Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 350

Tema: Pravo žena na MPO nakon navršene 42. godine-molim vaša iskustva

  1. #301
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Osobno sam odbijena u tri bolnice tako da se više neću ni truditi, kaj je tu je, za sve nas dragi Bog ima plan.
    Točno je da ne smiju odbiti ženu koja je u potpunosti zdrava i imaju sve vrijednosti hormona koje su navedene, kaj je za mene totalni apsurd jer da sam zdrava ponavljam po hiljaditi put ne bi mi oni trebali .
    Zapravo mi 42+ trošimo puno više novaca na postupke jer je mali postotak postupaka uspješan, dakle njima je to bacanje novca.
    No iskreno komuniciram sa nekim ženskicama koje još nisu navršile slavne godine i govore mi da su čekaonice i dalje pune , dakle bilo bi fer da znamo koliki je taj postotak nas od 42+ kojih se žele silno riješiti.
    I koliki mi žene 42+ činimo broj u postocima s obzirom na cijelokupan broj žena koje idu na postupke a mlađe su od nas.
    Meni osobno ne leži matematika u svemu tome, ako nam je svima ograničen broj postupaka i ako ni mlade ženskice na žalost ne mogu ostvariti trudnoću, znamo i za one koje se muće već 10-ak godina . Pa nije valjda da nas je više od žena koje nisu 42+.Zapravo mi je nezdrava logika da mi potrošimo na postupke više novaca.
    Uf sva sam se zafrfuljala.
    E da i još mi je totalno glupo da odbijaju recimo žene slične mom problemu. Dakle na hormonsku terapiju ne reagiram i nije mi potrebna jer prirodno prizvodim j.s. koju bi naši dragi doktori trebali ''zalovit'', dakle da im ne pobjegne.zaključak je vrlo jednostavan: ja ni ne trošim novac jer mi ne trebaju ljekovi osim one njihove slavne štoperice koju sam spremna i sama platiti.
    I uopće mi je smješno da postupak u prirodnom ciklusu košta 4000,00 kn = tri ultrazvuka, štoperica,punkcija, korištenje laboratorija 2dana i transfer.
    Dok recimo moj ginekolog u državnoj ambulanti dnevno pregleda cc žena, barem jednoj od njih spasi život, radi briseve, ultrazvuke i svašta nešto za ništa kuna, hvala Bogu, a nije ništa manje glup od ginekologa koji nam rade postupke, dapaće ljubazniji je i pristupačniji.
    Ma znate kaj drage moje djevojčice , nemam više uopće komentara.

  2. #302
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Masal,
    znamo da su te odbili u Vinogradskoj, gdje su te još odbili?

  3. #303
    masal avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Masal,
    znamo da su te odbili u Vinogradskoj, gdje su te još odbili?
    Petrova, VV a na SVETI DUH mi se nije dalo više, e da i još sam zvala ivf poliklinike koje su dobile mogućnost ljećenja i preko hzzo-a, naprosto smješno, samo kaj mi nisu poklopili slušalicu bez doviđenja. Eto ako nemaš love zaboravi na dijete. .

  4. #304
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Cure, ima li novijih iskustava na ovu temu?

  5. #305
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Hvala ti Inesz za ovu temu, nisam je vidjela do sada...
    Ja upravo idem u stimulirani postupak u kbc ri na teret HZZO-a. Još moram idući tjedan provjeriti informacije, ali za sada, koliko sam čula, nema besplatnih poslije 42. godine u RI. Vjerojatno (zbog slabe stimulacije) u mom slučaju neće doći do zamrzavanja embrija, ali ako se slučajno to dogodi, svaki FET poslije 42. godine iz postupka od prije 42. ide na teret pacijenta. Naime, ja za mjesec dana punim 42.
    E, da, ima još jedna matematička zavrzlama..... Ako ovaj postupak ne uspije i ne bi bilo zamrzavanja, sljedeći mjesec bi išla u prirodni postupak. Ako M ne bi kasnila, prva folikulometrija bi bila dan prije rođendana, a punkcija poslije 42. godine. Taj postupak bih morala plaćati sama jer je prvi račun (u ovom slučaju punkcija) pisan poslije 42. godine... Sve još jednom moram provjeriti jer su informacije od sestre.

  6. #306
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Jesi sigurna za FET? Drugdje kazu na teret HZZO-a bez obzira na 42.

  7. #307
    giga avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    124

    Početno

    Evo da se i tu javim , pisala sam u temi zakon o MPO . Meni je rečeno da se FET zamrnutih embria ne plača ako ga stekneš prije 42 godine , a danas druga priča ali od sestara , tako da ću u ponedjeljak znati na čemu sam.
    U prvom mjesecu sam napunila 42 godine a u 12-om sam išla na stimulaciju baš iz tog razloga da imam još smrzlića jer se FET ne plača . U 11-om mjesecu sam isto bila u postupku. Znači šopala sam se hormonima dva mjeseca da bi oni sad promjenili priču . A iza mene 21 postupak , 5 trudnoća ( 2 vanmaternične , 1 missed i 2 spontana ).

  8. #308
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    mislim da je Rijeka stvarno ekstra slučaj i veoma neosjetljiva prema populaciji 42+, a ako se ne varam vaša doktorica tamo - Smilja ili kako se zove - je već ranije spomenuta kao liječnica koja uopće ne trpi "stariju" MPO populaciju.

    Ne dajte se,
    ja stvarno vjerujem da ako je netko prije 42. navršene godine išao u postupak i ostalo je zamrznutih embrija, da je FET u tom slučaju moguć i osiguran na teret HZZO-a - unatoč tome što je žena u međuvremenu prešla 42. godinu života.

  9. #309

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je Rijeka stvarno ekstra slučaj i veoma neosjetljiva prema populaciji 42+, a ako se ne varam vaša doktorica tamo - Smilja ili kako se zove - je već ranije spomenuta kao liječnica koja uopće ne trpi "stariju" MPO populaciju.

    Ne dajte se,
    ja stvarno vjerujem da ako je netko prije 42. navršene godine išao u postupak i ostalo je zamrznutih embrija, da je FET u tom slučaju moguć i osiguran na teret HZZO-a - unatoč tome što je žena u međuvremenu prešla 42. godinu života.

    ovo bi trebalo imati logike i potpisujem Kadaunu. jer ako se FET ne broji u postupke koji se ubrajaju u "potrošene" preko HZZO-a, ima smisla i logike niti da se onda FET nakon 42. godine ne plaća.

  10. #310
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj tigrical prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi sigurna za FET? Drugdje kazu na teret HZZO-a bez obzira na 42.
    I gigi su u istoj klinici rekli isto. Nismo blesave, očito se stvar promijenila....

  11. #311
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    I gigi su u istoj klinici rekli isto. Nismo blesave, očito se stvar promijenila....
    vjerujem da ste dobro cule, naravno, ali ne dajte se zezati, provjerite, pitajte liječnike tamo jer prava su prava, ionako su za skupinu 42+ vrlo nemilosrdno uskraćena, izborite se da bar dobijete ono na što imate pravo a to je FET i nakon 42. godine na teret HZZO-a ukoliko je cijeli postupak zaopčet prije 42. godine života.

  12. #312
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Kadauna, sjećaš se da sam pisala NP-u u vrijeme "milinovićevog zakona", bit će upućen još jedan upit i ovima, samo što preskačem NP i pišem direktno KBC-u, a još jedan razlog više za to je što sve klinike očito ne rade isto.....

  13. #313
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    I gigi su u istoj klinici rekli isto. Nismo blesave, očito se stvar promijenila....
    Jel' netko spominjao blesave?! Eno na drugoj temi kažu u Vinogradskoj FET na teret HZZO-a nakon 42... Dobro kaže Kadauna, uvijek Rijeka kontra...treba dobro provjerit.

  14. #314
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Ja sam bila u postupku u Vinogradskoj netom prije 42-og rođendana.
    Dobila sam šest stanica. Netom nakon punkcije dr. mi pitao
    znate li kakav je zakon? Rekoh da znam.
    Dakle, ponovio mi je da nakon 42 godine više nemam pravo na liječenje
    na teret HZZO-a, ali dobijemo li smrzliće imam pravo na besplatan FET.
    To je to. Sve to se dogodilo početkom svibnja.
    E, sad ovo s Rijekom mi je malo onako
    Ima li koja iskustva s drugim klinikama po tom pitanju?

  15. #315
    giga avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    124

    Početno

    Evo cure moje da se javim sa najnovijim vijestima. Bila sam na razgovoru kod dr. vezano za moje zamrznute embrije stečene prije 42-e godine.
    Nastavljamo dalje sa FET bez ikakvog problema , jer sve je već plačeno do stadija zamrzavanja .... a kako kaže dr. ne postoji cjenik koji određuje samo vračanje smrznutih embrija i to je tako na Nacionalnoj razini određeno i ni jedna klinika sama po sebi ne može odredit drugačije a pogotovo ne sestre sa odjela.
    Eto ja sad na miru krečem početkom desetog mjeseca na folikolumetrije i FET preko uputnice.

  16. #316
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Logično i ispravno, bravo!

  17. #317
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj giga prvotno napisa Vidi poruku
    Evo cure moje da se javim sa najnovijim vijestima. Bila sam na razgovoru kod dr. vezano za moje zamrznute embrije stečene prije 42-e godine.
    Nastavljamo dalje sa FET bez ikakvog problema , jer sve je već plačeno do stadija zamrzavanja .... a kako kaže dr. ne postoji cjenik koji određuje samo vračanje smrznutih embrija i to je tako na Nacionalnoj razini određeno i ni jedna klinika sama po sebi ne može odredit drugačije a pogotovo ne sestre sa odjela.
    Eto ja sad na miru krečem početkom desetog mjeseca na folikolumetrije i FET preko uputnice.
    Bravo generacijo i sretno! Ja idem krajem tjedna kod mog dr.

  18. #318
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Bravo giga. Sretno sa smrzlićima.

  19. #319
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Giga, logično!
    Sretno za dalje.

  20. #320
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Cure 42+,
    možete li mi na pp javiti što su vam rekli vaši mpo-vci kad su vam odbili mogućnost da dalje idete u postupke na teret hzzo-a-
    hvala.

  21. #321
    ORNELKA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    SLAVONIJA
    Postovi
    38

    Početno Potpomognuta 42*

    Otvaram ovu temu s obzirom da dosta žena ima istih problema s kojima se susrećemo trenutno ja i moj suprug, pa se nadam da ćete nam se pridružiti kako bi uspjeli zajedno u ostvarivanju svojih ciljeva, a to je imati svoje DIJETE U NARUČJU..:-

    Moji trenutni nalazi su slijedeći:
    AMH - 19,3
    LH - 2,05
    FSH - 6,97
    PROLAKT - 92
    E2 - 236

    Suprugov spermatogram - u redu
    Nažalost ja sam ove godine navršila 42 godine, a s tim da po novom Zakonu nisam iskoristila niti jedan pokušaj IVF.

    S obzirom na nalaze koje imamo, a koje su i specijalisti koji se bave MPO potvrdili da su vrlo dobri, obratila sam se u nekoliko državnih bolnica koje se bave MPO da nas prime u postupak.
    Nažalost, doktori čim čuju za godine, automatski nas odbijaju bez da i pogledaju priložene nalaze, a što mislimo da nije u skladu sa Zakonom. Doktor koji nas je liječio rekao je da nije on pisao Zakon, a neće ga ni kršiti.
    Obratila sam se pismeno i HZZO i Ministru zdravlja , kao i Nacionalnom povjerenstvu za medicinski potpomognutu oplodnju. Od svih sam dobila pismeni odgovor, a koji samo citira Članak 10. točku 4. Zakona o medicinski potpomognutoj oplodnji, a što je u pukoj suprotnosti sa postupanjem liječnika, zbog toga što nas odbijaju.

    Zakon o medicinski potpomognutoj oplodnji postavio je dobnu granicu za žene za postupke medicinski potpomognute oplodnje na teret HZZO-a do navršene 42. godine, ali i u članku 10, stavku 4. dopustio iznimke.

    Članak 10 Zakona o medicinski potpomognutoj oplodnji:
    (4) Pravo na medicinski potpomognutu oplodnju na teret Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje ima žena u pravilu do navršene 42. godine života. Liječnik koji provodi postupak medicinski pomognute oplodnje, iz osobito opravdanih zdravstvenih razloga može omogućiti pravo na medicinski potpomognutu oplodnju i ženi nakon navršene 42. godine života.

    Dakle, odbijanjem liječenja neplodnosti kod svih pacijentica koje su navršile 42 godine Ustanove koje provode medicinski potpomognutu oplodnju krše Zakon o medicinski pomognutoj oplodnji.
    Naše bolnice odbijaju sve pacijentice koje su napunile 42. godinu, bez obzira što kod određenog broja pacijentica starijih od 42. godine postoje osobito opravdani medicinski razlozi za nastavak liječenja kao što su dobar hormonski status, dobra zaliha jajnih stanica i općenito zdrav reproduktivni sustav .
    Osobno sam se sa tumačenjem obratila i ravnateljici bolnice "Sestre milosrdnice" u Zagrebu, ali niti kod nje nisam naišla na razumijevanje, uz obrazloženje da bi mogli se podvrći na još koji postupak medicinski potpomognute oplodnje, samo pod uvjetom da smo koji od supružnika bolovali od karcinoma (što na sreću našu bar to nismo), te da u protivnom bolnicu bi mogla kazniti inspekcija zbog kršenja Zakona.

    Kod dr Škrvorca sam bila pozvana na dogovor i prvotno je dobro tumačio Zakon, da bi nakon par dana dobila e-mail poruku da ne dolazimo da mu je striktno zabranjeno da prima žene u postupak nakon navršene 42. godine, te da ako želimo možemo doći samo o vlastitom trošku.

    S obzirom da se sa nama ženama koje smo navršile 42 godine postupa diskriminirajuće, te time grubo krše odredbe Zakona, predlažem da ukoliko je koja zainteresirana da se pridruži ovom forumu, te pokrenemo postupak i ustrajemo na tome da Vlada donese Pravilnik (što je već i bila dužna) koji će točno precizirati kolike referentne vrijednosti moraju postojati kod žena nakon navršene 42 godine da bi im se odobrio još koji postupak na teret HZZO (odnosno da osnuje Nacionalno povjerenstvo koje će na osnovi predočene dokumentacije procijeniti i donijeti odluku, te se s tom Odlukom obratiti u ustanovu koju želimo, ukoliko do sada nisamo bile zadovoljne postupkom liječenja), te da se pomakne dobna granica za žene makar do navršene 45. godine života koje se odluče na donaciju jajnih stanica, jer sve znamo da se na donaciju i odlučuju samo žene starije životne dobi, te da isto ide na teret HZZO.

    Ukoliko bude zainteresiranih, molim da se jave na ovaj forum ili da mi se jave privatnom porukom u pp, da bi se dogovorili koje daljnje korake poduzeti.

    S obzirom da niti HZZO, niti Ministarstvo zdravlja ne reagiraju na naše pritužbe, možda bi bilo dobro obratiti se direktno Vladi s jednim dopisom, makar da ukoliko u istoj ima koji dobar pravnik da im rastumači Zakon

    Zajedno smo jače i idemo dalje.

  22. #322
    ORNELKA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    SLAVONIJA
    Postovi
    38

    Početno

    Također predlažem, ukoliko se slažete da predložimo da ukoliko nam ne odobre kompletan postupak, s obzirom na naše godine i činjenicu da nam je više lijekova potrebno, da nam daju opciju da same kupimo lijekove, a postupak ide na teret HZZO. Možda bi tako dobili i veće šanse za uspjeh i koristile terapiju koja nama stvarno i odgovara, jer i same znamo da štede na lijekovima.
    Posljednje uređivanje od ORNELKA : 22.11.2013. at 20:21

  23. #323

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    Ornelka, pridruži nam se na ovom linku:

    http://forum.roda.hr/threads/77209-P...81#post2517881

  24. #324

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    tu već poduže vremena raspravljamo o temi

  25. #325
    ORNELKA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    SLAVONIJA
    Postovi
    38

    Početno

    Nisu niti htjeli pogledati nalaze, rekli su da nisu oni pisali Zakon, a da neće niti da ga krše. Već sam navela i tumačenje ravnateljice Vinogradske bolnice u Zagrebu, tako da sada ne bi to ponavljala.

  26. #326
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Hvala Ornelka!

    Cure, pogledajte kako su se organizirale forumašice i forumaši na temi Potpomognuta u Češkoj.

    Naime, već neko virjeme im ne odobravaju postupke donacije zato jer hzzo češkim klinikama nije podmiro račune za postupke, češke klinike traže da im se plate računi kako bi mogli dalje surađivati sa hzzo-om i primati pacijente iz HR.

    Javite se na pp, ako ste voljni se potpisati na dopis HZZO kojeg ćemo poslati na temu 42+

    Mogu nam se pridružiti i žene koje će uskoro napuniti 42. godinu, jer sigurno je niti jednu nakon 42. rođendana naše klinike neće primiti u postupak, bez obzira kako imale dobre nalaze, bez obzira što o tome kaže zakon. Naše klinike i doktori grubo krše zakon odbijajući sve žene starije od 42. godine. Kao pojednici smo se obraćali Ministarstvu, HZZO-u i Nacionalnom povjerenstvu, ali nismo dobile zaštitu prava.
    Zajedničko obraćanje institucijama imalo bi veću snagu.

    Ima li tko među parovima gdje je žena 42+ da bi istupio u medije?

  27. #327
    ORNELKA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    SLAVONIJA
    Postovi
    38

    Početno

    Inezs

    Prva sam voljna potpisati dopis HZZO, ali ne znam kako to organizirati, kada smo razasute po cijeloj HR. Možda jedino napraviti neku izjavu koju slati ponaosob na e-mail (iste ostavljati u tvom pp)adrese onda ih potpisane, skenirane vraćati udruzi. Mislim da bi se trebali i dopisom obratiti direktno Vladi, jer mislim da ćemo imati slabog učinka kod HZZO. Dobit ćemo odgovor nekog polupismenog službenika (da se pojedinci ne naljute) koji će samo citirati Zakon, jer to im je već ustaljeni slučaj.
    Ja znam već 3-4 para osim nas koji smo spremni za borbu za dalje.

    Spremni smo i za medije.

    Lp

  28. #328
    ORNELKA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    SLAVONIJA
    Postovi
    38

    Početno

    Inezs

    Prva sam voljna potpisati dopis HZZO, ali ne znam kako to organizirati, kada smo razasute po cijeloj HR. Možda jedino napraviti neku izjavu koju slati ponaosob na e-mail (iste ostavljati u tvom pp)adrese onda ih potpisane, skenirane vraćati udruzi. Mislim da bi se trebali i dopisom obratiti direktno Vladi, jer mislim da ćemo imati slabog učinka kod HZZO. Dobit ćemo odgovor nekog polupismenog službenika (da se pojedinci ne naljute) koji će samo citirati Zakon, jer to im je već ustaljeni slučaj.
    Ja znam već 3-4 para osim nas koji smo spremni za borbu za dalje.

    Spremni smo i za medije.

    Lp

  29. #329
    ORNELKA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    SLAVONIJA
    Postovi
    38

    Početno

    Greškom objavljena 2 puta ista poruka. Ispričavam se

  30. #330

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    5

    Početno potpomognuta +42

    Poštovani u svezi zakona o umjetnoj oplodnji u cijelosti podržavam ornelku, ja sam također navršila 42 godine kao i sve žene nakon 42 godine nemam prava. Besmisleno mi je da su stavili u zakon da liječnici kod kojih smo išli u postupak da mogu odobriti daljnje postupke ali to ne čine,jer su očito bolnice u kojima rade izričito zabranile da rade postupke. Ja sam po novom zakonu išla u dva stimulirana, a imam pravo na četiri, te smatram da su nas zakinuli jer većina od nas nije iskoristila što hzzo dopušta. Kako je ornelka napisala neka nam omoguće da sami kupimo injekcije a ministarstvo zdravlja-bolnice da plate postupak. Mislim da naše ministarstvo pogoduju privatnim klinikama kao dr šimuniću koji je petrovoj bolnici, a radi i u ivf-u. Trenutno ne vidim da će se netko zauzeti za problem žena +42 jer nemaju interesa.

  31. #331
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    lenorka, dobrodošla i mala ispravka. Radi se o Zakonu o medicinski pomognutoj oplodnji, a ne 'umjetnoj', kako si navela.
    U kojoj bolnici si radila postupke i što kažu tvoji nalazi; koliki ti je AMH, FSH koliko, antralnih folikula imaš.
    Ne, struka se neće zauzeti za žene iznad 42-uge, kao što i nije i za druge, goruće probleme.
    Dobrim dijelom neće i zbog štednje jer znamo da je stanje u zdravstvu takvo, kakvo je.
    Mi ne možemo očekivati da će netko drugi rješavati naš problem. Mnogi ga često i ne razumiju.
    Zato moramo djelovati same.
    Posljednje uređivanje od amazonka : 09.12.2013. at 17:48

  32. #332

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    5

    Početno

    U zadnja dva postupka sam imala ukupno 15 folikula u 5 mesecu 9 folikula, a u devetom mjesecu 6 folikula, fsh mi je previsok, a amh prenizak. Išla sam u postupke u ivf kod doktora šimunića privatno dva puta, a polje toga u vinogradskoj pet puta i u vuk vrhovcu dva puta, ali bez uspjeha ukupno 9 postupaka. što se tiče doktora i osoblja u svim bolnicama gdje sam bila same riječi hvale. Mi ne možemo ništa postići jer nemamo glasnogovornika koji će izaći u javnost i otvoreno o tome govoriti. Ljudi koji nemaju ovakvih problema kao mi to ne razumiju.

  33. #333
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    lenorka,
    je li problem ovdje napisati konkretne brojke (jer ne možeš još slati privatne poruke):

    -koliki je fsh i amh?
    -koliko imaš antralnih folikula?
    -kolliko si mapula lijekova primila u zadnja dva postupka?
    -da li si u zadnjim postupcima imala embrija za embriotransfer i koliko je ukupno embrija transferirano u zadnjih otprilike 2-3 godine?
    -jesi li imala ikakvu ostvarenu trdudnoću (biokemijska, klinička tudnoća) nakon mpo-a?
    -kakvo si obrazloženje od liječnika dobila kada su te odbili za daljnje postupke nakon što si navršila 42. godinu?

    hvala!
    Posljednje uređivanje od Inesz : 10.12.2013. at 05:58

  34. #334
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    Pozdrav svima!

    Evo i ja bih se pridružila ovoj grupi jer iduće godine punim 42.god.Podržavam vas u svemu što god poduzimali,osim naravno medijskih nastupa

  35. #335
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj lenorka prvotno napisa Vidi poruku
    U zadnja dva postupka sam imala ukupno 15 folikula u 5 mesecu 9 folikula, a u devetom mjesecu 6 folikula, fsh mi je previsok, a amh prenizak. Išla sam u postupke u ivf kod doktora šimunića privatno dva puta, a polje toga u vinogradskoj pet puta i u vuk vrhovcu dva puta, ali bez uspjeha ukupno 9 postupaka. što se tiče doktora i osoblja u svim bolnicama gdje sam bila same riječi hvale. Mi ne možemo ništa postići jer nemamo glasnogovornika koji će izaći u javnost i otvoreno o tome govoriti. Ljudi koji nemaju ovakvih problema kao mi to ne razumiju.
    mene generalno i vrlo iskreno zanima tvoje mišljenje - kako si sama napisala, tvoje mišljenje koje se to osobno tiče:
    koja dobna granica bi trebala postojati za MPO postupke na teret HZZO-a?




  36. #336

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    5

    Početno

    dobna granica kao u češkoj do 48. godina, jer svaka je žena ponaosob priča za sebe

  37. #337
    ORNELKA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    SLAVONIJA
    Postovi
    38

    Početno MPO nakon 42.

    Moje konkretno mišljenje, bez uvrede Lenorka, smatram da bi dobnu granicu trebali pomjeriti na 45 godina ako se radi o prvoj trudnoći, što bi bilo sasvim dovoljno, s tim da nakon tih godina, do 48. godine omoguće ženama pravo na teret HZZO na donaciju ako se odluče.
    Posljednje uređivanje od ORNELKA : 10.12.2013. at 19:54

  38. #338
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Slaže, se da je svaka priča, priča za sebe.
    Problem je što u našim bolnicama odbijaju sve žene iznad 42-e, po difoltu.
    pa tako i one koje imaju dobre nalaze i šanse da ostvare trudnoću.
    A samo otvoreno razgovarajući o rezultatima i nalazima dokazujemo da
    ovdje ima određeni broj takvih iznimaka i tada ima smisla boriti se.

    Zato Lenorka, još jednom pozivam da nam kažeš tvoje konkretne brojke.
    Što znači nizak, AMH? Stvarno, koliki ti je AMH?
    Koliki ti je FSH? Što kažu zadnji tvoji nalazi?
    Koliki ti je broj antralnih folikula?
    Koliko ampula lijekova si primila u zadnja dva postupka i koji su to bili lijekovi?
    Koliko si dobila stanica i koliko ih je oplođeno, koliko su ti embrija vratili na kraju?
    I da, jesi li imala ikakvu ostvarenu trudnoću nakon MPo postupka( klinička, biokemijska?)
    I na koncu što su ti rekli liječnici, zašto su te odbili nakon 42-e, samo zbog godina ili?
    Posljednje uređivanje od amazonka : 10.12.2013. at 20:35

  39. #339

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    5

    Početno

    Slažem se sa mišljenjem i ornelke ako će imati kakve rezultate, ali naše mišljenje nije mjerodavno već mišljenje ministarstva.

  40. #340
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    naravno da naše mišljenje nije mjerodavno, ali granica od 42 godine nije slučajno odabrana, linkali smo već izglede na liječenje u svim dobnim skupinama, pa i 42+.

    I samo da ne bude krivo shvaćeno, plaćeni su postupci u Češkoj na teret HZZO-a samo do 39. godine života žene (neke klinike odobravaju 39. rođendan, druge odobravaju do 39 godina i 364 dana života), ne do 49.godine kao što si ti napisala lenorka. Muški nemaju ograničenja, na liječenje možeš i nakon 39. godine života žene ali sve sami plaćate u CZ. Donacije i generalno liječenje u CZ je dovzoljeno do 49. godine života.

    Ono što hoću reći, u Hrvatskoj imamo dobno ograničenje žene za MPO postupke na teret države koje je u najvišim granicama u Europi, nije to niska dobna granica nego je viša nego u većini europksih država (osim Slovenije, tamo je granica 43 godine).

    Ne kažem da ne trebamo tražiti više, trebamo i tražili smo i treba tim putem i nastaviti.... Samo me je zanimalo mišljenje grupe koje se to direktno tiče.

  41. #341

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    5

    Početno

    Očito da je ovo neki doktor napisao/la ili neko iz ministarstva. Mi ne tražimo ništa više od onoga piše u zakonu a to je: 4 + 2 postupka koje nismo svi sve iskoristili, meni je ostalo još dva postupka ja tražim samo to. Dobna granica bi se mogla povećati na 45 godina. Ja i dalje tvrdim da se ide u korist privatnim klinikama jer njihov lobi je puno jači i sami doktori u bolnicama govore da se dođe u privatne klinike na postupke medicinski potpomognute oplodnje.

  42. #342
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Lenorka,

    budući da imaš nizak amh i visok fsh, na žalost i 9 neuspjelih mpo postupaka, jesu li ranije već prije nego si navršila 42. godinu liječnici ti sugerirali donaciju js?

  43. #343
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ima li novosti u bolnicama? Da li i dalje odbijaju liječenje na teret HZZO-a gotovo svim ženama koje su navršile 42. godinu tvrdeći da je jedini opravdn razlog za nastavak liječenja iza 42. godine žene ako su žena ili njezin partner odgađali liječenje neplodosti radi malignih i drugih teških bolesti?

  44. #344

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima!
    Zanima me da li ima nekih novosti sa obzirom na promjenu Vlade i njene izborne politike, da li se išta igdje možda promijenilo u praksi ili sve isto kao do sada a to znači žene +42 otpisane?
    Hvala!

  45. #345

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Neznam zasto to ogranicenje kid nas u makedoniji nije ograniceno uopste imamo pravo na 3 postupka preko fzom ali nemamo ogranicenje oko uzrast zenama i moje mislenje je to da je vrlo individualno ja imam 32 god i pozadi sebe imam2 ivf postupke ali nazalost neuspesne trudnoce sad se spremam za 3 ivf

  46. #346

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala draga Hulija. Kod nas je Vlada svoju predizbornu politiku temeljila na pronatalitetnoj a najvažniji Zakon o potpomognutoj oplodnji na izmjene i dopune čeka već godinama a ni na ono na što imamo pravo po sadašnjem Zakonu u praksi nemamo i ne možemo iskoristiti neiskorištena prava nakon 42.god. iako nam je prije 42 od istih tih doktora rečeno najprije jedno a nakon 42. god, drugo. Katastrofa .

  47. #347
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Tonkak,
    dobro došla na forum.

    Ova tema je zamrla, malo je recentnih iskustava žena 42+

    Zakon o medicinski pomognutoj oplodnji na snazi je od kolovoza 2012. Na koje izmjene i dopune si mislila u prethodnom postu?

  48. #348

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    I htela sam da kazem ja licno znam zeni koji su u 40 god rodili neki od nih su i prirodno ostali trudni da da se sa godinama namaluje i plodnost generalno kod zenama ali ima zeni i sto se vrlo vrlo mladi pa imaat mal br jajnih kelija sad sam citala za jedna koja je imala 29 god a vec je izgubila menstrualni ciklus i godine su spored mene nebitne ako je zena zdrava ako ima jajnih kelija zasto da bude ogranicena ili ima mogucnost za donacije na jk zasto da bude ogranicena kod nas mi imamo pravo i na donacije i na surogatstvo

  49. #349
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj nina70 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li kakvih novih saznanja da li i koje klinike primaju 42+, ali ne samo jednom reda radi nego da dopuštaju da iskoristimo sve postupke dozvoljene zakonom? Prema tišini na forumu bih rekla da nas je jako malo 42+,a onda pak mislim ako nas je tako malo neće baš uštedjeti time što nam uskraćuju postupke.....ali mi zato puno gubimo.
    podižem temu...

  50. #350
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Evo za Vuk Vrhovac mogu sa sigurnošću reći da ne primaju poslije 42. Ja sam sad bila u zadnjem postupku neposredno prije navršene 42 godine, i posrećilo nam se. Ali da nismo uspjeli, išli bi dalje privatno. Znači, uopće se ne razmatra kakve nalaze imate, čim napunite 42 godine više vas ne primaju u postupke. Moguće da postoji neki interni naputak od HZZO-a o tome, jer zakon ipak dozvoljava da doktor po svojoj ocijeni može primiti i stariju ženu u postupak, a koliko sam skužila situacija je ista u svim klinikama da to nigdje ne prakticiraju.

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •