Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 159 od 159

Tema: siromaštvo- prositi ili ne

šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013

Početno

Ako joj želiš pomoći odi k njoj i pomozi joj, ovo briganje tuđe brige na papiru mi je bezveze.

NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Ako joj želiš pomoći odi k njoj i pomozi joj, ovo briganje tuđe brige na papiru mi je bezveze.
    ovo je filozofski trenutak

ak nije primjereno, nek moderatori brišu
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 27.10.2017. at 14:56

šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013

Početno

A dobro filozofiraj onda, ako ti je do toga, samo što se ovajk utak više pretovrio u ocrnjivanje svega i svačega samo da bi sprali i opravdali sebe, nego što ima veze sa ikakvom filozofijom...

NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Šafran, fakat te ne kužim, kakvo ocrnjavanje

Temu sam otvorila davno, ali mi je jednako aktualna i sada. A sve zato kaj si nekako ne mogu objasniti. Živim i radim u centru, i stvarno viđam puno prosjaka,. Ponekad im udijelim novce, ponekad nešto od hrane, nekad samo prođem.

Ovu curu si nikako, ali baš nikako ne mogu objasniti. zaposlena sam, ne znam kako je sada tražiti posao, može li ga čovjek naći. Šta je lakše stajati na ulici, obučen u nekakav smiješni plakat, nego pokušati naći kakav takav posao. Možda fakat je.

Uglavnom, odudara od "prosječnog" prosjaka. ma šta to značilo.

TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Da joj se isplati?
    Baš to.

Datum pristupanja
    Jun 2009

Početno

Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    šeće ona po raznim lokacijama. Periodično ju viđam. Al fakat nisam mislila da je prošlo već 5 godina.

Kaj ju vi ostali ne srećete gradom? Mlada je. Možda sad već ima 30 godina. Karakteristična s tim plakatom. I smajlićima na njemu
    Zadnja dva puta ju vidim pred kvartovskim dućanom na Folki.
    Iznenadilo me u stilu "blast to the past".
    Posljednje uređivanje od Evelina : 27.10.2017. at 15:38

Datum pristupanja
    Mar 2009

Početno

Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Da joj se isplati?
    X
    Pa to je posao, kao i svaki drugi.
    Ko hoće, da novce, ko neće, produži.
    I zarada je očigledno dovoljno dobra.

Pre par meseci traži naš lokalni seoski prosjak od MM-a 100 dinara. MM iskreno kaže da uz sebe ima samo jednu jedinu krupnu novčanicu od 2 000 dinara. A prosjak na to izvadi svežanj novčanica i mrtav ozbiljan kaže: "Daj, imam ja da ti vratim sitno !"
    Dnevna zarada MM-a je cca tih 2 000 dinara za legalan državni posao. Prosjak je u rukama imao znatno više...

Osmogodišnji klinci iz škole, generacija moje devojčice, redovno prose od okupljenih roditelja nakon časova. Osetljiva su socijalna kategorija, besplatni udžbenici, besplatna užina, sva socijalna davanja, donacije u hrani, odeći, sredstvima za higijenu. Besplatnu užinu bace ako nije po volji, kupe u kantini najskuplje iz ponude, na to dodaju sokiće i grickalice iz radnje.
    Iz čega zaključujem da i oni ostvare sasvim pristojan džeparac svojim poslom.

Datum pristupanja
    Jul 2007

Početno

Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    šeće ona po raznim lokacijama. Periodično ju viđam. Al fakat nisam mislila da je prošlo već 5 godina.
    Kaj ju vi ostali ne srećete gradom? Mlada je. Možda sad već ima 30 godina. Karakteristična s tim plakatom. I smajlićima na njemu
    Je, vidim ju najčešće kod Importanea, ali i u Gajevoj i u Ilici ... lijepa, čista, djeluje zdrava i pristojna.
    Ne mogu a da se ne zapitam da li uopće pokušava naći posao ... Mislim si, pa da si uzela zviždaljku i da pokušavaš nešto odfučkati dala bih ti kao i drugima, ali ovako ...
    Posljednje uređivanje od MikiMama : 28.10.2017. at 18:45

Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007

Početno

Ja sam ju neki dan vidjela kod Arene.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove