Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 376 od 376

Tema: Moja beba ne čuje

  1. #351

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    PASS!!!
    Joj kad sam to vidjela na ekranu pao mi je ogroman kamen sa prsa!!
    Uglavnom L uho smo u roku 10 sec prosle jer je spavala a desno nikako
    Trebala se okrenuti i osloboditi uho ali nikako
    Pa odi prosetat malo pa vamo pa tamo i nekako smo zaspali na drugoj strani
    Kad sam dosla gore na V kat - nema sestre!
    Ajde sad cekaj...
    KAd je stigla, malena se razbudila!

    I malo je njurgala i drzale smo tu slusalicu na uhu (znaci nije bila 100% tisina, cak mislim da je na to desno, dok je test trajao, bila nemirnija nego zadnji put....
    Na desno je test trajao koju min sli prosla je!!
    Presretna sam!
    Cijelo vrijeme me ta neizvjesnost ubijala...
    eto ovo je za sve mame koje se nadju u slicnoj situaciji- iz 4. Puta smo prosle ( ne racunajuci BERU u Zg)....
    Pozzzz svima i hvala na podrsci

  2. #352
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ok super
    Valjda bu se sad i drugo sredilo

  3. #353

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima.Da li ima netko čijem je djetetu ugrađena umjetna pužnica u 4.-oj ili 5.-oj godini?Da mi prenese svoja iskustva o rehabilitaciji i napretku u razvoju govora,s obzirom da je pužnica ugrađena malo kasnije nego inače što se ugrađiva.I da li mi netko iz iskustva može reći da li je za takvo dijete bolje da ide u redovan vrtić s čujućom djecom ili u vrtić u centru za sluh i govor?

  4. #354
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Je li dijete nosilo slušna pomagala? Govor?

    Inače uvijek integracija u normalni vrtić, školu...
    Pogledaj si malo Eduplex

  5. #355
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    U široj obitelji imam iskustva s umjetnom putnicom, a u užoj iskustvo sa Suvagovim vrtićem, ali radi druge dijagnoze.
    Moja najtoplija preporuka je da se javite u Zagreb u Suvag i da njima prepustite procjenu je li dijete sada za njihov ili redovan vrtic. Mislim da vam nitko na forumu ne može dati odgovor na to pitanje jer je tu niz kriterija koji mogu utjecati na procjenu i u konačnici odluku koji oblik rehabilitacije je u ovom trenutku najbolji za dijete.

  6. #356
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    U suvagovom vrticu u Zagrebu postoje upravo vrtićke skupine za djecu s umjetnom puznicom za onu djecu za koju procijenjuju da im treba intenzivan logopedski tretman i podrška. Često nakon kvalitetne rehabilitacije ta djeca kasnije budu integrirana u redovan vrtic/školu.

  7. #357
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Idnom prvotno napisa Vidi poruku
    U široj obitelji imam iskustva s umjetnom putnicom, a u užoj iskustvo sa Suvagovim vrtićem, ali radi druge dijagnoze.
    Moja najtoplija preporuka je da se javite u Zagreb u Suvag i da njima prepustite procjenu je li dijete sada za njihov ili redovan vrtic. Mislim da vam nitko na forumu ne može dati odgovor na to pitanje jer je tu niz kriterija koji mogu utjecati na procjenu i u konačnici odluku koji oblik rehabilitacije je u ovom trenutku najbolji za dijete.
    Ovo je pametan savjet. I ja bih tako... Isto imamo odlična iskustva sa Suvagom, od jako rane dobi pa evo do punoljetnosti, ali zbog drugih dijagnoza - nije u pitanju umjetna pužnica.

  8. #358
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj Idnom prvotno napisa Vidi poruku
    U suvagovom vrticu u Zagrebu postoje upravo vrtićke skupine za djecu s umjetnom puznicom za onu djecu za koju procijenjuju da im treba intenzivan logopedski tretman i podrška. Često nakon kvalitetne rehabilitacije ta djeca kasnije budu integrirana u redovan vrtic/školu.
    u muževoj obitelji imaju iskustvo s time, cura je sad 21 godinu, mada je pred neko doba je izvadila jer joj je smetala. išla je u Suvag vrtić/školu do 2. razreda, poslije u normalnu seosku školu s sestrom blizanjkinjom

    odličan učenik, student....

  9. #359

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala svima na odgovorima i savjetima.Moj dječak nosi slušne aparate ali mu baš i ne pomažu.Govor je slabo razvijen.Zbog toga ide na ugradnju umjetne pužnice.Sada već ima 4 godine i mnogo kasni s govorom pa me strah koliko će dobro uspjeti da ga razvije.

  10. #360
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj adi89 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala svima na odgovorima i savjetima.Moj dječak nosi slušne aparate ali mu baš i ne pomažu.Govor je slabo razvijen.Zbog toga ide na ugradnju umjetne pužnice.Sada već ima 4 godine i mnogo kasni s govorom pa me strah koliko će dobro uspjeti da ga razvije.
    Ako dobijete preporuku za Suvagov vrtić, nemoj dvaput razmisliti nego to prihvati. Oni imaju najbolje radne terapeute i logopede specijalizirane za razvoj govora. Pomoći će vam, Sretno!

  11. #361
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    adi89 vjerojatno kao što si i ranije saznala idealna starosna dob za ugradnju UMP-a je godina dana, no ugrađuju se i u ranijoj dobi. U HR se ugrađuju do 4 godine života, iznimno kasnije upravo zbog razvijanja slušanja koje je najintenzivnije u dobi od 2-4 godine. U kasnijoj dobije moguća ugradnja pod uvjetom da ima ravijeno slušanje, inače ugradnja UMP-a nema smisla. Predložila sam ti da pregledaš https://eduplex.co.za/en/home/ odličan primjer inkluzije gluhe i nagluhe djece u redovno školovanje (obuhvaćena su djeca rehabilitirana uz pomoć slušnih pomagala i djeca s UMP) i sva djeca komuniciraju govornim jezikom, ne znakovnim. Znači tvoje dijete ima dobru perspektivu, no jasno ti je da je siguno u zaostatku za djecom koja su implanrtirana u ranijoj životnoj dobi,no to te ne treba obeshrabriti. Dobra rehabilitacija i puno rada s djetetom može učiniti čudo. Planira li se jednostrana ili obostrana ugradnja?

  12. #362

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav, ja sam nova na forumu!
    Htjela bih stupiti u kontakt sa mamama cija djeca imaju problem sa sluhom, te nose slušne aparatice. Naime moje djete po rođenju nije prošlo probir sluha 4 puta, upuceni smo u Klaicevu, rađena je BERA, u 2 navrata, nalaz djelomican, oba uha na 50 decibela, zamjedbena nagluhost. Upuceni smo u Suvag nalaz timpanograma uredan, audiogram na 40-45 decibela obostrano, OAE nedaje odgovor lijevo, desno malo na 2000 Hz, ceka nas BERA... Jos uvjek nista konkretno ne znamo, al po svemu kandidat je za aparatice obostrano... Zanimaju me vasa iskustva,ako imate slicnu situaciju... Vise neznam sto da mislim i cemu da se nadam, hvala svima... Zabrinuta mama

  13. #363

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav, nova sam na forumu! Htjela bih stupiti u kontakt s mama cija djeca nose sluane aparatice.

  14. #364

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    1

    Početno

    cao Mare31,

    imam sina 1god i 10mj koji nosi slusne aparatice na oba uha od 4 mj zivota. ako te nesto zanima i ako ti mogu pomoci slobodno pitaj, znam koliko smo i sami zbunjeni i izgubljeni bili...

  15. #365

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Hej..dali ima netko da ceka sad u vrijeme trajanja virusa COVID-19 za operaciju umijetne puznice?
    Moj decko ima vec 21 mj.,od rodjenja znamo da ne cuje i ovo cekanje me ubijaa,a ne znam do kad jos bude trebalo cekati.. inace,ugradnja obostrane UMP.
    I dal ima netko a da jemozda isao ili zna koja privatna poliklinika radi operacije.
    Hvala

  16. #366
    Omerta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    48

    Početno

    Pozdrav mame! Moja curka sad ima 9 i pol mjeseci.. sutra imamo u Klaicevoj na onaj opsezan pregled sluha gdje ja nju moram drzat budnom prije toga nekih 8 sati. Znaci budjenje u 6 i kazu ne smije zaspat dok ne dodjemo tamo.. pa me zanima kako i da li vam je to uspjelo??? Inace kad joj nesto nije po volji bude jako nervozna i placljiva do granice hiperventiliranja.. tj onako jeca i cuga glavom u stranu. Znaci poslje poroda nije prosla test, na kontroli takodjer.. ali na onom nekom sa elektrodama je sve ok 100% sluh.. bili smo zadnji put u 9mjesecu i s obzirom da opet nije prosla onaj jednostavni test, narucuju nas na ovaj opsezni cisto da se potvrdi da li postoji ili ne bilokakvo pa i ono najmanje ostecenje.. jer isprva su govorili da moguce ostaci plodne vode ili uski ti kanalici unutra.. tad su nam i preporucili dok je bila ful mala da cistimo nos fizioloskom prije pregleda da ce to pomoc mozda izvuc ako je sta zaostalo.. a znalo joj je i ovako iz uha samo izaci smedje, cerumen.. to je valjda normalno.

    Inace ona jos od rodilista super reagira na zvukove, tako da sto se tog tice sve ok. Pitam se jel ovo "mucenje" stvarno potrebno?? U Zagrebu smo pa nismo daleko od Klaiceve, ali svejedno ne znam kako cu je uspjet drzat budnom toliko dugo. Prvo je termin cak bio ranije oko 12 pa su nam rekli budjenje u 4 ujutro, onda su zbog neceg premjestili u 14h, pa ajde sat vremena ranije bi ju probudila nego sto se ona sama budi (inace to bude oko 7 ujutro). Samo onda bude vec oko 10 zrela za spavanje pa me to muci kako cemo to rastegnut do 14h.. i sto ako zaspe u autu na tih 15min.. da im to kazem, presutim.. il da ju drmam.. da ne kazem da jos i cicamo i tako isto zaspi ako je vrijeme za spavanje.. znaci ne smijem joj ni cicu dati sutra vec samo kasicu. A kad je fakat umorna zaspe i sama od sebe.. tako da opet ne znam sta bi trebala, drmat ju, prskat vodom?? [emoji849]

    Ima li netko da je dijete unatoc prolasku 100% sa elektrodicama imalo nekakvo ostecenje, a da istovremeno par puta za redom nije proslo onaj jednostavan osjetljivi test?

    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

  17. #367
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Omerta prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav mame! Moja curka sad ima 9 i pol mjeseci.. sutra imamo u Klaicevoj na onaj opsezan pregled sluha gdje ja nju moram drzat budnom prije toga nekih 8 sati. Znaci budjenje u 6 i kazu ne smije zaspat dok ne dodjemo tamo.. pa me zanima kako i da li vam je to uspjelo??? Inace kad joj nesto nije po volji bude jako nervozna i placljiva do granice hiperventiliranja.. tj onako jeca i cuga glavom u stranu. Znaci poslje poroda nije prosla test, na kontroli takodjer.. ali na onom nekom sa elektrodama je sve ok 100% sluh.. bili smo zadnji put u 9mjesecu i s obzirom da opet nije prosla onaj jednostavni test, narucuju nas na ovaj opsezni cisto da se potvrdi da li postoji ili ne bilokakvo pa i ono najmanje ostecenje.. jer isprva su govorili da moguce ostaci plodne vode ili uski ti kanalici unutra.. tad su nam i preporucili dok je bila ful mala da cistimo nos fizioloskom prije pregleda da ce to pomoc mozda izvuc ako je sta zaostalo.. a znalo joj je i ovako iz uha samo izaci smedje, cerumen.. to je valjda normalno.

    Inace ona jos od rodilista super reagira na zvukove, tako da sto se tog tice sve ok. Pitam se jel ovo "mucenje" stvarno potrebno?? U Zagrebu smo pa nismo daleko od Klaiceve, ali svejedno ne znam kako cu je uspjet drzat budnom toliko dugo. Prvo je termin cak bio ranije oko 12 pa su nam rekli budjenje u 4 ujutro, onda su zbog neceg premjestili u 14h, pa ajde sat vremena ranije bi ju probudila nego sto se ona sama budi (inace to bude oko 7 ujutro). Samo onda bude vec oko 10 zrela za spavanje pa me to muci kako cemo to rastegnut do 14h.. i sto ako zaspe u autu na tih 15min.. da im to kazem, presutim.. il da ju drmam.. da ne kazem da jos i cicamo i tako isto zaspi ako je vrijeme za spavanje.. znaci ne smijem joj ni cicu dati sutra vec samo kasicu. A kad je fakat umorna zaspe i sama od sebe.. tako da opet ne znam sta bi trebala, drmat ju, prskat vodom?? [emoji849]

    Ima li netko da je dijete unatoc prolasku 100% sa elektrodicama imalo nekakvo ostecenje, a da istovremeno par puta za redom nije proslo onaj jednostavan osjetljivi test?

    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
    Ili napravi test kako se spada ( pripremi dijete po uputama) ili ga nemoj raditi.
    Da li je nuzno potreban ili nije ne bih znala, to ste trebali pitati lijecnika. Vase je pravo roditelja da nakon detaljnih informacija o svrhi i cilju testiranja odlucite da li ce te ga raditi ili ne.
    To vrijedi i za svaku drugu pretragu ili test kojem izlazete dijete.
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.11.2020. at 19:53

  18. #368
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

  19. #369
    Omerta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    48

    Početno

    Na kraju nismo radili beru jer je napokon prosla na onom jednostavnom na kojem prije par puta nije. Eto.. kontrola za godinu dana. [emoji106]

    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

  20. #370
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Odlično!
    Pripazi ipak na to kako će ići razvoj govora. Moj sin je bio nagluh zbog drugih razloga i to je jako utjecalo na njegov govor. Na ranim probirima je prošao, ali kasnije nije išlo glatko. Nadam se da će vam sve biti u najboljem redu, ali obrati pažnju na to...

  21. #371
    Omerta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    48

    Početno

    Hvala, budem svakako pripazila, tako nam je i doktorica rekla. Mogli smo mi jos napraviti i beru, ali na kraju vise nije htjela zaspati cvrsto.. Al cim smo usli u auto gotova i tako je doma u jajetu produzila jos nekih uru i pol. Ehh.. [emoji57]

    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

  22. #372

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    6

    Početno

    Mi imamo 15 mjeseci i kaskamo s govorom i opcenito komunikacijom. Bera nam je pokazala ostecenje na 75 decibela na oba uha, ali sad nakon 6 mjeseci slusanja odlicno reagira na zvukove svakakve vrste. Kasnimo u razumjevanju i opcenito komunikaciji, pa gutam knedle je li samo to u pitanju. On je poceo malo vise vokalizirati, ali jos nema slogova. Radimo s njime na svim podrucjima, al sve to ide milimetarski.

  23. #373

    Datum pristupanja
    Sep 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima!
    Mama sam dvogodišnjeg dječaka koji ima urođeno senzorinuralno oštećenje sluha (65 i 90 db).
    Već pola godine nosi slušne aparate i ima napretka, javile su se prve riječi, ponavlja za nama, razumije naloge, pjevuši melodije...
    Test u otvorenom polju sada pokazuje prosječan preg sluha od 60 db bez i 40db sa aparatima, te je dr za sada iskljucila opciju ugradnje kohlearnog implanta.
    Zanimaju me iskustva roditelja sa sličnim pričama, preporuke za rad sa djetetom (trenutno 1 sedmicno posjecujemo surdologa ali nema tu nekog konkretnog rada, stidi se, ne sarađuje... imam osjecaj da tapkamo u mjestu sto se toga tice...)
    Zanima me kako izgleda odrastanje djece sa ovim "bremenom", sta sve mozemo ocekivati, sta biste voljeli da vam je neko ranije rekao...
    Sve me zanima. Pišite

  24. #374
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ne mogu dati iskustvo "iz budućnosti" jer je moj mališa mlađi od tvog, ali za utjehu, meni se isto činilo da tapkamo u mjestu na vježbama jer nije htio surađivati. I onda se odjednom dogodio bum u napretku, pa mislim da i nesuradljiva djeca nekako potajno usvajaju neke stvari.

    Ne znam koliko dugo idete, treba i njima vremena da se malo priviknu, mom je trebalo poprilično dugo.

  25. #375

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ne mogu da pomognem svojim iskustvom, ali došla sam samo da napišem par reči ohrabrenja od nekoga ko gleda "sa strane" i "iz budućnosti".
    S mojim sinom od prvog razreda osnovne ide dete koje nosi slušne aparatiće od ranog detinjstva.
    Odlično se snalazi u školi, sasvim dobro čuje sa aparatima, ima gomilu prijatelja, trenira i sport i sve u svemu mislim da nema nikakav poseban problem osim onih uobičajenih u petom razredu .
    Kod učiteljice je sedeo obično u prvim klupama i ona za vreme korone često nije nosila masku jer on čita sa usana ako mu baterije oslabe u toku školskog dana. Ponekad mu treba ponoviti nešto ako je suviše tiho, i poneka reč u govoru mu nije stopostotno razgovetna, ali to je sve. Drugovi su odavno navikli da okrenu lice ka njemu dok govore ili da ga potapšu po ramenu ako su iza njega a ne čuje ih.
    U mlađim razredima bilo je par situacija kad su aparatići leteli na pod u toku svađe i guranja, ali učiteljica to nije baš tolerisala, i odavno se ne dešava.

    Sve u svemu, posmatrajući sa strane, rekla bih da su aparatići i rad sa detetom izuzetno efikasni i stvarno pružaju deci odličan kvalitet života, tako da sigurno da će i kod vas biti pomaka kroz godine i verujem da će se sav vaš uloženi trud itekako vratiti na najbolji način.
    Žao mi je što nemam nikakve konkretnije informacije da napišem, ali nisam toliko bliska sa roditeljima, znam samo da je kod njega oštećenje sluha na rođenju procenjeno kao znatno, ali postoje ipak neke jačine i frekvencije zvuka koje može da čuje i bez aparata.
    I znam da su roditelji isto imali ogromnu ulogu u tome što dete je dete tako dobro razvilo sve svoje potencijale, a sigurno će tako biti i kod vas !
    Posljednje uređivanje od pulinka : 30.09.2022. at 12:17

  26. #376

    Datum pristupanja
    Nov 2022
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav svima, video sam na temi spominjanje Alportovog sindroma pa me interesuje da li neki član koji je pisao o tome može da mi se javi...

    Unapred hvala

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •