Stranica 20 od 23 PrviPrvi ... 101819202122 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 951 do 1,000 od 1113

Tema: Prvašići 2013/14

  1. #951
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj EvaP prvotno napisa Vidi poruku
    kod malca se lektira donosi napisana, učiteljica samo pregledava + pismeno odgovaraju na pitanja iz lektire na satu
    OK, lakše mi je, nisam ja luda, nego ste vi u školi za prvašiće pa vam je sve lagano
    eva šta moraju napraviti za lektiru, osim naravno pročitati?
    kakva pitanja su dobili?

    naši su prvu radili u školi, ali je stvarno sve bilo jednostavno.
    doma su pročitali, a pitanja su - naziv djela, autor, glavni likovi, sporedni likovi i slično.
    i još su morali nacrtati nešto na temu djela.
    sve skupa stranica i polu pisanki.

  2. #952
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kad ste prije imali vec toliko lektira?
    sta nemaju svi razredi istu lektiru, a ako ne istu, isti broj?

  3. #953
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    kad ste prije imali vec toliko lektira?
    sta nemaju svi razredi istu lektiru, a ako ne istu, isti broj?
    radili su bajke braće grimm,
    sad čekamo obavijest o drugoj.
    učiteljica im je rekla da će je sami raditi.

  4. #954
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    E. je imao već dvije samostalne lektire, sad čita treću.

    Skidam kapu njegovoj učiteljici, puno rade na satu a domaći je taman toliki da se može napisati u pola sata. Vikendom je manji, valjda pazi da ih ne preoptereti i da se stignu izigrati.

    Sram me reći, ali ja nemam pojma što trenutno rade. I sve štima, nisam se ni nadala da će me zadesiti ovolika količina samostalnosti.

  5. #955
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moja ce imati sad prvu.
    :/

  6. #956
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa kad su stigli imati već dvije lektire? Ne počinju li lektire kad završe sva slova, a to je u drugom polugodištu?

  7. #957
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Lektira dosta ovisi i o učiteljici.
    U razredu mojeg sina (sad je 2.) lektira se čita doma od prvog razreda. Doma je i pišu, ništa komplicirano, onako kako je Tashunica napisala, U školi još imaju i pismenu provjeru lektire.

    U kćerinom razredu (prvašica) neke lektire im čita učiteljica, neke čitaju sami. Preko praznika su trebali pročitati (ne i napisati) Životinjsku abecedu i Kako se gleda abeceda. Sad imaju Pale sam na svijetu, to im je učiteljica čitala.
    Ne pišu doma lektiru, nego je pišu svi zajedno u školi. Doma će od 2. razreda.

    Moja prvašica je zadovoljna, a i ja s njom. Samostalna je, u školi je sve super tako da za sada još ništa puno ne gledam.

    EvaP, ovako kako opisuješ je bilo mojem sinu u prvom razredu. Nešto je bilo do njega (bojao se škole i imao otpor prema svemu u početku, falilo mu je samopouzdanja), nešto i do učiteljice, krenuli su prilično žestokim tempom. Dosta smo sjedili s njime i pomagali mu s učenjem. Do drugog polugodišta se priviknuo i ulovio ritam, samopouzdanje je poraslo i sve je manje trebalo sjediti s njim. Sad je potpuno samostalan, vidim da mu ništa nije problem, ocjene sjajne.
    Vjerujem da će tako biti i vama.

  8. #958
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    maza ima vec trecu lektiru. prvu su obradili u skoli. pale sam na svijetu su morali kuci procitat a pitanja su bila jednostavna (prosli tjedan smo
    je obradili pa se sijecam : koja je sve prijevozna sredstva pale vozio?, u koje je prodavaonice usao?, koje je prijatelje pozelio da budu s njim u parku (tako nekakvo
    pitanje)
    ? i jos jedno koje sam zaboravila) i da nacrta neki svoj san.
    sad cita bajke brace grimm, odlucio se za sedam gavrana.

  9. #959

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Kod nas su se do sada 2 lektire radile u školi i 1 kući.
    Pitanja su: naziv djela, autor, glavni likovi, sporedni likovi, karakteristike glavnih likova, poruka priče. I još prepisati 2 rečenice.

  10. #960
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Moj je isto imao dvije lektire. Skupa su radili Jezevu kucicu na satu, a Male price o velikim slovima su citali doma, a na satu imali pismenu provjeru.

  11. #961
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pa i ja se pitam kud prije jer lektira ide 1 mjesecno.
    a tek su zavrsili sva slova u proslom polugodistu, tako da je ostala druga polovica sijecnja i veljaca.
    istina, kad citam vasu prvu lektiru vidim da su oni tako obradili smisleno citanje: uciteljica je procitala pricu, a oni su morali odgovarati pismeno na pitanja.

  12. #962
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    sad sam detaljnije uspjela pročitati zadnjih par stranica topika.

    mislim da su učiteljice većinom u pravu kad kažu da ti silni testovi i provjere (većini) djece nisu problem i da to mi, roditelji dramimo.
    samo nekim klincima treba nešto više vremena da se na to naviknu.
    mojem je trebao skoro cijeli prvi razred. sad u drugom mu je pjesma. i za njega mi je drago je dobio učiteljicu koja puno traži od djece (ali ih, bome, i puno hvali kad nešto uspješno savladaju) jer je on tip djeteta koje će napraviti samo ono što se traži od njega, malo što ga zanima toliko da bi sam išao "istraživati".
    teško sam proživljavala njegove "muke" u prvom razredu, no sad vidim da je korist velika.

    sigurna sam da postoje puno bolji školski sustavi od našega, no u danim uvjetima, drago mi je vidjeti kad se s djecom puno radi.

  13. #963
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    i kako su drugašići?
    jesu se ufurali?
    baš me zanima kako se snalaze sad nakon godinu dana.

    kod mog je krenulo udarno,
    stalno testovi, diktati, provjere...
    iznenadila sam se kad sam vidjela imenik,
    pun kufer ocjena, baš jako puno za dva mjeseca škole.

  14. #964
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Kod Jane promijenili 3 od 4 uciteljice - bolovanje, mirovina, drugo radno mjesto. Ovo trenutno je 3. jutarnja zamjenska uciteljica.

    Nisam jos bila na informacijama jer mi nije jasno sto bi mi netko tko Janu zna tjedan dana mogao reci. :rolleyes:

    Ali unatoc svemu Jana se super drzi.

  15. #965
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    karma is a b***h...

    ono kad zaokružiš NE za školski vjeronauk i onda saznaš da će raska u 5. razredu najvjerojatnije biti vjeroučiteljica

    jučer smo imali kratki oproštaj od 4. razreda i roditeljski...nisam znala bi li se smijala ili plakala...
    koliko sam skužila po pričanju roditelja, naš razred ima najviše djece koja ne pohađaju vjeronauk, 8 na njih 26...

  16. #966
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Molim, kako je ovo moguće?
    Pa to je ko da im razrednica bude profesorica koja im predaje fakultativni talijanski

  17. #967
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Molim, kako je ovo moguće?
    Pa to je ko da im razrednica bude profesorica koja im predaje fakultativni talijanski
    to sam i ja jučer pitala, rečeno je da je razredništvo nema veze s vjeronaukom...
    ne znam...nadam se čudu do 9. mjeseca jer ni meni ovo nema smisla...

  18. #968
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa imaju djeca za razrednike i profesore iz drugih izbornih predmeta. Na primjer, iz drugog stranog jezika, informatike itd.

    Ali opet, trebalo bi se gledati koliko djece ne pohađa taj izborni.

  19. #969
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Moram priznat da nikad u svom školovanju nisam čula da je nekome razrednik osoba koja nekoj djeci iz razreda uopće ne predaje
    ali sve me manje toga čudi

  20. #970

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Molim, kako je ovo moguće?
    Pa to je ko da im razrednica bude profesorica koja im predaje fakultativni talijanski
    Na žalost, moguće je. Znam za još jednu identičnu situaciju u drugoj Zg školi. A i u našoj školi jedan 5. razred ima vjeroučiteljicu za razrednicu (ne znam pohađaju li svi iz tog razreda vjeronauk).
    Mom sinu razrednica je iz 2. stranog jezika, izbornog predmeta, što je jako loše jer je, za razliku od vjeronauka, 2. strani jezik uvijek na kraju satnice, pa razrednicu viđaju redovito 6., 7. ili čak 8. sat, živčani, gladni i polu-ludi, nit ona može nešto suvislo s njima raditi, nit je oni šljive kao razrednicu, uglavnom - dobitna kombinacija za loše međusobne odnose

  21. #971

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Moram priznat da nikad u svom školovanju nisam čula da je nekome razrednik osoba koja nekoj djeci iz razreda uopće ne predaje
    ali sve me manje toga čudi
    A što kažeš za situaciju da 5. razred dobije razrednicu iz - kemije
    Ne izmišljam, situacija se stvarno dogodila prije nekih 6-7 godina. Dok je taj razred dorastao do 7. razreda, kad su kemiju zaista i dobili, više nisu ni imali istu razrednicu jer je dotična nastavnica promijenila školu

  22. #972
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U našoj školi je prof iz informatike razrednik, a informatika je izborni predmet, a isto tako je razrednica prof iz njemačkog, razredu kojem je to izborni.
    I vjeroučiteljica je isto razrednica.

  23. #973
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    ma svi oni si moraju dopuniti satnicu pa uzimaju razredništvo
    logike nema (kao ovaj tanjin primjer iz kemije) jer eto zašto bi bilo...
    ...meni je samo smješno kako me karma snašla

  24. #974
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Jesu li vam klinci svjesni što ih čeka u 5. razredu? Kakve su navike do sada stekli?

    Ova moja ne pokazuje želju za boljim ocjenama, zadovoljna je četvorkom iz 3 glavna predmeta. Nije četvorka loša, da se razumijemo, ali nedostatak interesa kod nje mene muči. Jer od sada pa nadalje bit će sve gore, sve teže.

  25. #975
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Moram priznat da nikad u svom školovanju nisam čula da je nekome razrednik osoba koja nekoj djeci iz razreda uopće ne predaje
    ali sve me manje toga čudi
    Mojoj L. je vjerouciteljica razrednica. Djeca koja ne idu na vjeronauk nemaju zbog toga problema, zena je kao razrednica vrlo korektna.

  26. #976
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Vjerujem da je korektna, ali ti je učenici vide jedan sat tjedno, a još prije nekoliko godina nisu dopuštali razredništvo učiteljima odgojnih predmeta jer su imali s tom djecom samo 2 sata tjedno (sat predmeta + sat razrednika). Evo sad izgleda da nije problem čak ni ako učitelj uopće ne predaje u tom razredu,
    To je posljedica smanjivanja broja učenika i broja razreda pa onda satnice učitelja, ali svejedno...

  27. #977
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Imas pravo, toga sam se tek naknadno sjetila.

  28. #978
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu li vam klinci svjesni što ih čeka u 5. razredu? Kakve su navike do sada stekli?

    Ova moja ne pokazuje želju za boljim ocjenama, zadovoljna je četvorkom iz 3 glavna predmeta. Nije četvorka loša, da se razumijemo, ali nedostatak interesa kod nje mene muči. Jer od sada pa nadalje bit će sve gore, sve teže.
    Ne želim vas plašiti, ali kao majka s iskustvom vam moram reći da je prelazak u peti razred prilična promjena, da ne kažem šok.

  29. #979

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne želim vas plašiti, ali kao majka s iskustvom vam moram reći da je prelazak u peti razred prilična promjena, da ne kažem šok.
    Ali ne svima mislim da je kod mojeg djeteta taj šok bio pozitivan.

  30. #980
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ok, ovima prosječnima je promjena prilična

  31. #981
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Moja jedva ceka da prodje ljeto i pocne 5 razred

  32. #982
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Sve naravno ovisi i o djetetu, i o profesorima koje dobije, ali ja iskreno i pošteno mogu reći da je mojoj kćeri prelazak u peti razred bio stvarno velika promjena, a da je i mene zapanjilo, a čudi me i dan danas koliko mora učiti, koliko ima zadaća itd. Uvijek sam te priče o učenju djece u OŠ smatrala smiješnima, ali više ne mislim tako.

  33. #983
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Znam Mima, s mnogih strana, od vrlo bliskih osoba, sam to isto čula. Ah, valjda će morati udariti u neku hrid da se resetiraju postavke i krene ispočetka. Ne mora biti, ali gledajući ju zadnjih godinu-dvije, bojim se da joj se crno piše.

  34. #984

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Znam Mima, s mnogih strana, od vrlo bliskih osoba, sam to isto čula. Ah, valjda će morati udariti u neku hrid da se resetiraju postavke i krene ispočetka. Ne mora biti, ali gledajući ju zadnjih godinu-dvije, bojim se da joj se crno piše.
    Ajde, probat ću objektivno: količina učenja je zaista puno veća nego u nižim razredima, a i količina zadaća. Ali, koliko sam mogla vidjeti, jako, jako puno toga ovisi o pojedinim nastavnicima, a najviše motivacija djeteta.
    Tako da se ne mora unaprijed "crno pisati". Drukčije jest, i do dosta, od svega dosad. Ali ako se shvati kao izazov, a ne kao prijetnja, može sve skupa izaći pozitivno.
    Doduše, moj u višim razredima ima više problema s atmosferom u razredu, nego sa školom... jer ih od 5. razreda počne pucati pubertet, najprije cure, ubrzo i dečke, i puno toga se mijenja u njihovim glavama, još i više nego u nastavi, i treba i to uzeti u obzir.

  35. #985
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    To i jest problem kod moje - motivacija! Nema želje za učenjem, osvajanjem "teških vrhova", samo se odrađuje minimum. Zadaću ju moram bičem tjerati da napiše. Kad konačno sjedne, za jednu stranicu matematike joj treba preko pola sata npr. A gdje je sve ostalo što još treba napraviti...

  36. #986
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo da ja napišem i nešto pozitivno - jasno mi je da je tanjinom djetetu peti razred bio pozitivni šok, a može svakako biti i drugoj djeci, jer djeca dobiju različite predmete i različite profesore, pa je naravno puno veća šansa da će tu pronaći nešto što će ih zanimati, kao i profesora koji će ih bolje motivirati, ili će prepoznati njihove talente itd. Automatski to znači da škola može biti zanimljivija.

  37. #987
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Kod nas je druga priča. Mene je vise strah kako ce nova kolicina ucenja i zadaca, u kombinaciji sa svakodnevnim treninzima, naci suzivot sa perfekcionizmom.
    Nadam se da ce uspjeti plivati i u jednom i u drugom, ako zbog nicega, onda ogromne unutrašnje motivacije.
    Al sama sebi nabija presing i to je najcesce izvor frustracija.

  38. #988
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Cubana,

    pa u krajnjem slučaju jel postoji opcija da treninzi ne budu svakodnevni?

  39. #989
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Sve naravno ovisi i o djetetu, i o profesorima koje dobije, ali ja iskreno i pošteno mogu reći da je mojoj kćeri prelazak u peti razred bio stvarno velika promjena, a da je i mene zapanjilo, a čudi me i dan danas koliko mora učiti, koliko ima zadaća itd. Uvijek sam te priče o učenju djece u OŠ smatrala smiješnima, ali više ne mislim tako.
    A sve je to uvertira za srednju školu...

  40. #990
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Postoji. Naravno. A to je da ne budu uopce.
    Poanta je da mora biti odlicna u svemu, a ne mozes biti najbolji i svjesno prijeci u "b ligu".
    Naravno da nece skola patiti zbog "slobodne aktivnosti". Nikad to ona ne bi dozvolila. Zato se nadam da ce ici i jedno drugo.

  41. #991
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    moja nije svjesna kaj ju čeka...
    pametna je, kuži stvari i nije joj potrebno puno, ali je traljava/nepažljiva i nekoncentrirana
    npr. savršeno zna formulu za volumen i ispravno postavi zadatak iz matematike i onda zbroji 9+3=11
    engleske riječi za test spelinga- nauči samo pola stranice, drugu izignorira i dobije tri pa poslije ispravlja
    dok piše zadaću, u roku sat vremena mora: 3x popiti vode, 2x je gladna, 5x na wc, 2x ispričati nešto što je bilo u školi, 3x pitati nešto što je načula razgovor između mene i MM...
    biti će veselo sad sa hrpom novih predmeta...

    treninge smo riješili još početkom ove godine...
    išla je na skokove u vodu na Mladost (iz Maksimira), došla na 4x tjedno, prerezali smo i krenula je na novi sport
    opravdali smo činjenicom da joj sad i brat počinje nešto trenirati pa mora izabrati nešto bliže i rjeđe
    prešla je na TKD 2x tjedno, malac ide na plivanje 3x tjedno (ignoriramo trening subotom u 8 pa odrađuje samo 2 )

    a možda nas iznenadi...pa bude sve ok...

  42. #992

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je druga priča. Mene je vise strah kako ce nova kolicina ucenja i zadaca, u kombinaciji sa svakodnevnim treninzima, naci suzivot sa perfekcionizmom.
    Nadam se da ce uspjeti plivati i u jednom i u drugom, ako zbog nicega, onda ogromne unutrašnje motivacije.
    Al sama sebi nabija presing i to je najcesce izvor frustracija.
    Može se i to - imamo sličnu situaciju doma (nisu treninzi, nego glazbena, ali također je svakodnevno i puno se vježba doma).
    Ako ima razvijenu unutarnju motivaciju, nema većih problema.
    Frustracija ima i tu (tko ih nema?), ali s vremenom će se naučiti kako ih rješavati. Kao i vlastiti presing.

  43. #993
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Obožavam kad radi zadaću iz prirode pa me svaku sitnicu pita. Onda ja budala joj odgovorim misleći kako je to neki teški zadatak, i na kraju shvatim da joj sve piše u udžbeniku, ali je lijenčini lakše pitati nego samoj naći odgovor. grrrrrr

  44. #994
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Joj, ja nikad ne odgovaram.
    Jedino ako ni sama ne znam odgovor (onda znam da je nesto zeznuto )
    Al u principu usmjeravam na udžbenik (i ovog mladjeg u 2.razredu).
    Tako da vise ni ne pitaju. To je kao kad zoves teleoperatera pa ti kaze prvo resetirajte modem

  45. #995
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ma i moja je odustala, ne dam se praviti budalom

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  46. #996
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu li vam klinci svjesni što ih čeka u 5. razredu? Kakve su navike do sada stekli?

    .
    Mislim da je skoro u potpunosti svjesna jer ima stariju sestru i vidi koliko ona uci i radi, plus sto zna vec sve price o svim profacima i sta kod kojeg prolazi, a sto ne.... Mislim da joj 5. nece bit sok, odnosno da bi bi joj mogao biti samo pozitivni sok. Jako mu se veseli, nabrijana je vec na par vannastavnih aktivnosti koje su moguce tek od 5. razreda a ona slini za njima i tak...
    A i ja sad vec znam sto me ceka, tako da sigurno necu histerizirat kao kad je starija isla u 5. LOL
    A radne navike - nema ih LOL Do sad je prolazila s 5.0 bez da prstom mrdne. Snalazit ce se kako zna. Mozda nece trebat ni u 5. prstom mrdnut

  47. #997
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Pripremila bih čim više prije početka nastave. Možda znate kakve bilježnice trebaju? Neke druge korisne informacije?

  48. #998
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Moji imaju sve velike bilježnice, osim vjeronauka to je bilo koja, najčešće D ili A5. Obavezno kajdanka. Iz geometrije nemaju bilježnicu nego pišu na papire pa stavljaju u fascikle. Likovna kutija ko i prije, samo nadopunis ak treba kaj. Mapu se moglo kupiti i naknadno, imaju ga svako dva tjedna
    Iz povijesti imaju još jednu bilježnicu D to je pojmovik u koji se pišu jako važne stvari i traje sve četiri godine, bar je tak kod nas
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.08.2017. at 20:12

  49. #999

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Pripremila bih čim više prije početka nastave. Možda znate kakve bilježnice trebaju? Neke druge korisne informacije?
    I kod nas sve pišu u velike bilježnice. Nabavi ih dovoljan broj, iskoristit će se tijekom godine - za neke predmete više, za neke manje (moj npr. ispiše i po 3 matematičke bilježnice u godini, bar 2 iz hrvatskog, ali iz ostalih predmeta pišu minimalno). Savjet: ne uzimajte bilježnice s tvrdim koricama. Puno je knjiga i radnih bilježnica, školska torba je sve teža, ne treba se pretovariti više nego što je neophodno.
    Mi unaprijed nabavimo i omote za knjige u kvartovskoj papirnici koja ima popise udžbenika po okolnim školama za svaki razred, pa već imaju komplete omota za svaku školu i razred.

  50. #1000
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Kod nas imaju iz matke odvojeno školski i domaći rad, najmanje im treba pet biljeznica

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •