Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 361 od 361

Tema: Moja beba ne čuje

Datum pristupanja
    Jun 2014

Početno

PASS!!!
    Joj kad sam to vidjela na ekranu pao mi je ogroman kamen sa prsa!!
    Uglavnom L uho smo u roku 10 sec prosle jer je spavala a desno nikako
    Trebala se okrenuti i osloboditi uho ali nikako
    Pa odi prosetat malo pa vamo pa tamo i nekako smo zaspali na drugoj strani
    Kad sam dosla gore na V kat - nema sestre!
    Ajde sad cekaj...
    KAd je stigla, malena se razbudila!

I malo je njurgala i drzale smo tu slusalicu na uhu (znaci nije bila 100% tisina, cak mislim da je na to desno, dok je test trajao, bila nemirnija nego zadnji put....
    Na desno je test trajao koju min sli prosla je!!
    Presretna sam!
    Cijelo vrijeme me ta neizvjesnost ubijala...
    eto ovo je za sve mame koje se nadju u slicnoj situaciji- iz 4. Puta smo prosle ( ne racunajuci BERU u Zg)....
    Pozzzz svima i hvala na podrsci

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Ok super
    Valjda bu se sad i drugo sredilo

Datum pristupanja
    Feb 2019

Početno

Pozdrav svima.Da li ima netko čijem je djetetu ugrađena umjetna pužnica u 4.-oj ili 5.-oj godini?Da mi prenese svoja iskustva o rehabilitaciji i napretku u razvoju govora,s obzirom da je pužnica ugrađena malo kasnije nego inače što se ugrađiva.I da li mi netko iz iskustva može reći da li je za takvo dijete bolje da ide u redovan vrtić s čujućom djecom ili u vrtić u centru za sluh i govor?

kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005

Početno

Je li dijete nosilo slušna pomagala? Govor?

Inače uvijek integracija u normalni vrtić, školu...
    Pogledaj si malo Eduplex

Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011

Početno

U široj obitelji imam iskustva s umjetnom putnicom, a u užoj iskustvo sa Suvagovim vrtićem, ali radi druge dijagnoze.
    Moja najtoplija preporuka je da se javite u Zagreb u Suvag i da njima prepustite procjenu je li dijete sada za njihov ili redovan vrtic. Mislim da vam nitko na forumu ne može dati odgovor na to pitanje jer je tu niz kriterija koji mogu utjecati na procjenu i u konačnici odluku koji oblik rehabilitacije je u ovom trenutku najbolji za dijete.

Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011

Početno

U suvagovom vrticu u Zagrebu postoje upravo vrtićke skupine za djecu s umjetnom puznicom za onu djecu za koju procijenjuju da im treba intenzivan logopedski tretman i podrška. Često nakon kvalitetne rehabilitacije ta djeca kasnije budu integrirana u redovan vrtic/školu.

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj Idnom prvotno napisa Vidi poruku
    U široj obitelji imam iskustva s umjetnom putnicom, a u užoj iskustvo sa Suvagovim vrtićem, ali radi druge dijagnoze.
    Moja najtoplija preporuka je da se javite u Zagreb u Suvag i da njima prepustite procjenu je li dijete sada za njihov ili redovan vrtic. Mislim da vam nitko na forumu ne može dati odgovor na to pitanje jer je tu niz kriterija koji mogu utjecati na procjenu i u konačnici odluku koji oblik rehabilitacije je u ovom trenutku najbolji za dijete.
    Ovo je pametan savjet. I ja bih tako... Isto imamo odlična iskustva sa Suvagom, od jako rane dobi pa evo do punoljetnosti, ali zbog drugih dijagnoza - nije u pitanju umjetna pužnica.

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Citiraj Idnom prvotno napisa Vidi poruku
    U suvagovom vrticu u Zagrebu postoje upravo vrtićke skupine za djecu s umjetnom puznicom za onu djecu za koju procijenjuju da im treba intenzivan logopedski tretman i podrška. Često nakon kvalitetne rehabilitacije ta djeca kasnije budu integrirana u redovan vrtic/školu.
    u muževoj obitelji imaju iskustvo s time, cura je sad 21 godinu, mada je pred neko doba je izvadila jer joj je smetala. išla je u Suvag vrtić/školu do 2. razreda, poslije u normalnu seosku školu s sestrom blizanjkinjom

odličan učenik, student....

Datum pristupanja
    Feb 2019

Početno

Hvala svima na odgovorima i savjetima.Moj dječak nosi slušne aparate ali mu baš i ne pomažu.Govor je slabo razvijen.Zbog toga ide na ugradnju umjetne pužnice.Sada već ima 4 godine i mnogo kasni s govorom pa me strah koliko će dobro uspjeti da ga razvije.

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj adi89 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala svima na odgovorima i savjetima.Moj dječak nosi slušne aparate ali mu baš i ne pomažu.Govor je slabo razvijen.Zbog toga ide na ugradnju umjetne pužnice.Sada već ima 4 godine i mnogo kasni s govorom pa me strah koliko će dobro uspjeti da ga razvije.
    Ako dobijete preporuku za Suvagov vrtić, nemoj dvaput razmisliti nego to prihvati. Oni imaju najbolje radne terapeute i logopede specijalizirane za razvoj govora. Pomoći će vam, Sretno!

kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005

Početno

adi89 vjerojatno kao što si i ranije saznala idealna starosna dob za ugradnju UMP-a je godina dana, no ugrađuju se i u ranijoj dobi. U HR se ugrađuju do 4 godine života, iznimno kasnije upravo zbog razvijanja slušanja koje je najintenzivnije u dobi od 2-4 godine. U kasnijoj dobije moguća ugradnja pod uvjetom da ima ravijeno slušanje, inače ugradnja UMP-a nema smisla. Predložila sam ti da pregledaš https://eduplex.co.za/en/home/ odličan primjer inkluzije gluhe i nagluhe djece u redovno školovanje (obuhvaćena su djeca rehabilitirana uz pomoć slušnih pomagala i djeca s UMP) i sva djeca komuniciraju govornim jezikom, ne znakovnim. Znači tvoje dijete ima dobru perspektivu, no jasno ti je da je siguno u zaostatku za djecom koja su implanrtirana u ranijoj životnoj dobi,no to te ne treba obeshrabriti. Dobra rehabilitacija i puno rada s djetetom može učiniti čudo. Planira li se jednostrana ili obostrana ugradnja?

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •