Nisam znala kako nazvati temu. pokušala sam naći staru jer znam da smo već pisali o prosjacima u gradu, ali nisam uspjela.

Uglavnom, osim uobičajenih prosjaka koji već godinama "rede" na istim lokacijama po gradu. Povremenih koji mi izgledaju da stvarno nemaju i to im je zadnja nada, počela sam primjećivati neke nove i ne znam što bi si mislila.

Uglavno su mlađi, normalno obučeni, stoje ispred raznih dućana prehrammbenih proizvoda, imaju veliki karton obješen oko vrata i traže pomoć.
Situacija je svima teška, nekim stvarno neizdrživo teška i pretpostavljam da ne bi stajali tamo da im stvarno ne treba. Ali onda opet - mladi ljudi, baš ono mladi. I ima ih puno po gradu. Mora da ih je velika sila natjerala na to, ali opet si mislim, šta stvano nije moguće naći nekakav posao tipa čiščenja kuće, čuvanja djece, ne znam nešto. Ali očito je, kada stoje tamo.
Pričala sam s MMom- veli on, pa nisu svi snalažljivi. ostali su bez posla i ne znaju šta poduzeti.

baš sam pod nekim čudnim dojmom. na ove stralne po gradu, za koje znam da žive od prosjačenja, sam oguglala. Svaki novi starac ili invalid koji me zamoli za pomoć, me dirne, ali ovo. Baš imam neki čudan osjećaj.

Viđate li ih vi? Što mislite?