama, čisto iz principa...)

  46. #96
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    E, da i meni zvuči nevjerojatno da osoblje na svoju ruku odbija pacijente na osnovu telefonskog razgovora...

  47. #97
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry ti, na ovoj temi pokušavamo istjerati na čistac u kojim se klinikama na koji način sprovodi ovaj članak zakona.
    Pitala sam koje su klinike u pitanju jer čisto sumnjam da je legalno da osoblje naslijepo odbija pacijente, a pogotovo ako to čine sestre, mislila sam da je to jasno.
    Na žalost, ja sam barem naišla na takve u svim klinikama, da li je to bio takav dan ne znam, no zapravo one i jesu tu da štite doktore, samo se pitam od čega???!!!
    A osim toga i kome da se žališ, upravi vodovoda???? Kraj mene sjedi žena u državnoj klinici od 50 godina, došla je poslije mene ušla prije mene, doktor ju je potapšal po ramenu ispratil do vratiju i rekao da će sve biti u redu i ona ne strahuje od odbijanja. Dakle sve je lova a opet se koriste vrijeme, usluga i aparati koje mi plačamo a ona je njemu platila u privatnom aranžmanu.Nažalost sve dok se ne razdvoji privatno od državnog nećemo na zelenu granu. Ispričavam se kaj sam izvukla ovu temu na nešto drugo!

  48. #98
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj amazonka prvotno napisa Vidi poruku
    E, da i meni zvuči nevjerojatno da osoblje na svoju ruku odbija pacijente na osnovu telefonskog razgovora...
    Dovoljno je bilo da sam rekla da mi je 42. godine!

  49. #99
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj amazonka prvotno napisa Vidi poruku
    Masal, jako mi je žao. Jesu li ti liječnici sugerirali barem nešto, Donaciju vani? Slažem se, stanje u zdravstvu je više nego očajno i rijetki su oni koji će se u državnim bolnicama temeljito pozabaviti težim slučajevima. Ili im se jednostavno neda, ili ne znaju....Ili i jedno i drugo istovremeno...Možda da odeš na konzultacije kod privatnika?( ali ne kod onih koji istovremeno rade i u bolnicama, čisto iz principa...)
    Iskreno,sugerirali su mi, no i tu je problem , žene sa navršenih 42.+ ne mogu dobiti nikakva povratna sredstva od HZZO-a, ne razumijem ako je to jedina solucija koja postoji i doktor tako smatra a isti taj koji i to govori ne želi Vam dati papirologiju koju nosite na HZZO da se opravda dio Vaših troškova...???? No da ne duljim uglavnom stvar je u tome da ni HZZO ne želi snositi dio troškova ali iskreno ili sam previdjela ili nisam našla zakon koji govori o tome da li ako doktor da određenu diagnozu utječe na to da Vam se odobri povrat bez obzira koliko godina imate ili to vrijedi samo za žene ispod 42.
    Osobno ja nisam za donaciju, radije ću dati ljubav djetetu bez obitelji.

  50. #100
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Mislim da povrat ipak vrijedi za žene ispod 42. Ostalo je stvar izbora. Svaki je legitiman. Tvoj je vrlo plemenit. Sretno! O stanju u zravstvu, proračunatim i provincijskim 'prepametnim' bijelim kutama, podmazivanjima i vezama više ne bih...I tako sve znamo.

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •