Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: spavanje koje nije kod kuće

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno spavanje koje nije kod kuće

    Uh, baš sam se našla u dilemi. Dakle, djevojčica, 12 godina, pubertet sve u 16, danima me moli može li prespavati kod prijateljice. Čak me zvala i prijateljičina mama, da je sve ok, da voli moje dijete kao svoje, da će to njima puno značiti...blabla. Pa, nemam ništa protiv. Iako, ako joj to dopustim sada, kako ću joj zabraniti sa 16? Što da radim?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Mene nikada nisu pustili da spavam kod frendice i bila sam jako ljuta na njih...toliko da im još to pamtim hehe ....mislim da bi je trebala pustit pogotovo iz razloga toga što si pričala sa mamom od te druge curice.Curama to jako puno znači

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Znam da je pitanje bilo za mame koje su u istoj situaciji kao i ti,ali morala sam to napisati

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam sa 17 godina smjela prespavati kod dečka

    sa 15 sam prvi put ostala sama doma dok su mi roditelji bili na moru tjedan dana.

    sa 14 sam bila sama u Engleskoj mjesec dana.

    i neizmjerno sam zahvalna svojim roditeljima na povjerenju koje su imali u mene, jer sad razumijem kako su se vjerojatno osjećali.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Sigurno da im znači...al ja se još dobro sjećam kad sam mami i tati rekla da ću spavati kod prijateljice .
    I sad me produkt toga moga spavanja kod prijateljice pita isto.....
    Uh, valjda ću ja biti bolja mama nego moja, pa će mi valjda reći kad će jednog dana ići kod dečka....Ajme, stvarno ne znam.

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    gle, moji roditelji su imali ovakvu logiku:
    o seksu smo otvoreno pričali, sve sam znala, što me zanimalo, pitala sam.

    imali su povjerenja da neću učiniti glupost (tipa, seksati se bez zaštite).
    također, smatrali su da, ako se već želim seksati, onda je bolje da to radim u svom krevetu, ili u krevetu svog dečka, nego po parkovima, autima i raspojasanim tulumima.

    i da, što se tiče ovog dečka kod kojeg sam znala prespavati sa 17 godina - s njim se uopće nisam seksala, odnosno još neko vrijeme nakon te veze sam bila djevica znači, čak ni to što sam spavala kod njega, nije značilo da spavam s njim.

    sve je stvar povjerenja.

  7. #7
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    sad bi ti ja rekla šta sam gledala na autopsiji (rtl nedjeljom navečer), ali onda ni ti nećeš spavati kod prijateljice ...

    ja bih ju pustila ako smatram da je ta prijateljica ok, ali bih isto tako osobno (ne telefonom) razgovarala s mamom te prijateljice da i ja budem sigurna da je sve ok.

    dogovor treba biti čvrst: ja te vodim tamo u xx sati danas, a sutra u yy sati dolazim po tebe. i to je to

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    199

    Početno

    Moja je kci mogla ostati kod prijateljice ,no ipak smo se cule ja i njena mama,te dogovorile neke pojedinosti kao sto je vrijeme izlaska i dolaska kuci taj dan,te vrijeme u koje ona mora dljedeci dan doci kuci.

  9. #9

    Početno

    Ja sam normalno spavala kod svojih prijateljica, i one kod mene, od svoje 13. godine...

    Uključujući i cijeli vikend u domu za nezbrinutu djecu gdje smo u vrtu složili ogroman šator i glumili da idemo na kampiranje...

    Mama bi se čula s roditeljima (odnosno voditeljem doma), dogovorila kad da dođem tamo, kad ću doma, eventualno bi me nazvala na telefon ako je bio dostupan, da vidi kako mi je, i to je bilo to...

    Ako je u posjet bio uključen i odlazak u kino ili nešto slično, dala bi mi novce za kartu i kokice...

    I to je drage moje bilo u gradu od 10 milijuna ljudi, išla sam od doma do odredišta sama, vraćala se sama, ponekad i jako daleko, isto kao što sam u školu putovala sat vremena s presjedanjem s busa na bus...Doduše, tamo je isto tako nemoguće za dijete od 12/13 godina da uđe u prvi birc i bude poslužen alkoholom, da kupi cigarete, i slično, što kod nas baš i nije praksa, tako da kužim i moguće strahove...

    Nama je to ovdje nepojmljivo jer većina klinaca ide u školu u kvartu barem do srednje, ali meni osobno je sleepover jedan apsolutno neophodan dio dječjeg odrastanja i zbog toga mi je žao što nemam curicu jer dečki to puno rjeđe rade...

  10. #10
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Moja kćer je od 6 godine povremeno išla na spavanje kod prijateljica, a i one kod nas. Još smo im ljeti znali složiti šator na balkonu, pa su spavale vani.
    Najvažnije je povjerenje prema djeci i roditeljima kod kojih ide na spavanje. Ako ne poznaješ roditelje, tada prvo to obavi, odi tamo, upoznaj se s ljudima, "onjuši" atmosferu koja vlada u domu, i tada ćeš i sama znati.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    O, stvarno ste mi pružile dobre argumente, o mnogima nisam niti razmišljala na taj način. Ići će spavati već idući vikend, poznajem roditelje, no na žalost, rekla sam toj drugoj mami da uslugu ne mogu vratiti, jer nemam uvjeta. No, odsad ću i tu malu voditi sa nama u kazalište, jer vidim da to oni ne rade. Thnx!

  12. #12
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    nisam iz ove dobne skupine, ali također smatram da je bitno otvoreno razgovarati i imati povjerenja

  13. #13
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    I? Kako je prošlo? Pričaj!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    mene do 18 nisu pustili, ali su dopuštali da prije dođu kod mene..uvik su govorili imaš ti svoju postelju..
    kad sam postala punoljetna i imala dugo momka nisu se protivili (ali ja sam imala krasnog dečka)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Evo, večerasw je na spavanju kod prijateljice. Prijašnjih vikenda smo stalno nekuda išli, tako da nije stigla. Drago mi je da ste mi ukazale i na neke drugačije stavove. Otišla je uzbuđena, vidjet ću sutra kako je bilo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •