Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 59

Tema: prirodno roditeljstvo- tko su ti?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno prirodno roditeljstvo- tko su ti?

    Prijateljica mi je predlozila da pratim njihova predavanja jer zna da me teme o roditeljstvu zanimaju, a ona se odusevila njihovim predavanjima.
    Ali ona se jednom odusevila i sa herbalife-om
    Pogledala sam stranicu i sve je to divno i krasno, terapeuti nasmijani i svi odreda znanje stekli u nekakvom snowlion-u ...
    Uglavnom, malo mi to smrdi na prevaru, ali ne bi htjela grijesiti dusu, a ni propustit priliku da nesto korisno naucim
    Jel netko cuo za njih? Jel to vrijedi cemu ili je jos jedna papilova prica u pitanju?

  2. #2
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    osobno nisam isla jer sam davno prosla seminare s family labom, ali sam cula od onih koji su bili, friski roditelji, da su ok i da im se svidjelo.
    izmedju ostalog, imaju uvodno besplatno predavanje. ako te zanima, nista te ne kosta otici i poslusati ga.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Bila sam na uvodnom predavanju, ne bih rekla da su mutikaše, ali konkretno tim predavanjem nisam bila impresionirana; predavač se nije držao teme, sve je bilo pomalo nepovezano i nekonzistentno. Možda je samo imao lošiji dan, tko zna.

    Također mi se nije svidjelo što na kraju predavanja održava upise, za program koji se nastavlja na to uvodno predavanje, na način da svakog "proziva" i traži da se izjasni hoće li upisati program ili ne pa je bilo malo i forsiranja i tako...cjelokupni dojam mi je bio da je besplatno predavanje koncipirano s jedinim ciljem da se upiše program.

    S druge strane, bila sam zahvalna na tom predavanju, zbog jedne informacije koja mi je pomogla da na drugi način gledam na tantrume i bolje ih hendlam

    U svakom slučaju, mislim da sam program nije loš, vjerujem da je strukturiraniji i korisniji od ovog uvodnog predavanja.

  4. #4
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku

    S druge strane, bila sam zahvalna na tom predavanju, zbog jedne informacije koja mi je pomogla da na drugi način gledam na tantrume i bolje ih hendlam
    Podijeli s nama koji necemo ni na uvodno predavanje

  5. #5
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj mimi 25 prvotno napisa Vidi poruku
    Podijeli s nama koji necemo ni na uvodno predavanje
    baš htjedoh reći

  6. #6
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Pratim. Bila sam vec postavila ovo pitanje, al nisam dobila odgovor.

    Koliko sam skuzila oni se skoluju u nekim Juulovim centrima il tako nesto, tako da bi takav program trebao biti.

    Sto se tice besplatnog predavanja, naravno da je to navlakusa da upises program, zato nisam nikad ni otisla.

  7. #7
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Može neki link na njih?

  8. #8
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

  9. #9
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Ja sam čula iz prve ruke za taj Snowlion. Poznajem osobno dvoje polaznika (sada već završenih) njihovog francuskog ogranka i znam da je riječ o vrlo ozbiljnoj školi. Okvirni program koji ti ljudi prolaze je ovaj: http://www.cir.hr/cir/index.php?opti...&id=7&Itemid=8
    Ne znam ništa o njihovom radu s roditeljima, ali mislim da bi moralo imati potencijala.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    16

    Početno

    Evo mogu se pohvaliti da sam bila na njihovim tečajevima i da smo muž i ja jako zadovoljni s njima. Krenuli smo na predavanja kada nam je sin imao 4. mjeseca. To je taman bilo vrijeme kada smo dobivali brdo savijeta sa raznih strana kako uspavati dijete, što napraviti kada se rasplače.... Ovaj forum je fenomenalan izvor korisnih informacija i savijeta no ako nemaš čvrste temelje zašto nešto napraviti onako kako neke iskusne Rodašice opisuju da bi trebalo raditi svi ovi savjeti mogu biti dočekani na klimavim nogama. Prihvačeni, ali isto tako i lako srušeni ako nas malo bolji pregovarač uputi u drugi smjer. Barem sam se ja tako osječala.

    Najvrijednije što smo dobili na predavanjima je to što smo dobili čvrste temelje u znanju koje su djetetve potrebe i kroz koje faze razvoja dijete prolazi. Na tome se sve temelji, kada shvatimo kako se dijete razvija u prvih par godina dobijemo jasnu sliku štu mu tada i zašto treba. Moram priznati da sam nakon završetka tih tečajeva dobila mirnoću i veliku sigurnost u sebe i svoje odluke.
    Činjenica je da sam na predavanja krenula isfrustrirana i izmorena od silnog nespavanja, dijelila sam s mužem obavezu buđenja u noći (dio noći je njegovo "dežurstvo" a dio moje). Znala sam i tada da postoje žene (pogotovo na ovom forumu) koje govore da im nije tako teško buđenje po noći i da znaju da će ta faza proći pa se ne opterećuju - iskreno mislila sam da mora da su u nekoj "sekti" kada ih ima više koje tako nevjerovatno razmišljaju ili da možda imaju lakšu "situaciju" nego ja. Na kraju tečaja (išli smo na dva stupnja) uhvatila sam se da se uopće ne opterećujem noćnim buđenjima a uz to sam još preuzela u potpunosti "obavezu" noćnih dežurstava. Sada kada vidim kako su se spavanja puno popravila, kako smo bez problema prekinuli s dojenjem (kad je imao 13. mjeseci i ja sam se vratila na posao), kako malac bez problema ostaje s tetom čuvalicom dok sam ja na poslu sigurna sam da nam je ta školica pomogla da kroz sve to prođemo glatko. Sve se to posložilo tako prirodno (a nisam se učlanila niti u kakvu sektu ).
    Tako da sam sigurna da su ta predavanja korisna onima koji su bili u mojoj situaciji, koji imalo sumnjaju u svoje odluke, koji su rastrgani savijetima sa raznih strana. Isto tako sam sigurna da na forumu ima puno cura koje imaju taj talent prirodnog roditeljstva i školice ovakvog tipa im ne trebaju. Da se mene pita ove teme bi se predavale školarcima u srednjim školama jer ne mislim za sebe da sam glupa ili neuka, a opet znanja sa ti predavanja zlata su mi vrijedna.
    Meni je samo žao što za njih nisam čula ranije jer imaju i tečajeve za prirodno rađanje. O tome sam pročitala bila par knjiga i čitala puno o tome na Rodi no nažalost nisam uspjela svoju ideju poroda provesti u djelo. Možda, da sam bila na tečaju, možda bi uspjela... No što je tu je i presretna sam sa ovime što sam naučila kasnije!

  11. #11
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Hoću javiti da je ova tema upravo na televiziji, HRT 1

  12. #12
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Gledam

  13. #13
    susret avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Sličan preventivni program radionica s roditeljima najmlađe djece provodi se u većini dječjih vrtića, naziv prigrama je "Rastimo zajedno". Sastoji se od 11 tematskih radionica na kojima se prolaze svi aspekti kvalitetnog roditeljstva, a roditelji sami odabiru što će i na koji način napraviti. Radionice su besplatne, a mogu se uključiti i roditelji čija djeca još ne polaze vrtić, bitno da su roditelji .

  14. #14
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    U kojim to vrtićima? Pitam jer prvi put čujem za to, a dijete mi već 4 godine ide u vrtić.

  15. #15
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj susret prvotno napisa Vidi poruku
    Sličan preventivni program radionica s roditeljima najmlađe djece provodi se u većini dječjih vrtića, naziv prigrama je "Rastimo zajedno". Sastoji se od 11 tematskih radionica na kojima se prolaze svi aspekti kvalitetnog roditeljstva, a roditelji sami odabiru što će i na koji način napraviti. Radionice su besplatne, a mogu se uključiti i roditelji čija djeca još ne polaze vrtić, bitno da su roditelji .
    to je unicefov program koji se provodi u cijeloj hrvatskoj, u 50ak ili malo više, vrtića

    i namjenjen je prvenstveno roditeljima koji imaju gdje ostaviti djecu nakon vrtića, na par sati, i tako 11-12 puta
    nažalost, nisam te sreće

  16. #16
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj ekoi prvotno napisa Vidi poruku
    U kojim to vrtićima? Pitam jer prvi put čujem za to, a dijete mi već 4 godine ide u vrtić.
    imaš ovdje link na popis vrtića u kojima se provodi program http://www.unicef.hr/show.jsp?page=171970
    s tim da je program u ciklusima, to znači da ga npr. jedne godine ima, pa druge nema, pa opet ima i tako - po potrebi

  17. #17
    susret avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    U vrtiću u kojem radim, provodi se jednom godišnje. Istina, radi se o 11 susreta, najčešće 11 tjedana za redom, a na kraju roditelji žele još . U posljednjoj grupi koju sam vodila roditelji su se međusobno organizirali za čuvanje tj. uskakali su jedni drugima.

  18. #18
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nasi vrtici su na spisku, al koliko znam ove i prosle godine nisu bila odrzavana predavanja. Bas bi bilo dobro da budu.

  19. #19
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    zna li tko ima li repriza emisije?

  20. #20
    susret avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Imaš na njihovoj web stranici.

  21. #21
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ok. hvala

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    znate li moze li se iz jednog vrtica ici u drugi na radionice? i kako saznati kad su?

  23. #23
    susret avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Može. Najbolje je provjeriti u vrtićima koji te interesiraju. Ili mejlom ili telefonom.

  24. #24
    bebolino_ avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb Malešnica
    Postovi
    125

    Početno

    Ja sam se prijavila za ovaj petak, 15.02. na uvodno predavanje o prirodnom roditeljstvu, jer me voditelj baš zaintrigirao za emisiji Na rubu znanosti.
    Inače ja sam prošle godine prošla svih 11 Unicefovih radionica u vrtiću - one su odlične, ali mislim da ovo dvoje nije uopće isto. Unicef uči metode odgoja, ali ne i onu dubinu svega toga. Koliko sam skužila u Prirodnom rod.postoji i radionica Regresija gdje se ti vračaš u svoje djetinstvo kako bi mogao shvatiti što si osječao, zašto i to presličiti u sadašnju situaciju sa svojim djetetom odnosno da ne radiš neke stvari kroz koje si ti prošao kao mali, a podsvijest ti govori da je to jedina metoda. Teško se boriti sa podsvijesti.

  25. #25
    susret avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Bebolino, slažem se. Pričala sam s prijateljicom koja je bila na njihovim radionicama. Jedino kaj sam ja još uvijek skeptična oko toga da će jedna radionica regresije omogućiti kontrolu podsvjesti. Vjerojatno će dovesti do nekih uvida, ali to je tek početak promjene. Mila mi je (vrlo) ideja što potiče roditelje da rade na sebi.

  26. #26
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    ima li novijih iskustava? jeli nekto uzeo ona njihova video predavanja?

    mene nesto svrbe ali mi je cijena previsoka i jos ih mozes gledati samo jednom. da ne spominjem uvijek na istom uredjaju i cak u istom browseru.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    Ja sam se pomirila s tim da sam nesavrsena mama, zena, prijateljica...pa mi je puno lakse u zivotu. Jedina utjeha mi je to sto sam savrsena kuharica

  28. #28
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Ljepota je u nesavrsenosti

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    15

    Početno

    legal alien, javi mi se u inbox, imam neke info u vezi tvog pitanja

  30. #30
    cuba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    34

    Početno

    Da li je netko kupio njiov video i kako je zadovoljan?

  31. #31
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Ja sam kupila primarne potrebe i jako sam zadovoljna, sad sam kupila i emocionalni razvoj, ali tek ću ga pogledati.

  32. #32
    cuba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    34

    Početno

    Jeej, odgovor !

  33. #33
    cuba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    34

    Početno

    Da li možeš malo vise napisati, kakva su predavanja, kako se naručuje, cijena, da li moraš kupiti po redu nastavke ili po želji, koliko puta možeš ponovno odgledati snimku, i taako... hvala

  34. #34
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    kupila sam i ja neki dan cijeli set predavanja roditeljstvo i rani razvoj. s tim dobijes i uvodni seminar koji trebas pogledati prije nego krenes sa samim RIRR.

    uglavnom malo su promjenili uvjete od kada sam ih ja zadnji put gledala jos proslo ljeto. sada se mozes ulogirati sa najvise 4 uredjaja. prije je bio samo jedan. predavanja mozes pogledati vise puta. valid su nekih godinu dana ako sam dobro skuzila. imas sve na njihovoj stranici da sad tu ne gnjavim. mozes upisivati i odvojena predavanja.


    uvodni seminar mi se bas svidio. i za sada sam samo njega stigla pogledati. sad cekam muza da i on odgleda uvodni pa da krenemo dalje zajedno. meni se bas svidja.

  35. #35
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Citiraj cuba prvotno napisa Vidi poruku
    Da li možeš malo vise napisati, kakva su predavanja, kako se naručuje, cijena, da li moraš kupiti po redu nastavke ili po želji, koliko puta možeš ponovno odgledati snimku, i taako... hvala
    Cijena 1 predavanja je 150kn s tim da uz prvu kupnju videa dobiš gratis video uvodno predavanje. Izabireš sama koji video želiš u njihovom web shopu, pročitaš članak o videu i izabereš koji želiš. Pomoć možeš zatražiti mailom na koji će ti odgovoriti brzo i konkretno. Predavanje (1 video) traje cca 2 sata. Promijenila sam način gledanja na neke stvari, postala sam fleksibilnija. Stvarno vrijedi svake kune..kad pogledaš zapravo da utječe a djetetovu budućnost tvoje ophođenje s njim u ranom periodu. Sigurno ću i dalje nastaviti s gledanjem, samo fazu po fazu. Emocionalni razvoj mi je isto odgovorio na neka pitanja. Ma super uglavnom..

  36. #36
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Video gledaš koliko hoćeš puta, do kraja 9. mjeseca mislim (do kraja tog nekog njihovog razdoblja), ali možes uplatom od 100kn produžiti gledanje svega kaj si kupila, tak nekak.
    Posljednje uređivanje od Agrum : 05.03.2015. at 22:20

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Pozdrav svima.
    Voljela bih ovim putem reći par stvari o Centru prirodnog roditeljstva i samon g. Kuljišu - g.Kuljiš je dr.veterine koji nema nikakvu edukaciju iz psihologije i psihoterapije koja bi u HR bila važeća tj. valjana. Nikome nije odgovoran u svome radu za razliku od psihologa koji kao i liječnici odgovaraju svojoj komori. Edukacija g.Kuljiša svodi se na nekoliko semestara na nečemu što nije službeni studij niti u jednoj državi EU. U krugovima psihologa u HR dotični gospod se smatra šarlatanom i prevarantom. Nažalost, država nam je tako uređena da mu u ovom trenutku nitko ne može ništa. Za bilo kakvu pogrešku da napravi u svojem radu, krivnju bi snosili isključivo roditelji koji su mu klijenti. Gospodin Kuljiš u HR nije ovlašten niti to može biti držati edukacije iz područja psihologije, držati savjetovanja ili provoditi psihoterapije. Kada bi riječ bila o nečemu ozbiljnom, onda medijski prostor nw bi tražio u emisiji Na rubu znanosti. Njegov rad je upravo to - na rubu znanosti. Radi suprotno Zakonu o psihološkoj djelatnosti. Njegova tzv.integrativna psihoterapija nema veze sa službenom integrativnom psihoterapijom u HR i EU.

  38. #38
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Ivana, odite propovjedat u svojoj crkvi, ne ovdje.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa Vidi poruku
    Ivana, odite propovjedat u svojoj crkvi, ne ovdje.
    Ne razumijem čemu ovo niti kakve ovo ima veze s bilo kojom crkvom.

  40. #40
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Budući da sam g. Kuljiša osobno upoznala i neko vrijeme s njim poslovno surađivala još puno prije nego što je naprasno promijenio struku i životni poziv sasvim utemeljeno tvrdim da je sve što piše Ivana (koju ne poznajem) potpuna istina. Zapravo su me jako iznenadili pozitivni komentari na ovom topicu.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno


    Mene nisu iznenadili pozitivni komentari, jer ovaj topic na citanom rodinom forumu je idealno mjesto za promociju i jako bi me cudilo da tako prosvjecena ekipa na neki nacin ne nadzire sto i kako se o njima pise.
    Iznenadio me negativni komentar.
    I razveselio. Potvrdio mi je ono sto sam intuitivno i sama zakljucila.

  42. #42
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Ivana s obzirom da sam i sama poslusala neka video predavanja a imam ih jos na cekanju, zanima me koje su vase zamjerke na koncept PRa?

    Meni su kao laiku legla jer su dosta bliska mom karakteru i inace stavu oko odgoja. Ali svejedno me zanima stav nekoga iz struke.

  43. #43
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Zanimljivo mi je pročitati ovo što kaže Ivana o ovom Centru, danas stvarno treba biti oprezan jer ima puno svakvih "stručnjaka" kojima je glavni interes zarada a ne nešto drugo.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Za savjesnog roditelja koji se želi informirati o kvalitetnom roditeljstvu, i koji sam pri tome nema nikakvih emocionalnih ili psihičkih problema, Kuljiš čak neće niti predstavljati problem jer više manje kopipejsta neke poznate autore iz psihologije. Pravni okvir sam navela u prvom postu (čovjek jednom rječju radi u jako sivom području i protivno Zakonu o psihološkoj djelatnosti uz to što se lažno odnosno prikriveno predstavlja). Etični i moralni okvir svako od nas može pretpostaviti. Stručni okvir je taj da u savjetovanju i psihoterapiji nikada ne znate tko sjedi preko puta Vas - je li to samo savjestan roditelj, kompetentan, potpuno zdrav koji se želi dodatno educirati, ili pak osoba koja ima genetsku predispoziciju razviti shizofreniju, a triger za to baš može biti Kuljiš koji tu osobu uvjerava da može biti takav i takav roditelj ( a zapravo ne može jer nema osobnih kapaciteta za to). Dala sam doista jako banalan primjer, no ne i nemoguć. E sad, kome je Kuljiš odgovoran? Nikome! Možete li ga tužiti? Nemate kome! Nadzire li netko njegov rad? Ne! Biste li frižider poslali u servis kod osobe koja nema formalno obrazovanje u HR za popravljanje frižidera, no ima nekakav tečaj u Francuskoj i koja nikome nije odgovorna za svoj posao? Ako nešto i zezne - nemate se kome obratiti. U isto vrijeme imate majstora za frižider koji je besplatan, u susjedstvu. U ZG postoji svima znani Hrabri telefon koji primjerice 8 godina organizira stručno vođene BESPLATNE radionice o roditeljstvu (s većinom tema kao i one kod Kuljiša). Postoje i UNICEF-ove radionice za roditelje koje se provode u vrtićima u 11 ili 12 turnusa, koje su također besplatne i na koje može ići bilo koji roditelj, čak i ako mu dijete ne ide vrtić! Kuljišu nitko ne osporava poduzetnički duh. On naplaćuje ono što je u HR zapravo besplatno. Zašto roditelji nisu bolje upoznati sa ovim besplatnim radionicama - zato što nisu reklamirane. Za reklamiranje treba puno novaca. UNICEF-ove radionice (http://www.rastimozajedno.hr/#!rastimo-zajedno/csgz) i radionice Hrabrog telefona (http://www.roditelji.hr/obitelj/besp...-za-roditelje/) su odlične radionice, besplatne su, i vode ih stručne osobe koje odgovaraju nekome za to što rade. Ovo je link na stranicu "instituta" na kojem se Kuljiš i njegov tim educira: http://intentionalliving.com/wp/about . Ovo je jedna rečenica sa stranice koja opisuje institut:We encourage each individual to have his or her own spiritual practice and to use our community as a source of personal process as well as intellectual learning. Pri tome se na ovom institutu jasno oblikuje ta "duhovna" praksa (dakle, nije riječ o zdrav poticanju svakog pojedinca na duhovnost što preporučuje i Svjetska zdravstvena organizacija, već o indoktrinaciji određene duhovne filozofije koju je ljudima najjednostavnije nametnuti preko djece i odgoja, laički rečeno. Sa stajališta psihologije kao ozbiljne struke - vrlo opasno i neodgovorno. Nemojte se molim Vas uvrijediti svi koji ste se ipak odlučili ići Kuljišu, ovdje sam samo htjela iznijeti i drugu stranu priče.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Poslala sam jučer navečer odgovor no još ga ne vidim ovdje....

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Hm... ne znam kako da ovo sročim, da dam svoje viđenje, a opet ostanem
    korektna prema firmi o kojoj se govori

    moja sestra je išla na njihove tečajeve, mislim da je prošla sve što se tamo nudi.

    ona će uvijek reći da je tamo puno naučila, ali ja recimo, gledajući sa strane, ne vidim što je to konkretno.

    vjerujem da sigurno nije ništa loše čula, ali na kraju ne vidim da je njoj nešto poraslo samopouzdanje u nju samu, jer sada sve što zna "pripisuje"
    da je to naučila "kod Tomislava". Čak i najbanalnije stvari do kojih bi, sigurna sam, i sama došla.

    To je eto njen slučaj, a vjerojatno nije tako kod svakoga.

    moja je generalna zamjerka što cijeli taj koncept djeluje kao neka navlakuša i uzimanje love.
    Ideš na jedan tečaj, pa ti "Tomislav kaže da on misli" da bi trebalo na još neki itd., nikad kraja.

  47. #47
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Nije fer prema psiholozima ako je to stvarno tako kako Ivana tvrdi, ali čovjek ima smisla za biznis. Meni se osobno sviđa koncept povezujućeg roditeljstva, a s obzirom da nisam naišla na psihologa koji govori o tome (možda nisam dovoljno tražila), odlučila sam se za Kuljiša. Fali težine u njegovom radu, vjerojatno baš zbog struke, ali ne mogu reći da mi nije pomoglo gledanje njegovih videa. Slažem se da je copy paste već postavljenih teorija i da su roditelji dobar materijal za biznis, ali on je jednostavno jedini na kojeg sam naišla kod nas da ima iskustva i pristup koji meni odgovara.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Ja sam napisala gore barem dvije besplatne radionice (Unicefove u vrtićima i radionice Hrabrog telefona- puno su konkretnije,vode ih stručnjaci i ne ulaze u vrijednosni sustav, što je jako bitno kod ovakvih radionica, i besplatne su). Proguglajte malo, uključite se pa pokušajte usporediti.

  49. #49
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Unicefove radionice su zakon! Ja sam bila učenica prve generacije, prije više od 10 godina. O prirodnom roditeljstvu ne znam ništa, tako da ne mogu usporediti.

    Uostalom, da se podsjetimo: http://www.roda.hr/article/read/rodi...u-roditeljstva

  50. #50
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Legal, u nasem gradu su bile besplatne radionice koje je organizirao Obiteljski centar DUB-NERET zupanije, mislim da je bila rijec o UNICEFOVIM radionicama...ne znam da li to jos uvijek postoji...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •